ISTINA O DRUGOM SVETSKOM RATU

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да су страдали јесу, да их је страдало 6000000, није.

Ma to je samo propaganda;Ramzes pusta Mojsiju,(pa ih nije sve pobio,da sreca sto su pobegli) i odatle pocinje njihova jao kuku njima lazna istorija,jadni oni.poginulo ih je po nekim procenama 2,miliona, pa im je to bilo malo pa su dugo razmisljali i dosli do zakljucka da to udvostruce na 4,miliona, pa im je i to bilo malo,pa su resili da utrostruce na 6,miliona,ali su se zaebali.Traba pogledati sve moguce zemlje i drzave sa zidovskom populacijom sabrati sve i oduzeti te brojke o kojima oni govore i dobice se prava i donekle realna cifra.Koliko ih je izginulo,ama koliko ih je to bilo po celom svetu nisu sve bili oni.Austro-Ugarska je imala 20-25 miliona,a njih je to boze izginulo samo 6 000 000 i to u II sv.ratu a gde su prije ginuli i kasnije ma da nece biti da ih ima ili bilo 100 000 000 pazi .urca,kao sto sam rekao u mom prvom postu toga se i drzim i dan danas(a bas sam pomislio da sa malo prenaglio) vala NISAM


Zidovi pricaju o njihovoj LAZI i propagandi
A Jew defends Hitler - part 1 of 3
 
Poslednja izmena od moderatora:
Jewish Ghetto Police (German: Jüdische Ghetto-Polizei, Jüdischer Ordnungsdienst), also known as the Jewish Order Service and referred by the Jews as the Jewish Police, were the police units organized in the Jewish ghettos by the local Judenrat councils under German Nazi orders. The Jewish Order Service was also active in some of the Nazi concentration camps.

The Polish-Jewish historian and the Warsaw Ghetto archivist Emanuel Ringelblum described the cruelty of the ghetto police as "at times greater than that of the Germans, the Ukrainians and the Latvians."

The Ordenienst, or Jewish police in Westerbork, were universally detested by camp inmates for their cruelty and role in collaborating with the Nazis.

http://fcit.usf.edu/holocaust/gallery/11548.htm

Ove podatke ili necete da sagledate kao sto dolikuje,a uzgred da ne naginjete toj vasoj istoriji koju su vam prodavali godinama, ili vam fali nesto u glave :D (sto bih rekao Milasin)
 
7.jpg


The Gleiwitz incident was a staged attack by Nazi forces posing as Poles on 31 August 1939, against the German radio station Sender Gleiwitz in Gleiwitz, Upper Silesia, Germany (since 1945: Gliwice, Poland) on the eve of World War II in Europe.
This provocation was the best-known of several actions in Operation Himmler, a Nazi Germany SS project. It was intended to create the appearance of Polish aggression against Germany in order to justify the subsequent invasion of Poland.

Much of what is known about the Gleiwitz incident comes from the sworn affidavit of Alfred Naujocks at the Nuremberg Trials. In his testimony, he states that he organized the incident under orders from Reinhard Heydrich and Heinrich Müller, the chief of the Gestapo.

On the night of 31 August 1939, a small group of German operatives, dressed in Polish uniforms and led by Naujocks seized the Gleiwitz station and broadcast a short anti-German message in Polish (sources vary on the content of the message). The Germans' goal was to make the attack and the broadcast look like the work of anti-German Polish saboteurs.
To make the attack seem more convincing, the Germans brought in Franciszek Honiok, a German Silesian known for sympathizing with the Poles, who had been arrested the previous day by the Gestapo. Honiok was dressed to look like a saboteur; then killed by lethal injection, given gunshot wounds, and left dead at the scene, so that he appeared to have been killed while attacking the station. His corpse was subsequently presented as proof of the attack to the police and press.
 
Kako beše, korkanjac? Prvo amebe pa Srbi? Car Hirohito Srbin, samo to ne zna?

Ti si luđi od onog jurodivog nesretnika Deretića.:lol::lol::lol::lol:

Ako, ako, sam lud,ali pored toga se postavi pitanje? lud ??? mozda,ali kako za koga.Cim se ne mozes vise suprostavljati bilo kome ili bilo cijoj drugoj tezi,odmah si LUD,to je jedino i najbolje resenje da se neko oblati i isprovocira. Ja sam vam rekao i pre da sa tim gospodinom Dereticem nemam nista ( proci ce vremena dok se ne ispostavi,da je vecinski deo njegovih teza tacan!!!)
 
