HALO...U KOLIMA SAM

DOKONI UM

Iskusan
Poruka
6.929
Uskoro se očekuje donošenje novog "Zakona o saobraćaju" (Nacrt je urađen). Novim Zakonom je predviđeno, da će ubuduće biti zabranjeno :
1. Korišćenje mobilnog telefona u vožnji ?
2. Zabrana svih sredstava komunikacije ?
3. Zabrana komunikacije sa suvozačem ???

Kazne su oko 3500-4000 dinara

ZA - PROTIV :?:
 
DOKONI UM:
Uskoro se očekuje donošenje novog "Zakona o saobraćaju" (Nacrt je urađen). Novim Zakonom je predviđeno, da će ubuduće biti zabranjeno :
1. Korišćenje mobilnog telefona u vožnji ?
2. Zabrana svih sredstava komunikacije ?
3. Zabrana komunikacije sa suvozačem ???

Kazne su oko 3500-4000 dinara

ZA - PROTIV :?:

1. Obavezno zabraniti!
2. Ne znam tacno na sta se odnosi, da li to znaci da nece smeti ni radio da se slusa? Preciziraj. Ako 1. ili 2. podrazumevaju da ne smes ni da drzis mobilni u kolima, to je onda promasaj, sta ako se nesto desi?
3. Ovo mi je glupo, neme sanse da zazivi.
 
1. ovo je ok, ali valjda su bubice dozvoljene?!
2. isto ok
3. nema sanse! mislim, normalno je da neces obavljati razgovor u cetiri oka... gledas napred, pricas i vozis, zar ne?!
A sta je sa onima sto voze sami, ali u glavi nisu sami pa pricaju? Sta ce njima zakon da uradi?
 
Pa ja sam cuo da u nekim zemljama vlada ovakav zakon.

1. Zabranjena upotreba mobilnih u voznji osim ako imaju fiksno postolje i ne zauzimaju ruke.

A ovaj zakon je samo kopija zapadnih zakona, ko i svi drugi zakoni... prosto. Mora biti tako ako hocemu u Jevropu.
 
Разговоре телефоном треба забранити, чак и ако има бубице. Исто важи и за пејџер, али ко њега још користи :D Не схватам зашто би забранили радио? која ј ето логика, није ми јасно :?: :?: :?: А ово треће, па како мисле да утврде да си ти прчао са сувозаћем? Да неће можда да уграђују камере у возила? Да ли сте чули да је у Црној Гори у саставу редовне обуке укључена обука за вожњу при употребу мобилног телефона :D :D :D
 
Разговоре телефоном треба забранити, чак и ако има бубице. Исто важи и за пејџер, али ко њега још користи :D Не схватам зашто би забранили радио? која ј ето логика, није ми јасно :?: :?: :?: А ово треће, па како мисле да утврде да си ти прчао са сувозаћем? Да неће можда да уграђују камере у возила? Да ли сте чули да је у Црној Гори у саставу редовне обуке укључена обука за вожњу при употреби мобилног телефона :D :D :D
 
storm cloud:
DOKONI UM:
Uskoro se očekuje donošenje novog "Zakona o saobraćaju" (Nacrt je urađen). Novim Zakonom je predviđeno, da će ubuduće biti zabranjeno :
1. Korišćenje mobilnog telefona u vožnji ?
2. Zabrana svih sredstava komunikacije ?
3. Zabrana komunikacije sa suvozačem ???

Kazne su oko 3500-4000 dinara

ZA - PROTIV :?:

1. Obavezno zabraniti! slažem se !!!
2. Ne znam tacno na sta se odnosi, da li to znaci da nece smeti ni radio da se slusa? to će biti dozvoljeno !!! Preciziraj. Ako 1. ili 2. podrazumevaju da ne smes ni da drzis mobilni u kolima, to je onda promasaj, sta ako se nesto desi? ništa, ako preživiš !!!
3. Ovo mi je glupo, neme sanse da zazivi. mora, tek da bude JEDNO mesto na kome nećeš zvocati !!!
 
pretpostavljam da nece izmisljati toplu vodu, vec ce samo prepisati zakone koji se vec duzi niz godina primenjuju na zapadu... tako da razgovor telefonom ostaje dozvoljen uz upotrebu handsfree uredjaja (anketa za vozace... kada menjate brzinu za vreme telefonskog razgovora, slobodnim ostavljate:
a) volan,
b) telefon
:D
dakle, za razgovor bez handsfree uredjaja dobijate "momacku" novcanu kaznu i pristojan broj kaznenih poena (da, da, i to se uvodi)
sto se tice zabrane razgovora sa suvozacem, mislim da se to ne nalazi u nacrtu ZBS, a i ako se nadje, bice to jedan od onih zakona koji se ne primenjuju (koliko mi se cini, prema postojecem ZBS, i suvozac mora biti trezan, ali ne znam da sam cuo da je nekad neki suvozac bio podvrgnut alko-testu (uzgred, pominje se tolerancija=0 na alko testu...za vozaca, naravno...u hrvatskoj je taj zakon nedavno stupio na snagu...)

p.s. na podforumu "automobilizam" uveliko se vodi diskusija o novom ZBS...
 
