ISTINA O DRUGOM SVETSKOM RATU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Наша отаџбина је изгубила рат. Победили су Руси, Американци, Енглези. Можда су имали боље оружје, више војника, боље вођство. Али то је, у ствари, изразито материјална победа. Ту победу су они однели.

Али овде, међу нама, има један народ коју је извојевао једну другу и много лепшу победу – победу душе, победу срца и поштења, победу мира и хришћанске љубави. То су Срби!

Ми смо их раније само донекле познавали. Али смо исто тако знали шта смо чинили у њиховој Отаџбини.

Убијали смо стотину Срба, који су бранили земљу, за једног убијеног нашег војника, који је, иначе, представљао власт окупатора насилника. Па не само то да смо чинили, него смо благонаклоно гледали како су на Србе тамо пуцали са свију страна.

Знали смо да се овде, међу нама, налази 5.000 официра Срба, који су некада представљали друштвену елиту у својој земљи, а сада су личили на живе костуре, изнемогли и малаксали од глади.

Знали смо да код Срба тиња веровање:
Ко се не освети, тај се не посвети!

И ми смо се, заиста, плашили, освете тих српских мученика.

Бојали смо се да ће они, по нашој капитулацији, радити оно што смо ми са њима чинили. Замишљали смо јасно ту трагедију и већ видели нашу децу како пливају канализацијом или се пеку у градској пекари. Замишљали смо убијање наших људи, силовања, рушење и разарање наших домова.

Међутим, како је било?

Кад су пукле заробљеничке жице и кад се 5.000 живих српских костура нашло слободно у нашој средини, ти костури су — миловали нашу децу, давали им бомбоне! Разговарали су са нама! Срби су, дакле миловали децу оних који су њихову Отаџбину у црно завили!

Тек сада разумемо зашто је наш велики песник Гете учио српски језик. Сад тек схватамо зашто је Бизмарку последња реч на самртној постељи била — „Србија!“

Та победа Срба је већа и узвишенија од сваке материјалне победе! Такву победу, чини ми се, могли су извојевати и добити само Срби однеговани у њиховом светосавском духу и јуначким епским песмама, које је наш Гете тако волео...

Ова победа ће вековима живети у душама Немаца, а тој победи, и Србима, који су је извојевали, желео сам да посветим ову моју последњу свештеничку проповед."




Из проповеди протестантског пастора Фридриха Грисендорфа, одржане маја 1945. у селу Евербургу, крај Оснабрика

"Сербиа ", Савремена Администрација, Београд

Bizmarkova majka je bila srpkinja
To je opste poznato da smo ne samo oprastali nego i sto sam Gete kaze hranili i napajali nase dusmane,zato nam se danas dan vraca kako nam se vraca ili da kazem sto nam sleduje.Bolje bi bilo da smo sve ubijali,klali,mucili, i sve ostale svirepe rabote radili kao svi nasi neprijatelji sto stari sto tek novo-dolazeci,verovatno bi danas bolje prosli u svetu i bili mnogo vise znacajniji i priznatiji od tog ostatka sveta prema kojim mi kao narod zudimo, ugledavamo i usporedjujemo.Ako smo toliko dobri kao sto svi zbore,pa sto se oni ne ugledaju na NAS!!! a ne mi na njih !!!
Umesto da branimo svoj narod,manastire,svetinje i KRSNU SLAVU mi prodajemo jedni druge za serpu ribe i da bi se nekoj avetinji ulizali.Takve "poltrone" ja bi sve klao i terao iz nase zemlje,jer nisu dostojni da borave i zive u nasem drustvu
Sto Putin rece neki dan "ni manje zemlje ni vise stranki" pohlepa,ljubomora i zavist je udarila medju nas SRPSKI narod,i jos zudimo da udjemo u tu ebenu evropu,zasto da bi smo bili jos vise siromasniji ili da bi odgovaralo pojedincima.Jedna poslovica kaze; koga uhvatise toga i ebase!!! u ovom slucaju su nas uhvatili
pozdrav
 
