Sony PSP

naravno da sam cuo:)).....jos uvek nije u prodaji, ne znam za japan ali cena bi po nekoj logici trebala da bude 149.95$ ili cak manje posto je to cena game boy-a DS....ne znam da li znas sta je to ali to ti je game boy sa dva ekrana:)....
sve u svemu psp izgleda kao vrlo mocna spravica mada videcemo kakva je kad izadje...za sada samo cu da je prilicno dobra spravica...mada nikada se ne zna... mozda i nije toliko dobra koliko je hvale:)....dok je sam ne isprobas neces znati:)

Goku:
Ljudi da li je neko video ovu konzolu, ja sam se potpuno zaludeo. Ima 16 miliona boja, 333Mhz...
Pusta filmove, MP3. Cini mi se da nije ni skupo, u Japanu se prodaje za 180 USD. U Evropi se pojavljuje na prolece!

www.play-asia.com/paOS-17-71-7o-74-ox.html
 
Čitao sam o toj spravici još pre par meseci,. Naime, kažu da je to trenutno glavna konkurencija N-GaGeu, mada očigledno da je ovo tehnološki tri-četri godina ispred.

Ovo su neke specifikacije, mada nisam siguran u njihovu tačnost:

Poseduje dva 32-bitna MIPS R4000 procesora, jedan sa integrisanin 8MB memorije (333MHz). a drugi sa 2MB. Prvi procesor služi za T&L, a drugi za pixele, tako da se odmah može videti koliko će to čudo biti napredno.
Ekran je od 664 megapixela (4.5 inča), boja 24-bitna, rezolucija 480x272 u 16:9 formatu.
Moguće je i umrežavanje, tako da sve smrdi i na neki multiplejer.
Pušta DVD-ove, a reprodukuje i 7.1 zvuk.
Poseduje dual-layer disk od 1.8GB (za save-ove :) ), a spominju i neku dobru žaštitu od piratskih igara.

Meni se potpuno diže kosa na glavi kada čujem za ovako nešto. Reći ću vam samo jedno, a to je - IGRAJTE NA PC-u! Tu leži budućnost igara, a ovo što spominju je samo za ubijanje vremena. Za tako nešto, dovoljan je i mobilni. Ja sam za tih 180$ radije spreman uzeti neku novu grafičku ili 1GB rama. Pa da vidiš.... 8)
 
Pa naravno da su igre na PC-u uvek naj, ali ja sam jos kao mali uvek mastao da imam Game Boy( i to onaj prvi beli, veliki, a dobio sam game boy pocket koji je malo manji a ekran malo lepsi, ali sam ipak zeleo ovaj, kasnije su mi ukrali Game Boy pocket ). Sada kada sam video ovaj Sony PSP nostalgija mi se vratila. Uvek sam voleo da nosim Game Boy sa sobom i da igram, a sada 3D igre, muzika, filmovi... Jeste to za nase uslove malo mnogo, ali ipak sam ja malo zaludjen za ove stvari.

P.S. Znam i za Nintendo DS ali je Sony PSP i na prvi pogled bolji!
 
Imam i PSP i DS vec duzhe vreme(uvezeni iz Japana i USA)

16-02-05_1549.jpg


DS.jpg


PSP je mocnija sprava, ali mi je DS "sladji", narochito blesavi WarioWare na touch ekranu :D
 
Lord British:
Reći ću vam samo jedno, a to je - IGRAJTE NA PC-u! Tu leži budućnost igara
Ne da si lupio, nego samo tako :lol:

cuti i pokri se enterom :)

trebao je da kupi PS2 i cheka 5 godina da se pojavi naredna generacija konzola sa novim chipovima i grafikom ili da uzme pc, budzi ga po zelji i imanju svaka 3-4 meseca sa najnovijim GFX karticama, memorijom i procesorima?! Ovo drugo naravno.

Kako zami$lja$ da koznole pobede u tehnolo$kom ratu kada nove modele prave na vi$e godina, a pc-ji napreduju mesechno?!
 
