Problemi s PC

Qdar

Obećava
Poruka
54
Pozdrav svima,

imam pitanje vezano za jedan problematičan PC. Problem je sledeći: Mašina je brljavila, i više od toga, sama se palila ili gasila, resetovala, pa je naravno na red došao format. Predhodno sam je proverio sa AV (Norton), i nije bilo problema, bilo koje vrste. Nakon reistalacije i celokupnog podešavanja mašine, sve je radilo OK. Međutim, čim se PC uključio sledeći dan, problemi su se ponavljali.
Proverio sam modem, grafičku i u njima nije problem. Ponekad floppy nije hteo da pročita pa se kao ispostavilo da je greška u kablu, ali čak i nakon zamene istog ništa bitnije se nije promenilo (osim što je floppy radio OK). Isto se dešavalo i sa CD-ROM-om. Da li je u pitanju matična ploča? Kontroleri?
Nakon sledećeg pokušaja istalacije Windows-a, drajvera za ploču, grafike, podizanje Windows-a je prekinuto obrazloženjem da je registry gecrkc i zatim je podignut resetovanjem sa poslednjom dobrom verzijom registry-a. (Gola instalacija Windows-a).
Mašina je AMD Duron 1,1 GHz, grafika TNT2Pro, ploča Gigabyte, Maxtor 20 GB, OS Windows 98se.
Interesuje me šta bi moglo da nevalja, i da li je i napajanje možda kritično. :?: :?: :?:
 
Qdar:
Pozdrav svima,

imam pitanje vezano za jedan problematičan PC. Problem je sledeći: Mašina je brljavila, i više od toga, sama se palila ili gasila, resetovala, pa je naravno na red došao format.

kako se sama palila? da ti ne zaglavljuje dugme za paljenje ili za reset? malo je trivijalno , ali nije na odmet pitati
 
Mašina se sama pali ! (???)
Hmm...
Ako se to stvarno događa, onda ti je ploča gadno neispravna ( bez ikakve sumnje ).
No, kažeš da instalacija Windows-a baš i ne ide . Oštećen registry kod nekompletno instaliranog OS-a je verovatno krivica HD-a .Da li si koristio quick format ili full ( sa scandisk-om ) ?
Probaj skinuti PowerMax sa maxtorovog sajta pa odradi testove sa njim.
 

Back
Top