Srpski lekari u Nemačkoj

Postovana,zelim da Vam prenesem samo ono sto sam usput cula vezano za specijalizante in nase zemlje.mislim da u Vasem slucaju ne mozete nastaviti sa specijalizacijom.morali biste da krenete istim putem ,na zalost ,kao i drugi koji nisu poceli sa specijalizacijom ovde.ono sto sam saznala je, da ne priznaju u startu cak i zavrsene specijalizacije iz Srbije.kao drugo oftalmologija je vrlo retko u ponudi za strance(to cuvaju za Nemce).ovo je naravno samo moje saznanje,moguce da nisam apsolutno u pravu.mozda se neko od kolega nadoveze na ovu temu sa vise informacija......

Hvala puno na ne baš tako srećnim informacijama DANY99:besna:...:)
 
Da ista prica, ja sam pokusao da im objasnim mislim da su shvatili i mislim da ce pomeriti datum, videcu u ugovoru koji stize tek sledece nedelje. Mislim da je nemoguce poceti zvanicno sa radom bez Berufserlaubnisa. Jesi li i ti isto dobila posao u Hessenu?
 
Ljudi, ja ne znam sta se ovo desava....polozila sam B2, uzela sertifikat, saljem...i niko se ne javlja, osim par nih koji su se uljudno zahvalili i odbili...niko ne zove na razgovore...proslo je mesec dana...ne znam gde gresim :(

Draga koleginice,
mozda konkrises za neku od ne tako deficitarnih specijalizacija?Mozda da prosiris opcije na vise specijalizacija.A po meni najbolja opcija da probas da se javis nekoj od mnogobrojnih agencija.Ja sam vec svoju Mediprofess preporucivala jer su apsolutno fenomenalni.A mozda moze neko od kolega svoje da preporuci.
www.mediprofess.de info@mediprofess.de Najbolje se javi direktno na ovaj mail.
Pozdrav i drzim fige
 
Drage kolege,
na forumu sam nova. Ucim Nemacki i uveliko sam na A2, razmisljam o odlasku za Nemacku kako bih tamo ucila intenzivni kurs B1 na DeutschAkademie, kad predjem A2 ovde u Srbiji. Ima li neko iskustva sa ovom skolom i da li predlazete Minhen ili Berlin. Hvala puno za svaku informaciju!
Ja sam bila u ovoj skoli u Becu i mogu najtoplije da je preporucim.Nisam sad sigurna da li svuda imaju iste ponude kurseva a nemam gde da proverim jer pisem sa telefona ali mislim da jedino u Becu imaju superintenzivan kurs gde ceo kurs mozes da pokrijes za mesec dan.I to je jedina skolakoju sam ja nasla da imaju ovakvu mogucnost a da je pritom i vrlo povoljno. Ne znam koliko si obracala paznju ali uglavom se za mesec dana prelazi polovina kurs (npr.B1.1). A sem tog put do Beca ti je najpovoljniji.Sa razlikom u ceni puta mozes platiti pola kursa.
Pozdrav i srecno ucenje!
 
Zahvaljujem se na informaciji ja koja takodje imam poteskoca sa pronalazenjem posla, iako se ne radi o konkurisanju na deficitarnu specijalizaciju. Imam samo jedno pitanje- da li se placa toj agenciji od strane nas lekara koji trazimo posao ili poslodavac placa usluge?
Draga koleginice,
mozda konkrises za neku od ne tako deficitarnih specijalizacija?Mozda da prosiris opcije na vise specijalizacija.A po meni najbolja opcija da probas da se javis nekoj od mnogobrojnih agencija.Ja sam vec svoju Mediprofess preporucivala jer su apsolutno fenomenalni.A mozda moze neko od kolega svoje da preporuci.
www.mediprofess.de info@mediprofess.de Najbolje se javi direktno na ovaj mail.
Pozdrav i drzim fige
 
Zahvaljujem se na informaciji ja koja takodje imam poteskoca sa pronalazenjem posla, iako se ne radi o konkurisanju na deficitarnu specijalizaciju. Imam samo jedno pitanje- da li se placa toj agenciji od strane nas lekara koji trazimo posao ili poslodavac placa usluge?

