Bourjois

Ovaj najnoviji je, koliko sam razumela, stvoren da se prilagodi i adaptira specificnim potrebama odredjenog tipa koze, u zavinsoti od toga na koliko i kako problematicnu se nanosi.
 
Ne znam zasto ti taj ne odgovara, imam ga i ja i zadovoljna sam. Koza mi je inace jako osetljiva, a on mi, em lepo stoji, em mi se ten popravio otkad ga koristim, kad skinem puder, lepsi je nego pre stavljanja.

No, sve je to individualno, meni su svi njihovi bili dobri, i healthy mix i bio detox. ;)
Megi, nije da mi bas ne odgovara. Kad uspem da ga lepo razmazem, a to je kad stavim dosta kreme kao podlogu i odmah posle njega, bude ok. (sto mislim da nije uredu, jer je neophodno da se krema dobro upije pa tek onda stavljati puder). Inace pokrivenost je ok, ten mi je takodje dobar i sa njim i posle njega. Inace imam masnu kozu, tako mi kaze kozmeticarka, meni deluje poprilicno suva na pojedinim mestima ili je mozda dehidrirana, ma ko ce ga znati.
 
Hm, pa ne znam, ja pre njega ne stavljam apsolutno nista, stavljala sam pre, ali vise zbog rutine, jednu Vichy kremu (Normaderm) jer je na njoj pisalo da je super kao podloga pre sminke, i jednu Judith Williams.

Inace, bas mi je sad na licu, samostalno, lagan i prijatan. :)
 
Hm, pa ne znam, ja pre njega ne stavljam apsolutno nista, stavljala sam pre, ali vise zbog rutine, jednu Vichy kremu (Normaderm) jer je na njoj pisalo da je super kao podloga pre sminke, i jednu Judith Williams.

Inace, bas mi je sad na licu, samostalno, lagan i prijatan. :)

koliko znam uvek treba stavljati kremu pre pudera pa makar on bio ti tecan, cak i kod mlade koze....
 
Pa nije da bas mora da se stavlja krema, ali lepse izgleda puder ako se stavlja na kremu ili podlogu koja hidrira. Nema nista ruznije od tecnog pudera na suvoj kozi. Ta suva koza dobije drugaciju boju zbog pudera i pocne da se peruta. Narocito je ruzno preko dana kad sija sunce sve te male greske izgledaju bas ruzno. Ali ako nekome uopste nije suva koza i puder je takav da hidrira onda ne mora da stavlja i to. Recimo ja imam kombinovanu kozu negde je suva negde masnija.. pa zato uvek stavljam laganu kremu pre tecnog pudera ili podlogu. Tako mogu da postignem najprirodniji efekat.
 
Pa nije da bas mora da se stavlja krema, ali lepse izgleda puder ako se stavlja na kremu ili podlogu koja hidrira. Nema nista ruznije od tecnog pudera na suvoj kozi. Ta suva koza dobije drugaciju boju zbog pudera i pocne da se peruta. Narocito je ruzno preko dana kad sija sunce sve te male greske izgledaju bas ruzno. Ali ako nekome uopste nije suva koza i puder je takav da hidrira onda ne mora da stavlja i to. Recimo ja imam kombinovanu kozu negde je suva negde masnija.. pa zato uvek stavljam laganu kremu pre tecnog pudera ili podlogu. Tako mogu da postignem najprirodniji efekat.

Ovoga se ja pridrzavam osim bele olovke i kombinacije boja...
Glavna pravila dnevnog make-upa

Uvijek očistite lice i nanesite hidratantnu kremu ujutro ispod šminke. U protivnom će vam koža popiti svu vlagu iz tekućeg pudera i on će nestati. Odaberite puder koji najbolje odgovara vašoj boji i tipu kože te ga dobro razmažite , podočnjake sakrijte laganim tekućim korektorom, a na prištiće i druge nepravilnosti na licu utapkajte korektor u sticku kojeg za prirodniji izgled možete malo pomiješati s tekućim puderom.

Sve to lagano fiksirajte s vrlo malo pudera u prahu ili kamenu za što prirodniji izgled i da bi šminka duže trajala. Na obraze lagano nanesite rumenilo nježne roza ili breskva boje, najbolje tamo gdje se prirodno zarumenite. Obavezno uredite obrve jer one zaokružuju i otvaraju lice.

