pitanje za mame

schatje

Buduća legenda
Poruka
34.871
Koje pelene koristite? Ja hocu da sa pampersa predjem na neka druge, jer su ove, pored toga sto su skupe, i nekako kao smirgla. Jeste da ne pustaju, ali sta vredi. Kakva su vasa iskustva, koje pelene koristite i koja ima je cena.
Ako nesto menja, koristimo 5-icu 8)
 
Pre par godina, kada su moji bili "pelenasi" koristili smo "Lino Star". Bile su dobre, jeftinije, nisu propustale i imale su dovoljnu velicinu. Ne znam da li ih jos ima. Sve jedno, bitno je da nisu one na lepljenje, vec da imaju cicak.
 
Mi koristimo pampers od "prvog dana". Nisam primetila da su kao smirgla. Znam decu koja su imala problema sa Boni pelenama, ali nisam cula da se neko zalio na pampers. Uvek kupujem ono jumbo pakovanje od 8o i nesto kom. i kostaju oko 1000 din. Poslednji put sam kupila pakovanje od 56 kom za 550 din sto mislim da je super povoljno.
 
daxa:
Mi koristimo pampers od "prvog dana". Nisam primetila da su kao smirgla. Znam decu koja su imala problema sa Boni pelenama, ali nisam cula da se neko zalio na pampers. Uvek kupujem ono jumbo pakovanje od 8o i nesto kom. i kostaju oko 1000 din. Poslednji put sam kupila pakovanje od 56 kom za 550 din sto mislim da je super povoljno.

pa u odnosu na huggies, pampers su stvarno kao smirgla. to od 80 i nesto komada, mora da je 3 ili 4? i gde ih nadje za 550 din?
 
Pampers od pocetka,a nadam se ne jos zadugo...
Jednom kupila Boni silom prilika i odma mi doslo da kontaktiram direktora marketinga doticne kuce...
Ostaci od secenja u svakoj peleni...
A tih dana nisi mogao da zivis od njihovih reklama...

Inace najpovoljniji Pampers je i dalje u Aksi!
 
Slazem se da su pampers najbolje ali ipak zavisi i od koze deteta . Ja imam sina od 23 meseca i od njegovog 3 meseca koristim Boni suprims.Zadovoljna sam jer su nekako bolje za ovaj stariji uzrast nego Pampers.Sad u nekim momentima kupim Pampers i nekako mi ne odgovaraju.Tako da je mozda i stvar navike ali ja sam za Boni a i jeftinije su
 
:D Za moju najmladju cerku kupovala sam "Pampers", donosili mi iz Grcke, Bugarske, ma odakle sve ne... A marta, kad sam dobila bebu na hraniteljstvo isto sam pocela sa "Pampersom", pa onda su mi jula doneli drugu (u medjuvremenu su obe usvojene), a ja se tvrdoglavo drzala "Pampersa", onda ukapiram da kod mene u centru grada, mogu da se kupe neke na komad, 9.5 dinara, uopste nisu lose, ali nemam pojma koja su firma?! Nije losa usteda u ceni, a pelene su prilicno O.K. Verovatno da toga ima i kod vas.
 
Ja se izvinjavam, sto ovako upadam na temu "pitanje za mame"... Ali pomalo sam isprovociran. Ne volim da generalizujem stvari, ali vec ce se prepoznati one na koje se odnosi ovo sto cu napisati...
Da li postavljanje ovakvog pitanja o pelenama, govori i o vasem odnosu prema ocevima dece? Da li to predstavlja, odredjeno distanciranje oca od deteta? Da li to dovodi do nezadovoljstva, zbog neispunjavanja ocevih "obaveza"? Da li to, kao i slicni stavovi koje muskarci imaju, dovodi do zatvorenog kruga nerazumevanja?
I da... Odgovor na pitanje, koje nije meni upuceno, je - Pampers su odlicne, ali Linostar nisu nista manje dobre, a jeftinije su. Rade se po istoj tehnologiji, jer su ta dva proizvodjaca nekada bili ista firma... Boni ne valjaju nista!
 