Draga koleginice, zamolila bih te da nas obavestavas kako napredujes u pronalazenju posla,posto sam se posle ovih postova prilicno oneraspolozila i obeshrabrila.:worth: Ja sam jos uvek u fazi ucenja jezika,pa bih volela da znam sta me ceka. U ranijim postovima na forumu svi su govorili da je jedini uslov B2...
Pisi molim te kako si prosla i da li si kontaktirala agenciju i kako sve to ide:):)
Hvalaaaa!!!!
 
Draga koleginice,
mozda konkrises za neku od ne tako deficitarnih specijalizacija?Mozda da prosiris opcije na vise specijalizacija.A po meni najbolja opcija da probas da se javis nekoj od mnogobrojnih agencija.Ja sam vec svoju Mediprofess preporucivala jer su apsolutno fenomenalni.A mozda moze neko od kolega svoje da preporuci.
www.mediprofess.de info@mediprofess.de Najbolje se javi direktno na ovaj mail.
Pozdrav i drzim fige

Hvala Deutschland, poslala sam im vec dokumenta, rekli su mi da cekam i ja cekam....nasla sam jos par agencija, ista prica...spec. jeste deficitarna i vec sam prosisrila krug spec, pa opet za sada samo jedan poziv..ne znam dal zbog jednog razgovora da idem na tako dug put?...mislila sam da probam bar 2-3 da zakazem..,.nista saljem dalje i cekam i nadam se .... Pozdrav svima...javljam kako napreduje potraga...Ucite nemacki, to je ipak jako vazno :)
 
Naravno da nije kraj.... jeste najveci deo posla odradjen, onaj koji zavisi iskljucivo od nas....posle je po mom misljenju sve stvar srece i okolnosti, za svakoga je drugacije....inace, koliko sam ja videla, deficitarne su psihijatrija, neurologija, ortopedija, psiho-somatska medicina, rehabilitacija...

Ovo su kontakti koje ja imam:
www.conectare-consulting.de
s.banda@sbp-management.com
stevozarkovic@gmail.com

Veliki pozdrav i srecno svima! :)
 
Naravno da nije kraj.... jeste najveci deo posla odradjen, onaj koji zavisi iskljucivo od nas....posle je po mom misljenju sve stvar srece i okolnosti, za svakoga je drugacije....inace, koliko sam ja videla, deficitarne su psihijatrija, neurologija, ortopedija, psiho-somatska medicina, rehabilitacija...

Ovo su kontakti koje ja imam:
www.conectare-consulting.de
s.banda@sbp-management.com
stevozarkovic@gmail.com

Veliki pozdrav i srecno svima! :)
A sta je klinickom biohemijom i postoji li potraznja za tom specijalizacijom? Hvala:p
 
Nema na cemu...Tako nekako...zaboravila sam,deficitane su i interna,sve grane, anestezija, a za te predklinicke nisam naisla ni na jedan oglas...vazno je da se ode, a ako neko hoce da promeni spec. tamo je to posle lako..kad polozi aprobaciju, jos je lakse...samo ne zaboravite sistem nije kao kod nas...:)

I da ako nekome znaci: u Bavarskoj su mi trazili polozenu aprobaciju da bi me uopste uzeli u obzir...
 
Ljudi, ja ne znam sta se ovo desava....polozila sam B2, uzela sertifikat, saljem...i niko se ne javlja, osim par nih koji su se uljudno zahvalili i odbili...niko ne zove na razgovore...proslo je mesec dana...ne znam gde gresim :(

Najpre pozdrav svima! I ja sam u ovoj prici vec neko vreme.Saljem mejlove i cekam odgovore. :think: sa jedne klinike su mi trazili da im postom posaljem prevedena dokumenta,sto sam i uradila,ali nikakvog odgovora.Jedni su mi cak i zakazali razgovor ali ga i otkazali posle nekoliko dana,pa sam se prilicno `ubedacila`. Ne znam da li nisam nesto sa CV-jem pogresila,sta li im treba napisati da bi vas uzeli uopste u obzir?!? A da,i ucim nemacki privatno,jer sam ga vec ucila u gimnaziji,pa dosta toga znam od gramatike,probacu sad u martu da polazem B2,mada mi je bas frka :confused:
 
Zahvaljujem se na informaciji ja koja takodje imam poteskoca sa pronalazenjem posla, iako se ne radi o konkurisanju na deficitarnu specijalizaciju. Imam samo jedno pitanje- da li se placa toj agenciji od strane nas lekara koji trazimo posao ili poslodavac placa usluge?