Bizmarkova majka je bila srpkinja
To je opste poznato da smo ne samo oprastali nego i sto sam Gete kaze hranili i napajali nase dusmane,zato nam se danas dan vraca kako nam se vraca ili da kazem sto nam sleduje.Bolje bi bilo da smo sve ubijali,klali,mucili, i sve ostale svirepe rabote radili kao svi nasi neprijatelji sto stari sto tek novo-dolazeci,verovatno bi danas bolje prosli u svetu i bili mnogo vise znacajniji i priznatiji od tog ostatka sveta prema kojim mi kao narod zudimo, ugledavamo i usporedjujemo.Ako smo toliko dobri kao sto svi zbore,pa sto se oni ne ugledaju na NAS!!! a ne mi na njih !!!
Umesto da branimo svoj narod,manastire,svetinje i KRSNU SLAVU mi prodajemo jedni druge za serpu ribe i da bi se nekoj avetinji ulizali.Takve "poltrone" ja bi sve klao i terao iz nase zemlje,jer nisu dostojni da borave i zive u nasem drustvu
Sto Putin rece neki dan "ni manje zemlje ni vise stranki" pohlepa,ljubomora i zavist je udarila medju nas SRPSKI narod,i jos zudimo da udjemo u tu ebenu evropu,zasto da bi smo bili jos vise siromasniji ili da bi odgovaralo pojedincima.Jedna poslovica kaze; koga uhvatise toga i ebase!!! u ovom slucaju su nas uhvatili
pozdrav

Бизмарк је био пореклом лужички Србин по оцу и по мајци и живео је и породица му је била у том крају , то је историјски потврђено од светских историчара не од нас!
Сам је говорио да се сећао као мали да му се у кући причало српски!
 
Poslednja izmena:
Бизмарк је био пореклом лужички Србин по оцу и по мајци и живео је и породица му је била у том крају , то је историјски потврђено од светских историчара не од нас!

Ja sam samo nasao podatak da mu je majka bila srpkinja,i to sam nasao pre par godina,a sto se tice oca to nisam znao
pozdrav
 
Густав Косина нацић који је тврдио да су Лужичани прото Немци и да си Илири око 1300 п.н.е дошли из Лужице на Балкан и изазвали сеобу Грка такође није био Немац , Косина , као и што често презиме код Немаца Сорб или Серб такође није немачког порекала!
 
Poslednja izmena:
Густав Косина нацић који је тврдио да су Лужичани прото Немци и да си Илири око 1300 п.н.е дошли из Лужице на Балкан и изазвали сеобу Грка такође није био Немац , Косина , као и што често презиме код Немаца Сорб или Серб такође није немачког порекала!

Jek taj Nacic dobio nadimak od milja iz izvedenice NAZI,NACI i ostao Nacic:hahaha:
 
''Не смемо никада допустити да на Балкану постане премоћан неки народ који је свестан да му је судбина поверила неку мисију. Срби јесу такав народ. Они су доказали своју велику државотворну снагу и имају широке циљеве који сежу до Егејског мора. Имам озбиљне разлоге због којих се устежем да овакав народ још и нарочито охрабрим у његовим тежњама''.

Хитлерово одбацивање свих Нојбахерових предлога о проширењу Недићевих овлашћења, децембра 1943.
 
''Не смемо никада допустити да на Балкану постане премоћан неки народ који је свестан да му је судбина поверила неку мисију. Срби јесу такав народ. Они су доказали своју велику државотворну снагу и имају широке циљеве који сежу до Егејског мора. Имам озбиљне разлоге због којих се устежем да овакав народ још и нарочито охрабрим у његовим тежњама''.

Хитлерово одбацивање свих Нојбахерових предлога о проширењу Недићевих овлашћења, децембра 1943.