Uzmite najnoviji svet kompjutera,i pogledajte sta se sprema u automobilskoj industriji.Strava.Izbeci ce sve te zakone garantujem,jer ce ugraditi vecinu stvari koje se pokrecu putem glasa.U svakom slucaju najmocnije kompjuterske korporacije rade punim tempom na tome.Cak imaju i ideju da ugrade tehnologiju koje se koristi u avionima,koja bi vam na staklu pokazivala osnovne podatke o saobracaju,tj.putu.Verujte da ovo nije naucno fantasticni roman.Samo najnoviji svet kompjutera.
 
DOKONI UM:
underwater:
anketa za vozace... kada menjate brzinu za vreme telefonskog razgovora, slobodnim ostavljate:
a) volan,
b) telefon

Telefon držim ramenom. Rukom menjam brzine. Pevušim neku laganu stvar. I Namigujem Anji na semaforu. 8)

cvijece.gif
 
milost:
Uzmite najnoviji svet kompjutera,i pogledajte sta se sprema u automobilskoj industriji.Strava.Izbeci ce sve te zakone garantujem,jer ce ugraditi vecinu stvari koje se pokrecu putem glasa.U svakom slucaju najmocnije kompjuterske korporacije rade punim tempom na tome.Cak imaju i ideju da ugrade tehnologiju koje se koristi u avionima,koja bi vam na staklu pokazivala osnovne podatke o saobracaju,tj.putu.Verujte da ovo nije naucno fantasticni roman.Samo najnoviji svet kompjutera.

Mmmmm, da, a one najače ugrađivaće u gepeku i ČOVEKA, da vlasniku promeni probušenu gumu !!!
 
krvolok:
milost:
Uzmite najnoviji svet kompjutera,i pogledajte sta se sprema u automobilskoj industriji.Strava.Izbeci ce sve te zakone garantujem,jer ce ugraditi vecinu stvari koje se pokrecu putem glasa.U svakom slucaju najmocnije kompjuterske korporacije rade punim tempom na tome.Cak imaju i ideju da ugrade tehnologiju koje se koristi u avionima,koja bi vam na staklu pokazivala osnovne podatke o saobracaju,tj.putu.Verujte da ovo nije naucno fantasticni roman.Samo najnoviji svet kompjutera.

Mmmmm, da, a one najače ugrađivaće u gepeku i ČOVEKA, da vlasniku promeni probušenu gumu !!!
Mozda budu ugradili i koju egzoticnu lepoticu,koja ce nas relaksirati u toku voznje :D :D :D
 
krvolok:
milost:
Uzmite najnoviji svet kompjutera,i pogledajte sta se sprema u automobilskoj industriji.Strava.Izbeci ce sve te zakone garantujem,jer ce ugraditi vecinu stvari koje se pokrecu putem glasa.U svakom slucaju najmocnije kompjuterske korporacije rade punim tempom na tome.Cak imaju i ideju da ugrade tehnologiju koje se koristi u avionima,koja bi vam na staklu pokazivala osnovne podatke o saobracaju,tj.putu.Verujte da ovo nije naucno fantasticni roman.Samo najnoviji svet kompjutera.

Mmmmm, da, a one najače ugrađivaće u gepeku i ČOVEKA, da vlasniku promeni probušenu gumu !!!

Šta je probušena guma naspram tvoje šuplje glave. :lol:
 
Vrhunska scena.
Prolaziš na crveno. Staješ pored policajca koji te bledo gleda i kažeš : Molim fiskalni račun.
A pandur rešava ukrštene reči
1. Svecano odelo (4 slova)...............crno
2. Telefonski poziv (3 slova)............zvr
3. Grad u Italiji (3 slova)..............trs
4. Vrsta zivotinje sa kucicom (3 slova)..pas
5. Nije gladan (3 slova).................jeo
6. Vidi sliku (4 slova)..................vido
7. Zenin brat (5 slova)..................Gojko
8. Vrsta metala (4 slova)................pleh
9. Neophodan zacin (2 slova).............ce
10. Deo pribora za jelo (3 slova)........zub
11. Zensko dete (3 slova)................ona
12. Najmanji trocifreni broj (3 slova)...000
13. Mera za tezinu (4 slova).............uteg
14. Najzdravije pice (4 slova)...........piva
15. Hladno oruzije (3 slova).............top
16. Neizleciva bolest (3 slova)..........kap
ili Neizleciva bolest (4 slova)..........smrt
17. Kokosiji proizvod (4 slova)..........supa
18. Zajednica muskarca i zene (4 slova)..stan
19. Dragi kamen (4 slova)................mili
20. Mera za dragocenosti (5 slova).......novac
21. Sestrin muz (3 slova)................Aca
22. Bibliska licnost (3 slova)...........pop
23. Morski greben (2 slova)..............mg
24. Inicijali pesnika Jesenjina .........pj
25. Zlato................................zl
26. Kiseonik.............................k
27. Pripadnik milicije (10 slova)........vucibatina
28. Hladno oruzje (7 slova)..............pendrek
 

Back
Top