Lupali u lonce,udisali suzavac,izgubili godine,gde smo sad?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

freeman

Početnik
Poruka
13
40-a me gazi polako,okrecem se iza sebe,a ono sto je bilo,kao da dolazi opet.
Najbolje godine svog zivota,godine kad putujes,kad se radujes,kad upoznajes,zeljan svega,a zatvoren u kavezu,izgubis bez povratka.
Trudio si se da rusis,da bi nesto novo izgradio,za svoju decu,za svu nasu decu,a sve i dalje tako trulo,tako smrdi.
Zena radila,gazda kupio firmu drugu,otpustio pola radnika i malo neradnika,i nikakva prava nemas.Jeste toliko prica ima tuznih vise,nego veselih,i Sve jedna na drugu lice.Deca moja?
gde cu sa njima.Deca nasa,ne pitaju jel moze,nego daj mama,daj tata.Ti se trudis,koliko mozes,ali sve ima granicu,a godine te gaze.
Grad nas Beograd.Pun izbeglica.Sta ce ljudi?.Napustili svoja ognjista,tamo gde su rodjeni,gde su stvarali.Nije im lako.Ima medju njima kukolja,ali je uglavnom sve to obican narod.Bore se vise da nesto urade nego mi.Ali ovde slabo ima i za nas,a kamoli za njih.Uvek se nesto dogadja.
Pa patnja i stradanja na kosovu.Pa ko zna sta je sledece.A ovi nasi politicari NIKAD-SLOZNI.
A ti narode radi sta znas.MI moramo da ti uzmemo uvek i to malo sto imas.
Oni samo menjaju svoja imena,menjaju partije,menjaju stolice,i UZIMAJU samo pod razlicitim imenom:taksa,porez,pdv.....A ti narode,snadji se.
Uvek ima neka nada.
A volim moju zemlju Srbiju.Bogata bre zemlja,i sa njivama i sa pametnim ljudima.Zelim da moja deca zive i stvaraju u svojoj domovini.
A moja generacija,skroz ojadjena.
Neko je u raznim talasima ratova i zivot dao,neko dusu izgubio pa luta,ne moze da je nadje.Ja sam tu negde izmedju.
Tolike godine borbe,patnje,leleka.Docekasmo kao slobodu.A mozda se to tako ne zove ovde vise.
Nisam hteo da Vas smaram,nego mi dodje tako ponekad pa ne vidim bas uvek svetlo u ovom nasem tunelu.
Mozda neko ima drugacije iskustvo.
Voleo bih da ga cujem.
Mozda neko ima dobro REESEENJEE-generacijo rasuta KOJE-KUDE.
Volim te Srbijo,ma gde bila.
40-e,a kao neki starac pisem po zivotu.
Da Vas cujem.
 
Drugar, ako ti je za neku utehu, nisi jedini koji misli da je proćerdao najbolje godine svog života, uglavnom zbog drugih, zbog nekih tamo bezveznih političara, koji ne samo što lažu, nego i užasno loše lažu, a mi se primili kao bolesni majmuni. Razmišljam da napustim firmu i da uzmem otpremninu. Ni u ludilu neću tražiti drugi posao. Probaću nešto da izvedem, pa ako mi ne uspe...
počeću da ubijam...
ali stvarno! :wink:
 
pa pogledaj samo radnje vishe ne postoji domaca radnja...antikvar knjizaru u srpskihj vladara (ili kako god) zatvaraju..i bice neki butik..a j el znate da mozhda otvaraju veliki centar kockarnica van grada...stranci, dada...pa kad krene tamo prostitucija, droga kriminal..kupish krpice i u promet sele. kakva turska vladavina...mozhda jedino radikali da dodju na vlast hahah? ; )) djenka ne skachi
 
Sta da ti kazem,sav se najezim kad citam tvoju sudbinu, jer mene izgleda slicna takva ceka.
Davesetu sam potrosio,sada tridesetu sitnim a svaka moja nada koja je i postojala za normalan zivot je ubijena sa pokojnim Djindjicem.
Kada samo takva prokleta zemlja i narod,gde je osnovni motiv "ubi bliznjeg svog" ako to ne barem mu naudi koliko mozes,onda ce mo tako i ziveti.Ili necemo ,ako odemo odaved. :(
 
kocicm:
a da osnujemo mi sa foruma kakvu stranku...? 8)

nije stvar u strankama nego u delovanju
a sta djindjic, tipicno srpski, uvek je neko drugi taj koji odlucuje, i neki vodja, trazhimo stalno idole i jake lichnosti.."neko drugi ce".
i stha je on toliko uradio, mislim, bio je jedan od politichara, nista tu nema vanserijski, da izvinete..sad shto neko voli da se identifikuje s brzinom.....ok...ali uvek neki izgovori..sad je on bog poshto je mrtav pa mozemoda ga velichamo ok
ima lep dzingl na b92..."mi smo narod ratoboran ali prilicno inferioran.ne znamo shta mozemo i gde zivimo pa se svemu tudjem divimo" i tko nestho. ok ovo moze da se iskoristi za nacizam odlichno...ali pogledajte to iz nromalnog ugla
 
inspirion:
LPhoklica:
Koji si ti pesimista. :?
Kako smo *preživljavali do sam, tako ćemo i od sad...