7.jpg


The Gleiwitz incident was a staged attack by Nazi forces posing as Poles on 31 August 1939, against the German radio station Sender Gleiwitz in Gleiwitz, Upper Silesia, Germany (since 1945: Gliwice, Poland) on the eve of World War II in Europe.
This provocation was the best-known of several actions in Operation Himmler, a Nazi Germany SS project. It was intended to create the appearance of Polish aggression against Germany in order to justify the subsequent invasion of Poland.

Much of what is known about the Gleiwitz incident comes from the sworn affidavit of Alfred Naujocks at the Nuremberg Trials. In his testimony, he states that he organized the incident under orders from Reinhard Heydrich and Heinrich Müller, the chief of the Gestapo.

On the night of 31 August 1939, a small group of German operatives, dressed in Polish uniforms and led by Naujocks seized the Gleiwitz station and broadcast a short anti-German message in Polish (sources vary on the content of the message). The Germans' goal was to make the attack and the broadcast look like the work of anti-German Polish saboteurs.
To make the attack seem more convincing, the Germans brought in Franciszek Honiok, a German Silesian known for sympathizing with the Poles, who had been arrested the previous day by the Gestapo. Honiok was dressed to look like a saboteur; then killed by lethal injection, given gunshot wounds, and left dead at the scene, so that he appeared to have been killed while attacking the station. His corpse was subsequently presented as proof of the attack to the police and press.

Ovo bih gledao sa sumnjom.Nemacka se morala sto vise olajavati,ponizavati,i praviti od nje neku divljacku zemlju,to je u krvi jos od rimljana,samo se sada nastavlja i prosiruje na sve zemlje,drzave narode,narodnosti i nacije.Zapadnim silama nije bilo u cilju da se Nemacka pocne razvijati kao se pocela razvijati pocetkom industrijske revolucije i parnog motora.Naravno da to nije odgovaralo vecini sto je i dan danas dokazano.Samo jos da vam dam primer sada ovo u nazad 10-tak godina,ko je prvi prihvatio EURO??? i odbacio svoju valutu i tu toliko na daleko poznatu Nemacku marku,dok su svi gledali i ocekivali u strahu sta ce da bude i kako ce sve zavrsiti.

Presretac na ovaj tvoj post,samo mogu da dodam sledece;
Gavrilo Princip=Bosnian serb= black hand = pa ako je bio bosanski srbin=sto u objavili rat Srbiji???
da da znam i vas odgovor!!! pa to je bila kraljevina,ok i to stoji
danas kada ukucas na komp "kako je nastao I sv. rat " znate i sami sta ispadne =atentat na Ferdinanda.
Na svakom jeziku i u svakoj drzavnoj ili privatnoj skoli to se uci sirom sveta,a vi recite sta god hocete kada citav svet govori suprotno i ne mozes da se operes,e takav postupak su primenuli na Nemackoj (boli me uvo za Nemce niti su mi rod niti pomoz bog) i sta god da kazes ili argumentujes dzaba je,isto kao i sa nama Srpski genocidi po Bosni i Hrvatskoj, a svi mi dobro znamo koliko je naroda poginulo i to Srpskog zivlja.A da vam ne pricam o NATO/U kada nas je bombardovao,ali dzaba sve kada se neko uortaci protiv tebe sanse su ti male i nikakve
pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ovo bih gledao sa sumnjom.Nemacka se morala sto vise olajavati,ponizavati,i praviti od nje neku divljacku zemlju,to je u krvi jos od rimljana,samo se sada nastavlja i prosiruje na sve zemlje,drzave narode,narodnosti i nacije.Zapadnim silama nije bilo u cilju da se Nemacka pocne razvijati kao se pocela razvijati pocetkom industrijske revolucije i parnog motora.Naravno da to nije odgovaralo vecini sto je i dan danas dokazano.Samo jos da vam dam primer sada ovo u nazad 10-tak godina,ko je prvi prihvatio EURO??? i odbacio svoju valutu i tu toliko na daleko poznatu Nemacku marku,dok su svi gledali i ocekivali u strahu sta ce da bude i kako ce sve zavrsiti.

