Istina o Markalama

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Hag -- Svedočenjem bivše francuske vojne bolničarke i humanitarne radnice Iv Krepen nastavljeno je suđenje Miloševiću.

Iv Krepen pred Haškim tribunalom svedoči o proterivanju Srba iz Hrvatske i sa Kosova tokom devedesetih. Ona je bila medicinska sestra u sastavu međunarodnih mirovnih snaga u BiH i Kninskoj krajini 1994, a zatim se više puta vraćala u područje kao humanitarna radnica tokom 1995.

"Laž je sve što je govoreno o tome da su Srbi mrzeli nesrbe", rekla je ona. Govoreći o ratu u BiH, ona je rekla da su napad na sarajevsku pijacu "Markale" u februaru 1994. počinile muslimanske snage i da su to utvrdili svi međunarodni eksperti i oficiri na terenu.
 
Jos prije desetak godina ,kad su dogadjaji oko Markala bili svjeze aktuelni,jedan obican,posten, covjek,svjedok toga, je rekao meni i jos nekolicini nas prisutnih,a ja nemam razloga da mu ne vjerujem ...zapamtite ...ovo je sve lazirano,granata nije mogla da dodje sa srpskih polozaja ...istina ce se otkriti kad tad...I evo deset i vise godina prodje,a jos se o tome spekulise...koliko je mocna snaga medija i njihova masinerija... :roll: I sad kad se zna sta je istina,sta vrijedi...kasno vec...
A ovo je samo jedan primjer...
 
Na kraju istina i nije bitna.
To ćete i videti.
ZATO ŠTO JE PROŠAO VOZ.
ZATO ŠTO NAROD UVEK IMA SLABO PAMĆENJE.
I ZATO ŠTO PREGAŽENOG BOLI PRIGA KO JE VOZIO VOZ.

Istina kao činjenica nije bitna, bitno je izvući odnose i pouke, a pošto je na srpskom terenu uvek bitnije dali je neko u pravu nego dali je ovo bolje i pametnije od onog , onda se fore ponavljaju , a doživljaji su stalno novi i puni iznenadjenja...

Otupi čovek kad ka bol i patnja izrešetaju i razveju , kad prestane da živi život nego da pga preživljava....I tada mu istina malo znači....
 
Glas Sauronov:
Hag -- Svedočenjem bivše francuske vojne bolničarke i humanitarne radnice Iv Krepen nastavljeno je suđenje Miloševiću.

Iv Krepen pred Haškim tribunalom svedoči o proterivanju Srba iz Hrvatske i sa Kosova tokom devedesetih. Ona je bila medicinska sestra u sastavu međunarodnih mirovnih snaga u BiH i Kninskoj krajini 1994, a zatim se više puta vraćala u područje kao humanitarna radnica tokom 1995.

"Laž je sve što je govoreno o tome da su Srbi mrzeli nesrbe", rekla je ona. Govoreći o ratu u BiH, ona je rekla da su napad na sarajevsku pijacu "Markale" u februaru 1994. počinile muslimanske snage i da su to utvrdili svi međunarodni eksperti i oficiri na terenu.
Cisto da vidis da se ja i ti negde i slazemo Sauronov zadashe.
Znam sigurno i vise od tebe o tom,i slicnim dogadjajima kao sto je bila i ulica vase miskina,ili racak...To se zovu crne opreacije,i nikad neces uhvatiti cia-u da ih direktno izvodi,u tome je lepota...oni samo daju takticku podrsku,procene i ekspertizu 'prijateljskim' vladama za takve scenarije,ili ev. biraju srednje- a svoje ljude kao sto je bio Valker na Kosovu,ili kompanije za obuku,opet 'prijateljskih' trupa sa penzionisanim americkim pukovnicima na celu,i sl.(priprema terena)
A kad sh*it hits the fan,slede zestoke politicke reakcije establismenta i izvestavanje zapadnih medija,koje ako hoces i moras priznati nisu totalitarni kao slobin rts,vec izvestavaju situaciju onako kako se cini,i prenose stavove svojih vlada...ali sa prelivom od Kristijan Amanpur,i sl. novinarskih sokolova i kvazi intelektualaca.
I da ne zaboravim nesto jako bitno,bilo je nasih zlocina u Srebrenici i drugde,gde
je Mladic i slicni,pogazio svetu srpsku oficirsku cast cineci zlocine.
Ko poredi Mladica sa takvim velicinama kao sto su vojvode Putnik,Stepa i dr.moze od mene da dobije samo preko nosa,jer Moji pradedovi su bili dobrovoljci u I,dedovi u II svetkom ratu i ujak i stric u ovom gradjanskom'90 tih.I dosta njih je izginulo od mackovog kamena do sremskog fronta,i zahvaljujuci njima ja sam to sto jesam.I radikalski misevi bolje da stave prst na celo zasto je Seki slao ljude u rat a da sam nije bio dobrovoljac,kao npr.kapetan Dragan ili Bokan(uzmite njegovu knjigu o Beogradu,ako imate para,ja nemam samo sam je prelistao)
Sve ja to znam i bolje od tebe i od tebi slicnih,i otvori malo knjige...mogu da ti preporucim koju stotinu.
A tvoji radikali su bili izvrsna vlast kad su prodali kosovo,a posle je opozicija bila izdajnicka,KAKVA ZAMENA TEZA!
 
