STA STE URADILI?

Poruka
84
Jovan Ducic je rekao:
"Rdjavo djelo je nastalo onoga casa kada se preko njega preslo,jer se rdjavo djelo moze popraviti dobrim djelom;ali se ruzne rijeci ne mogu ispraviti ruznim rijecima."
Sta mislite koliko ima istine u ovome?I da li se sve u zivotu moze popraviti i ispraviti ako to stvarno zelimo?A sad iskreno:sta je najgore sto ste nekome uradili/rekli,da li ste se pokajali zbog toga i pokusali ispraviti to,i da li ste uspjeli u tome?

:shock: :shock: :shock:
 
Hellen:
За то постоји чаробна реч - извини, али има људи који баш не умеју да прихвате извињење... :?
Na žalost, više je ljudi koji ne znaju da kažu tu čarobnu reč. Izgovaraju je, skoro kao da su oni ljuti što uopšte moraju da je izgovaraju. Ili je izgovaraju samo zato što misle da će tek tako baš sve ispraviti. Kao, najlakše je zgrešiti, reći 'izvini' i sve ponovo u redu. Takvo izvinjenje jeste prihvatiti.
 
glasam za rđava dela i nekajanje. Reči se teže opraštaju 8)


Šalu na stranu, ne mogu da se setim da sam se nešto kajala od Božića pre nekoliko godina. Izuzetak je samoispitivanje (tipa KAKO MOGU TAKO NEŠTO DA POMISLIM, ali tu je reč o tabuisanim stravima koje NEMAJU veze sa seksom, da naglasim)
 
prvo da znate da sam antirista ,,, inace zar ima nesto bolje za ljude kojima ste okruzeni od uvek dobrog raspolozenja ,,,time jednostavno ne dajes povoda za rasprave , za mrznju ...u stvari ima onih mrguda sto samo mrze i misle zlo ,ali jednostavno ne doticu te ukoliko zracis vedrinom .... i administratoru samo da znas da ovo spada u zenski kutak .... pa zar zene da kontaju samo o perju ,piletini ,i propalim vezama , ja navijam za ovu temu ...nemo da je neki premestio
 
avesic:
prvo da znate da sam antirista ,,, inace zar ima nesto bolje za ljude kojima ste okruzeni od uvek dobrog raspolozenja ,,,time jednostavno ne dajes povoda za rasprave , za mrznju ...u stvari ima onih mrguda sto samo mrze i misle zlo ,ali jednostavno ne doticu te ukoliko zracis vedrinom .... i administratoru samo da znas da ovo spada u zenski kutak .... pa zar zene da kontaju samo o perju ,piletini ,i propalim vezama , ja navijam za ovu temu ...nemo da je neki premestio

evo, ja se kajem što nisam kupila perje pred N.G. (puno mi tri soma za, na kraju krajeva - detalj, i to koji ne možeš baš često da nosiš)
Pa što juče nisam stigla na večeru, propustila piletinu.
a propale veze, kajem se što ...ne mogu da smisloim. Ako su propale, i trebalo je da propadnu, jer su bile propadljive po prirodi. nemam pojma. A ne mogu da se kajem što ih je bilo, jer da nije, ne bih bilaovo što jesam.
E, da. Kajem se što nisam narezala dva cd-a dvemakoleginicama PRE n.g. kao što sam planirala. Ali ću to večeras da uradim, i da im dam za dva dana, za srpak.
 
avesic:
prvo da znate da sam antirista ,,, inace zar ima nesto bolje za ljude kojima ste okruzeni od uvek dobrog raspolozenja ,,,time jednostavno ne dajes povoda za rasprave , za mrznju ...u stvari ima onih mrguda sto samo mrze i misle zlo ,ali jednostavno ne doticu te ukoliko zracis vedrinom .... i administratoru samo da znas da ovo spada u zenski kutak .... pa zar zene da kontaju samo o perju ,piletini ,i propalim vezama , ja navijam za ovu temu ...nemo da je neki premestio

evo, ja se kajem što nisam kupila perje pred N.G. (puno mi tri soma za, na kraju krajeva - detalj, i to koji ne možeš baš često da nosiš)
Pa što juče nisam stigla na večeru, propustila piletinu.
a propale veze, kajem se što ...ne mogu da smislim. Ako su propale, i trebalo je da propadnu, jer su bile propadljive po prirodi. Nemam pojma. A ne mogu da se kajem što ih je bilo, jer da nije, ne bih bila ovo što jesam.
E, da. Kajem se što nisam narezala dva cd-a dvema koleginicama PRE n.g, kao što bejah planirala. Ali ću to večeras da uradim, i da im dam za dva dana, za srpak.
I da, još nešto, ne valja ti taj silogizam iz teme- ružne reči svakako ne mogu da se isprave ružnim rečima, ne kapiram.
 
