Pomoc oko pravnog fakulteta

P

Prava

Gost
Hteo bih ove godine da upisem pravni fakultet pa me zanima posto nisam do sad studirao kakvi su otprilike uslovi, koliko su teski testovi kakvog tipa i sl. Znam da se polaze istorija i srpski. Moze li mi neko reci sta je sve potrebno kolika je otprilike skolarina, i sl.
Sto se tice testova ako neko ima od proslih godina ili zna gde se mogu nabaviti neko pise nesto.

Pozdrav i hvala unapred
 
Moj ti je savet da pocnes da ucis (obnavljas)istoriju, jer znaju da daju tako nevazne stvari i neke gluposti da ne poverujes! Znaci nauci savrseno prvu knjigu, a druge nauci dobro, mada prva ti je osnov! Srpski je lak... bar je bio prosle godine! Zbirku zadataka mozes da kupis na faxu, ali to ti nije dovoljno, jer moze i da ti ne bude pitanje iz te zbirke. Ja sam presla preko 4000 pitanja, a opet mi od njih nije bilo ni pet! Znaci, daju periferne stvari, ali nista strasno!!!
Srecno!
Pitaj sta god te zanima. Pozdrav
 
Zanima me kad je otprilike prijemni, jos nesto isao sam u ekonomsku skolu, tamo sam imao u prvoj i drugoj godini istoriju, da li mogu iz tih knjiga uciti ili moram naci jos neke, posto trenutno njih mogu da nadjem.
Nemogu sad sve da se setim ako se setis pisi mi ti nesto sto je bitno u vezi faksa.

Pozdrav i hvala unapred.
 
Prava:
Zanima me kad je otprilike prijemni, jos nesto isao sam u ekonomsku skolu, tamo sam imao u prvoj i drugoj godini istoriju, da li mogu iz tih knjiga uciti ili moram naci jos neke, posto trenutno njih mogu da nadjem.
Nemogu sad sve da se setim ako se setis pisi mi ti nesto sto je bitno u vezi faksa.

Pozdrav i hvala unapred.

E ja znam neke da su ucili samo dve nedelje pred prijemni i da su upisali...naravno, nisu upali na budzet,a da su nesto narocito inteligentni- ne verujem.. oni koji su ucili mesec dana pred prijemni su upali na budzet... skolarina ti je valjda 55 000 pa kad uporedis sa ostalim fakultetima to ti dodje najjeftinije... sto se tice zbirke idi na fax u skriptarnice pa prozuji malo...verovatno ima...a prijemni ti je krajem juna otprilike
 
Citam ovo i ne mogu da verujem koliko DEZINFORMACIJA na jednom mestu, ako se prica o Pravnom fakultetu u Beogradu

1. skolarina je 42 000, a ne 55 000!!

2. prijemni ispit se sprema po knjigama iz GIMNAZIJE (znaci : te tvoje iz ekonomske skole mozes da bacis), DRUSTVENO-JEZICKI smer.

Iz istorije su ti najbitnije knjige iz I i II godine, III onako, a IV samo neki delovi.
NAMA SU NA PRIPREMNOJ NASTAVI TACNO GOVORILI STA TACNO DA UCIMO, A STA MOZEMO SLOBODNO DA PRESKOCIMO IZ ISTORIJE, tako da ne bi bilo lose da se upises na pripremu nastavu, ili da pitas nekoga ko je vec bio!!

Zbirka izlazi negde u aprilu...

3. cista je glupost ko je rekao za testove (neki Gost) da nisu bila pitanja iz zbirke!!! Pa naravno da nisu bila, U ZBIRCI SU PITANJA IZ PRETHODNIH GODINA, A PITANJA SE SVAKE GODINE MENJAJU!!!
NIKO TI NARAVNO NECE DATI UNAPRED PITANJA SA PRIJEMNOG!!


4."E ja znam neke da su ucili samo dve nedelje pred prijemni i da su upisali...naravno, nisu upali na budzet,a da su nesto narocito inteligentni- ne verujem.. oni koji su ucili mesec dana pred prijemni su upali na budzet"..---->
I ovo ti je cista glupost!! Ako cemo posteno, prijemni skoro da i ne moras da spremas, jer na kraju prime SVE zbog love, spusti se crta na ukupno 33-35 poena- tuga! A to da li ces uci na budzet zavisi mnogo i od prijemnog,a i od uspeha iz srednje skole!! s obzirom da za budzet treba najmanje oko 77-80 poena, sigurno je potrebno "zagrejati stolicu"

A na Pravnom se cesto desi da bude i 100 studenata na samo 1 poen, tako da je opet bubanje za budzet obavezno...
 
slatko volim :)):
Citam ovo i ne mogu da verujem koliko DEZINFORMACIJA na jednom mestu, ako se prica o Pravnom fakultetu u Beogradu

1. skolarina je 42 000, a ne 55 000!!

