Istra (kao i ostatak Hrvatske) među najboljim turističkim destinacijama za 2011.-u

Jeste li bili kad u Istri, na Kvarneru ili Dalmaciji?

  • 01.bio/bila sam za vreme SFRJ i opet ću doći...:D

  • 02.bio/bila sam u poslednjih 10ak godina i opet ću doći :D:D

  • 03.skoro svake godine (imam kuću, rodbinu ili prijatelje) :ok:

  • 04.nisam nikad bio/bila al nameravam doći :super:

  • 05.živim u Hrvatskoj - i am lucky wo/man! ;)

  • 06.poslovno sam često, pa spojim ugodno sa korisnim:klap:

  • 07.bio sam (za vreme SFRJ i/ili posle) i "NE HVALA" više :(

  • 08.preskupa je za moj džep, a ima jeftinijih destinacija :think:

  • 09.biram destinaciju gde ću se osećati bezbedno :sad2:

  • 10.nisam nikad bio, niti ću biti u toj zemlji :eek:


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

kyo.

Elita
Poruka
22.685
Istra (kao i ostatak Hrvatske) među najboljim turističkim destinacijama za 2011.-u

NG_Istra.gif



Časopis National Geographic preporučuje Istru kao jednu od deset najatraktivnijih turističkih destinacija u svijetu za ljetovanje u 2011. Više od 40 plaža 500 kilometara duge obale Istre zaslužilo je Plavu zastavu za kvalitetu mora i očuvanje okoliša, obrazložio je National Geographic u prilogu na svojim internetskim stranicama.

Medulinska rivijera na jugu Istre za istraživanje nudi sedamdesetak kilometara obale, srednjevjekovna naselja na brdima, drevne ruševine a južno od Medulina nalazi se Rt Kamenjak, piše National Geographic ističući prirodne ljepote tog područja. National Geographic u kratkom prilogu preporučuje i posjet Puli i pulskoj areni.

Pored Istre urednici rubrike putovanja National Geographica preporučuju okrug Muskoka kanadske države Ontario, argentinsku Patagoniju, otočje San Juan u američkoj državi Washington, Minneapolis, nacionalni park Glacier Bay na Aljasci, posjet Cardiffu u Walesu i stockholmskom arhipelagu u Švedskoj, portugalskim Azorima i honduraškom Roatanu.

----------------------

jeste li bili kad u Istri, Dalmaciji ili ostatku hrvatskog dela Jadrana? :think:
 
Prekrasni Vis na vrhu ljestvice top destinacija za solo putnike

images
images

images
images


Napominje se kako bi bilo dobro izbjeći gužve od sredine srpnja do sredine kolovoza, a u ostatku godine treba iznajmiti staru kamenu kućicu u blizini mora

Među top deset destinacija ovog ljeta za ljude koji vole putovati sami, prema izboru Guardiana, našao se otok Vis i to na visokom drugom mjestu. Naš prekrasni otok opisuju kao vrlo udaljen otok od kopna, ali idealan za ribare, bjegunce, pjesnike te solo putnike koji traže mirno utočište. Za vrijeme drugog svjetskog rata, bivši jugoslavenski vođa Josip Broz Tito i njegov pas spavali su u pećini na viškoj planini Hum, planini s koje sada možete isprobati padobransko jedrenje.
- Bio sam tamo u rujnu prošle godine, bicklirao sam otokom i ostao zanesen biljnim životom - vinogradima, palmama, borovima, maslinama, smokvama, rogačima, stablima duda kao i s ostalih 300 vrsta bilja. Lokalni plodovi mora i vino su jeftini i ukusni, a moj omiljeni restoran nalazi se u uvali Stončica - piše autor teksta.
Za jugozapadni dio otoka, Komižu, kaže da je odlično mjesto za lov na lignje, plivanje te ronjenje u toplim, smaragdnim vodama Jadrana. Na najsunčanijem mjestu u Hrvatskoj možete uživati i promatrajući glavate kornjače i dupine.
Napominje se kako bi bilo dobro izbjeći gužve od sredine srpnja do sredine kolovoza, a u ostalom dijelu godine najbolje je iznajmiti malu sobicu u staroj kamenoj kućici negdje u blizini mora. Ako ste željni noćnog života, tu je grad Vis, gdje pristaju brodovi, a mještani su vrlo prijateljski nastrojeni, zaključio je autor teksta.
Vis je je na drugom mjestu iza Turske, ali ispred Francuske, Sardinije, Švedske, Grčke, Rusije, Škotske, Španjolske i Kanade.