I pored svega,pa cak i takvih javno iznesenih reci,oni i dalje napadaju Srbiju,mada mislim da nije bilo oni ********* i demonstracija,da nas Hico nebi napao,mozda gresim
pozdrav
 
Jek taj Nacic dobio nadimak od milja iz izvedenice NAZI,NACI i ostao Nacic:hahaha:

Од тебе очигледно хоће , у мом случају је то умањивање личне вредности , као пуж , пужић....!(******)
Бизмарк је говорио да читав Балкан није вредан 1 немачког војника , можда је и био у праву кад се историјски сагледа!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne!!! nije to po mojoj logici daleko od toga, nisam samo ja to rekao nego sam ti izbacio i naslovnu stranu knjige ako se ne varam,i daleko od toga da su svi bili cisti zidovi.
pokusavam da kazem da su zidovi sami trpali u logore i pomagali nemcima, a pri tome da bi se dokazali i sacuvali sopstvene zivote,
Ja i šta?
Hoćeš da kažeš da i među Jevrejima ima i govana, a ima i ljudi ... pa normalno da je tako!

Jesi li ti kao siguran da se danas ne bi našlo nekoliko ljudi iz tvoje okoline koji isto tako ne bi postupili?
Daj ba Korkanj budi realan ... radi se o extremnim situacijama, u kojima iz ljudi izlazi na vidjelo i ono najbolje i ono najgore.
tako da ne mozemo reci da su sve nemci pobili,poklali i vec sta radili za vecinu tih stvari su zasluzni sami zidovi sto su sami sebi radili.
:eek:
Za šta su ba zaslužni sami Jevreji?

To bi jevrejski kapo u logoru bio kapo i da nacista nije bilo?
I jevrejski policajci u getu bi bili to i da nije bilo nacista?
Svi su oni izgleda jedva čekali da služe onima koji uništavaju njihov narod, a?

I hoćeš reći da istrebljenja Jevreja ne bi uopšte bilo da nije bilo tih kapoa i policajaca?

Stvarno nevjerovatno!!!

Nićega Korkanj ne bi bilo, ni logora, ni kapoa, ni geta, ni policije, ništa to ne bi postojalo da nije bilo naci bagre.
Nesto mi sve to smrdi na onu nasu; nema goreg turcina od poturcenog srbina...verovatno su isli takvom nekom slicnom logikom
Sto se tice NDH isti je princip primenjen kao i sa zidovima;da se dokaze da je veci ustasa od samog ustase.
Takodje i mnogo brojna dokumentacija da su albanci,hrvati itd. bili i sluzili u prvim cetnicki redovima (mislim da sam negde na ovom forumu izbacio par slika i dokumenata o tome,samo da se dokazu ili iz bilo kojeg drugog razloga
[/QUOTE]
 
Од тебе очигледно хоће , у мом случају је то умањивање личне вредности , као пуж , пужић....!(******)
Бизмарк је говорио да читав Балкан није вредан 1 немачког војника , можда је и био у праву кад се историјски сагледа!

Rode sto si na kraj srca,pa zar se covek ne moze ni nasaliti,a ti odmah psujes i vredjas ;)
Balkan je malo veci pojam pa cak i za tog cuvenog Eduard/a Leopold/a mislim da se malo vise precenjuje (kao i svi ostali Nemci) da se nisu precenjivali danas bi vladali svetom,mislim Ratnom spremom a ne infrastrukturom i jednim delom ekonomije.
 
Ja i šta?
Hoćeš da kažeš da i među Jevrejima ima i govana, a ima i ljudi ... pa normalno da je tako!

Jesi li ti kao siguran da se danas ne bi našlo nekoliko ljudi iz tvoje okoline koji isto tako ne bi postupili?
Daj ba Korkanj budi realan ... radi se o extremnim situacijama, u kojima iz ljudi izlazi na vidjelo i ono najbolje i ono najgore.

:eek:
Za šta su ba zaslužni sami Jevreji?

To bi jevrejski kapo u logoru bio kapo i da nacista nije bilo?
I jevrejski policajci u getu bi bili to i da nije bilo nacista?
Svi su oni izgleda jedva čekali da služe onima koji uništavaju njihov narod, a?

I hoćeš reći da istrebljenja Jevreja ne bi uopšte bilo da nije bilo tih kapoa i policajaca?

