TELME 919i

crni djordje

Primećen član
Poruka
846
Imam dva pitanja ako moze neko da mi pomogne.Imam telme 919i i sve je ok(kamera,tac skrin ekran,smart fon,26000boja)i cena mu je samo 95 eura.Pricam o novom aparatu.I desava mi se da prilikom preuzimanja aplikacija sa neta(podrzava javu)trazi da daunloadujem neki midlet interceptor.Ako moze neko da mi pomogne u vezi toga.
I drugo pitanje,sajt www.telme.at treazi pasword da bi mogao da ga otvorim.Ako postoji neka univerzalna sifra.
Unapred hvala
 
Jel ima bt ili infra red ja bez toga neuzimam telefon.Izgleda da je upravu "kad lupim lupim"
Sto se tice ovog telefon :lol: :lol: :lol: ...............................................Proguglaj password
 
Pazi sad.Ovaj fon ima:
1)touch screen(nema tastaturu);
2)infrared:
3)memorijsku karticu+6mb interne memorije:
4)foto aparat visoke rezolucije(opcija za nocno snimanje);
5)ekran sa 26000 boja;
6)(ovo mi se najvise svidja)poruka moze da se pise olovkom(handwriting mode),znaci ispises olovkom slovo na donjem delu ekrana i on ga prepozna,a ima i woodpecker mod kada ti se na celom ekranu otvori tastatura(qwertz)pa kuckas po tome olovkom;
7)inace je ovo smart phone,ucis ga recima i memorises u t9 nase reci;
8)mp3 plejer;
9)najbrzi gprs koji sam ikada video;
I to je to otprilike to u principu sam za te pare dobio bolju masinu od t610,samo sto nema blutut
 
Moje impresije:

1. Najgori ekran koji sam u zivotu video, ocajan kontrast i isprane boje.
2. Hand input mu je tu samo fore radi, jer ima krv da propisate dok napisete jednu rec na njemu. Impresivan je broj slova koje on moze da prepozna iz jednog prostog oblika kao sto je C ili O. Svaki put vidi nesto drugo.
3. Kuciste... znate kad odete tamo u 70-icu kod kineza, pa nadjete one replike telefona? Znate kakva je ono plastika i kako je uradjena jeftno? E pa ovom je kuciste sl.
4. Smart malo sutra, solidno je on opremljen aplikacijama, ali brate mili logika menija, komandovanja i nemogucnost dodavanja novih aplikacija mu nikako ne idu na ruku. Sa symbian telefonima nemoze da se poredi.
5. Onda je kao i vodootrporan... ne bi se kladio u to, opticki je vidljivo da nije.
6. Zvucnik mu je glasan i to mu je za pohvalu jer se stvarno malo koji tel. tako dere, ali zato kvalitet ide na zivceee... boze sacuvaj.
7. MP3 reprodukcija postoji, ali ne upotrebljiva.
8. Kamera kad snimi, fotku mozete odma slobodno da brisete. Pa moja NOKIA 7250i, koja je iz generacije koja je imala kamere samo fore i sminke radi (352*288 rez!?), pravi kvalitetnije snimke!!! A o tom night modu necu ni da govorim.

Jednom recju tel. koji je napravljen da izgleda da ima sve i da je mnogo opasan i svima dostupan, ali zato je negde moralo da se pristedi - kvalitet!!! Dno zivota.
 
Kad_LupimLupim:
Moje impresije:

1. Najgori ekran koji sam u zivotu video, ocajan kontrast i isprane boje.
2. Hand input mu je tu samo fore radi, jer ima krv da propisate dok napisete jednu rec na njemu. Impresivan je broj slova koje on moze da prepozna iz jednog prostog oblika kao sto je C ili O. Svaki put vidi nesto drugo.
3. Kuciste... znate kad odete tamo u 70-icu kod kineza, pa nadjete one replike telefona? Znate kakva je ono plastika i kako je uradjena jeftno? E pa ovom je kuciste sl.
4. Smart malo sutra, solidno je on opremljen aplikacijama, ali brate mili logika menija, komandovanja i nemogucnost dodavanja novih aplikacija mu nikako ne idu na ruku. Sa symbian telefonima nemoze da se poredi.
5. Onda je kao i vodootrporan... ne bi se kladio u to, opticki je vidljivo da nije.
6. Zvucnik mu je glasan i to mu je za pohvalu jer se stvarno malo koji tel. tako dere, ali zato kvalitet ide na zivceee... boze sacuvaj.
7. MP3 reprodukcija postoji, ali ne upotrebljiva.
8. Kamera kad snimi, fotku mozete odma slobodno da brisete. Pa moja NOKIA 7250i, koja je iz generacije koja je imala kamere samo fore i sminke radi (352*288 rez!?), pravi kvalitetnije snimke!!! A o tom night modu necu ni da govorim.

