a zasto raspustenica?

hazard

Zainteresovan član
Poruka
205
Ja sam razvedena. I uzasno me nervira i vredja taj izraz raspustenica. Ispada da sam sad ko pustena s lanca ,razvratna, raspustena...A ja sam se samo oslobodila loseg braka, nisam izgubila kriterijume. Koji jos izrazi vas nerviraju?
 
Wow ! Gomila kompleksa ! Svako se češe tamo gde ga svrbi !

Za matorog momka (maminog sina, kretena, debila, koji nikad devojku nije imao): nije hteo da se ženi.
Za devojku (vrednu, lepu i pametnu koja nije htela da ulazi u loš brak): jadna, nije uspela da se uda.
Za muškarca (žena ga ostavila da živi sam u svom jadu, mržnji,sebičnosti i gluposti): oterao ženu

... i tako redom, primera je bezbroj.

Naravno, da me ne bi ko shvatio pogrešno, pisac ovih redaka je takođe iskompleksirana ličnost. Zato, kažimo samo sebi: j e b i g a, takav sam. I - udri brigu na veselje. Jer, narodni pogrdni rečnik sigurno nećemo moći da promenimo.
 
ne znam za ostale narode, ali srbi vole etiketiranje i kjurcenje (bez letenja).
niko ne kaze "on je pametniji, jer je prvo zavrsio skolu pa radi pa skuplja za stan da bi sa buducom zenom imao gde da pravi porodicu" nego "ostao neozenjen".
ne nerviraju me narodski izrazi, nervira me pomodarstvo, shabanizam i nedostatak kucnog vaspitanja (stecenog u porodici). ovaj forum je sjajan primer za to. zabodi, pljuni, po.kenjaj neciji stav samo zato sto nemas svoj. ljubomora, valjda...
 
Meni su svi ti izrazi smesni i mislim da ljudi ne bi trebalo da se vredjaju kada im neko lupi takvu etiketu. Ja poznajem nekoliko razvedenih, napustenih i onih koji su napustili, bilo da su muskarci ili zene i svi se zezamo na tu temu i smejemo se. A smeh nam je, rekla bih, jedino i ostao. Zato, ljudi, ne dozvolite da vas nadimci nerviraju, pa i dobijamo nadimke ili etikete od iskompleksiranih ljudi koji nemaju sta pametnije da rade u zivotu nego da brinu tudju brigu i rugaju se zato sto su nesposobni da vide ili rese sopstvene probleme. :wink:
 
Atipa:
Meni su svi ti izrazi smesni i mislim da ljudi ne bi trebalo da se vredjaju kada im neko lupi takvu etiketu. Ja poznajem nekoliko razvedenih, napustenih i onih koji su napustili, bilo da su muskarci ili zene i svi se zezamo na tu temu i smejemo se. A smeh nam je, rekla bih, jedino i ostao. Zato, ljudi, ne dozvolite da vas nadimci nerviraju, pa i dobijamo nadimke ili etikete od iskompleksiranih ljudi koji nemaju sta pametnije da rade u zivotu nego da brinu tudju brigu i rugaju se zato sto su nesposobni da vide ili rese sopstvene probleme. :wink:

he he u pravu si potpuno
sve treba uzeti sa dozom humora...lakše je.
 
sanja:
ne nerviraju me narodski izrazi, nervira me pomodarstvo, shabanizam i nedostatak kucnog vaspitanja (stecenog u porodici). ovaj forum je sjajan primer za to. zabodi, pljuni, po.kenjaj neciji stav samo zato sto nemas svoj. ljubomora, valjda...

e Sanja ne bi da se svađam sa tobom niti da me anatemišeš kao jer reagujem na ovo, ali o čemu ti to govoriš...o kome govoriš?
o svima nama na forumu? ili nekom konkretno?



izvini unapred ako sam nešto...
 
ne, gigule, ne govorim ni o kom posebno, vec o starom srpskom obicaju da mora da pljune na nekog koga smatra hrabrijim ("raspustenica, vazno joj bilo da se uda-nema veze ako je muz odvaljivao od batina, ona se udala a ova je avaj ostala zauvek sama), sposobnijim ("kravetina, preko kreveta je dosla do diplome"-a ova je apsolvent od kraja proslog veka) i slicnim licemerjima... uvek je neko drugi kriv za tudj neuspeh.
a o tome da je drski i bezobrazni napad smatran najboljom fazom srpske odbrane, mislim da ne treba da komentarisem. taj deo se odnosi na klimu i najcesci modus ponasanja na forumu.
 
hanibal77:

Meni se izraz "radodajka" dopada. Asocira me na osobu oslobodjenu moralistickih konvencija, punu zivotne energije i radosti, slobodnog duha, pozitivno usmerenu prema drugima.

Znam da se ovaj izraz koristi da okarakterise osobu "lakog morala", zato ga i ne koristim. Sve mi se cini da su izraz smislili zavidljivci koji nemaju hrabrosti da zahvate od zivota.