Tekstura šminke za dnevni make up neka bude polu-mat ili lagano sjajna, nemojte koristiti jako sedefastu šminku niti onu koja daje plastični sjaj. Koristite zemljane tonove i suptilnije nijanse za oči da bi izgled bio što prirodniji. Tamnijom bojom vrlo nježno istaknite konturu oka, unutrašnjost ispunite svjetlijom koju također nanesite tik ispod oka.

Uz sami rub gornjih i donjih trepavica nanesite olovku, najbolje tamno smeđu da biste izbjegli dramatičan izgled. U unutrašnji dio oka obavezno nanesite bijelu olovku za otvoreniji i nježniji pogled. Smeđom maskarom (ako ste svjetlije puti i imate svijetle oči) ili crnom (ako ste tamniji), namažite trepavice u dva sloja. Na usne nanesite sjajilo nježne pastelne boje.
 
U Jasmin parfimerijama se uz kupovinu bilo koja dva Bourjois proizvoda dobija mnooogo sladak novčanik, kao starinski, vintage, pastelne puder boje s malim Ajfelovim kulama po njemu, a nije mali, srednje je veličine. :)
 
Ja imam rumenilo i jako sam zadovoljna :) Boja je prelepa- tesko mi je bilo da izaberem jednu- kad su sve boje prelepe, bas dugo-dugo traje- imam ovo rumenilo vec godinu dana ili vise, jedva se vidi da sam koristila...dovoljno je pigmentisano za moj ukus...taman da ne mozes da pogresis sa kolicinom koliko naneses... jedino im je ta cetkica grozna i nicemu ne sluzi. Ali eto koristim je samo kad iz nekog razloga nemam kod sebe moju normalnu cetkicu za rumenilo. O da i dugotrajno je, na kozi izgleda isto ceo dan.
 
Poslednja izmena:
Meni je ta cetkica super za to rumenilo zato sto je cvrsta i nisu mekane previse dlake. Treba malo da se pritisne jer je rumenilo jako tvrdo, a i svidja mi se zaobljeni oblik. Bas za obraz, taman.
Cula sam da se dosta ljudi zali na cetkicu, ja bas imam suprotno misljenje.
 
Eto kako se iskustva razlikuju. :D Tu im je prvo rumenilo iz 1863, slucajno sam naletela na sliku :)

starting_in_1863_bourjois_developed_the_specific_baking_process_the_little_round_pot_was_born.jpg
 
Nesto novo:

Cetkica mi deluje kao da ne razdvaja trepavice dovoljno...
Kohl ...imam nesto slicno - Oriflame - prakticna stvar, nadam se da su oni bolje resili pakovanje... posto mi Oriflame proizvod stalno ispada.

large_63c9cdc2-28e2-46bf-ae13-5ac4fd43b80a.jpeg
large_854d807f-3454-44e9-81ae-d2895c444a12.jpeg
 
Poslednja izmena:
Maskara deluje privlačno, a kajal olovku ne bih platila, koristila bih je jedino da je dobijem na poklon.
Ovakve četkice su zaista dobre mnogo, iako ne izgledaju baš senzacionalno na prvi pogled.
 
Trenutno sam u potrazi za: Bourjois Lilas D'Or br 33
Nigde nisam nasla.

Ako slucajno naletite u NS ili Su na ovu nijasnu bila bih jako srecna da mi napisete tu :ceka:
Vec sam jako dugo zaljubljena u Nars - Orgasm rumenilo, ali nisam nigde nasla dobar dupe... cini mi se da je Bourjois nesto najslicnije sto mogu da nadjem kod nas.

http://1.***************/_K-Xz3c9hTQc/TDa8qH549MI/AAAAAAAACuA/fUS_aEj23XY/s400/nars+orgasm+dupe+%2B+Bourjois+lilas+d%27or.jpg

http://3.***************/_K-Xz3c9hTQc/TDa8w7hPGXI/AAAAAAAACuQ/KtA3GIcci6s/s400/nars+orgasm+blush+dupe+india.jpg
 

Back
Top