Presretac na ovaj tvoj post,samo mogu da dodam sledece;
Gavrilo Princip=Bosnian serb= black hand = pa ako je bio bosanski srbin=sto u objavili rat Srbiji???
da da znam i vas odgovor!!! pa to je bila kraljevina,ok i to stoji
danas kada ukucas na komp "kako je nastao I sv. rat " znate i sami sta ispadne =atentat na Ferdinanda.
Na svakom jeziku i u svakoj drzavnoj ili privatnoj skoli to se uci sirom sveta,a vi recite sta god hocete kada citav svet govori suprotno i ne mozes da se operes,e takav postupak su primenuli na Nemackoj (boli me uvo za Nemce niti su mi rod niti pomoz bog) i sta god da kazes ili argumentujes dzaba je,isto kao i sa nama Srpski genocidi po Bosni i Hrvatskoj, ali dzaba sve kada se neko uortaci protiv tebe sanse su ti male i nikakve
pozdrav

Да се задржимо на теми тј. на посту у вези нацистичке операције "Конзерва" коју је извео Алфред Наујокс шеф групе канцеларије СД спољне обавештајне службе по налогу шефа Службе безбедности СС (СД) Рајнхарда Хајдриха.
Та операција је била у склопу још две 31. августа 1939. год., а радило се о граничним провокацијама припадника СД-а према пољским граничним органима.
Наујокс наводи у књизи Гинтера Пеиса "Човек који је започео рат" : "Узели смо радио станица као што је наређено, одржан је ванредни говор који је отишао у етар, испалио неколико метака из пиштољ и напустио место. "
Касније су разбацана тела затвореника преобучених у немачке униформе који су претходно усмрћени смртоносном инекцијом. Те фотографије постоје и могу се наћи у књигама које се баве безбедносним системом Немачког Рајха.

Ето тако је почео Други светски рат, а сви историчари на Западу негирају умешаност владе Краљевине Србије у атентат од 28. јуна 1914. године.
 
Да се задржимо на теми тј. на посту у вези нацистичке операције "Конзерва" коју је извео Алфред Наујокс шеф групе канцеларије СД спољне обавештајне службе по налогу шефа Службе безбедности СС (СД) Рајнхарда Хајдриха.
Та операција је била у склопу још две 31. августа 1939. год., а радило се о граничним провокацијама припадника СД-а према пољским граничним органима.
Наујокс наводи у књизи Гинтера Пеиса "Човек који је започео рат" : "Узели смо радио станица као што је наређено, одржан је ванредни говор који је отишао у етар, испалио неколико метака из пиштољ и напустио место. "
Касније су разбацана тела затвореника преобучених у немачке униформе који су претходно усмрћени смртоносном инекцијом. Те фотографије постоје и могу се наћи у књигама које се баве безбедносним системом Немачког Рајха.

Ето тако је почео Други светски рат, а сви историчари на Западу негирају умешаност владе Краљевине Србије у атентат од 28. јуна 1914. године.

To za provokacije od strane nemacke nisam odbijao,niti negirao samo sam rekao da se ovo treba gledati sa sumnjom.
A sto se tice nas i zapadnog sveta povodom atentata,stvarno ne znam gde si to cuo procitao ili sta vec, ja koliko znam vidim,citam i cujem,svi ili bar dobra vecina krivi nas SRBE za I sv. rat
ps.ako ti nije tesko da mi das te podatke koji su to istoricari ili lica koja tvrde i negiraju sam povod i zaslugu za pokretanje I sv rata,atentata,i objava rata Srbiji preko 2-3 ultimatuma (koliko ja znam)
hvala
pozdrav
 
To za provokacije od strane nemacke nisam odbijao,niti negirao samo sam rekao da se ovo treba gledati sa sumnjom.
A sto se tice nas i zapadnog sveta povodom atentata,stvarno ne znam gde si to cuo procitao ili sta vec, ja koliko znam vidim,citam i cujem,svi ili bar dobra vecina krivi nas SRBE za I sv. rat
ps.ako ti nije tesko da mi das te podatke koji su to istoricari ili lica koja tvrde i negiraju sam povod i zaslugu za pokretanje I sv rata,atentata,i objava rata Srbiji preko 2-3 ultimatuma (koliko ja znam)
hvala
pozdrav

 
To je prava verzija kako je otpoceo I sv. rat.Moram da priznam da ovo nisam vidjao do sada,uglavnom sam vidjao onu drugu stranu nama poznatu
koliko je star ovaj video snimak i kada je postavljen tj prihvacen kao takav???
hvala za video
pozdrav

Имаш изнад видеа линк ка сајту:


firstworldwar.com a multimedia history of world war one

http://www.firstworldwar.com/origins/causes.htm

Не знам јел си приметио где се у закључку око отпочињања и узрока Првог светског рата каже:

Аустро-Угарска одлучност да наметне своју вољу на Балкану; Немачка жељу за већу моћ и међународни утицај, што је распламсала поморску трку у наоружању са Великом Британијом, који су одговорили изградњом нових и већих ратних бродова Dreadnought, Француска жељу за осветом против Немачке, после катастрофалног пораза из 1871., Русија и забринутост да поврати неки привид националног престижа након готово деценију грађанског сукоба и поразу од јапанске војске 1905.

