Neobična, ali smislena pitanja

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.450
Ako imate neko neobično, ali smisleno pitanje na koje sami ne možete naći odgovor, postavite ga ovde.

Evo, ja ću prvi:

Zašto se iznad malih latiničnih slova i i j stavljaju tačke?

Pre neki dan me komšijina kćerkica pitala: "A zašto u našim liftovima imaju ogledala? Jel da se ljudi ogledaju pre nego što izađu napolje?" Slatko sam se nasmejao, ali se nisam odmah dosetio zašto. Prvo sam pomislio kao ukras, tek kasnije mi je palo na pamet da bi to moglo biti iz sigurnosnih razloga, da bi ljudi što brže i lakše uočili da li se ispred njih nalazi kabina lifta, da neko slučajno ne pogreši i pokuša da uđe kad je kabina na nekom drugom spratu.

Takođe su jednom na nekoj televizuji pitali gledaoce da li znaju zašto su na nekim ambulantnim kolima slova napisana s desna ulevo i zarotitirana po vertikali za 180 stepeni i niko nije znao.

Ako imate neko pitanje ovakvog tipa, postavite ga ovde, da malo pogađamo. :)
 
pa ogledala u liftovima valjda daju efekat da je prostor u liftu veci, to je caka da se covek ne oseti skuceno.

moje slicno pitanje -

zasto u restoranima za brzu hranu, npr king burger i slicnim mestima gde covek treba da stoji i jede, kraj shanka imaju ogledala paralelna, jel to da se gledam dok zvacem.
 
iluzionista:
Čemu služe kamere na raskrsnici Kneza Miloša i Bulevara Kralja Aleksandra?

Mislim, ko ih koristi... Da nije to fora kao iz "Profesionalca"... Ili su možda bile namenjene saobraćajnoj policiji... Ko zna...
Ma ljudi nemaju šta da rade, pa su stavili kamere da posmatraju ove duge, koji su zaposleni.
Inače, ti *veoma zauzeti, što nas ozbiljnim pogledom posmatraju su *Profesionalci* :wink:

:lol:
 
MaryJane:
iluzionista:
Čemu služe kamere na raskrsnici Kneza Miloša i Bulevara Kralja Aleksandra?

Mislim, ko ih koristi... Da nije to fora kao iz "Profesionalca"... Ili su možda bile namenjene saobraćajnoj policiji... Ko zna...
Neko nas posmatra... :wink:

Da... Posmatra. Ajd' samo da posmatra, nego snima... Zamisli padneš u sred Knez Mihajlove i izblamiraš se... Planiraš to da zaboraviš kad jednog dana toga se dočepa neki novinar i objavi... :D I onda svi vide tvoj pad... :P Pad na guzu... Recimo u fontanu. :lol:
 
iluzionista:
MaryJane:
iluzionista:
Čemu služe kamere na raskrsnici Kneza Miloša i Bulevara Kralja Aleksandra?

Mislim, ko ih koristi... Da nije to fora kao iz "Profesionalca"... Ili su možda bile namenjene saobraćajnoj policiji... Ko zna...
Neko nas posmatra... :wink:

Da... Posmatra. Ajd' samo da posmatra, nego snima... Zamisli padneš u sred Knez Mihajlove i izblamiraš se... Planiraš to da zaboraviš kad jednog dana toga se dočepa neki novinar i objavi... :D I onda svi vide tvoj pad... :P Pad na guzu... Recimo u fontanu. :lol:
Jos zamisli da si poznata licnos... :lol:
Na guzu u fontanu :roll: ?posle lude NG noci 8)
 
iluzionista:
Čemu služe kamere na raskrsnici Kneza Miloša i Bulevara Kralja Aleksandra?

Mislim, ko ih koristi... Da nije to fora kao iz "Profesionalca"... Ili su možda bile namenjene saobraćajnoj policiji... Ko zna...
Eeeee, ja sam videla te prenose. Shkola je vodila neke iz nashe shkole u, kako beshe, "17 oktobar", tako neshto. Svejedno, imaju ooogrooomne tv-e na kojima se sve vidi. Nevidjeno je, mogu da zoomiraju bash dosta. :D
 
Đenka:
.

Takođe su jednom na nekoj televizuji pitali gledaoce da li znaju zašto su na nekim ambulantnim kolima slova napisana s desna ulevo i zarotitirana po vertikali za 180 stepeni i niko nije znao.

:)
E ovo sam se ja zdrao 7 godina,ili vise da provalim dok nisam jednom slucajno video da se u retrovizoru vidi ambulance sasvim normalno.Kad sam pogledao normalno,slova su bila obrnuta...To je resenje-da bi se videlo normalno u retrovizoru,i da bi se pomerili ostali kada je neki hitan slucaj!
 
Weeky:
Đenka:
.

Takođe su jednom na nekoj televizuji pitali gledaoce da li znaju zašto su na nekim ambulantnim kolima slova napisana s desna ulevo i zarotitirana po vertikali za 180 stepeni i niko nije znao.

:)
E ovo sam se ja zdrao 7 godina,ili vise da provalim dok nisam jednom slucajno video da se u retrovizoru vidi ambulance sasvim normalno.Kad sam pogledao normalno,slova su bila obrnuta...To je resenje-da bi se videlo normalno u retrovizoru,i da bi se pomerili ostali kada je neki hitan slucaj!
S :)
 

Back
Top