zaboravi sve kad se izvuce iz struje

sale1504

Početnik
Banovan
Poruka
43
do skoro sam cesto znao da izvadim hard odnesem do drugara prebacim sta treba i vrnem,poslednji put sam bio kod drugara koji ima mislim windows 2000(ja imam XP) od tada je poceo pri podizanju sistema da govori nesto "sistem complited power on...(tu ga ne razumem) i na kraju "sistem now booting from operating sistem". nije problem sto to govori nego je poceo da kad god se iskljuci iz struje zaboravi podesavanja znaci moram u bios da namestim computer speed posto vrati na manuel i moram da podesavam vreme i dataum svaki put!!!I sad da mi neko kaze koj mu je?????????
 
mozes sam...samo je pazljivo izvadi...kod starijih ploca su bile lemljene, kod novijih imaju leziste...ponesi bateriju i obidji malo radnje sa baterijam i sajdzije...cenu ne znam, ali nije nesto strasno...

Hdware3shadow.jpg
 
sale1504:
do skoro sam cesto znao da izvadim hard odnesem do drugara prebacim sta treba i vrnem,poslednji put sam bio kod drugara koji ima mislim windows 2000(ja imam XP) od tada je poceo pri podizanju sistema da govori nesto "sistem complited power on...(tu ga ne razumem) i na kraju "sistem now booting from operating sistem". nije problem sto to govori nego je poceo da kad god se iskljuci iz struje zaboravi podesavanja znaci moram u bios da namestim computer speed posto vrati na manuel i moram da podesavam vreme i dataum svaki put!!!I sad da mi neko kaze koj mu je?????????

Moguce je da si pokupio neke fajlove sa njegovog kompa, posto se i meni desavalo, ali ovo sa biosom je vrlo malo verovatno. probaj ponovo da instaliras drajvere za plocu sa originalnog Cd-a, mozda tvoj drugar poseduje neke PLL fajlove za overclocking, pitaj ga da li ima neki softwer za Cpu FSB,ako ima onda je verovatno to, to. Ko zna sve je moguce, probaj da updejtujes Bios.
 
Flash-uj BIOS, definitivno... E sad, ako je sam cip felerican, proces fleshovanja ce puci verovatno negde a ti ces ostati bez upotrebljivog kompa nakon cega ces morati da nosis EEPROM cip BIOS-a kod nekog sa EPROM programatorom, ili ces cak morati da nadjes takav isti cip ako je u njemu greska... Sve u svemu, ako ti je komp jos pod garancijom, nosi u servis, ako nije, imas vec dovoljno sugestija sta da uradis...
 
pa vidi moj savet ti je da ne flesujes bios ako nemas neki UPS (ako nestane struje ode ploce) bios je inace Basic InputOutput System i sluzi za rad pre podizanja sistema tj da "kaze" kompjuteru odakle da trazi OS i sl. kod staaarih kompjutera (commodore, spectrum...) ceo OS je bio sniman u BIOS kompjutera, a onda su porasli... ako ga lose flesujes ostajes sa neupotrebljivom plocom (osim ako ima ISA konektor pa zabodes grafiku tu u kom slucaju mozes da vratis stari BIOS) dakle bez zez nego ti lepo pogledaj malo bolje da li ti komp ima neke druge tikove (reset bez veze, programi pucaju...) to je obicno ploca najsigurnija dijagnoza je da uzmes od nekog ortaka njegovu plocu pa da probas (komplikacija ali...) koji komp je uopste?
 
ovako kompu ce 7.4 biti 2 godine:
Intel P4 2.400 Mhz
ASUS P4PE BLack pearl
DDR 512 mb 333 KIngston
maxtor 80 gb,kuciste 300w midi tower
pazi meni nije problem da podesim to kad ga iskljucim iz struje nego da to ne prouzrokuje nesto drugo,inace sve radi normalno ne resetuje se uopste iako sam ceo dan na netu ne pucaj programi itd... sta mi preporucujes jer da ga ostavim ovako??
 
sale1504:
ovako kompu ce 7.4 biti 2 godine:
Intel P4 2.400 Mhz
ASUS P4PE BLack pearl
DDR 512 mb 333 KIngston
maxtor 80 gb,kuciste 300w midi tower
pazi meni nije problem da podesim to kad ga iskljucim iz struje nego da to ne prouzrokuje nesto drugo,inace sve radi normalno ne resetuje se uopste iako sam ceo dan na netu ne pucaj programi itd... sta mi preporucujes jer da ga ostavim ovako??
hmm zar na black pearl ploce ne dobijas 3 godine garancije? mislim da je tako (bar je preko) ako ti nije preteran cim bolje ga ostavi tako ili ako imas garanciju furni u servis! i proveri jos koji put to sa baterijama mozda si je lose stavio ili nesto
ASUS slabo riknjava sem low-end ploca
 

Back
Top