tratinchica_hrizantema:
Jovan Ducic je rekao:
"Rdjavo djelo je nastalo onoga casa kada se preko njega preslo,jer se rdjavo djelo moze popraviti dobrim djelom;ali se ruzne rijeci ne mogu ispraviti ruznim rijecima."
Sta mislite koliko ima istine u ovome?I da li se sve u zivotu moze popraviti i ispraviti ako to stvarno zelimo?A sad iskreno:sta je najgore sto ste nekome uradili/rekli,da li ste se pokajali zbog toga i pokusali ispraviti to,i da li ste uspjeli u tome?

:shock: :shock: :shock:
Mene zanima sta si ti to uradila pa se kajes? Bas me zanima? Da li je bas toliko strasno? Mislim da rec izvini mnogo znaci ako smo sirokih shvatanja pa skontamo da taj neko u tom momentu to mozda nije hteo da uradi, pa mu pruzimo drugu sansu... naravno, ima i stvari kod kojih izvini ne pomaze. Ne moze niko da mi kaze da se sve moze oprostiti, zar ne?
 
Betty:
avesic:
prvo da znate da sam antirista ,,, inace zar ima nesto bolje za ljude kojima ste okruzeni od uvek dobrog raspolozenja ,,,time jednostavno ne dajes povoda za rasprave , za mrznju ...u stvari ima onih mrguda sto samo mrze i misle zlo ,ali jednostavno ne doticu te ukoliko zracis vedrinom .... i administratoru samo da znas da ovo spada u zenski kutak .... pa zar zene da kontaju samo o perju ,piletini ,i propalim vezama , ja navijam za ovu temu ...nemo da je neki premestio

evo, ja se kajem što nisam kupila perje pred N.G. (puno mi tri soma za, na kraju krajeva - detalj, i to koji ne možeš baš često da nosiš)
Pa što juče nisam stigla na večeru, propustila piletinu.
a propale veze, kajem se što ...ne mogu da smislim. Ako su propale, i trebalo je da propadnu, jer su bile propadljive po prirodi. Nemam pojma. A ne mogu da se kajem što ih je bilo, jer da nije, ne bih bila ovo što jesam.
E, da. Kajem se što nisam narezala dva cd-a dvema koleginicama PRE n.g, kao što bejah planirala. Ali ću to večeras da uradim, i da im dam za dva dana, za srpak.
I da, još nešto, ne valja ti taj silogizam iz teme- ružne reči svakako ne mogu da se isprave ružnim rečima, ne kapiram.
Nisam ja to ni smislila,ali mislim da je ipak jasno.A ako nije pitaj Ducica. :D :D :D
 
nanuska:
tratinchica_hrizantema:
Jovan Ducic je rekao:
"Rdjavo djelo je nastalo onoga casa kada se preko njega preslo,jer se rdjavo djelo moze popraviti dobrim djelom;ali se ruzne rijeci ne mogu ispraviti ruznim rijecima."
Sta mislite koliko ima istine u ovome?I da li se sve u zivotu moze popraviti i ispraviti ako to stvarno zelimo?A sad iskreno:sta je najgore sto ste nekome uradili/rekli,da li ste se pokajali zbog toga i pokusali ispraviti to,i da li ste uspjeli u tome?

:shock: :shock: :shock:
Mene zanima sta si ti to uradila pa se kajes? Bas me zanima? Da li je bas toliko strasno? Mislim da rec izvini mnogo znaci ako smo sirokih shvatanja pa skontamo da taj neko u tom momentu to mozda nije hteo da uradi, pa mu pruzimo drugu sansu... naravno, ima i stvari kod kojih izvini ne pomaze. Ne moze niko da mi kaze da se sve moze oprostiti, zar ne?
E a znas li sto sam postavila ovu temu?Zvucace glupo,ali gledala sam film "Hitler-uspon i pad zla",a poslije naisla na ovaj Ducicev citat,pa sam razmisljala da li postoje ljudi koji definitivno nikada nece zasluziti oprostaj.S obzirom da je Hitler postojao mislim da on spada u takvu kategoriju ljudi,drugim rijecima-postoje.Glupo je sto njega trpam medju nas obicne smrtnike (kazem hvala Bogu te nismo "neobicni" na nacin na koji je to on bio),ali me bas ponio film.
Mislim da nisam u zivotu nesto strasno uradila,ali naravno da postoje trenuci kada se ogrijesim o druge ljude,uradim ili kazem nesto sto ipak nije trebalo.Poslije nastojim da to popravim.Samo mi je cudno sto niko ovdje nije naveo nikakvo svoje iskustvo,kao da su svi totalno bezgresni,i kao da nikada nikoga u zivotu nisu povrijedili,svjesno ili nesvjesno.
 