Agenciji se ne placa nista.Ako neko pokusa da ti naplati svoje usluge znaj da taj krsi zakon.:-)
 
A koju korist onda ima agencija sto ti nadje posao, ako je ne placas?
Ili poslodavac placa agenciju da mu nadje radnike?

Placa ih poslodavac. Jedini koji su meni trazili novac su tuzno ali istinito bili Srbi koji pitanje uopste da li su registrovanii da li imaju dozvolu od
ministarstva rada.Kao sto sam rekla po zakonu cak i u Srbiji naplacivanje za ovakvu vrstu usluga od nezaposlenih lica nije dozvoljeno.
 
Placa ih poslodavac. Jedini koji su meni trazili novac su tuzno ali istinito bili Srbi koji pitanje uopste da li su registrovanii da li imaju dozvolu od
ministarstva rada.Kao sto sam rekla po zakonu cak i u Srbiji naplacivanje za ovakvu vrstu usluga od nezaposlenih lica nije dozvoljeno.
I ja imam slicno iskustvo, nazalost. :roll: Ili mozda jos bolje reci, ljudi iz bivse zajednicke republike.
Troskove poslovanja posrednika, koje ne uzimaju novac od lekara, snose klinike.
 
Meni ovde nesto nije jasno....zar se ovo ne odnosi na saudijske lekare?....kakve mi veze imamo sa njima???.....cak i da uzmemo u obzir, mnoge stvari se tu ne slazu...sta mislite?

Moguce da se radi konkretno samo o njima. Ali vrlo je slican, ako ne i isti period na koji se Berufserlaubnis izdaje za nas. Ovo je kao neki orijentir. Medjutim, neke stvari, kao na primer potreban C1 u Hessenu vaze valjda za sve.
 
Poslednja izmena:
Mislim da to je potpuno isto za sve ljude iz "trecih zemalja" sto smo i mi. Na brzinu sam, doduse, procitala ali mislim da se sve poklapa.:) Koleginice Missensei ja se nadam da ces uskoro imati vise ponuda. Slazem se da je bolje ici bar na dva-tri razgovora. Ne samo zbog put, nego treba covek i da izabere a ne da se oseca primorano da prihvati nesto jer je vec bio na razgovoru. Ja sam isto s pocetka slala prijave svuda i dobijala ljubazna odbijanja, ili me pozovu pa na kraju otkazu. A onda su odjednom ponude krenule da stizu i kada sam konacno dolazila na razgovore imala sam ih pet potvrdjenih (za tri razlicite specijalizacije) i od toga sam mogla da biram mesto koje zelim. Potreba za lekarima i dalje postoji, i ono sto sam sa vise strana cula vrlo su radi da primaju nase lekare, vise nego iz nekih drugih zemalja tako da samo hrabro i strpljivo! Svima drzim fige!
 
Moguce da se radi konkretno samo o njima. Ali vrlo je slican, ako ne i isti period na koji se Berufserlaubnis izdaje za nas. Ovo je kao neki orijentir. Medjutim, neke stvari, kao na primer potreban C1 u Hessenu vaze valjda za sve.
Ja sam relativno nova na forumu pa bi me interesovalo ovo oko razlicitih nivoa poznavanja jezika. Ja koliko sam cula do sad se uvek pricalo da je potreban B2 nivo, a sad ovde se spominje C1. Da nema nekog lekara koji radi u ovoj pokrajini pa da moze da potvrdi. Hvala!
 

Back
Top