Stvarno nevjerovatno!!!

Nićega Korkanj ne bi bilo, ni logora, ni kapoa, ni geta, ni policije, ništa to ne bi postojalo da nije bilo naci bagre.
Nesto mi sve to smrdi na onu nasu; nema goreg turcina od poturcenog srbina...verovatno su isli takvom nekom slicnom logikom
Sto se tice NDH isti je princip primenjen kao i sa zidovima;da se dokaze da je veci ustasa od samog ustase.
Takodje i mnogo brojna dokumentacija da su albanci,hrvati itd. bili i sluzili u prvim cetnicki redovima (mislim da sam negde na ovom forumu izbacio par slika i dokumenata o tome,samo da se dokazu ili iz bilo kojeg drugog razloga
[/QUOTE]

To sa zidovima i izmetu,pa toga ima svuda i u svakom narodu,ali ja licno mislim da zidovi siju sve nas po pitanju toga(mislim na izmet)

Da potpuno sam siguran DA BI SE NASLO ne samo nekolicina nego velika vecina da bi postupili dali bolje ili gore kao sto su postupali zidovi sa svojima.samo sto bi se kod nas prvo oni poklali izmedju sebe ko ce od njih prvi da te preda ili izda, a dok su to zidovi radili (pametno) ili ljigavo a ne kao mi onako seljacki i na u bu dzu

To u ekstrimnim situacijama je istina da u coveku budi ono najgore ili najbolje to je tacno.Kako objasnjavas izdaju Srbije i predaju Radovana Karadzica hagu, Slobodana Milosevica i svih ostalih koje su NASI SRBI pohapsili i licno isporucili ustaskom hagu. Koja li je nevolja Srbiju naterala na to ili da mozada nije bila u nekoj ne izlaznoj situaciji ili kako ti kazes "ekstremnoj" (samo da bi se uvukla EU duboko u cmar {izvinite na izrazu} ali prc Milojko nista od toga i dan danas nas zezaju)
a onu Olbrajtovu doveo bi neku magarcinu da je pokida na komade pa posle magarca doveo bih konja mamu joj j....
A sto se tice one EU kurvetine Del pontove karle na nju bi pustio krdo magaraca koji su pod nadrazujucim sredstvima da joj creva na usi proteraju (mislim da se iz prilozenog vidi zasto nisam ostao u Hrvatskoj ;)

Za sta su zasluzni zidovi??? za provokaciju islama,za prodavanje oruzja,svim mogucim u upotrebi da se onemoguci,oteza ili pobije nacija ili jedan darod koji im je licno pomogao.

Za kapo i naciste, pa naslo bi se nesto drugo kao i uvek,pa rode bar si ti istoricar a ne kao ja AMATER znas i sam da su njih uvek to boze proganjali pocevsi od Ramzesa iz Egipta pa do dana danasnjeg Palestinaca jao jao jadni oni,kako to da bas svi na njih nagrnu ili ih mrze tj,ne vole da nisu krivi nebi ih proganjao ceo svet.

Da jedva su cekali da sluze onima..... Isto ti se desava u Srbiji brat brata izdaje,rod salje svoga roda u zatvor (to sam ti vec naveo u gornjem tekstu) samo da njemu bilo bolje iz bilo kog razloga;politickog,polozajnog,novcanog i sl.

Ne to nisam rekao, da ne bi bilo istreblljenja da nije bilo kapoa i policije zidovske,ali su ti isti predhodno navedeni dosta pomogli nacistima da ih lakse pronadju i cak sami zidovi hapsili jedni druge.

Neverovatno ali istinito !!! trazli ste gledajte ;)

Da nicega ne bi bilo da nije bilo ni Ramzesa,ni Islama Salahadina,ni Templara, ni Palestinaca itd nicega tog ne bi bilo da nije tih naroda i nacija ILI.. PAZI SAD !!! ILI da nije bilo ZIDOVA!!!
svi ovi ovde gore navedeni su bezobrazni,siledjije,istrebljivaci itd.itd ,ma kako su samo mogli da tlace taj posteni i PAMETNI narod ja stvarno ne znam.Daj PROBUDI SE RODE MOJ !!!
POGLEDAJ OKO SEBE
pozdrav
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sve u svemu - strašno!
Kada god pomislim da sam (zbog ovih 5 godina na forumu) konačno oguglao, desi se ovako nešto što me prisili priznati da sam u zabludi.