Glas Sauronov:
Hag -- Svedočenjem bivše francuske vojne bolničarke i humanitarne radnice Iv Krepen nastavljeno je suđenje Miloševiću.

Iv Krepen pred Haškim tribunalom svedoči o proterivanju Srba iz Hrvatske i sa Kosova tokom devedesetih. Ona je bila medicinska sestra u sastavu međunarodnih mirovnih snaga u BiH i Kninskoj krajini 1994, a zatim se više puta vraćala u područje kao humanitarna radnica tokom 1995.

"Laž je sve što je govoreno o tome da su Srbi mrzeli nesrbe", rekla je ona. Govoreći o ratu u BiH, ona je rekla da su napad na sarajevsku pijacu "Markale" u februaru 1994. počinile muslimanske snage i da su to utvrdili svi međunarodni eksperti i oficiri na terenu.




Pa cudi me da postavljas ovakvu temu jer je i vrapcima poznato da su nam taj slucaj namestili .
 
Headhunter:
Cisto da vidis da se ja i ti negde i slazemo Sauronov zadashe.
Znam sigurno i vise od tebe o tom,i slicnim dogadjajima kao sto je bila i ulica vase miskina,ili racak...To se zovu crne opreacije,i nikad neces uhvatiti cia-u da ih direktno izvodi,u tome je lepota...oni samo daju takticku podrsku,procene i ekspertizu 'prijateljskim' vladama za takve scenarije,ili ev. biraju srednje- a svoje ljude kao sto je bio Valker na Kosovu,ili kompanije za obuku,opet 'prijateljskih' trupa sa penzionisanim americkim pukovnicima na celu,i sl.(priprema terena)
A kad sh*it hits the fan,slede zestoke politicke reakcije establismenta i izvestavanje zapadnih medija,koje ako hoces i moras priznati nisu totalitarni kao slobin rts,vec izvestavaju situaciju onako kako se cini,i prenose stavove svojih vlada...ali sa prelivom od Kristijan Amanpur,i sl. novinarskih sokolova i kvazi intelektualaca.
I da ne zaboravim nesto jako bitno,bilo je nasih zlocina u Srebrenici i drugde,gde
je Mladic i slicni,pogazio svetu srpsku oficirsku cast cineci zlocine.
Ko poredi Mladica sa takvim velicinama kao sto su vojvode Putnik,Stepa i dr.moze od mene da dobije samo preko nosa,jer Moji pradedovi su bili dobrovoljci u I,dedovi u II svetkom ratu i ujak i stric u ovom gradjanskom'90 tih.I dosta njih je izginulo od mackovog kamena do sremskog fronta,i zahvaljujuci njima ja sam to sto jesam.I radikalski misevi bolje da stave prst na celo zasto je Seki slao ljude u rat a da sam nije bio dobrovoljac,kao npr.kapetan Dragan ili Bokan(uzmite njegovu knjigu o Beogradu,ako imate para,ja nemam samo sam je prelistao)
Sve ja to znam i bolje od tebe i od tebi slicnih,i otvori malo knjige...mogu da ti preporucim koju stotinu.
A tvoji radikali su bili izvrsna vlast kad su prodali kosovo,a posle je opozicija bila izdajnicka,KAKVA ZAMENA TEZA!

