Pitanje u vezi sajtova...

Milos87

Početnik
Poruka
31
Molim vas da mi odgovorite na sledeca pitanja!
>koji mrpgramom se moze napraviti ovaj sajt evo primer www.junk.co.yu hvala
De ima taj probgram da se nadje itd. Znam da radim u front pageu i u exelu ali tamo ima samo da se napravi obican sajt ali ovaj ima dizajn www.junk.co.yu vidite kako je lepo uradjen
>i drugo pitanje kako da ga registrujem i de naprimer u co yu ili itd? De i kolika je cena?
HVALA
 
Milos87:
Molim vas da mi odgovorite na sledeca pitanja!
>koji mrpgramom se moze napraviti ovaj sajt evo primer www.junk.co.yu hvala
De ima taj probgram da se nadje itd. Znam da radim u front pageu i u exelu ali tamo ima samo da se napravi obican sajt ali ovaj ima dizajn www.junk.co.yu vidite kako je lepo uradjen
>i drugo pitanje kako da ga registrujem i de naprimer u co yu ili itd? De i kolika je cena?
HVALA
Prvo, zaboravi da uopste postoji Front Page i nauci da koristis neki "valjan" program za te stvari, recimo Dreamweaver. Valjalo bi da pre toga poznajes barem osnove HTML-a pre nego sto se upustis u bilo kakvu izradu prezentacija pomocu programskih alata. HTML je jednostavan i bice ti potrebno dan, dva uz upotrebu tutorijala koje mozes da poskidas sa net-a.
Za izradu grafike (slika, dugmica itd...) trebalo bi da poznajes Photoshop i Corel, ako ces imati animacije na sajtu Nauci i Flash ili koristi gotove programe za izradu manjih tipskih animacija (npr zazalice sa slovima itd...) Sajt koji si naveo za primer je jednostavan ukoliko poznajes ove stvari koje sam ti nabrojao.
Sto se tice domena, sama registracija co.yu domena je besplatna, placas samo prostor na serveru. Ovaj domen je iskljucivo za pravna lica (firme), tako da ukoliko budes za njih radio, oni ce se pobrinuti oko registracije domena(zakup prostora) za hosting koji im ti preporucis. Ova lica moraju da dostave resenje o registraciji preduzeca, pa onda dok provajder to sve lepo proveri, dobijes navodno domen za deset dana , a to bude u stvari za mesec dana, tako da dotle tvoj poslodavac nadje "jeftinijeg" web mastera a tebe ispali. Fizicka lica,(ti na primer) mogu da registruju internacionalni domen npr. ".com". Ovaj domen biva registrovan bukvalno za dan, dva. Registracijom internacionalnog domena izbegavas sve one kod nas bespotrebne, dosadne administrativne stvari koje kod nas sluze samo da ti otezaju.
Cena je relativna, zavisi od provajdera, velicine prostora, podrske za tehnologije koje koristis na serveru itd...
 

Back
Top