Déjà vu klasičnih izljeva judeofobskih iracionalnih prizvoljnosti .., evo npr. ovo
To sa zidovima i izmetu,pa toga ima svuda i u svakom narodu,ali ja licno mislim da zidovi siju sve nas po pitanju toga(mislim na izmet)
Ja lično mislim”!

Na osnovu čega?

Kojim egzaktnim istraživanjem … na kojem uzorku … u kojem vremenu?
Ili na bazi kakvog i kolikog životnog iskustva i znanja … i zapravo uopšte na osnovu čega se tako jednostavno i mirno može reći “ja lično mislim”?
Reći i onda poslije toga ni sa ćim konkretnim to obrazložiti. Prosto ostaviti sve na tome!

Ne osjećati nikakvu elementarnu ni potrebu, a ni obavezu da se to argumentuje.
Smatrati da je to “ja lično mislim” sasvim dovoljno i da je i nadasve validni argument u diskusiji.

Nevjerovatno!

A ovo dalje Korkanj,
Da potpuno sam siguran DA BI SE NASLO ne samo nekolicina nego velika vecina da bi postupili dali bolje ili gore kao sto su postupali zidovi sa svojima.samo sto bi se kod nas prvo oni poklali izmedju sebe ko ce od njih prvi da te preda ili izda, a dok su to zidovi radili (pametno) ili ljigavo a ne kao mi onako seljacki i na u bu dzu

To u ekstrimnim situacijama je istina da u coveku budi ono najgore ili najbolje to je tacno.Kako objasnjavas izdaju Srbije i predaju Radovana Karadzica hagu, Slobodana Milosevica i svih ostalih koje su NASI SRBI pohapsili i licno isporucili ustaskom hagu. Koja li je nevolja Srbiju naterala na to ili da mozada nije bila u nekoj ne izlaznoj situaciji ili kako ti kazes "ekstremnoj" (samo da bi se uvukla EU duboko u cmar {izvinite na izrazu} ali prc Milojko nista od toga i dan danas nas zezaju)
a onu Olbrajtovu doveo bi neku magarcinu da je pokida na komade pa posle magarca doveo bih konja mamu joj j....
A sto se tice one EU kurvetine Del pontove karle na nju bi pustio krdo magaraca koji su pod nadrazujucim sredstvima da joj creva na usi proteraju (mislim da se iz prilozenog vidi zasto nisam ostao u Hrvatskoj ;)

Za sta su zasluzni zidovi??? za provokaciju islama,za prodavanje oruzja,svim mogucim u upotrebi da se onemoguci,oteza ili pobije nacija ili jedan darod koji im je licno pomogao.

Za kapo i naciste, pa naslo bi se nesto drugo kao i uvek,pa rode bar si ti istoricar a ne kao ja AMATER znas i sam da su njih uvek to boze proganjali pocevsi od Ramzesa iz Egipta pa do dana danasnjeg Palestinaca jao jao jadni oni,kako to da bas svi na njih nagrnu ili ih mrze tj,ne vole da nisu krivi nebi ih proganjao ceo svet.

Da jedva su cekali da sluze onima..... Isto ti se desava u Srbiji brat brata izdaje,rod salje svoga roda u zatvor (to sam ti vec naveo u gornjem tekstu) samo da njemu bilo bolje iz bilo kog razloga;politickog,polozajnog,novcanog i sl.

Ne to nisam rekao, da ne bi bilo istreblljenja da nije bilo kapoa i policije zidovske,ali su ti isti predhodno navedeni dosta pomogli nacistima da ih lakse pronadju i cak sami zidovi hapsili jedni druge.