http://www.guide2croatia.net/news/7...-10-holiday-destinations-for-lonely-travelers
 
Bio sam pre rata u okolini Makarske, Baške vode čini mi se da se zove mesto, i stvarno je bilo fenomenalno. Takođe i u Vodicama.
Ja sam rođen u Rijeci, i moji su radili u Rijeci i Opatiji, ali ja te gradove nisam zapamtio, bio sam jako mali,
a onda smo se preselili negde 76 za Bosnu.
Posle rata nisam išao. Nešto sam izgubio i želju, posebno nakon ove histerije posle Haga. U Dalmaciju mislim
da ne bih više ni išao, jedino Istra dolazi eventualno u obzir.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Molim Vas da se uzdrzite od politike na ovom lepom PDF da ne bih morala da brisem i kaznjavam i da ne bih morala da zatvaram temu

Hvala unapred :hvala:

trenutni moderator na PDF Putovanja
J.e.l.e.n.a.

znaš šta...reklamiranje hrvatske i pozivanje na njihovo more na srpskom forumu u trenutku kad je cela hrvatska u suzama zbog osude zločinačkih generala je degutantno i politiku je nemoguće izbeći. na njihovom moru nikad nije bilo sigurno, a sad naročito
znači, temu možeš odmah zatvoriti
 
znaš šta...reklamiranje hrvatske i pozivanje na njihovo more na srpskom forumu u trenutku kad je cela hrvatska u suzama zbog osude zločinačkih generala je degutantno i politiku je nemoguće izbeći. na njihovom moru nikad nije bilo sigurno, a sad naročito
znači, temu možeš odmah zatvoriti

hn,da...negde se slazem sa tobom da je situacija trenutno veoma ozbiljna..ali..nije sve politika
znam mnoge ljude koji su svih ovih godina letovali na Hrvatskom primorju...ja sam letos bila na Losinju i niko od nas nije imao probleme
zato bih ostala pri tome da se manete politike i da pisete u duhu ovog PDF-a, a da li ce tema biti zatvorena ipak ja odlucujem :)
 
Kao dete uvek sam letovala na hrvatskom primorju. Crnu Gora je postala destinacija za letovanje tek kad je letovanje u Hrvatskoj, iz svima nama znanih razloga, postalo nemoguće za srpske turiste. Srećom, sem Crne Gore i Hrvatske ima i drugih zemalja koje imaju more a do kojih mi odlazak nije više naučna fantastika. Što se tiče prirode, mora i onoga što se ima videti, zaista bih volela ponovo obići neka mesta u Hrvatskoj, a neka koja nikada nisam stigla da vidim videti po prvi put...ali bojim se da to neće biti moguće još dugo, dugo, jer za odabir destinacije osim prirode važni su i neki drugi faktori. Nisam sklona generlizacijama, verujem da mnogi ljudi koji su letovali tamo imaju divna iskustva, ali dovoljna je jedna budala zbog koje sve može da mi presedne. Ne vidim zbog čega bih, od svih mesta na svetu, izabrala da odem negde gde postoji i najmanja šansa da doživim neprijatnost samo zbog toga što dolazim iz Srbije. Izvinjavam se ako je ovo pominjanje politike, ali i u anketi je ponuđen ovakav odgovor, a i ne postoji mogućnost da objasnim svoje razloge drugačije. Još jedna bitna stvar je i finanskijski momenat, čini mi se da je Hrvatska prilično skupa i da za isti novac, recimo u Grčkoj, mogu da dobijem mnogo više...ako ništa drugo bar ću se osećati bezbedno.
I dan-danas se sećam božanstvenih mirisa, nigde mi more nije "mirisalo" tako kao u Hrvatskoj...i žao mi je što mi ostaje samo da se svega toga podsećam gledajući fotografije.
 
Inače, što se tiče Hrvatske, ja bih izdvojio jedno mesto gde sam bio, po meni lepše od mora
i obala, a to su Plitvička jezera. To je stvarno nešto fantastično. Bio sam i na Nijagarinim vodopadima, ali
Plitvice su nešto posebno.
Topik ne treba zatvarati, niti mislim da je Kyo imao lošu nameru. Svako voli svoje, i mi pišemo o lepotama
krajeva Srbije. Problem bezbednosti nažalost postoji. Može se desiti da deset ljudi ima dobra iskustva, a da baš jedanesti naleti na nekog
patriotskog balvana. Takođe ja iz nekih ličnih razloga ne želim da gledam slike Gotovine na bilbordima i slično.
Šanse da odem u Hr su stvarno minimalne, pored Grčke, Turske itd.
 
