Bourjois

Haha, ne znam da li smo se razumele, meni treba recenzija za taj puder koji ti koristis, 10 hours se, ja sam koristila i HM i HM serum.
Pa aj kad sam vec tu napisacu moje utiske:
Imam mesovitu kozu s bubuljicama ka masnoj ( T zona)
HM ima solidnu pokrivenost, malo mi je zasmetao pri kraju boce je poceo da se teze razmazuje i pravi sitne flekice, dosta je prirodan na licu, srednje postojan trebao bi se blotovati.
HM serum ako mislis da uzimas imas sve moje preporuke:heart: To je najsavrseniji puder koji sam probala, a veruj mi probala sam ih mali milion.:lol: Iako pise da zakida na pokrivenosti, meni je sasvim dobra, solidno postojan, ali tako lagane strukture da je idealan za leto, ne masti kozu cak mi je koza od njega dobila tako lep sjaj. Ja ga cak ni ne blotujem, ali se prosijam nakon 6-7h, to je do moje koze.
Koristim 53. Iako imam rozi podton, to na sta se svi zale kako su Bourjois puderi zuti ne mora da te brine, meni se odlicno stopi s kozom. Srednje sam svetla, cak mozda vise ka 52, ali mi ovaj mnogo bolje stoji. :)
Ako se odlucis da uzmes neki od ta dva moja preporuka ti je HM serum uzevsi u obzir vrucine koje dolaze svakako.

Uzgred, u Jasminu je pocela akcija na 6 Bourjois proizvoda jedan na poklon, vec zamisljam kako grabim najskuplju stvar koju u ludilu ne bih uzela.:lol:

Koju nijansu HM si koristila?
Moja je 52,sada bi htela HM serum.A ne znam da li su nijanse iste.
 
Aha:) Pa, verovatno jesu, al necu da lupam..
Meni nije jasno kako tog serum pudera nema nigde na netu...
Ni na njihovom sajtu, ni u drogerijama online:think:
 
E ja sam danas kupila Healthy mix puder u boji 53 i dobila na poklon HM tecni korektor u boji 52. Ne znam dokle traje akcija u Jasminu, pa ako vam treba...:)
Boje su inace malo drugacije od 10h sleep...10h ide malo vise na zuto od ovog.
Kad isprobam, napisacu kakav je. Evo slicica od pakovanja, slatko je...
 
imam strasno masnu kozu, da li bi mi on odgovarao sad za leto???....ili ima neki bolji iz njihove kolekcije?

Ja mislim da mozes. Nije mastan. Meni je cak previse "suv" a imam normalnu kozu...

Na prvu loptu nisam odusevljena. Ovaj puder ima jacu pokrivenost, a ja vise volim laganije i prirodnije. Boji mi je 10h sleep effect definitivno.. I boja je drugacija, onaj zuti ton mi vise osvezi lice.
Malo sam se razocarala posto svi hvale ovaj puder:(
Korektor je dobar, super pokriva.
 
Koliko su BOURJOIS rumenila? Da li je ista cena u Lily i u jasminu? Svetle sam puti (ne previse ali ipak)
i imam ridju kosu mogu li koristiti ovo rumenilo br. 16 Rose ili koje mi predlazete? Mogu li se sve boje navedene na sajtu naci u lily ili u Jasmin parfimerijama. I jos jedno, da li se sa rumenilo dobija i cetka za nanosenje istog. ovo bi mi bio prvi put da kupujem rumenilo pa eto zato toliko pitanja. :)
 
Lilly ne drzi vise Bourjois.

Uz rumenilo se dobija cetkica ali (po mom misljenju) neodgovarajuca jer je mala, kupi neku vecu.

Cenu ne znam, ne koristim Bourjois rumenila
 
Kaca, Bourjois rumenila jesu divnih nijansi ali u poredjenju s drugima tog cenovnog ranga mnogo nepostojana i jako tvrda. Jos uz onu cetkicu sto se dobije uz njega nema lepog nanosenja nikako.
Zasto ne bi pogledala Artdeco rumenila, mnooogo boljeg kvaliteta i lakse ces se izvestiti s njim, a cetkicu mozes uzeti Essence ili cak i kinesku samo da je malo tvrdja.
 
Meni su super Bourjois rumenila...Super pigmentisana...
Jesu tvrda, ali traju sto godina zbog toga. I mislim da su super za pocetnike zato sto nisu mnogo "praskasta", pa ne moze da se pretera lako...
 
Vrh 1

bourjois-bio-detox-organic-foundation.jpg
 
Pri kraju mi je ovaj u kamenu pa sam kupila tecni, cisto promene radi. Fantasticni su jer, osim sto daju jako lep izgled kozi, lako se nanose, sporo trose, mala kolicina je sasvim dovoljna za slepo sminkanje, lagani su, postojani i, ono najnajnajnajnajnajnajvaznije, sredjuju lice u toku nosenja (akne, crvenilo i ostale nesavrsenosti).

Otkad povremeno koristim ovaj puder i Neutrogena vlazne maramice za skidanje sminke da ga ocistim, koza lica mi je bas super :) Pretoplo prpeorucujem ;)
 
A jel imas masnu, suvu, normalnu, kombinovanu?
Meni je onaj HM pri kraju, trebalo bi novi da uzmem...I jedva cekam da ga potrosim..Mislim da imam negde uzorak ovog zelenog.
 
...Neutrogena nikako nije za osetljivu kozu, koristi je moj zet a on ima masnu kozu sklonu aknama. Ukoliko govorimo o narandzastoj liniji Neutrogene. Pokusavala sam neke eksperimente sa njom i neslavno sam prosla. Nadrazivala mi je lice, sve me je svrbelo a izbijale su mi bubuljice i to ne na T zoni vec duz linije brade. Kupila sam skoro Deborin puder i ponovo macka u dzaku...taman sam se ponadala da je potrazi dosao kraj, izbegavam da dam 40evra pa malo citam o ponudi ali bice da nema nista novo...ne znam sta da radim i koju firmu vise da trazim...
 
@Trojanka

Ne znam zasto ti se zuri da potrosis healthy mix, meni se dopada, a moja koza je dooosadna sa izvoljevanjem sta joj odgovara :confused:

Koza mi je suva i osetljiva.

@Vazdusasta

Meni Neutogena odgovara, kao i Niveine za osetljivu, s tim sto mi se Neutrogena za uklanjanje sminke daleko vise dopada, njihove maramice koristim kad nosim puder, leti, kad se slabo sminkam, dovoljne su mi baby maramice i super sam ;)

Ma, sve je to individualno...
 

Back
Top