1. Radikali nisu "moji", mada mozda glasam i za njih jednog dana... Znas, ma kolko oni tvrdili drugacije, nije to ista stranka kao kad je Seselj bio ovde. A moj uslov da glasam za njih je jasan: da ostvare kontakte sa Amerima ili da Ameri vise ne budu svetska sila No1. Vidis, ja sam realista.
2. Mogao bi malo da prevazidjes komplekse iz devedesetih.
3. Ja ne poredim Mladica sa vojvodom putnikom ja ga poredima sa Amerikancima koji genocidisu po Iraku.
4. Vidim da dosta realno i logicno sagledavas ulogu Amerike, onda znaj da postoje oni u "tvom", "reformskom bloku", koji nisu tako realni, koji su njihovi pravi apologeti, kojima su Ameri bogovi.
5. Ako je vec tako, kako i sam kazes da jeste, zasto bismo onda uradili bilo sta sto nam evroamericka birokratija eksplicitno ne trazi. Nisam do sad video da nam traze da se "suocavamo", da menjamo skolske programe iz istorije, da damo B92 nacionalnu frekvecniju... Cak stavise, Kostunica im je jasno rekao sta misli o njima vise puta, pa ipak su nam ukinuli sankcije na secer, dozvolili trgovinu tekstilom, dozvolili famozna "dva koloseka", pa mozda cak i pocnu onu studiju o izvodljivosti.
6. S obzirom da ni Rusija vise nije na kolenima, ne vidim cemu toliki fetis EU, odnosno mozemo i tamo ici u neke integracije.
7. Ako se vec u necemu slazemo ne moras me svrstavati u neke tabore. Zar ne mislis da je dosta podela medju Srbima :?: :!:
 
Pojma nemate o markalama.
Eto Muslimani sami sebe gadjali i ubili svije ljude!
Muslimani sami sebe u Sarajevu granatirali pet godina sa brda koje su drzali srbi.
Muslimani sami sebe poklali u Srebrenici.
Jadni nevini srbi
Ma hajte molim vas!!!!!
 
Нису само такозвани муслимани учествовали у овим преварама. Амерички снајперисти, познати као "Зелене беретке", су још на самом почетку сукоба, негде 1992 године, са сарајевских солитера пуцали како на Србе тако и на потурице, не би ли их увукли у рат.

Тако је, заправо, и започео цео ужас на простору бивше СФРЈ. Неко из иностранства је све то изазвао, а овдашњи лидери су били само марионете у њиховим рукама.
 
makana:
Pojma nemate o markalama.
Eto Muslimani sami sebe gadjali i ubili svije ljude!
Muslimani sami sebe u Sarajevu granatirali pet godina sa brda koje su drzali srbi.
Muslimani sami sebe poklali u Srebrenici.
Jadni nevini srbi
Ma hajte molim vas!!!!!
Pa bilo je na Nemackoj TV,kako su na markale,doneli leseve poginulih u borbama oko Sarajeva.....i sve izrezirali.....tamo nije niko ubijen.... :!:
 
makana:
Pojma nemate o markalama.
Eto Muslimani sami sebe gadjali i ubili svije ljude!
Muslimani sami sebe u Sarajevu granatirali pet godina sa brda koje su drzali srbi.
Muslimani sami sebe poklali u Srebrenici.
Jadni nevini srbi
Ma hajte molim vas!!!!!

Brate,jel si ti uopste procitao moj thread???
Realniji pogled neces dobiti na ovoj temi
Bilo je zlocina u Srebrenici,i na mnogim drugim mestima,i to je strasno...
A da su donosili leseve Srba na markale i to je apsolutna glupost,ko to bre pise???
Ali ako si otvoren za neke argumente,cisto da te informisem da su kanadski eksperti iz kontigenta UN na markalama ekspertizom zakljucili da markale nikako nisu uradile srpske snage sa svojih polozaja,
niti je trakektorija eventualnog mortar,iliti minobacacke granate,moguca sa spomenutih polozaja,a cak su spekulisali sa neodgovarajucim upaljacima granate,to nije niko izmislio ovde nego se nalazi u zvanicnom UN izvestaju,sto su preneli svi ipak normalni zapadni mediji pr:"Muslims 'slaughter their own people'," and The Sunday [London] Times titled, "Serbs 'Not Guilty ' of Massacre." (1995)...samo prekasno za nas sa ove strane sankcija i predrauda zapada.
Braco Srbi molio bih vas sve da nelupate gluposti,i jedni i drugi
...Kakvi bre srpski lesevi na markalama,
kakvi bre 'jok kao muslimani su to sami uradili'-ironicno,
Ne neki muslimani nego monstrumi kakvih smo i mi imali,nazalost.
Toliko o tome,veliki duh je govorio.Ko se vidi u istini ona ce ga osloboditi,zaludjenici stop,sto bi se reklo
 
Nexus 6:
begunac:
Pa bilo je na Nemackoj TV,kako su na markale,doneli leseve poginulih u borbama oko Sarajeva.....i sve izrezirali.....tamo nije niko ubijen.... :!:

na Nemackoj TV?
ceo rat reziran iz inostranstva, a pustaju na TV istinu???
Postoje medijske kuce koje rade u sluzbi istine......takodje postoje velike medijske kuce kojima je zabranjen ulazak i izvestaji iz nemackog parlamenta.... :lol: ...ljudi u wc-u parlamenta pronasli tragove kokaina.....i o tome izvestavali... :lol:
...a to za markale su javile SVE strane medijske kuce...
 