Pre rata za moju porodicu je postojalo samo Hrvatsko primorje. I jako mi je žao što je najlepše more na svetu postalo tako daleko...
Bila sam pre 8 godina, samo na 2 dana, da me želja mine..
Posle toga sam se udala i imam svoju porodicu i iako ne verujem da bi smo imali problema, nekako zazirem, mislim da ne bih mogla da se opustim, a to mi je najpotrebnije na odmoru.
Sve u svemu...:rida:
 
Per rata je i za moje roditelje Hrvatska bila jedna od osnovnih destinacija...pored Grcke...
Bio sam u Trogiru, Simebiku, Makarskoj, Zadru, Pagu...i sve je to ok...ali danas...u mojim godinama mi vise ne pada na pamet da tamo idem...jedino ako me put nanese...

Zasto?

Zato sto mi je Hrvatska obicna...to je mentalitet naroda sa kojim smo do juce zivili....ali ako vec danas imam neki veci dinarcic...idem da upozam neku novu kulturi i vidim nesto novo...neki novi nacin zivota na nekom od Grckih ostrva koji su za mene kraj svijeta.
Sloboda i sve sto tamo osjetim je neopisivo...

Kad sam na godisnjem, ne zelim da sam stegnut i da gledam koliko cu glasno pricati i da li cu reci HILJADA ILI TISUCA da se nebih nasao u negodnoj situaciji.

Turizan kao i usluzne djelatnosti treba da bude NEUTRALAN ali je to za nas narod danas u Hrvatskoj malo teze...i zato...
Dok se to god ne promjeni necu opusteno oici tamo (: ...
 
mislim da nema smisla ovde se baviti politikom dakle necemo o tome

na drugo ..kome je lep jadran
pa svakomko zeli jos rekativno cisto more ..ne betoniziranu obalu ..nadam se jos neko vreme tko voli plavu bistru boju mora i fine mirise koje se sire iz mora ili makije i crnogorice koja se spusta mnogo puta do samog mora
beskonacno raznih uvala otoka lepih plaza ..ne samo kamen kako kaze nas kolega forumas ...ravim da kazem da su dve plaze na jadranu uvrstene među dvadeset najljepših na svijetu
i to plaža na otoku cresu pod lubenice na 14 mjestu











i plaža na otoku braču koju mnogi poznaju ..u bolu ..zlatni rat







 
Poslednja izmena:
mislim da nema smisla ovde se baviti politikom dakle necemo o tome

na drugo ..kome je lep jadran
pa svakomko zeli jos rekativno cisto more ..ne betoniziranu obalu ..nadam se jos neko vreme tko voli plavu bistru boju mora i fine mirise koje se sire iz mora ili makije i crnogorice koja se spusta mnogo puta do samog mora
beskonacno raznih uvala otoka lepih plaza ..ne samo kamen kako kaze nas kolega forumas ...ravim da kazem da su dve plaze na jadranu uvrstene među dvadeset najljepših na svijetu
i to plaža na otoku cresu pod lubenice na 14 mjestu











i plaža na otoku bolu koju mnogi poznaju ..u bolu ..zlatni rat








divota :)
 
E, pa nećemo tako.
Devedeset devet posto vaših forumaša ovde ceo dan provocira ismevajući naše žrtve, i radujući se godišnjici Bljeska, a na drugom
topiku promovišete vaše more. Nit je ljudski, niti je pošteno. Zadržite svoje more za sebe, ima još država sa morem na ovoj
maloj planeti, možemo i bez Jadrana. Ovamo udarate nisko, a ovamo dođite na more. Pa nismo ni mi bez dostojanstva
da baš sve gutamo što nam servirate.