Da li ti uopshte pratish shta se dogadja u game-industriji, ili zhivish na pustom ostrvu?

PC je klinichki mrtav, 2006-7. i definitivno.
Glupo mi je da se nabedjujem, prochitaj neshto relevantno na zadatu temu, npr. tendenciju broja prodatih kopija po platformi u zadnjih poar godina, sumu novca ulozhenog u projekte (konzole vs PC), broj igara koje se planiraju kao PC only.
Proshla godina je chak i bila dobra za PC (D3, HL2, Sims, Total War...), ali od svega toga jedino je Sims doneo zaradu, ostali ne.
Nije bitno da li se nekome takav trend svidja ili ne, ali to je realnost.

Xbox360 koji izlazi uskoro (a koga vec znam detaljno, shta ima i shta mozhe, ne pricham napamet) je vec daleko po snazi od PC-a koji koshta 5 puta vishe.

Od 2006. kada sve tri NextGen konzole budu izashle PC i definitivno prestaje da bude high-end gejm mashina. Chak i ovaj mali PSP mozhe da izrenderuje i vishe i bolje (i da u isto vreme vrti dva filma u pozadini) nego PC polovine prosechnih korisnika.

PC-u jedino (i to pod znakom pitanja) ostaje RTS trzhishte, mada sa HDTV rezolucijom i bezhichnim mishem ubodenim u Xbox360 nema razloga da RTS ozbiljno ne krene u konzolno trzhishte.

Summa summarum, PC vs Konzole rasprava em nije tema, em nema ni poente, PC je izgubio rat. The end, finito, ciao, nema vishe.
 
Ma sigurno je da ce konzole da pregaze PC,danas je PC dobar samo za strategije,ostalo je isto ili cak bolje na konzolama.A sto se tice PSP,nemam reci,kupujem ga sigurno a Nintendo DS je izgleda kako pratim dokadjanja nije ni prodao u onom broju kao sto su mislili ovi iz Nintenda,svi ckeaju PSP,ebiga proslo je vreme Nintenda dok je haracio od osamdesetih pa do ove godine,sad je lopta presla u ruke Sony-ja.
 
Goku:
Da li se pojavio u Beogradu?
Da ga kupis u prodavnici ne mozes nigde u Evropi,ali je moguce da ga kupis preko interneta iz Japana ili USA,i kolko znam to su sone free,a kad izadje ovaj za Evropu moguce je da ce biti izdeljen po zonama.Inace razlog cekanja izlaska PSPa u Evropi je to da stignu da naprave sto vise komada tako da se taj prvi talas kupovanja brzo obavi.
A zanimljiva je informacija da prva posiljka DSa u nekim zemljama jos nije prodata.
 
E konzolaši okoreli, biće da vi živite na pustom ostrvu. Vas i vaše konzole je očigledno vreme directX-a 9.0 i pixel shadera odavno pregazilo, a sad čekate pojavu nekih next-generation kutija, za koje će ionako većina ljudi morati čekati od 3 do 4 godine samo da im cena padne na sumu koju si malo ko kod nas može priuštiti.
 
Goku:
Ne verujem, jer ipak se sve te igrice prave na kompu.

I to ti je argument?
Lord je potpuno u pravu,mozda ne bas za 2-3 ali pc-u je definitivno odzvonilo kao igrackoj platformi.
Cini mi se da cemo morati vise da cenimo kvalitetne emulatore u buducnosti. :?
 
Lord British:
DabaMAN:
Ma pusti, vidiš da čovek priča gluposti.

Interesantan neki forum...

Aj' shto moderatori mogu da vredjaju, nema veze, ali sam mislio da bi mod trebao da zna neshto vishe o tematici, kad ono duplo golo

sta ces svako misli da je upravu , ti , Daba , clanovi foruma.

Nego nesto bih te pitao ako imas psp ,

1,8 gb nije mnogo memorije za muziku i filmove , pa me znaima da li muzika i filmovi ipak idu na taj hard ili kako vec ?
 

Back
Top