2. prijemni ispit se sprema po knjigama iz GIMNAZIJE (znaci : te tvoje iz ekonomske skole mozes da bacis), DRUSTVENO-JEZICKI smer.

Iz istorije su ti najbitnije knjige iz I i II godine, III onako, a IV samo neki delovi.
NAMA SU NA PRIPREMNOJ NASTAVI TACNO GOVORILI STA TACNO DA UCIMO, A STA MOZEMO SLOBODNO DA PRESKOCIMO IZ ISTORIJE, tako da ne bi bilo lose da se upises na pripremu nastavu, ili da pitas nekoga ko je vec bio!!

Zbirka izlazi negde u aprilu...

3. cista je glupost ko je rekao za testove (neki Gost) da nisu bila pitanja iz zbirke!!! Pa naravno da nisu bila, U ZBIRCI SU PITANJA IZ PRETHODNIH GODINA, A PITANJA SE SVAKE GODINE MENJAJU!!!
NIKO TI NARAVNO NECE DATI UNAPRED PITANJA SA PRIJEMNOG!!


4."E ja znam neke da su ucili samo dve nedelje pred prijemni i da su upisali...naravno, nisu upali na budzet,a da su nesto narocito inteligentni- ne verujem.. oni koji su ucili mesec dana pred prijemni su upali na budzet"..---->
I ovo ti je cista glupost!! Ako cemo posteno, prijemni skoro da i ne moras da spremas, jer na kraju prime SVE zbog love, spusti se crta na ukupno 33-35 poena- tuga! A to da li ces uci na budzet zavisi mnogo i od prijemnog,a i od uspeha iz srednje skole!! s obzirom da za budzet treba najmanje oko 77-80 poena, sigurno je potrebno "zagrejati stolicu"

A na Pravnom se cesto desi da bude i 100 studenata na samo 1 poen, tako da je opet bubanje za budzet obavezno...

Da li mozda imas neku zbirku iz prethodnih godina, ili ako mozes da nabavis, odgovori ovde pa cemo se cuti kasnije, jer ja nisam iz BG.

Pozdrav i hvala
 
slatko volim :)):
Citam ovo i ne mogu da verujem koliko DEZINFORMACIJA na jednom mestu, ako se prica o Pravnom fakultetu u Beogradu

1. skolarina je 42 000, a ne 55 000!!

2. prijemni ispit se sprema po knjigama iz GIMNAZIJE (znaci : te tvoje iz ekonomske skole mozes da bacis), DRUSTVENO-JEZICKI smer.

Iz istorije su ti najbitnije knjige iz I i II godine, III onako, a IV samo neki delovi.
NAMA SU NA PRIPREMNOJ NASTAVI TACNO GOVORILI STA TACNO DA UCIMO, A STA MOZEMO SLOBODNO DA PRESKOCIMO IZ ISTORIJE, tako da ne bi bilo lose da se upises na pripremu nastavu, ili da pitas nekoga ko je vec bio!!

Zbirka izlazi negde u aprilu...

3. cista je glupost ko je rekao za testove (neki Gost) da nisu bila pitanja iz zbirke!!! Pa naravno da nisu bila, U ZBIRCI SU PITANJA IZ PRETHODNIH GODINA, A PITANJA SE SVAKE GODINE MENJAJU!!!
NIKO TI NARAVNO NECE DATI UNAPRED PITANJA SA PRIJEMNOG!!


4."E ja znam neke da su ucili samo dve nedelje pred prijemni i da su upisali...naravno, nisu upali na budzet,a da su nesto narocito inteligentni- ne verujem.. oni koji su ucili mesec dana pred prijemni su upali na budzet"..---->
I ovo ti je cista glupost!! Ako cemo posteno, prijemni skoro da i ne moras da spremas, jer na kraju prime SVE zbog love, spusti se crta na ukupno 33-35 poena- tuga! A to da li ces uci na budzet zavisi mnogo i od prijemnog,a i od uspeha iz srednje skole!! s obzirom da za budzet treba najmanje oko 77-80 poena, sigurno je potrebno "zagrejati stolicu"

A na Pravnom se cesto desi da bude i 100 studenata na samo 1 poen, tako da je opet bubanje za budzet obavezno...

sve sto sam ja rekla je cista istina i ja ne dolazim ovde da bih lupala gluposti u slobodno vreme.. a trebalo je pazljivije na prvom mestu da procitas za skolarinu- rekla sam da je VALJDA 55 hiljada, i otkud ja znam kolika je skolarina za pravni kad mene taj fax ne zanima... a na drugom mestu...ono o ucenju za 2 nedelje...otkud ja znam koliko tim ljudima i treba vremena da nauce za taj jedan bod,...ako im je potrebno 2 nedelje to je do njih, a ne do mene...sto se tice onih likova i spremanja od mesec dana...oni su stvarno stigli da to spreme za to vreme a i nije ti to neka nauka da ti treba par meseci...
 