Има доста докумената, телеграма писама, сајт је препун историјских извора, тако ако те интересују извори који се односе на Први светски рат на овом сајту ћеш их наћи.
 
@korkanj

Sve što si tamo naveo iz Rigove je knjige.

O toj knjizi sam nekoliko puta pisao na krsti .., a posljednji put na temi o onom ustaši Fedoru.

Nije ih bilo 150 hilj. nego 120 hilj. (po Rigu), ali ni to nije tačno - realan broj je oko 100 hilj.

A od tih 100 hiljada, 80 hiljada se borilo na strani Hitlerovih saveznika, što znači da je samo oko 20 hilj. bilo baš u Vermahtu.
A opet od tih 20 hiljada samo 97 (toliko ih je Rig našao) bili su čisti Jevreji, a ostalo su mišlinge.

Ali eto pretpostavimo da ih je bilo (kako ti kažeš) 150 hiljada i da su svi bili čisti Jevreji i da su svi služili u Vermahtu ... i šta to mijenja?

Je l' to što su u vrhu NDH-a bili Lukić, Grujić, Dešović, Dragojlov, Besarović ... znaći da politika NDH-a prema Srbima nije bila genocidna i da genocida prema Srbima nije bilo?

Sudeći po tvojoj logici, odgovor je - da!
 
Ma to je samo propaganda;Ramzes pusta Mojsiju,(pa ih nije sve pobio,da sreca sto su pobegli) i odatle pocinje njihova jao kuku njima lazna istorija,jadni oni.poginulo ih je po nekim procenama 2,miliona, pa im je to bilo malo pa su dugo razmisljali i dosli do zakljucka da to udvostruce na 4,miliona, pa im je i to bilo malo,pa su resili da utrostruce na 6,miliona,ali su se zaebali.Traba pogledati sve moguce zemlje i drzave sa zidovskom populacijom sabrati sve i oduzeti te brojke o kojima oni govore i dobice se prava i donekle realna cifra.Koliko ih je izginulo,ama koliko ih je to bilo po celom svetu nisu sve bili oni.Austro-Ugarska je imala 20-25 miliona,a njih je to boze izginulo samo 6 000 000 i to u II sv.ratu a gde su prije ginuli i kasnije ma da nece biti da ih ima ili bilo 100 000 000 pazi .urca,kao sto sam rekao u mom prvom postu toga se i drzim i dan danas(a bas sam pomislio da sa malo prenaglio) vala NISAM


Zidovi pricaju o njihovoj LAZI i propagandi
A Jew defends Hitler - part 1 of 3
Isto tako ima i onih koji tvrde da je u Jasenovcu stradalo samo 80-tak hiljada ljudi ... i to od starosti uglavnom.
 
@korkanj

Sve što si tamo naveo iz Rigove je knjige.

O toj knjizi sam nekoliko puta pisao na krsti .., a posljednji put na temi o onom ustaši Fedoru.

Nije ih bilo 150 hilj. nego 120 hilj. (po Rigu), ali ni to nije tačno - realan broj je oko 100 hilj.

A od tih 100 hiljada, 80 hiljada se borilo na strani Hitlerovih saveznika, što znači da je samo oko 20 hilj. bilo baš u Vermahtu.
A opet od tih 20 hiljada samo 97 (toliko ih je Rig našao) bili su čisti Jevreji, a ostalo su mišlinge.

Ali eto pretpostavimo da ih je bilo (kako ti kažeš) 150 hiljada i da su svi bili čisti Jevreji i da su svi služili u Vermahtu ... i šta to mijenja?

Je l' to što su u vrhu NDH-a bili Lukić, Grujić, Dešović, Dragojlov, Besarović ... znaći da politika NDH-a prema Srbima nije bila genocidna i da genocida prema Srbima nije bilo?

Sudeći po tvojoj logici, odgovor je - da!

