Nema besplatnog ručka?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

valiantpanter

Početnik
Poruka
21
Kažu da ne postoji tako nešto. Onda me jako interesuje kako to da na netu postoji milijardu sajtova sa crack, serial generatorima za bukvalno svaki program. Da li je moguće da takvi sajtovi jednostavno postoje, ljudi se loguju, uzimaju šta im treba i tako kradu na hiljade dolara a da niko ne pomeri ni jedan prst zbog toga. Da bude jasno, ja sam apsolutni antiglobalista pa ne mislim da je to nešto preterano loše (iako je krađa i dalje krađa, bez obzira na sve).
 
moja razmisljanje ide u pravcu da firme koje proizvode softver i same znaju sve to i na neki nacin to verovatno i podrzavaju. ne zive oni od pojedinaca koji u kucnim varijantama rade u nekim programima, nego od velikih firmi koje u svetu i tako ne mogu da koriste kradeni softver.
jednom recju, ti danas kod kuce radis recimo u nekom corelu, naucis, sutra se zaposlis i firma u kojoj radis kupuje taj softver.
e ali ako ne bi bilo piratskog softvera, njihovi proizvodi bi se jako sporo sirili i uopste ne bi bilo ovakve ekspanzije informatike. naravno, postoje i probne verzije, ali cim postoje neka ogranicenja, tipa registracije, ugovora i slicno ljudi u startu imaju averziju od toga. jedini gubitnici u citavoj prici (bar po mom videnju)su firme koje prave tzv. male programcice, jer ko bi izdvojio pare za recimo win comander, kada i explorer radi posao.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top