Verujete li u savrsenu ljubav?

Ljubav je najbliža savršenstvu samo u odnosu roditelja prema deci. :lol: Jer, samo njima smo uvek spremni da istolerišemo i potpuno oprečne stavove od naših, da im se prilagodimo, a i oni nas uvek prihvataju takve kakvi smo.
A što se partnera tiče, ako su odrasle osobe u pitanju, tj. ličnosti sa izgrađenim stavom:
- "Šta radite kad volite neku osobu?" - pitali su gospodina K.
- "Stvaram predstavu o njoj" - reče gospodin K. - "...i trudim se da joj bude slična".
- "Ko? Predstava?"
- "Ne," - reče gospodin K.: -"Ta osoba." (Bertoldt Breht, Kad gospodin K.voli)
:lol: :lol: :lol:
Možemo mi da pričamo šta god hoćemo, ali to je sušta istina. :wink: U životu se uvek tako ponašamo. :P
 
Meni mozda nije mesto u ovom kutku,nisam bas romantik :) Ja mislim da nekad ljubav nije dovoljna.Po svim merilima imala sam savrsenu ljubav,cak smo i ziveli zajedno,i ako smo bili premladi za to.Ne proracunato,vec jer smo zeleli da se uvek probudimo jedno uz drugo.To se zavrsilo strasno,svadjama,bilo je neizdrzivo.Mislim,da ako budes takav srecnik da dozivis pravu ljubav treba puno da radis na tome da se ona odrzi.
 
hmhm, sta je to savrsena ljubav?
ne postoji savrsena ili nesavrsena ljubav... postoji samo LJUBAV!

a moja prelepa ljubav i ja verujemo da smo tu da bismo obasjali ceo kosmos i naucili svet sta je to sto se zove... Ljubav.

tako jednostavno i leprshavo, a tako tesko i staro... moram priznati da sam strasno i duboko In Love :D :wink:
 
a da li verujete da ljubav treba da nadjaca sve nevolje i da se nerazumevanja nadjacaju ljubavlju.Mislim,ako vam krene naopako,da li treba odmah odustajati.Da li treba skrnaviti sve zajednicke ambicije zbog nekih kriza u vezi?da li treba nadjacati probleme zajednickim naporima,ili pri naletu losih stvari,odmah odustati i prekinuti ljubav?
 
The_carobnjak:
a da li verujete da ljubav treba da nadjaca sve nevolje i da se nerazumevanja nadjacaju ljubavlju.Mislim,ako vam krene naopako,da li treba odmah odustajati.Da li treba skrnaviti sve zajednicke ambicije zbog nekih kriza u vezi?da li treba nadjacati probleme zajednickim naporima,ili pri naletu losih stvari,odmah odustati i prekinuti ljubav?

Ljubav treba da nadjaca sve nevolje..taman posla da se odmah odustaje. Samo hrabro i strpljivo! Never give up!:)
 
wet look:
Ne bih se slozila Nina...
ako const.borba "ubije" bar jednu od te dve osobe,onda ne treba insistirati...

ja se slazem sa tobom... u smislu da ne treba ici toliko doleko i doci do tacke kada jedno od aktera u vezi umre zbog preteshke situacije... to je POSLEDNJE sto treba da se desi... NIKADA ne dozvoliti to, vec naci kompromis iz petnih zhila...
Znam sve to iz iskustva, jer se nalazim u EKSTREMNO iskushujucoj vezi, cije je "odzavanje" nemoguce teshko....... :( ali, ipak smo najbitniji MI...
I ne postoji ta situacija koju bismo oboje dozvolili, a da ne znam koliko shkodi jednom od nas... to se zove razumevanje i poshtovanje... ali to je SAMO u slucaju da ste oboje sigurni u vashu Ljubav... i samo tada... :!:
 
Nadya,a zasto mislis da se vredi boriti? Ne znam,wet look misli da treba stati kada borba potraje duze.
Jer ako borba potraje,to znaci da se treba stati kako kaze Wet look ,dok ja mislim da treba nastaviti borbu,jer ako i dalje postoji ljubav...onda treba nastavljati.Treba spustiti loptu malko.Malko umanjiti vidjenja i cujenja,ali ne treba se zaustavljati jer niko nikada nije pobedio bez borbe.
Nazalost je tako.
 
The_carobnjak:
Nadya,a zasto mislis da se vredi boriti? Ne znam,wet look misli da treba stati kada borba potraje duze.
Jer ako borba potraje,to znaci da se treba stati kako kaze Wet look ,dok ja mislim da treba nastaviti borbu,jer ako i dalje postoji ljubav...onda treba nastavljati.Treba spustiti loptu malko.Malko umanjiti vidjenja i cujenja,ali ne treba se zaustavljati jer niko nikada nije pobedio bez borbe.
Nazalost je tako.

Pazi, ne znam koja vrsta borbe je kod vas u pitanju, ali u borbi sigurno ne treba smanjiti intezitet komunikacije... naprotiv... treba razgovarati i trazili resenje za problem...
A ne znam da li bi bilo ko izdrzao iskushenje koje mene i mog decka dovodi do IVICE snage i koje traje vec godinu i po... ALI! NARAVNO da znamo zasto radimo sve sto radimo i zasto je cela nasha situacija toliko teshka... ZBOG LJUBAVI koja je sada u nama i da UVEK mora da postoji yebena ravnotezha... :?
Da bismo dobili nesto prelepo i cisto, moramo da se djavolje pomuchimo za to.... to je ono u shta ja verujem i sto se sto puta pokazalo tacno tokom celog mog zivota.... balans...

Nemojte se plasiti sebe... ljubav gura osobenost na povrsinu i to je ono u shta se iznova zaljubljujemo... samo pomocu prave ljubavi cete doziveti prave sebe.... ljubav prema sebi i drugoj polovini... jer ja verujem da dve polovine chine JEDNO, ono najvishe JEDNO... :wink:
 
wet look:
1.dzaba ljubav,ako na kantaru preovladjuju ruzne situacije...
to se zove sado-mazohizam...

2.treba shvatiti da usled const.borbe sa vetrenjacama, osim osobe umire i ljubav...

1. a da li ste pricali o tome sta dovodi do ruznih situacija... ako ih ima previse, onda postoji nesto sto precutkujete, a sto itekako pravi nesto ruzno medju vama...

2. ako se ne boris, neces osetiti Ljubav... :wink:
Ako ocekujes da sve bude lako i da se samo smeshish, ocekuje te Veliko iznenadjenje :)
to je onaj balans u koji verujem...
 

Back
Top