Jednom recju tel. koji je napravljen da izgleda da ima sve i da je mnogo opasan i svima dostupan, ali zato je negde moralo da se pristedi - kvalitet!!! Dno zivota.
Pa ne znam sta te to odbija kod ovog fona,ja ne kazem da je savrsen,ali po meni pravi bolje fotke nego t610.A sto se hand inputa tice jesi li probao da pises pisanim slovima a ne stampanim?Jer to je fora veruj mi,i ja sam se nervirao dok ga nisam izvalio.
Pazi jeftin je,i to je cinjenica,ali uporedi cene ostalih modela sa slicnim karakteristikama,pa pronadji ekonomsku opravdanost da covek recimo baci na krs simens m55 bez kamere 100evra,a ovde da ima sve za samo 95.
Pozdravljam te i napisi mi ako ga vec tako dobro poznajes gde koju memorijsku karticu podrzava.
A sto se slika tice,nema filter svetla kao nokia 6200(250eura)ali sam napravio neke mnogo dobre fotke sa njim.Mozda kazem mozda si imao telme 919,ima razlike sa 919i.Bolji je i
 
Nemoj da to kupujes ujebaces se to je neka turska marka telefon koja se kao radi u austriji.Bolje dodaj jos malo par i kupus T610 ili ili sagem mx7.
Cuo sa da zna da rikne iznenada , razmisli malo logicki ko bi telefon s tim karakteristikama prodavo za 95 eura ??? NE ISPLATI SE.............Ta firma je propala ja sam se u prvom postu zezo nikad nebih kupio taj neprovereni telefon.
 
pa da znas da si u pravu niko nije lud da dobru stvar proda za male pare.Predpostavljam da ni srviseri ne popravljaju te telefone a kamoli da ih otkupe kasnije.
 
pa dobro,fon je bas bezveze,ali sam gledao neki divx film malopre na njemu,a i mp3 slusam redovno.stvarno odvratan telefon.a i sigurno su bolji oni sto imaju iste funkcije a kostaju 200,250,300,500evra.ja nemam taj kes,a imam sve za 95.
pozdrav dusebriznicima :lol:
 
Skoro sam kupio t919i i za sada sam VEOMA zadovoljan. :D Ne znam sta znaci "neupotrebljiva MP3 reprodukcija". Ja moju bas koristim a sto je najlepse moze da se koristi kao ringtone tako da na ulici bas lepo zvuci kad me zove zena a iz telefona cepaju Rage Against the Machine!!! :D
Handwriting mora malo da se uvezba i verovatno da nije za ljude koji sopstveni rukopis ne mogu da procitaju. :x
Kamera je OK,stim sto mora da se uzme u obzir da ekran prikazuje 36000 boja. Na kompjuteru fotke izgledaju solidno, a i nije to digitalna kamera vec mobilni telefon! :idea:
GPRS je veoma brz a stranice sajtova izgledaju super na velikom displeju! 8)
Organajzer je OK, igrice su dovoljno dobre da se ubije vreme, kome trebaju bolje neka kupi Game Boy.
MMC daje mogucnost da u telefonu drzite "silu" svega i svacega. :wink:
Mozda je plastika malo jeftina ali meni trebaju funkcije a ne plastika sa NASA svemirskog modula, ili titanijum ili sl. :D
 
maniaccc:
koja rasprava... :roll: :shock: :? :D
Ma nerviraju me ljudi koji mesaju babe i zabe :evil: .Niko ne kaze da je oval tel. bolji od Symbian tel. ali za to koliko kosta stvarno pruza dosta. Juce sam skinuo i nekoliko video klipova i stvarno je OK.Nadjite drugi tel. za ove pare a da ima sve sto ima ovaj. :?:
A voleo bih ja da imam love pa da fino uzmem neki Symbian ili Palm ili sl.(SE P900i npr) :roll: .
 
Da li neko zna sa kog sajta mogu da skinem instalacioni program za PC za TelMe T919,ili gde mogu da kupim u Beogradu CD sa tim programom.Inace telefon je vrh za te pre,a narocito T919i.
 
Mfs:
Skoro sam kupio t919i i za sada sam VEOMA zadovoljan. :D Ne znam sta znaci "neupotrebljiva MP3 reprodukcija". Ja moju bas koristim a sto je najlepse moze da se koristi kao ringtone tako da na ulici bas lepo zvuci kad me zove zena a iz telefona cepaju Rage Against the Machine!!! :D
Handwriting mora malo da se uvezba i verovatno da nije za ljude koji sopstveni rukopis ne mogu da procitaju. :x
Kamera je OK,stim sto mora da se uzme u obzir da ekran prikazuje 36000 boja. Na kompjuteru fotke izgledaju solidno, a i nije to digitalna kamera vec mobilni telefon! :idea:
GPRS je veoma brz a stranice sajtova izgledaju super na velikom displeju! 8)
Organajzer je OK, igrice su dovoljno dobre da se ubije vreme, kome trebaju bolje neka kupi Game Boy.
MMC daje mogucnost da u telefonu drzite "silu" svega i svacega. :wink:
Mozda je plastika malo jeftina ali meni trebaju funkcije a ne plastika sa NASA svemirskog modula, ili titanijum ili sl. :D
Da li mozes da mi kazes gde si kupio telefon i za koliko para? :D
 
Морам признати да сам тек сада чуо за ову марку, али не верујем да се за 95€ може добити све то. Мислим, ни код бабе нема за џабе :wink: :D
 
neznam sta vi imate protiv
ovog telefona meni izgleda pristojan za te pare
pogledajte na mobilnom svetu za 100 evra sta ima necete naci nijedan telefn sa ovakvim karakteristikama

i da mi pola od ovih funkcija ne radi opet cu biti zadovoljan
 
Cupi NS:
Морам признати да сам тек сада чуо за ову марку, али не верујем да се за 95€ може добити све то. Мислим, ни код бабе нема за џабе :wink: :D

Upravu si a oni koji hoce da ga kupe neg ga kupe pa da vidim kako ce da izgleda za tri meseca sa kineskom plastikom na njemu i displejom koji se kvari .
A i logicno je da ni kod baba nema dzabe .
 

Back
Top