Bourjois

nsdd123

Ističe se
Poruka
2.531
Moja omiljena kozmeticka marka. Otkrila sam ih prosle godine i to je bukvalno ljubav od tada. Njihove proizvode mozete naci u Jasmin parfimerijama. Koristite li sta?
Najbolje otkrice za moju mesovitu ka masnoj kozi je HM puder, tacnije sad vec HM serum, jer je, iako sadrzi ulja, gelaste strukture. Jedini puder koji sam probala, a da ima solidnu pokrivenost, ali stvara tako prirodan izgled lica i koza dobije divan sjaj.
Senke- mono okrugle su preeeedobrih boja, malo su tvrdje i ja ih uvek nanosim vlaznim aplikatorom, solidno su postojane i ne trose se brzo. Nisu tako jeftine, ali vrede para za one koji ne mogu da dodju do Inglota.
Smokey eyes trio jos bolje, sem crne kutijice sve su nosive po danu, mada moze i ona kome nije previse. Malo se rasipaju, ali sem toga meni su fantasticne.
3D sjajevi su najbolji koje imam, iako sjajeve retko koristim.
 
Trio senke nisu bas neke. Ja imam ljubicaste i plave. Svidjaju mi se najsvetlije u paketu, plava je bela koja se presijava na plavo, a u ljubicastom na ljubicasto. Rasipaju se i nisu bas pigmentisane. Ali jesu nosive.
3d sjaj je super.
Sjaj sa plasticnim aplikatorom ok, samo taj aplikator bezveze.
Rumenila su super ona mala, u pakovanju ko mono senke.
Puder najbolji od svih koje sam probala- 10 hour sleep efect
Lak za nokte- odlican.
Olovka za oci- imam plavu i ona je onako, malo tvrdja.
Imam i dvojbojni kreon za oci- sa jedne strane crni, a sa druge beli i taj je super. Kremast i dobro pigmenstisan.
Maskara Coup de Teatre- totalan promasaj.

Sve u svemu, dobri su. Uvek bih probala nesto novo od njih.
 
Takodje volim ovu kozmetiku. Koristim tecni puder 10 hour sleep effect i odlican je.
Prezadovoljna sam njihovom maskarom za osetlj. oci dok sa Ultra Curl - onako.
Sjajevi su im odlicni, lepe boje, postojani, 3 d maxi ovaj najnoviji 3 - d.
Steta samo sto uvoznici ne uvoze bas sve nijasne pudera i ne bas sve Bourjois proizvode (dezodoranse..itd)
 
Jel koristio neko od vas dve HM serum ili obicni HM da moze da ga uporedi sa 10 hour sleep effect? Mozda bih njega kupila sledeceg, ali bih volela da cujem vase utiske koji je bolji.
Da, rumenila su isto fina, kod njih mi se boje najvise svidjaju. Cetkica za rumenilo mi je ocaj, ali nemam drugu pa koristim nju.
I ja imam violet romantic i rozi trio, plavi i zeleni nigde u NS-u ne mogu naci.:evil:
 
Nisam koristila, ali sam cula da je odlican. I ja sam htela da probam taj sledeci, jer sam na dosta mesta videla da ga hvale kao najbolji "drugostore" puder. Bilo bi lepo da cujemo od nekog ko je koristio oba:)
A vidis sad sam pogledala ove senke- blue rock i rose vintage. To sto sam pisala ljubicasta je ustvari roze trio. Mada to meni nije roze, nego lila:)