O da....hocemo tako :aha:
Ovo je forum Putovanja...nema politike,vec sam jednom pomenula
Kome se ne dopada ne mora da cita i ne mora da pise
Nemojte me terati da brisem :evil:
 
kako sam prije napisao nudizam na rabu ima dugu tradiciju
Nudistima se preporučuju plaže u Loparu: Sahara, Stolac i Ciganka, a CNN podsjeća i na nudističku epizodu kralja Edwarda VIII. na Rabu Od odluke rapskih vlasti da kralju Edward VIII. i njegovoj ljubljenoj Wallis 1936. godine daju dozvolu za kupanje bez odjeće na području Kandalore, rapski turizam i danas ima koristi. Naime, CNN je Rab

NUDISTIČKA PLAŽA STOLAC











NUDISTIČKA PLAŽA SAHARA











Osobno nisam neki ljubitelj pjesčanih plaža ..sa finim .finim pjrskom...SABULA
:bye:
 
Počela sezona batinanja u Hrvatskoj!

Sezona lova na srpske turiste i zvanično je otvorena na Hrvatskom primorju, nešto ranije nego prethodnih godina, najviše zbog izliva besa posle presude Gotovini u Hagu. U predgrađu Dubrovnika, u noći između srede i četvrtka, jedan dvadesetogodišnjak pokušao je da zapali automobil Beograđanina Milana S. (44). Kada mu to nije pošlo za rukom (i upaljačem), zadovoljio se lomljenjem zadnje šoferšajbne i pokušajem da „overi" i bočna stakla. Naš državljanin vratio se juče ujutru sa putovanja, koje mu je, ne krije, preselo. Ne toliko zbog štete na „volvu", koja se procenjuje na najmanje 2.000 evra, koliko zbog osećaja neprijatnosti i nepoželjnosti u Dubrovniku.

LETOVANJE-1.jpg

...
Neprijatan susret imao je i bračni par iz Beograda, koji je želeo da ostane anoniman. Njih je, dok su šetali Pelješcem, verbalno napala starija meštanka vičući „da odu iz Hrvatske, da im nije mesto tu i da će pozvati sinove da ih oteraju"...

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/160257/Po%C4%8Dela+sezona+batinanja+u+Hrvatskoj!.html

________
Па, добро ИМ дошли ! :rtfm:
 
Počela sezona batinanja u Hrvatskoj!

Sezona lova na srpske turiste i zvanično je otvorena na Hrvatskom primorju, nešto ranije nego prethodnih godina, najviše zbog izliva besa posle presude Gotovini u Hagu. U predgrađu Dubrovnika, u noći između srede i četvrtka, jedan dvadesetogodišnjak pokušao je da zapali automobil Beograđanina Milana S. (44). Kada mu to nije pošlo za rukom (i upaljačem), zadovoljio se lomljenjem zadnje šoferšajbne i pokušajem da „overi" i bočna stakla. Naš državljanin vratio se juče ujutru sa putovanja, koje mu je, ne krije, preselo. Ne toliko zbog štete na „volvu", koja se procenjuje na najmanje 2.000 evra, koliko zbog osećaja neprijatnosti i nepoželjnosti u Dubrovniku.

Pogledajte prilog 185087
...
Neprijatan susret imao je i bračni par iz Beograda, koji je želeo da ostane anoniman. Njih je, dok su šetali Pelješcem, verbalno napala starija meštanka vičući „da odu iz Hrvatske, da im nije mesto tu i da će pozvati sinove da ih oteraju"...

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/160257/Po%C4%8Dela+sezona+batinanja+u+Hrvatskoj!.html

________
Па, добро ИМ дошли ! :rtfm:

Na budale, huligane i nacionaliste možeš da naletiš i u centru Beograda! Ja i drugari do sada nismo doživeli nikakvih neprijatnosti u Hrvatskoj, a znam neke kojima su polupali kola u Grčkoj ...
 
Istra (kao i ostatak Hrvatske) među najboljim turističkim destinacijama za 2011.-u

NG_Istra.gif



Časopis National Geographic preporučuje Istru kao jednu od deset najatraktivnijih turističkih destinacija u svijetu za ljetovanje u 2011. Više od 40 plaža 500 kilometara duge obale Istre zaslužilo je Plavu zastavu za kvalitetu mora i očuvanje okoliša, obrazložio je National Geographic u prilogu na svojim internetskim stranicama.----------------------

jeste li bili kad u Istri, Dalmaciji ili ostatku hrvatskog dela Jadrana? :think:

posto mi je obrisan post rekordnom brzinom

pitanje- kako odvojiti politiku od ove teme ako je cro proglasena za top10 destinaciju ???
zelite reci da to nije kupljena politicka, izlobirana odluka ?

ili zaista smatrate da Istra, Zlatni rat na Bracu zasluzuje mesto top10 :eek:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top