"a trebalo je pazljivije na prvom mestu da procitas za skolarinu- rekla sam da je VALJDA 55 hiljada, i otkud ja znam kolika je skolarina za pravni kad mene taj fax ne zanima..."

------------------------------------------------

Pa zasto onda pricas o Pravnom ako te taj fax ne zanima?!

I ako nista ne znas o Pravnom, nego samo rekla- kazala ?!

To je isto k'o kad bi ja sad pricala o nuklearnoj fizici, a nemam pojma nista o tome...
 
Anonymous:
slatko volim :)):
Imam zbirku i 2002-e, valjda..
A nova zbirka ti izlazi u aprilu...

Jel hoces da mi posaljes na kucnu adresu, platicu ti koliko trazis, ako hoces dacu ti mail preko koga cemo se dogovoriti za dalje.

Jugoistocna srbija.

Pozdrav i hvala




Tesko...Izgleda da je moja mama zbirku dala nekoj prijateljici za cerku, a oni nam je jos nisu vratili, celu sam kucu pretrazila :?
Pokusaj da se raspitas, sigurno neko ima nekoga na Pravnom u Bgd-u ko bi mogao da ti da zbirku, ili pitaj na forumu studenata Pravnog : www.ib.forum77.com, ili www.ius-forum.tk
 
slatko volim :)):
Anonymous:
slatko volim :)):
Imam zbirku i 2002-e, valjda..
A nova zbirka ti izlazi u aprilu...

Jel hoces da mi posaljes na kucnu adresu, platicu ti koliko trazis, ako hoces dacu ti mail preko koga cemo se dogovoriti za dalje.

Jugoistocna srbija.

Pozdrav i hvala

Ok pitacu tamo, hvala u svakom slucaju



Tesko...Izgleda da je moja mama zbirku dala nekoj prijateljici za cerku, a oni nam je jos nisu vratili, celu sam kucu pretrazila :?
Pokusaj da se raspitas, sigurno neko ima nekoga na Pravnom u Bgd-u ko bi mogao da ti da zbirku, ili pitaj na forumu studenata Pravnog : www.ib.forum77.com, ili www.ius-forum.tk
 
slatko volim :)):
"a trebalo je pazljivije na prvom mestu da procitas za skolarinu- rekla sam da je VALJDA 55 hiljada, i otkud ja znam kolika je skolarina za pravni kad mene taj fax ne zanima..."

------------------------------------------------

Pa zasto onda pricas o Pravnom ako te taj fax ne zanima?!

I ako nista ne znas o Pravnom, nego samo rekla- kazala ?!

To je isto k'o kad bi ja sad pricala o nuklearnoj fizici, a nemam pojma nista o tome...

Samo sam htela da dam neke uopstene informacije..a posle detaljnije neka se raspita kod jos nekog...a i nisam bas sve izgresila u vezi sa tim...
 
informacije su skroz tacne (slatko volim), i stvarno mi nije jasno kako neko ko nema veze s pravnim moze da lupa sva$ta, makar i bilo tacno. Tako se i prenose dezinformacije, jer neko nije "docuo" sve, a vec je preneo nekom, i vec haos.

Znaci I godinu istorije najbolje savladaj,bukvalno svakoh vladara, cara i svaq godinu, ostalo je sporedno.

ne znam $ta jo$ da kazem...

Nego jel ima starijih kolega?
Jel zna neko $ta je sa forumom pravnog? Nisam mogla da se ulogujem nikako :oops:
 

ja sam generacija 08, kod nas nije moglo da se plati ako nemas dovoljan br.otkucavanja, jednostavno nema ispita taj rok ili trazis neko opravdanje sto te nije bilo, a sto se tice vezbi zavisi kod jednih ako te nema jedan cas dobijas sut kartu a kod drugih ne moras ni da se pojavis.
nemoj da dozvolis sebi da ides da juris i moljakas profesore da ti se potpisu u index jer:
1) pitanje je kad ces, i da li ces ih naci na faxu
2) da li ce hteti da ti se potpisu :rtfm:
3) da li ce ti proci to na salteru.
ja sam nesto na tu foru izmuljala jednom ali veruj mi nikad vise... :dash:
zato je moj savet za sve koji nisu ljubitelji predavanja da uvalis cip karticu nekoj zrtvi koja je odgovorna pa ce redovno da ti kuca.
a u ostalom sedi brate u bonafides *nikada necu to mesto zvati zuzus* pa strci uz stepenice svakih sat vremena. nemoj da te zimr. em korisno em zatezes noge :zcepanje:
 

Back
Top