Veceras sam cuo na vestima da je na Markalama iscenirao izvesni Rajic, Hrvat i da ih je on pobio a ne Srbi! Nigde da pronadjem tekst o njemu.

rajic-sad.jpg



Ovde bi trebalo da se vidi njegova slika, ne znam sta je ovo? Je li samo ja ne mogu videti ili je do krstarice u pitanju? Neka kaze neko da li se vidi slika?
 
Vidi se đubre ustaško.
Dugo je i trajalo to što se hvalio,kako je on pobio one jadnike na pijaci,i kako ima zaštitu zapada.
Ceo slučaj koji je on napravio,satanizovao je Srbe za sva vremena i nedugo zatim doveo do najstrašnijeg egzodusa i proterivanja Srba sa svojih vekovnih ognjišta.
Taj masakr na pijaci je bio deo plana,zavere protiv Srba.
Šta nam sada to vredi da zna istinu i međunarodna zajednica i gledaoci CNN-a, kada milion Srba više nikada neće biti vraćeno u svoje domove.
 
I sada ce verovatno na CNN-u da objave kako, jeste da je Hrvat gadjao Markale, ali je to, u stvari, bilo da su Hrvati i Srbi u tom trenutku bili saveznici, i da su Srbi zahtevali taj napad.
 
DisMisaL:
I sada ce verovatno na CNN-u da objave kako, jeste da je Hrvat gadjao Markale, ali je to, u stvari, bilo da su Hrvati i Srbi u tom trenutku bili saveznici, i da su Srbi zahtevali taj napad.

da, nema CNN druga posla nego da se bavi Markalama...
jedva su cekali cunami da izadju iz iracke pustinjare...
 
Nexus 6:
DisMisaL:
I sada ce verovatno na CNN-u da objave kako, jeste da je Hrvat gadjao Markale, ali je to, u stvari, bilo da su Hrvati i Srbi u tom trenutku bili saveznici, i da su Srbi zahtevali taj napad.

da, nema CNN druga posla nego da se bavi Markalama...
jedva su cekali cunami da izadju iz iracke pustinjare...
Nekoliko reportera CNN-a su ubijeni .....da bi im se zatvorila usta....hteli da kazu istinu o irackom ratu......toliko o CNN
 
Lexa:
Da li ste primetili da se za nas svaka istina otkrije, ali nekako - prekasno?

To nije nista novo...uvek su jaci pisali istoriju
I u juznoj Americi su radili svasta,pa se Bil Klinton izvinio i rekao sorry but j*ebiga,20 godina nakon...
Tako ce mozda i nama.
A ako sve to znamo, dupe uza zid i oprez,najpametnije je samo tako
:wink:
 
Na kraju istina i nije bitna.
To ćete i videti.
ZATO ŠTO JE PROŠAO VOZ.
ZATO ŠTO NAROD UVEK IMA SLABO PAMĆENJE.
I ZATO ŠTO PREGAŽENOG BOLI PRIGA KO JE VOZIO VOZ.

Istina kao činjenica nije bitna, bitno je izvući odnose i pouke, a pošto je na srpskom terenu uvek bitnije dali je neko u pravu nego dali je ovo bolje i pametnije od onog , onda se fore ponavljaju , a doživljaji su stalno novi i puni iznenadjenja...

Otupi čovek kad ka bol i patnja izrešetaju i razveju , kad prestane da živi život nego da pga preživljava....I tada mu istina malo znači....


Нису само такозвани муслимани учествовали у овим преварама. Амерички снајперисти, познати као "Зелене беретке", су још на самом почетку сукоба, негде 1992 године, са сарајевских солитера пуцали како на Србе тако и на потурице, не би ли их увукли у рат.

Тако је, заправо, и започео цео ужас на простору бивше СФРЈ. Неко из иностранства је све то изазвао, а овдашњи лидери су били само марионете у њиховим рукама.

Da li ste primetili da se za nas svaka istina otkrije, ali nekako - prekasno?

Nekoliko reportera CNN-a su ubijeni .....da bi im se zatvorila usta....hteli da kazu istinu o irackom ratu......toliko o CNN

Tako je, upravo to. Isti slucaj je bio i sa Rackom, isto namesteno, isto potvrdili svedoci, ali... Amerima su trebali poligoni za vojne vezbe+sprovodjenje svoji interesa i namestili su slucaj. Ne samo nama dva puta, vec i sa orizjem za masovno unistenje i ostalo. Lose je sto smo mi pali na tome, diplomatija je zatajila. Niko nam ne veruje vise i svi zmure na tome, iako se zna istina... I to je to, prosao voz....

Znate onaj americki film, kad snime devojku sa cipsem, posle namontiraju zgarista i macu umesto cipsa, i eto rata.
 

Back
Top