Neverovatno ali istinito !!! trazli ste gledajte ;)

Da nicega ne bi bilo da nije bilo ni Ramzesa,ni Islama Salahadina,ni Templara, ni Palestinaca itd nicega tog ne bi bilo da nije tih naroda i nacija ILI.. PAZI SAD !!! ILI da nije bilo ZIDOVA!!!
svi ovi ovde gore navedeni su bezobrazni,siledjije,istrebljivaci itd.itd ,ma kako su samo mogli da tlace taj posteni i PAMETNI narod ja stvarno ne znam.Daj PROBUDI SE RODE MOJ !!!
POGLEDAJ OKO SEBE
pozdrav
ovo nije samo amaterizam, ovo je prepotentno-gordi ignorantski diletantizam, prožet debelim tkanjem nikada i ničim dokazanih predrasuda.

Nemušto filozofiraš i lijepiš na sve strane nekakve kolektivne psihološke etikete, porediš neuporedivo, koristeći nekakvu kvazilogiku povezuješ nespojivo i na kraju skaćeš i sam sebi u usta … je l’ su Boga ti oni progoni bili “tobož” (kao što prvo kažeš) ili su se ipak stvarno i desili (kao što pišeš kada nabrajaš sve ono od Ramzesa)?

I opet ću te nešto pitati, idući naravno opet tom tvojom nakaradnom logikom - ako se, naime treba po tebi pitati ima li nešto grozno u Jevrejima što je izazvalo druge da ih tlače, da li onda to isto pitanje treba postaviti i kada je riječ o Srbima, kao narodu koji je najviše na Balkanu uništavan?

Ima li Korkanj možda nešto grozno u nama Srbima, što je druge izazvalo da nas ubijaju?
Ili nam jednostavno samo zavide što smo “pošteni i pametni”?


I što ti uopšte sve ovo Korkanj treba?
Zašto se brate baviš stvarima o kojima malo znaš .., stvarima koje ne razumiješ i stvarima za koje jednostavno rečeno nisi školovan?

Odakle ta potreba?
 
Sve u svemu - strašno!
Kada god pomislim da sam (zbog ovih 5 godina na forumu) konačno oguglao, desi se ovako nešto što me prisili priznati da sam u zabludi.

Déjà vu klasičnih izljeva judeofobskih iracionalnih prizvoljnosti .., evo npr. ovo

Ja lično mislim”!

Na osnovu čega?

Kojim egzaktnim istraživanjem … na kojem uzorku … u kojem vremenu?
Ili na bazi kakvog i kolikog životnog iskustva i znanja … i zapravo uopšte na osnovu čega se tako jednostavno i mirno može reći “ja lično mislim”?
Reći i onda poslije toga ni sa ćim konkretnim to obrazložiti. Prosto ostaviti sve na tome!

Ne osjećati nikakvu elementarnu ni potrebu, a ni obavezu da se to argumentuje.
Smatrati da je to “ja lično mislim” sasvim dovoljno i da je i nadasve validni argument u diskusiji.

Nevjerovatno!

A ovo dalje Korkanj,

ovo nije samo amaterizam, ovo je prepotentno-gordi ignorantski diletantizam, prožet debelim tkanjem nikada i ničim dokazanih predrasuda.

Nemušto filozofiraš i lijepiš na sve strane nekakve kolektivne psihološke etikete, porediš neuporedivo, koristeći nekakvu kvazilogiku povezuješ nespojivo i na kraju skaćeš i sam sebi u usta … je l’ su Boga ti oni progoni bili “tobož” (kao što prvo kažeš) ili su se ipak stvarno i desili (kao što pišeš kada nabrajaš sve ono od Ramzesa)?

I opet ću te nešto pitati, idući naravno opet tom tvojom nakaradnom logikom - ako se, naime treba po tebi pitati ima li nešto grozno u Jevrejima što je izazvalo druge da ih tlače, da li onda to isto pitanje treba postaviti i kada je riječ o Srbima, kao narodu koji je najviše na Balkanu uništavan?