Mi smo Srbi - Neverovatno prilagodljiv narod.
Nismo krivi za svoju nesreću, ali s njom smo naučili da živimo :cool:


U pravu si. Prilagodljivi uvek opstaju.
A pametni popuštaju..
samo kad pogledaš stalno popustaš i na kraju ispadneš
budala..prođe život u sankcijama ratovima..izolacijama..
Čekamo naše..dođoše..da li su naši..
Neka fala.
 
Niti su ova vremena najgora, niti smo mnogo toga izgubili, problem je u nama. Nekada su ljudi imali mnogo manje ali su sa time bili zadovoljni. Sada smo u prilici da gledamo kako je drugima naizgled mnogo dobro ( u Zaspaloj Evropi, USA) i osecamo se kivni zasto nama nije tako. Neki drugi ljudi, ne toliko razliciti od nas, su bili, jesu i bice najjaci u losim vremenima, ali mi, mi samo kukamo. Ko se seca onoga sto nazivaju sretno vreme (a koje je dovelo do ovoga) placu za njim, oni koji se nesecaju placu za onim sto su samo culi...
 
0077:
LPhoklica:
Koji si ti pesimista. :?
Kako smo *preživljavali do sad, tako ćemo i od sad...

Mi smo Srbi - Neverovatno prilagodljiv narod.
Nismo krivi za svoju nesreću, ali s njom smo naučili da živimo :cool:


Pametni popuštaju.
samo kad pogledaš stalno popustaš i na kraju ispadneš
budala..prođe život u sankcijama ratovima..izolacijama..
Čekamo naše..dođoše..da li su naši..
Neka fala.
Pa šta oćeš time da kažeš?
- popuštaju pametni, a opet kao takvi ispadnu budale. S duge stane su oni koji ne popuštaju (koji ratuju), oni su svoje živote potrošili...
Kako onda pametno da postupimo?

Kome onda da se priklonim, a da ne budem na tolikom gubitku?
-ili možda svi gube? :?
 
Narode, ja sam oguglao na sve te priče o bilo kakvoj promeni na bolje. Zar ne vidite da su se ućutali kao *****! Neću da pozivam da glasate za ove ili one, ali Jagodica je spomenula poslednju i jedinu soluciju koja može da pokuša da nas izvuče iz ovog očaja u koji nas je gurnula "ex-opozicija"! Pola države je glasalo za njih, a da nisu Karić i njemu slični uvlakači odvukli dobar broj glasača na drugu stranu, zasigurno bi izvojevali ubedljive pobede na izborima! U svakom slučaju, budite spremni za socijalne nemire ogromnih razmera! Nije isključeno ni to da će takva neodgovorna politika koju vode sadašnji vlastodršci dovesti i do građanskog rata, jer ima dosta i onih kojima takva vlast odgovara - "keš, kolica, šmekerica", a prepoznaćete ih vrlo lako, ili ćute kao zaliveni, ili prelaze na neku temu koja nema veze sa socijalnim problemima, kapirate?

Jagodice, nikako da se naviknem na ovo malo prozorče za upis teksta, pa neke stvari koje pišem možda i nemaju nekog smisla, ali šta da se radi. Malo sam i oćoravio, pa se bečim. Ali, bitno je da se piše, pa šta bilo. :wink:
Jel tako? :D CMOK!
 
Citam sta rece pa ko da sam ja pisao ?...
e pa ja mislim da treba ne stranku nego opet crnu ruku ... i ja se prijavljujem javno ! pa da potprasimo ona g... od politicara jel oni ce da nas lazu i pljackaju sve dok nepocnu da padaju majcicu zemlju i onda ce oni koji kazu i rade ispravno smeti da se uvate u kreiranje zivota nas ostalih ... pa nisu oni tamo zbog njih nego zbog nas ma sta oni to mislili!
samo crna ruka ! :evil:
 
sjajni su Vam komentari.
Nisam ni pomislio da treba da placem nad svojom sudbinom,nisam takav covek.Samo sam hteo da podelim,misli svoje,naseg okruzenja,kako ga ja vidim.
Hvala Vam na recima podrske.
Svi nasi politicari su isti-pricaju jedno,rade drugo.
Vidim da ima mladog(pametnog)sveta.Nije doziveo sta je nasa generacija,ali oseca sve posledice,na svojoj kozi(na svojim roditeljima,u kuci,u novcaniku).
Ja postujem Vase misljenje.Ali prva moja recenica,kaze da se okrecem nazad,i da ne daj,Boze,isto vidim napred.
Nemam nista protiv radikala.Ali,po meni,oni su nesto sto treba da je proslost.Brzo zaboravljamo !!!!!
Neko ih vidi kao opciju buducu.Postujem !!!
Ali se ne slazem.
Bitno je da se kolo pokrenulo.Menjaju se.To je dobro.
Za sad su svi isti.
Nego me brine,sto ova nasa mladost,gleda samo kako da ode odavde.To je problem,sto ne misle da se vracaju.
Pa zamislite kolika je radost tog Evropskog,i Americkog i ostalog sveta,kad dobije na dlanu,Nase pametno ,obrazovano,studentsko dete.
Umesto da se drzava bori,da ostajete,Vi gledajuci svet oko sebe-tutanj.
Ne mislite da se vracate-e to boli.
Moj brat je otisao.Moj brat rodjeni.11-god ga nisam video.Nije mogao da dodje ni na sahranu ocevu.
Zao mi je sto radosti i tuge nase nismo mogli zajedno da delimo.
Porodica,porodica je srz Svega.
Kad roditelji,od jurnjave da prezive,zaborave na ognjiste,jer vatru stalno treba dogrevati-da se ne ugasi,a deca su nasa vatra!Sve ide iz Kuce,dragi moji.Razmislite ,pa ce te videti.
Eto,cujemo se ponovo.,ma gde bili.
 