tratinchica_hrizantema:
nanuska:
tratinchica_hrizantema:
Jovan Ducic je rekao:
"Rdjavo djelo je nastalo onoga casa kada se preko njega preslo,jer se rdjavo djelo moze popraviti dobrim djelom;ali se ruzne rijeci ne mogu ispraviti ruznim rijecima."
Sta mislite koliko ima istine u ovome?I da li se sve u zivotu moze popraviti i ispraviti ako to stvarno zelimo?A sad iskreno:sta je najgore sto ste nekome uradili/rekli,da li ste se pokajali zbog toga i pokusali ispraviti to,i da li ste uspjeli u tome?

:shock: :shock: :shock:
Mene zanima sta si ti to uradila pa se kajes? Bas me zanima? Da li je bas toliko strasno? Mislim da rec izvini mnogo znaci ako smo sirokih shvatanja pa skontamo da taj neko u tom momentu to mozda nije hteo da uradi, pa mu pruzimo drugu sansu... naravno, ima i stvari kod kojih izvini ne pomaze. Ne moze niko da mi kaze da se sve moze oprostiti, zar ne?
E a znas li sto sam postavila ovu temu?Zvucace glupo,ali gledala sam film "Hitler-uspon i pad zla",a poslije naisla na ovaj Ducicev citat,pa sam razmisljala da li postoje ljudi koji definitivno nikada nece zasluziti oprostaj.S obzirom da je Hitler postojao mislim da on spada u takvu kategoriju ljudi,drugim rijecima-postoje.Glupo je sto njega trpam medju nas obicne smrtnike (kazem hvala Bogu te nismo "neobicni" na nacin na koji je to on bio),ali me bas ponio film.
Mislim da nisam u zivotu nesto strasno uradila,ali naravno da postoje trenuci kada se ogrijesim o druge ljude,uradim ili kazem nesto sto ipak nije trebalo.Poslije nastojim da to popravim.Samo mi je cudno sto niko ovdje nije naveo nikakvo svoje iskustvo,kao da su svi totalno bezgresni,i kao da nikada nikoga u zivotu nisu povrijedili,svjesno ili nesvjesno.
"Mislim da nisam u zivotu nesto strasno uradila,ali naravno da postoje trenuci kada se ogrijesim o druge ljude,uradim ili kazem nesto sto ipak nije trebalo.Poslije nastojim da to popravim." Sama si dala odgovor na pitanje zasto niko nije naveo neko svoje iskustvo
 
Oni koji nisu dobili oproštaj nalaze se, taksativno, i po krugovima, u Danteovom „Paklu”. Ili, u našoj epskoj varijanti iste inspiracije u osmercu - Bogorodica silazi u pakao. Ovo drugo je mnogo surovije. Mada, i Dante je bio surov - prema grčkim filozofima u Limbu. Živeli pre Hrista, a našli se u paklu. Njesra. I još: pate i plutaju u ČEŽNJI. Gledaju sve što ne mogu da dohvate. Na ivici, a ne mogu da iskoraknu. Užas.
Pa ima i onih koji su spavali sa kumom, pa prevaranata, pa posvađane rodbine, pa svega. A u poslednjem krugu je sam Mefisto.
(dal baš on ili neko od ostalih 13 đavoljih imena, nisam više sigurna)
Ja recimo ne opraštam nekoj debeloj brkatoj kafe kuvarici što je NAMERNO loša - kuva sporo i drka se non stop, treska tanjirićima za kafu i puhće čim vidi da uopšte ima mušterija. Dve kafe čekaš pola sata, a onda još 15 minuta da napravi ESPRESO. Kad vidi da si se i SMORIO onda, taman kad dođeš na red, ona pita nekoga ko je došao POSLE tebe šta hoće, i onda moraš da intervenišeš. Svi će ovo, bez razlike, potvrditi. Prema svima je odvratna i stalno je takva. Namerno je loša, pa ljudi kad vide da ona radi, odustanu od kafe. To joj je valjda i cilj?
 

Back
Top