Ima li Korkanj možda nešto grozno u nama Srbima, što je druge izazvalo da nas ubijaju?
Ili nam jednostavno samo zavide što smo “pošteni i pametni”?


I što ti uopšte sve ovo Korkanj treba?
Zašto se brate baviš stvarima o kojima malo znaš .., stvarima koje ne razumiješ i stvarima za koje jednostavno rečeno nisi školovan?

Odakle ta potreba?

Pre svega,"Ja licno mislim" koliko ja znam ovako ne skolovan (kako ti rece) to je ;SAMO MOJE I JEDINO MOJE LICNO MISLJENJE !!! Koje ja ne treba nikom da objasnjavam niti pojednostavljujem a ne jos da ti obrazlazem i argumentujem, ZASTO????? Zar ti sama recenica ne govori sve "MOJE" i " LICNO" a ti se ponovo hvatas opcenitog,skolskog i misljenja koja su dokazana u neku ruku jer ih i TI dalje prenosis,to nisu LICNA i TVOJA to su JAVNA ( ps. razmisli malo sta si napisao rode moj)
To oko Ramzesa i [ toboz] trebas ponovo da procitas i da razmislis sta je znacenje toga sto sam napisao.
Sto se tice nas Srba (ali licno mislim da nisi Srbin, bez uvrede molim bas zbog OVOGA=>{ ćim } osim ako nije bila greska,ali posto znam da si iz Oseka, jer takav recnik se koristi samo kod hrvata ,gde treba (č, hrvati stave,ć i obrnuto,samo da bi se razlikovali od nas Srba ali hrvati ga i dan danas zovu Osijek-om a sami su oni spevali pesmu "jedna seka iz OSEKA" ako ti ne znas ili nisi cuo tu pesmu pitaj svog oca on to zna 100 % ;) ovim gore nisam mislio da vredjam ovo ti najozbiljnije govorim samo primetim neke detalje kao sto je ijekavica i Bosanaca jekavica, i Srbijanaca ekavica
i neke reci ( ps.odrastao sam u hrvatskoj )
Moja NAKARADNA logika,zidovi i mi Srbi nismo jedno te isto, tu je razlika u svemu OGROMNA !!!
Groznog (hrvatska rec) ;) Ima Ima,ali ne da samo nas ubijaju !!! nas su ubijali zbog PRAVOSLAVLJA prvenstveno,sa bilo koje strane da pogledas. I mi nismo prodavali crnom berzom a pogotovo ne javno,naoruzanje neprijatelju da ubija narod koji je nama pomogao!!! Nasa greska je sto smo lakoverni i oprostajni narod,bez obzira na genocide i ubijanja koja su nam naneta ili uradjena! i ne kukamo na sve strane i ne ratujemo skoro 1000 i vise godina kao sto rade zidovi
Zavide nam sto smo upravo takvi, dobro namerni i gostoljubiv narod "pardon" nacija. ps. samo za tebe i obrazlozenje ali samo ovoga,prosao sam malo vise i mogu da vidim ko je kakav narod i nacija,a za to su potrebne godine,gde god da odes svako te gleda kroz interes a kod nas u Srbiji bar tamo gde sam ja isao Leskovac,Vranje,kragujevac,Bor,Loznica,itd itd sve do granice sa hrvatskom Sid gde god sam stao i popricao sa narodom uvek ce ti pomoci i izaci u susret (ovo je samo kod nas) i nigde ovo neces videti ni u Austriji,Nemackoj,Svica,Francuska,Belgija, Irska itd itd vecina su arogantni puni sebe, otresit, jednom recju STOKA u svakom smislu
I ja se ne bavim ovim stvarima (mislim da nisi primetio da sam vise puta naveo da sam AMATER) nego sam dosao ovde na forum cisto da vidim kako ko razmislja i da podelimo neke teorije ili argumentujemo i delimo recimo neke istorijske izvore.Naravno da ne mozemo svi isto da razmisljamo i da prihvatamo sve kao jedan,bilo bi previse monotono
pozdrav
 
Sve u svemu - strašno!
Kada god pomislim da sam (zbog ovih 5 godina na forumu) konačno oguglao, desi se ovako nešto što me prisili priznati da sam u zabludi.