jagodica:
pa pogledaj samo radnje vishe ne postoji domaca radnja...antikvar knjizaru u srpskihj vladara (ili kako god) zatvaraju..i bice neki butik..a j el znate da mozhda otvaraju veliki centar kockarnica van grada...stranci, dada...pa kad krene tamo prostitucija, droga kriminal..kupish krpice i u promet sele. kakva turska vladavina...mozhda jedino radikali da dodju na vlast hahah? ; )) djenka ne skachi

Sve su domace banke sistematski i planski unistili, da bi omogucili ulaz stranim bankama kojih je trziste prezasiceno u njihovim maticnim zemljama. I onda ce nam, koristeci se nasim novcem, udarati duplo vece kamate u odnosu na kamate u svojim zemljama... nit luk jeli, nit luk mirisali... Ko finansira Agenciju za sanaciju, stecaj i likvidaciju banaka? Ha?

I onda setaju po prodavnicama, kao... merodavni da procenjuju potrosacku korpu...

Necu vise da ulazim u ovaj topik... :(
 
Hm, politicari.Oni su bre ovde potrosna roba, nesto kao "Perfex"(lakse se brise). Na vas izgleda nisu ostavili traga filmovi "Balkanska pravila" i "Profesionalac".
Normalan covek ne moze vise da prati ko koga ovde uhodi, prisluskuje, progoni, uklanja, blati po medijima, osniva vestacke partije, agencije, sindikate, "humanitarne organizacije" itd.
Ako hocu da ostanem normalan, moracu da se fokusiram na svoje probleme, svoj zivot i kako da pomognem onom do sebe. Ovima gore ni Bog vise ne moze da pomogne.
Na globalne probleme definitivno nemamo uticaja, mozemo samo da vodimo statistiku, ko je sta ukrao i koliko, ko je koga smako za glavu, ko je za sta kriv.
Da nasa policija, sudije i tuzioci imaju imalo morala, hrabrosti, casti(svaka cast pojedincima)i da nisu toliko korumpirani ko sto jesu, ovde bi moglo nesto i da se uradi.
I ZATO.......NAVALI NARODE, JOS UVEK TRAJE RASPRODAJA!
 
Sigurnost i zaštita: ERROR GUARD

-------------------------------------------------------------------------------------------------

TOMAX:

"Skinuo sam program sa neta, ali ne mogu da prepravim ugrožene fajlove jer za to je potrebno da se registrujem, a to košta, pa ako ima neko kodove za taj program, neka mi hitno pošalje. Nemam XP disk, pa mi to dodatno otežava celu situaciju! Komp. radi veoma sporo, kao da se radi o P1 ili P2, a ne o Pentiumu 4 na 1,9 GHz i sa 256 Mb rama.
UNAPRED ZAHVALAN!"

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Agent Orange:

"Meni samo nije jasno, kako ljudi ne kapiraju da je ovde zabranjeno traziti crackove, s/n i ostalo, a to je poodavno definisano?

Uskoro ide sticky tema sa obavestenjem, tako da....

STOP REPRESIJI NAD NAVIJACIMA

Zrtva represije
"

-------------------------------------------------------------------------------------------------

TOMAX:

"Pa, da si bio dobar sigurno ne bi bio žrtva represije i ne bi sada ti meni ovde glumio nekog policajca. Inače, ja sam zatražio pomoć od dobrih ljudi koji mrze ovakav sistem pun (ne)tolerancije i (ne)razumevanja za svoj sopstveni narod. Milošević je bio blago u odnosu na vas! Kada ćete biti svesni da mi nikad nećemo biti primljeni u EZ? Od zapada mi i dalje dobijamo kompjuterski otpad i viruse, a vi im ližete guzice. Bez piraterije smanjiće se broj hakera na tlu naše zemlje, pa tako i broj naših klinaca, ljudi, koji će moći da se ravnopravno suprotstave stranim hakerima! Ove godine bićete počišćeni dovođenjem RADIKALA na vlast i konačno će biti uspostavljen pravni poredak!

STOP REPRESIJI NAD RADNIČKOM KLASOM!

Žrtva depresije
"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top