A "lomikurka"? :)
To bi bilo nesto kao femme fatal na nas nacin? Vrsni poznavalac tajanstvenih vestina?
 
sanja:
ne, gigule, ne govorim ni o kom posebno, vec o starom srpskom obicaju da mora da pljune na nekog koga smatra hrabrijim ("raspustenica, vazno joj bilo da se uda-nema veze ako je muz odvaljivao od batina, ona se udala a ova je avaj ostala zauvek sama), sposobnijim ("kravetina, preko kreveta je dosla do diplome"-a ova je apsolvent od kraja proslog veka) i slicnim licemerjima... uvek je neko drugi kriv za tudj neuspeh.
a o tome da je drski i bezobrazni napad smatran najboljom fazom srpske odbrane, mislim da ne treba da komentarisem. taj deo se odnosi na klimu i najcesci modus ponasanja na forumu.
Hvla Sanja na objašnjenju

Srbi su narod u kome je život u zajednici jedan od vrhovnih postulata života...Pleme, zadruga, porodica- suverena vladavina kolektiva ned pojedincem/ individuom...tj. kolektiv je iznad pojedinca, njegovih želja potreba itd.
Porodica, zadruga ili pleme -njihovo funkcionisanje je bitinje od mene , snajke ili nebtno sad...i spolja bar ono mora da izgleda idealno, onako kako je odvajkada određeno...zato ta naša potreba da sve skrivamo od očiju javnosti, naše probleme( mislim na nasiljeu porodici, incest i sl.) jer zaboga šta će svet reći!
e zato i ta etiketiranja onih koji su DRUGAČIJI... u neku ruku i društveno nepoželjnih :raspuštenice, matore devojke, radodajke...to je vrsta markiranja onih koji nisu kao mi,onih koji odskaču i onih koji mogu da naruše odr. poredak...
 
radodajka... podseti me ovo, u osnovnoj skoli smo imali neku radojku u razredu. i tako dezurni prijavljuje ko nije na casu i umesto radojka kaze radodajka (5.-6.razred).
ko zna gde je to pokupio ali smo plakali od smeha... :)

pretpostavljam, kad da je to u kuci cuo za neku "okarakterisanu" od strane okoline.

malo postovanja... i ne mesanja u tudje zivote.
 
Ma sta vam je ljudi? Uopste nema razloga za nerviranje.

Ja nisam raspustenica, ja sam SNAJA sa posebnim migom koji ide uz tu rec (pogotovo kad me neko predstavlja )koja umesto da oznacava samo relaciju clanova unutar neke porodice u mom slucaju ja sam THE SNAJA ma sta to znacilo (eh da pride sam udajom postala novo-nadjena cerka, snaja, za moje valjda treba da budem izgubljena cerka valjda zato sto su me ovi prethodni nasli pa primili u pleme, ah da a i tu negde sam trebala i ime da zaturim pa da se odazivam valjda samo na snajka + novo prezime , heheee :lol: :lol: :lol: :lol: 8) :wink:

A meni taaaako puca stikla ...da nemate pojma 8) :wink:

Ma neka me zovu kako god im drago, ali dokle god laju zamnom znam da sam na dobrom putu-suprotnom od utapanja u neki bedni prosek i njihove zivote, ma zivim bre kako se meni svidja i pet para ne dajem na "red"!
Valjda sam zato i THE SNAJA a ako je zato pa neka sam.
Hvala na komplimentu!!! :lol: :lol:
 
vila_raviojla:
Ma sta vam je ljudi? Uopste nema razloga za nerviranje.

Ja nisam raspustenica, ja sam SNAJA sa posebnim migom koji ide uz tu rec (pogotovo kad me neko predstavlja )koja umesto da oznacava samo relaciju clanova unutar neke porodice u mom slucaju ja sam THE SNAJA ma sta to znacilo (eh da pride sam udajom postala novo-nadjena cerka, snaja, za moje valjda treba da budem izgubljena cerka valjda zato sto su me ovi prethodni nasli pa primili u pleme, ah da a i tu negde sam trebala i ime da zaturim pa da se odazivam valjda samo na snajka + novo prezime , heheee :lol: :lol: :lol: :lol: 8) :wink:

A meni taaaako puca stikla ...da nemate pojma 8) :wink:

Ma neka me zovu kako god im drago, ali dokle god laju zamnom znam da sam na dobrom putu-suprotnom od utapanja u neki bedni prosek i njihove zivote, ma zivim bre kako se meni svidja i pet para ne dajem na "red"!
Valjda sam zato i THE SNAJA a ako je zato pa neka sam.
Hvala na komplimentu!!! :lol: :lol:

:wink: 'Ocete jos gori crnjak? Kad sam se udala rece meni moja svekrva, mrtva ladna, kako ja treba da budem ZAHVALNA sto su me primili u porodicu, jer sam KATOLKINJA?! Kao da sam, kuzna, Boze me prosti...
 
E, kada me je jedanaestogodišnja devojčica (jedno otresito, pametno, preslatko stvorenje tek zakoračilo u pubertet), nazvala "matorom devojkom" :lol: :lol: :lol: pre par godina - slatko sam se nasmejala i usvojila taj izraz.
Ono što me je zbunilo i vrlo neprijatno iznenadilo, to je reakcija njene majke: umesto da se i sama nasmeje, baš ju je izgrdila! Poenta je bila u tome da je to, kao, nešto uvredljivo. Ne vidim zašto bi bilo?
Ali, prihvatam da postoji velika razlika između toga i ko ti šta i kako kaže...
Inače, često pričam i to kako sam u novinama pročitala da je u Srbiji u vreme knjaza Miloša, postojao zakon po kome je devojka koja pređe 35 i ostane neudata i zvanično bila proglašena za usedelicu, te se nakon toga, mogla udati samo uz posebnu dozvolu knjaza! :lol: :lol: :lol:
Doduše, niko me još nije tako nazvao, ali ja imam običaj da se šalim... :wink: I ne vidim ništa loše u statusu "usedelice" - naročito pošto ako poželim da se udam, ne treba da tražim ničiju dozvolu :lol:
Dakle, sve je u pristupu...
 

Back
Top