Déjà vu klasičnih izljeva judeofobskih iracionalnih prizvoljnosti .., evo npr. ovo

Ja lično mislim”!

Na osnovu čega?

Kojim egzaktnim istraživanjem … na kojem uzorku … u kojem vremenu?
Ili na bazi kakvog i kolikog životnog iskustva i znanja … i zapravo uopšte na osnovu čega se tako jednostavno i mirno može reći “ja lično mislim”?
Reći i onda poslije toga ni sa ćim konkretnim to obrazložiti. Prosto ostaviti sve na tome!

Ne osjećati nikakvu elementarnu ni potrebu, a ni obavezu da se to argumentuje.
Smatrati da je to “ja lično mislim” sasvim dovoljno i da je i nadasve validni argument u diskusiji.

Nevjerovatno!

A ovo dalje Korkanj,

ovo nije samo amaterizam, ovo je prepotentno-gordi ignorantski diletantizam, prožet debelim tkanjem nikada i ničim dokazanih predrasuda.

Nemušto filozofiraš i lijepiš na sve strane nekakve kolektivne psihološke etikete, porediš neuporedivo, koristeći nekakvu kvazilogiku povezuješ nespojivo i na kraju skaćeš i sam sebi u usta … je l’ su Boga ti oni progoni bili “tobož” (kao što prvo kažeš) ili su se ipak stvarno i desili (kao što pišeš kada nabrajaš sve ono od Ramzesa)?

I opet ću te nešto pitati, idući naravno opet tom tvojom nakaradnom logikom - ako se, naime treba po tebi pitati ima li nešto grozno u Jevrejima što je izazvalo druge da ih tlače, da li onda to isto pitanje treba postaviti i kada je riječ o Srbima, kao narodu koji je najviše na Balkanu uništavan?

Ima li Korkanj možda nešto grozno u nama Srbima, što je druge izazvalo da nas ubijaju?
Ili nam jednostavno samo zavide što smo “pošteni i pametni”?


I što ti uopšte sve ovo Korkanj treba?
Zašto se brate baviš stvarima o kojima malo znaš .., stvarima koje ne razumiješ i stvarima za koje jednostavno rečeno nisi školovan?

Odakle ta potreba?

A da jos sam nesto zaboravio.Upravo sam nesto gledao na mom profilu i videh da sam imao dosta posetilaca :D radoznalost je CUDO!!!! samo ne znam sta ce videti tamo, mozda,ne skolovanje ili ko zna sta traze ali ako nije zabranjeno,
pozdrav
 
koliko ja znam ovako ne skolovan

Moja NAKARADNA logika,zidovi i mi Srbi nismo jedno te isto, tu je razlika u svemu OGROMNA !!!
Groznog (hrvatska rec) Ima Ima,ali ne da samo nas ubijaju !!! nas su ubijali zbog PRAVOSLAVLJA prvenstveno,sa bilo koje strane da pogledas. I mi nismo prodavali crnom berzom a pogotovo ne javno,naoruzanje neprijatelju da ubija narod koji je nama pomogao!!! Nasa greska je sto smo lakoverni i oprostajni narod,bez obzira na genocide i ubijanja koja su nam naneta ili uradjena! i ne kukamo na sve strane i ne ratujemo skoro 1000 i vise godina kao sto rade zidovi
:mrgreen::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
A da jos sam nesto zaboravio.Upravo sam nesto gledao na mom profilu i videh da sam imao dosta posetilaca :D radoznalost je CUDO!!!! samo ne znam sta ce videti tamo, mozda,ne skolovanje ili ko zna sta traze ali ako nije zabranjeno,
pozdrav

Да на жалост све разумем , нарочито оне који никада рат нису видели и којима рођаци нису пострадали ,
па могу да праве нову Techno , Rave , Psychedelic историју WW2 и уопште на ексерима , фром дисцо то дисцо!
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top