neaspektovane planete

devojcurak:
kako se one tumace...posebno pitam za neaspektovano sunce i mars...hvala! :wink:

Samo ukratko...Znači da nisu "podržane" ili "osporene" ne(kvalitetima) drugih planeta...Uglavnom daje pasivnost i letargiju, što je inače isti slučaj kad u natalnoj karti dominiraju harmonični aspekti. Loši aspekti (kvadrati i opozicije) daju energiju i borbenost.
 
A recimo... ja imam 55 aspekata (37 regularnih, a ostalo su oni polu-aspekti, kako li se vec zovu :? ), i sve su mi planete aspektovane, uz planete i Asc, Mc i Ac, i jos svasta nesto, samo sto se ja bas i ne razumem, imam jos 4 znaka ali ne znam sta oni predstavljaju. Mozda je ovo glupo pitanje (verovatno i jeste :oops: ), ali meni se cini da je ovo previse aspekata. Koliko je uobicajeno? Sta je prosek?
 
Chiara:
A recimo... ja imam 55 aspekata (37 regularnih, a ostalo su oni polu-aspekti, kako li se vec zovu :? ), i sve su mi planete aspektovane, uz planete i Asc, Mc i Ac, i jos svasta nesto, samo sto se ja bas i ne razumem, imam jos 4 znaka ali ne znam sta oni predstavljaju. Mozda je ovo glupo pitanje (verovatno i jeste :oops: ), ali meni se cini da je ovo previse aspekata. Koliko je uobicajeno? Sta je prosek?

Nema glupih pitanja...Ne znam koliko je uobičajeno, nikada nisam obraćala pažnju na broj aspekata, ali čini mi se da je ovo podosta... :wink: Pun(a) si energije, dilema, talenata, zasigurno. Jedna sadržajna konstalacija, u svakom slučaju.
 
ja mislim da venera u 8. polju znaci da ti je za motivaciju kroz zivot potreban partner... da se kroz njega oblikujes, mjenjas, napredujes... vise o tome ne znam?

pozdrav,

Lidija
 
Poslednja izmena od moderatora:
isivelja:
shta znaci neaspektovana venera .ona mi je u 8 polju,i to u ovnu.

Ako je u Ovnu to su definitivno ogromne strasti!!! Za tebe je dosta karakteristicno da u veze ulazis naglo i bez nekog narocitog planiranja. Predpostavljam da volis da se razgolicujes... :wink:
Polozaj Venere u 8. kuci je dosta nezgodna pozicija. Ona donosi puno ljubomore, naglasenu strastvenost. Ugrozeno je uglavnom sve cime vlada Venera. Seks na malo mracnim mestima. Ugrozen brak. Moze da donese neko nasledstvo, ali to bi bio nakit ili neke umetnine.
 
isivelja:
shta znaci neaspektovana venera .ona mi je u 8 polju,i to u ovnu.

IMAM JE I JA...SLOBODNU U STRELCU..
PA ZNACI DA FORMIRAS SVOJE STAVOVE PO PITANJU LJUBAVI SLOBODNO, KAKO TI ODGOVARA...

MOZE( NE MORA) DA ZNACI I UDOVISTVO!(8. KUCA)

POSTO TI ONA VEROVATNO VLADA DRUGOM KUCOM, ZNACI STICANJE NOVCA KROZ PODRSKU DRUGIH I NASLEDSTVO...

A MOGUCE I DA TI JE VLADAR ILI SUVLADAR 9.(TJ. 10 KUCE) STO GOVORI O PODRSCI ZENA U OBRAZOVANJU (ODNOSNO KARIJERI AKO JE 10 KUCA U PITANJU)
 
u tom slucaju je vazno da vidis koja kuca ti pocinje u znaku vodolije posto je uran njen vladar...trebalo bi da ti je to 5. kuca (osim ako nemas neki umetnuti znak). onda ti se to odnosi na tu kucu kojom vlada vodolija, a imsiragic kaze kad je tako neaspektovana planeta, znaci tu se zavrsava prakticno tumacenje te kuce, jer nema dalje, da je u pitanju nesto sudbinski, nesto nad cime ti nemas kontrole i nemas uticaja. ako je zaista 5. kuca u pitanju, i vladar otisao u 1. i jos je u znaku vage, ja bih rekla da je u pitanju neka sudbinska ljubav, iznenadna (uran), koja ti je ostala iz proslog zivota (ako verujes u reinkarnaciju, ja bas i ne znam da li verujem...). to bi bila osoba koju volis celim svojim bicem i koju ces voleti vise nego sebe i trebalo bi da se desi bas ono sto je sudjeno, i ti tu nista neces moci da uradis....polozaj venere ce pomoci u tumacenju jer vlada vagom a tu ti je sad uran....eto, tako ja mislim ;)
 
Jeste ,Vodolija je 5-ta kuca ...delom i ribe...
joj...
sad ne znam da li da se radujem ili da ....
jer ako je sudbinska, a ja ne budem sa tom osobom iz ko zna kog razloga....grozno.....
koji je nacin da saznam jeli to slucajem nekim moj sadasnji mladic?
hm hm hm.....
Svetlanka hvala ti jer mi pomazes da resim ovu "misteriju " :O)
 
pa, sta da ti kazem? ako su umesani venera i pluton definitivno je neka sudbinska ljubav...ali, ja nisam astrolog, ja se ucim, mada sam vec dosta toga pohvatala...nadam se da ce jos neko da napise nesto o tvom slucaju, pa da vidimo da li sam bila u pravu...a ja mislim da nema ti tu sta puno da se pitas i brines, koji je to mladic, ako je onako kako ja mislim, desice se samo ;)
 

Back
Top