Julian_Duranona:
Ja se izvinjavam, sto ovako upadam na temu "pitanje za mame"... Ali pomalo sam isprovociran. Ne volim da generalizujem stvari, ali vec ce se prepoznati one na koje se odnosi ovo sto cu napisati...NE ZNAM STO SI ISPROVOCIRAN, JER TATE OBICNO KUPE ONO STO IM MAME KAZU... A USPUT VEROVATNO IM TREBA NAGLASITI BR. PELENA KOJE DECA NOSE. CAST IZUZECIMA (NADAM SE DA IH IMA)
Da li postavljanje ovakvog pitanja o pelenama, govori i o vasem odnosu prema ocevima dece? Da li to predstavlja, odredjeno distanciranje oca od deteta? Da li to dovodi do nezadovoljstva, zbog neispunjavanja ocevih "obaveza"? A TI SI SE OVDE IZGLEDA OSETIO PROZVANIM... VEROVATNO IMA I RAZLOGA... BOZE MOJ...Da li to, kao i slicni stavovi koje muskarci imaju, dovodi do zatvorenog kruga nerazumevanja?
I da... Odgovor na pitanje, koje nije meni upuceno, je - Pampers su odlicne, ali Linostar nisu nista manje dobre, a jeftinije su. JEDINO SE SLAZEMO U OVOM DELU... Rade se po istoj tehnologiji, jer su ta dva proizvodjaca nekada bili ista firma... Boni ne valjaju nista!
I STO SE UOPSTE JAVLJAS AKO JE BILO PITANJE ZA MAME?
 
ime ruze:
Julian_Duranona:
Ja se izvinjavam, sto ovako upadam na temu "pitanje za mame"... Ali pomalo sam isprovociran. Ne volim da generalizujem stvari, ali vec ce se prepoznati one na koje se odnosi ovo sto cu napisati...NE ZNAM STO SI ISPROVOCIRAN, JER TATE OBICNO KUPE ONO STO IM MAME KAZU... A USPUT VEROVATNO IM TREBA NAGLASITI BR. PELENA KOJE DECA NOSE. CAST IZUZECIMA (NADAM SE DA IH IMA)
Da li postavljanje ovakvog pitanja o pelenama, govori i o vasem odnosu prema ocevima dece? Da li to predstavlja, odredjeno distanciranje oca od deteta? Da li to dovodi do nezadovoljstva, zbog neispunjavanja ocevih "obaveza"? A TI SI SE OVDE IZGLEDA OSETIO PROZVANIM... VEROVATNO IMA I RAZLOGA... BOZE MOJ...Da li to, kao i slicni stavovi koje muskarci imaju, dovodi do zatvorenog kruga nerazumevanja?
I da... Odgovor na pitanje, koje nije meni upuceno, je - Pampers su odlicne, ali Linostar nisu nista manje dobre, a jeftinije su. JEDINO SE SLAZEMO U OVOM DELU... Rade se po istoj tehnologiji, jer su ta dva proizvodjaca nekada bili ista firma... Boni ne valjaju nista!
I STO SE UOPSTE JAVLJAS AKO JE BILO PITANJE ZA MAME?
Ovako... Odgovoricu ti pristojno na pitanje, a ti se potrudi da ne budes drska u sledecem ophodjenju i da ne pises velikim slovima, jer to u internet komunikaciji znaci da urlas na nekoga...
Javljam se, jer sam isprovociran nacinom na koji je pitanje postavljeno.
Samim tim, osecam se prozvanim i tu se slazem sa tobom...
Javljam se, jer je forum mesto za iznosenje misljenja. Kao sto ti mozes meni da postavis ovako stupidno pitanje, ja mogu da postavim neka smislena...
Javljam se, jer zelim da kazem koje su pelene dobre...
Koji je razlog tvog javljanja, osim da pokazes da si se prepoznala u onoj grupi zena koje sam pomenuo?
 
ime ruze:
Julian_Duranona:
Ja se izvinjavam, sto ovako upadam na temu "pitanje za mame"... Ali pomalo sam isprovociran. Ne volim da generalizujem stvari, ali vec ce se prepoznati one na koje se odnosi ovo sto cu napisati...NE ZNAM STO SI ISPROVOCIRAN, JER TATE OBICNO KUPE ONO STO IM MAME KAZU... A USPUT VEROVATNO IM TREBA NAGLASITI BR. PELENA KOJE DECA NOSE. CAST IZUZECIMA (NADAM SE DA IH IMA)
Da li postavljanje ovakvog pitanja o pelenama, govori i o vasem odnosu prema ocevima dece? Da li to predstavlja, odredjeno distanciranje oca od deteta? Da li to dovodi do nezadovoljstva, zbog neispunjavanja ocevih "obaveza"? A TI SI SE OVDE IZGLEDA OSETIO PROZVANIM... VEROVATNO IMA I RAZLOGA... BOZE MOJ...Da li to, kao i slicni stavovi koje muskarci imaju, dovodi do zatvorenog kruga nerazumevanja?
I da... Odgovor na pitanje, koje nije meni upuceno, je - Pampers su odlicne, ali Linostar nisu nista manje dobre, a jeftinije su. JEDINO SE SLAZEMO U OVOM DELU... Rade se po istoj tehnologiji, jer su ta dva proizvodjaca nekada bili ista firma... Boni ne valjaju nista!
I STO SE UOPSTE JAVLJAS AKO JE BILO PITANJE ZA MAME?


А откад су пелене искључиво женски домен? :roll:

Маме прво искључе тату из свега око деце, а после кукају и жале се како је незаинтересован! :?
 
