Забрањено Пушење

Чупи НС

Aktivan član
Poruka
1.001
Па ја стварно не могу да верујем да не постоји тема о њима (или ми је то жешће промакло)! Шта мислите о њима? Они су моји омиљени, апсолутно! Ако икада кажем супротно знајте да лажем :D . А сад оно стандардно, омиљене песме и албум? Мислим да песму не бих могао да издвојим, али албум је дефинитивно На стражи поред Призрена. Међу песмама се истичу Последња оаза, Сто начина (кратко, а толико речено), Јави ми, 12 Сати, Звијезда над Балканом, Обе о Пишоњи и Жуги, Како је велика Британија, Када дернек утихне, Миле Хашишар... Мислим да је Неле прави цар, не пренемаже се, каже човек шта мисли, прави Босанац :D . Сада ће ме многи напасти због претходне реченице, али шта ћу. Шта мислите о распаду? Морам признати да ми се и западно пушење свиђа, имају много добре песме. Да ли постоји неки сајт Нелетовог пушења? Успео сам да пронађем једино западно http://zabranjeno-pusenje.bosnia.ba . Сада сам се сетио Piccola storia de... (Босанска опера :D :D :D ). Једино сам се изнервирао што су почели да свирају ову "циганску" музику. Та музика има своје чари, али они су ипак били урбани бенд!
 
Ма морам још неке песме да набројим! Филџан вишка, Отпор стоко, Дан републике, Бос или Хаѕија, Кањон Дрине, Кино први мај, Летимо заједно, Лубав удара често тамо где не треба и кад јој се човек најмање нада, Недеља кад је отишо Хасе, Она није ту, Нема нигде никога, Пут у средиште руднка крека бановићи, Срце руке и лопата, Зока ја сам трудна, Радост првог жита (каква спрдња :D ), Опрости ми Папе, Зеница блуз........ А Рекао сам себи да нећу написати 50 песама, али морао сам :D
 
Dopadaju mi se samo stvari koje su uradili pre rata. Obozavam i njihove Nadrealiste, i masu pesama koje su uradili.
Prosle godine sam slusala uzivo sarajevski deo Pusenja na Bascarsijskim nocima u SA, i moram priznati da je bilo puno ljudi koji su dosli da ih vide i cuju i da su zaista omiljeni. Forsiraju neke svoje pesme, ali ludilo nastaje tek kad se zasvira Nedelja kad je otisao Hase, Zenica bluz, Pisonja i Zuga.
 
Zabranjeno pusenje je zakon covece! Slusam ih jos od kako sam bio dete. Oni su mi bili omiljeni (i jos uvek su medju mojim omiljenim grupama). Najvise sam voleo poslusati Zabranjeno Pusenje, Azru, Bijelo Dugme, EKV...
Svi albumi do Ja nisam odavle (ukljucujuci i taj) su mi preterani!!! Muzika koju prave, textovi, sve...
Sto se tice najboljih pesama, ne bih mogao da ih izdvojim, kod njih su mi sve pesme dobre. Kad pustim kasetu, svaku pesmu volim da cujem, nije ono kao da cekam odredjenu pesmu da naidje ili sl...
Ma oni su covece zakon...
 
Cupi NS:
Ма морам још неке песме да набројим! Филџан вишка, Отпор стоко, Дан републике, Бос или Хаѕија, Кањон Дрине, Кино први мај, Летимо заједно, Лубав удара често тамо где не треба и кад јој се човек најмање нада, Недеља кад је отишо Хасе, Она није ту, Нема нигде никога, Пут у средиште руднка крека бановићи, Срце руке и лопата, Зока ја сам трудна, Радост првог жита (каква спрдња :D ), Опрости ми Папе, Зеница блуз........ А Рекао сам себи да нећу написати 50 песама, али морао сам :D

Nabrojao si stvari koje koje nisu od Neleta,,, kao sto su otpor stoko i fildzan vishka!!!
 
Cupi NS:
Па ја стварно не могу да верујем да не постоји тема о њима (или ми је то жешће промакло)! Шта мислите о њима?

Pushenje je zabranjeno. Nisi znao? :) Sad se zovu No-Smoking Orchestra i koliko znam Nele je jedini iz starog benda. Ovo novo shto rade je skroz ok, ali nema nikakve veze sa starim pushenjem.

Da li cju ikad ponovo chuti Neleta kako peva Dan kada je otiso hase..., Zjenica blues..., Pishonja i Zhuga... Dobijem najezh svaki put kad se setim njihovih koncerata, brrrrrr. :)
 
Sve oko tog benda je kult. Pesme, humor, spika, sve sve. Pokrenuli su revolucionarnu stvar u Sarajevu i stvorili svoj zvuk koji nije puno yebao gigante kakvi su bili Indexi, Dugme... Za njihovo vreme je procvetao taj širom Juge poznati sarajevski urbani humor, zbog kojeg se Bosancima podigla popularnost širom zemlje. Što se Nadrealista tiče (koji nisu projekat pušenja, jer većina ekipe nema direktne veze sa Pušenjem) nemam komentar. Dovoljno je reći da su šale i dosetke koje su oni izbacili još uvek aktivan deo bosanskog slenga i da se mi ovde sporazumevamo citirajući Nadrealiste.
Što se 'starog' pušenja tiče meni su jake stvari: Boss ili Hadžija, Balada o Pišonji i Žugi, Hedelja kad je otišao Hase. Mada, tehnički govoreći, 'staro' pušenje još uvek postoji i radi u Sarajevu, a glavni je Sejo Sexon (koji je i za Neletovo vreme bio najproduktivniji član benda). U poslednje vreme su se ofucali i postali više pop'rok bend, ali imaju i oni par svojih sjajnih stvari kao što su Karabaja i Poslednja salva.
 

Back
Top