Za moje prepametne Novosadjanke...

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
...evo jedne mozgalice. Nasla sam je u novinama, resenje izlazi sutra, pa da vas vidim. Kome je dosadno neka razvija malo vijuge, ne moze da skodi. Ja sam resila. :P

Tvorac teorije relativiteta sastavio je sledeću zagonetku, za koju je tvrdio da je može rešiti samo dva odsto ljudi. Ipak, uopšte nije tako teška, ako obratite pažnju na detalje i budete strpljivi:
Sa iste strane ulice ima pet kuća u pet različitih boja. U svakoj živi osoba različite nacionalnosti. Pet vlasnika piju različite napitke, puše različite vrste cigareta i imaju različite ljubimce. Nijedan vlasnik nema istog ljubimca, ne puši iste cigarete, niti pije isto piće.
Drugi podaci:
l Britanac živi u crvenoj kući
l Šveđanin ima psa za kućnog ljubimca
l Danac pije čaj
l Zelena kuća je odmah levo u odnosu na belu kuću
l Vlasnik zelene kuće pije kafu
l Čovek koji puši "pal mal" gaji ptice
l Vlasnik žute kuće puši "danhil"
l Vlasnik središnje kuće pije mleko
l Norvežanin živi u prvoj kući
l Čovek koji puši "blends" živi u kući do vlasnika mačke
l Vlasnik konja živi odmah do onoga koji puši "danhil"
l Čovek koji puši "blumasters" pije pivo
l Nemac puši "prins"
l Norvežanin živi odmah do plave kuće
l Čovek koji puši "blends" živi odmah do vlasnika koji pije vodu
Pitanje je:
Ko za kućnog ljubimca drži ribice?

P.S. Ja ne bih ovako postavila pitnje, treba sve da se otkrije - ko gde zivi, sta pije, koje cigarete pusi, koju zivotinju drzi, koje boje mu je kuca i koji je redosled kuca u ulici. :wink:
 
milost:
nsbee:
Ali SO SAD, ako se ovde zadrzis par dana i pocnes malo vise da se druzis s nama, poceces da se smejes kao storm i ja... histericno! :twisted: iliti
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Histeriku lece domacom rakijom.Vazno je da je domace.Probaj :twisted:

Sto se druzenja tice, tu sam za.
Ja probala sinoc da potopim sadness u liker od cokolade i sokic od narandze, ali rezultat je bila revolucija u zelucu :( :( :( opet.
Domacu rakiju sam do sada koristila za spoljasnju upoterbu, kao oblog i dezinfekciono sredstvo. :x
 
SoSad:
milost:
nsbee:
Ali SO SAD, ako se ovde zadrzis par dana i pocnes malo vise da se druzis s nama, poceces da se smejes kao storm i ja... histericno! :twisted: iliti
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Histeriku lece domacom rakijom.Vazno je da je domace.Probaj :twisted:

Sto se druzenja tice, tu sam za.
Ja probala sinoc da potopim sadness u liker od cokolade i sokic od narandze, ali rezultat je bila revolucija u zelucu :( :( :( opet.
Domacu rakiju sam do sada koristila za spoljasnju upoterbu, kao oblog i dezinfekciono sredstvo. :x
Vidis kako nam je divno.Cak se i dogovaramo i za veceru. :wink:
 

Back
Top