Ne!!! nije to po mojoj logici daleko od toga, nisam samo ja to rekao nego sam ti izbacio i naslovnu stranu knjige ako se ne varam,i daleko od toga da su svi bili cisti zidovi.
pokusavam da kazem da su zidovi sami trpali u logore i pomagali nemcima, a pri tome da bi se dokazali i sacuvali sopstvene zivote,tako da ne mozemo reci da su sve nemci pobili,poklali i vec sta radili za vecinu tih stvari su zasluzni sami zidovi sto su sami sebi radili.
Nesto mi sve to smrdi na onu nasu; nema goreg turcina od poturcenog srbina...verovatno su isli takvom nekom slicnom logikom
Sto se tice NDH isti je princip primenjen kao i sa zidovima;da se dokaze da je veci ustasa od samog ustase.
Takodje i mnogo brojna dokumentacija da su albanci,hrvati itd. bili i sluzili u prvim cetnicki redovima (mislim da sam negde na ovom forumu izbacio par slika i dokumenata o tome,samo da se dokazu ili iz bilo kojeg drugog razloga
 
Имаш изнад видеа линк ка сајту:


firstworldwar.com a multimedia history of world war one

http://www.firstworldwar.com/origins/causes.htm

Не знам јел си приметио где се у закључку око отпочињања и узрока Првог светског рата каже:

Аустро-Угарска одлучност да наметне своју вољу на Балкану; Немачка жељу за већу моћ и међународни утицај, што је распламсала поморску трку у наоружању са Великом Британијом, који су одговорили изградњом нових и већих ратних бродова Dreadnought, Француска жељу за осветом против Немачке, после катастрофалног пораза из 1871., Русија и забринутост да поврати неки привид националног престижа након готово деценију грађанског сукоба и поразу од јапанске војске 1905.

Има доста докумената, телеграма писама, сајт је препун историјских извора, тако ако те интересују извори који се односе на Први светски рат на овом сајту ћеш их наћи.

Video sam taj sajt,ali kasno, tek kada sam ti poslao predhodni post
u svakom slucaju hvala
pozdrav
 
"Наша отаџбина је изгубила рат. Победили су Руси, Американци, Енглези. Можда су имали боље оружје, више војника, боље вођство. Али то је, у ствари, изразито материјална победа. Ту победу су они однели.

Али овде, међу нама, има један народ коју је извојевао једну другу и много лепшу победу – победу душе, победу срца и поштења, победу мира и хришћанске љубави. То су Срби!

Ми смо их раније само донекле познавали. Али смо исто тако знали шта смо чинили у њиховој Отаџбини.

Убијали смо стотину Срба, који су бранили земљу, за једног убијеног нашег војника, који је, иначе, представљао власт окупатора насилника. Па не само то да смо чинили, него смо благонаклоно гледали како су на Србе тамо пуцали са свију страна.

Знали смо да се овде, међу нама, налази 5.000 официра Срба, који су некада представљали друштвену елиту у својој земљи, а сада су личили на живе костуре, изнемогли и малаксали од глади.

Знали смо да код Срба тиња веровање:
Ко се не освети, тај се не посвети!

И ми смо се, заиста, плашили, освете тих српских мученика.

Бојали смо се да ће они, по нашој капитулацији, радити оно што смо ми са њима чинили. Замишљали смо јасно ту трагедију и већ видели нашу децу како пливају канализацијом или се пеку у градској пекари. Замишљали смо убијање наших људи, силовања, рушење и разарање наших домова.

Међутим, како је било?

Кад су пукле заробљеничке жице и кад се 5.000 живих српских костура нашло слободно у нашој средини, ти костури су — миловали нашу децу, давали им бомбоне! Разговарали су са нама! Срби су, дакле миловали децу оних који су њихову Отаџбину у црно завили!

Тек сада разумемо зашто је наш велики песник Гете учио српски језик. Сад тек схватамо зашто је Бизмарку последња реч на самртној постељи била — „Србија!“

Та победа Срба је већа и узвишенија од сваке материјалне победе! Такву победу, чини ми се, могли су извојевати и добити само Срби однеговани у њиховом светосавском духу и јуначким епским песмама, које је наш Гете тако волео...

Ова победа ће вековима живети у душама Немаца, а тој победи, и Србима, који су је извојевали, желео сам да посветим ову моју последњу свештеничку проповед."




Из проповеди протестантског пастора Фридриха Грисендорфа, одржане маја 1945. у селу Евербургу, крај Оснабрика

"Сербиа ", Савремена Администрација, Београд
 
Aha.. da,da bas su od starosti stradali

Чекај Срби јесу страдали , а Јевреји нису?!
како теби није добро да ми је твок шупљи мозак бар који дан да се одморим од свега!
Видиш сад и дам шта значи "ИСТИНА" у ствари како да видиш!?

Сад само видим како изгледа кад дегенерици пишу историју , не секирај се ниси усамљен у томе , чак си и онај пример "а шта и да је урадила већина"!?

И опед после признања Јасеновца опет 3 пута ура за Хитлера који је од Србије хтео да направи Швицу!?

Дакле наравученије и према свом народу си злотвор и поништавач чињеница не само према Јеврејима!
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top