edit; evo misljenja za oba , cini mi se da su isti po kvalitetu

http://www.boots.com/en/Bourjois-10-Hour-Sleep-Effect-Foundation_39304/

http://www.boots.com/en/Bourjois-Healthy-Mix-Foundation-30ml_1039597/
 
Poslednja izmena:
Haha, ne znam da li smo se razumele, meni treba recenzija za taj puder koji ti koristis, 10 hours se, ja sam koristila i HM i HM serum.
Pa aj kad sam vec tu napisacu moje utiske:
Imam mesovitu kozu s bubuljicama ka masnoj ( T zona)
HM ima solidnu pokrivenost, malo mi je zasmetao pri kraju boce je poceo da se teze razmazuje i pravi sitne flekice, dosta je prirodan na licu, srednje postojan trebao bi se blotovati.
HM serum ako mislis da uzimas imas sve moje preporuke:heart: To je najsavrseniji puder koji sam probala, a veruj mi probala sam ih mali milion.:lol: Iako pise da zakida na pokrivenosti, meni je sasvim dobra, solidno postojan, ali tako lagane strukture da je idealan za leto, ne masti kozu cak mi je koza od njega dobila tako lep sjaj. Ja ga cak ni ne blotujem, ali se prosijam nakon 6-7h, to je do moje koze.
Koristim 53. Iako imam rozi podton, to na sta se svi zale kako su Bourjois puderi zuti ne mora da te brine, meni se odlicno stopi s kozom. Srednje sam svetla, cak mozda vise ka 52, ali mi ovaj mnogo bolje stoji. :)
Ako se odlucis da uzmes neki od ta dva moja preporuka ti je HM serum uzevsi u obzir vrucine koje dolaze svakako.

Uzgred, u Jasminu je pocela akcija na 6 Bourjois proizvoda jedan na poklon, vec zamisljam kako grabim najskuplju stvar koju u ludilu ne bih uzela.:lol:
 
Nismo se razumele, ja sam mislila da zelis da cujes misljenje od nekog ko je koristio oba... Pa da ti uporedi koji je bolji...
Zato sam ti stavila recenzije od oba, da vidis po zvezdicama...
 
Jes vala... Kako ih nije sramota da stave to kao akciju? Ko ce da padne na to?
Ja padam na kupis jedan- jedan gratis, 2 za 10 funti, kupis 2 treci besplatan... Ali ovo je stvarno da te prave na majmuna...
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko to traje, ali i dalje mislim da se ne isplati :lol:

Proslog meseca sam kupila novi sjaj i dobila sam penu za skidanje sminke. Sto kaze Trojanka ja padam na takve akcije (doduse tad nisam ni znala da se dobija pena)
 
Ima i kod nas pravih akcija.
Svaki put kad odem u Lili ima nesto:mrgreen:
Uz Bourjois puder sam dobila 3dmax sjaj.
Uz Deborah senke jos jednu na poklon.
Aura senke 1+1 gratis.
Bio je Max Factor maskara- na poklon puder u prahu.
Uz farbu dobijes balzam na poklon, uz prasak omeksicac...
Ima, nije da nema, zato mi je ovo bezveze. Jedino sto kod nas se stisnu, ko da daju iz svog dzepa:roll: U fazonu ako prodje- prodje. I to me nervira...
 
Naravno da ima i kod nas takvih akcija, doduse manje nego preko i skromnije..al' ok..
U Lilly-ju jesada akcija da se uz Deborah senke dobija mono senka
a uz rumenilo jos jedno
 
Poslednja izmena:
Koristim ovaj puder i prezadovoljna sam :))) Imam jako osetljivu kožu i on se prema njoj veoma dobro ponaša, postojan je, lagan, prijatan, lepo miriše...
foundation-bourjois-healthy-mix.jpg
 
Megi koliko postanu usne socne od njega:lol:? Jel nisu previse napucene i sjajne, da li se moze koristiti za svaki dan? Istrosili su mi se svi Victoria's secret sjajevi, dodje mi da placem...:rumenko:
 
Sve zavisi koliko staviš, ja ga nosim u dva sloja. :) Aplikator je baš neobičan i inovativan, ravnomerno se i lepo nanosi pri samo jednom nanošenju, čak i bez ogledalceta. :) Odabrala sam nijansu boje breske, baš mi odgovara.

A gde kupuješ te sjajeve?
 
I meni je dobar, nije puno lepljiv. Samo mi je cetkica uzas, mislim da sam se vec zalila na to:lol:
Ja imam tamnije usne, pa mi se ti svetli nesto ni ne vide, samo sjaj bez neke konkretne boje. Ali imam i crveni i on lepo izgleda.

Skoro mi je gotov puder, sad planiram da uzmem Healthy Mix i jedva cekam da probam:)
 

Back
Top