Ovo je verovatno bilo upuceno meni :)
Izvinjavam se, malo sam mehanicki postavila pitanje, buduci da tata moje cerke verovatno nema pojma koje ona pelene koristi.
Ali lepo je kad tate to znaju i kad ih interesuje :D
 
Julian_Duranona:
ime ruze:
Julian_Duranona:
Ja se izvinjavam, sto ovako upadam na temu "pitanje za mame"... Ali pomalo sam isprovociran. Ne volim da generalizujem stvari, ali vec ce se prepoznati one na koje se odnosi ovo sto cu napisati...NE ZNAM STO SI ISPROVOCIRAN, JER TATE OBICNO KUPE ONO STO IM MAME KAZU... A USPUT VEROVATNO IM TREBA NAGLASITI BR. PELENA KOJE DECA NOSE. CAST IZUZECIMA (NADAM SE DA IH IMA)
Da li postavljanje ovakvog pitanja o pelenama, govori i o vasem odnosu prema ocevima dece? Da li to predstavlja, odredjeno distanciranje oca od deteta? Da li to dovodi do nezadovoljstva, zbog neispunjavanja ocevih "obaveza"? A TI SI SE OVDE IZGLEDA OSETIO PROZVANIM... VEROVATNO IMA I RAZLOGA... BOZE MOJ...Da li to, kao i slicni stavovi koje muskarci imaju, dovodi do zatvorenog kruga nerazumevanja?
I da... Odgovor na pitanje, koje nije meni upuceno, je - Pampers su odlicne, ali Linostar nisu nista manje dobre, a jeftinije su. JEDINO SE SLAZEMO U OVOM DELU... Rade se po istoj tehnologiji, jer su ta dva proizvodjaca nekada bili ista firma... Boni ne valjaju nista!
I STO SE UOPSTE JAVLJAS AKO JE BILO PITANJE ZA MAME?
Ovako... Odgovoricu ti pristojno na pitanje, a ti se potrudi da ne budes drska u sledecem ophodjenju i da ne pises velikim slovima, jer to u internet komunikaciji znaci da urlas na nekoga... Hvala ti na "lekciji iz internet komunikacije"....
Javljam se, jer sam isprovociran nacinom na koji je pitanje postavljeno.
Samim tim, osecam se prozvanim i tu se slazem sa tobom...
Javljam se, jer je forum mesto za iznosenje misljenja. Kao sto ti mozes meni da postavis ovako stupidno pitanje, ja mogu da postavim neka smislena...
Javljam se, jer zelim da kazem koje su pelene dobre...
Koji je razlog tvog javljanja, osim da pokazes da si se prepoznala u onoj grupi zena koje sam pomenuo? U ovoj tvojoj tzv. grupi nisam. Iako sam razvedena moj bivsi vidja dete skoro svaki dan, ucestvuje u svim stvarima oko nje, kako oko garderobe (tu spadaju i pelene) tako i oko ishrane, vaspitanja... tako da o distanciranju oca u mom slucaju nema govora, kao i o neispunjavanju obaveza sa njegove strana. Ocigledno ti imas nekakvo drugacije shvatanje.
Pozdrav
 
schatje:
Koje pelene koristite? Ja hocu da sa pampersa predjem na neka druge, jer su ove, pored toga sto su skupe, i nekako kao smirgla. Jeste da ne pustaju, ali sta vredi. Kakva su vasa iskustva, koje pelene koristite i koja ima je cena.
Ako nesto menja, koristimo 5-icu 8)
U pampers se kunem! Nemam bojazni da nece izdrzati ako i nisam u situaciji da joj ga promenim u predvidjeno vreme!
A Linostar! Isuse Hriste i ostali sveci! Non-stop sam morala da je proveravam i uvek bi propustio (i sve to u zimsko vreme!). Sto to, nego sto je dobila uzasan osip, to su bile rane od ispucalih bubuljica koje su se stalno obnavljale...muka ziva, dete mi je cvilelo od bolova dok nisam skontala u kom je grmu zec! Dakle, ni ne treba da ti kvalifikujem Linostar i koliko sam `ustedela` tim experimentom.
Probala sam i Boni. OK samo mi je malo smetao taj utisak da sam je stavila u kesu (gornji sloj je plastificiran)...nekako mi je pampers uvek delovao najsigurnije i najhigijenskije (kakva rec!?)
 
gigule:
e koristi neko one obične pamučne pelene?
mislim jesu li one baš toliko prevaziđene?

koristila moja poznanica. odvela dete kod lekara i cula sestre na izlazu: ej, ova koristi pamucne pelene... sve sa :roll: pogledom.

beba porasla, ziva i zdrava, 5 godina ima sad i nismo primetili da joj je pamuk smetao. ali... nije urbano...
 

Back
Top