НЕ УБИЈАЈТЕ ДЕЦУ!

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Позив патријарха Павла свим Српкињама, упућен у Божићној посланици:


Позивамо наше духовне кћери, да рађају децу, а не да их нерођене у утроби убијају изговарајући се планирањем породице. Нека се нико не правда сиромаштвом. Деци јесте потребно много тога, али највише им је потребно љубави и мира у породици. Љубав не зависи од новца, често бива, што је више новца, љубави је мање. Љубав и мир су данас најпотребнији нашем друштву и нашој породици. Реформе, о којима се причало и прича, имају и добре стране. Али, ако наш живот не доживи преображај, ако љубав Христолику не поставимо за основу нашег живљења, узалудан је сваки труд и рад, као што рече апостол Павле: "Ако језике човечије и анђеоске говорим,а љубави немам, онда сам као звоно које јечи, или као кимвал који звечи".
 
Sve je to krasno, ali serviraj ti ljubav za ručak!! Ili im obuj na nogice mir kad padne sneg!!! Poštujem svačiji stav, ali zar ne bi Patrijarh trebao malo i državi i vladi da se obrati nekim prigodnim rečima, kako bi se nešto uradilo povodom bele kuge, a ne da cipelice za mog klinca koštaju više nego moje, o garderobi i da ne pričam.... Zašto ne uputi npr. zvanični zahtev za smanjenje, ako ne i ukidanje, poreza na dečiju garderobu i uopšte potrepštine... Hm?!?
 
"Draga moja vlado ja bi imo djecu rado
Daj mi dobru platu napravit cu ti ih stado
Solo cu povecat natalitet za 5 posto
I ja i ona pun nam * vise kurtona
Ne trazim puno samo stan dok nisam umro
Sikiras me fest ako dozivim jos 15 bit ce dosta (...)"
 
oce pavle da nahrani svu tu decu koja bi, eto, bilo bi lepo, da se rode?
ljudi bre nemaju shta da jedu ti mi seresh o radjanju dece... jel ti znash koliko uslova treba imati da bi se dete odgajilo danas?
shto volim te shto kenjaju radjajte, radjajte, a niko se ne pita ko ce tu decu da nahrani, i ako se rode samo da bi se rodila, kakav ce im zivot biti ako njihovo odrastanje nije odrastanje vec snalazenje, ko psi...
posle se chude shto deca duvaju travu u nizim razredima osnovne shkole i shmrchu heroin u vishim... mora da je zato shto su ziveli u sreci i zdravlju... i josh se usudjuju da nekome prebace da se vadi na to da nema uslova.. sramota, djubrad...
 
slazem se sa margott u potpunosti. jedno su zelje a drugo mogucnosti. eto koliko dece je rodjeno u nemastini pa su ili pocela da se drogiraju ili vuku neke teske komplekse iz "radosnog" detinjstva, nikad plavog mora videli niti svezeg planinskog vazduha. toliko
 
loshe mislish... josh loshije chitash...

"Позивамо наше духовне кћери, да рађају децу, а не да их нерођене у утроби убијају изговарајући се планирањем породице. Нека се нико не правда сиромаштвом."

ovo je nedvosmisleno, ako je i hteo to da kaze, za to postoji nachin... josh gore je ako je hteo neshto drugo a ispalo je ovako, s ovakvim stvarima se ne zaje.bavash, ako si debil, onda dash drugom da ti sastavi govor i prochitash kako dolikuje...
 
ma namera je zaista krasna, ali ako Pajica hoće da se meša u državnu politiku, onda ne treba da naređuje sirotim ženama, već da predloži nešto konstruktivno, za opšte dobro.
Kasno Paja na Kosovo stiže. Vojvođanska vlada je već donela mere protivu bele kuge. TO je primer kako stimulisati brojnije porodice.
Btw. Što se crkva ne obrati svim onim mladićima sa sindromom Petra Pana (neću da se oženim dok bla, bla, bla, i tu ih stignu četrdesete).
Uslovi za dete, verovatno, nikada nisu idealni. Do kasnih srednjih godina kada si postigla šta si želela u karijeri sa pratećim finansijskim efektimsaine ne meju da sde čekaju.
 
Sam naslov teme je toliko iritirajući da ne možeš da ne otvoriš. Patrijarh može u svojoj poslanici da kaže šta hoće, samo je pitanje kome je to upućeno?!
To je kao sa reklamnim parolama pred izbore...
Normalan čovek koji misli svojom glavom, ima svoje stavove i živi svoj život sigrno ne "naseda" na njih. No, sudeći po tome koliko ih je (i koliki novac se u njih ulaže) - ispada da je većina onih drugih.
Žalosno je ako patrijarh (ili onaj ko mu je to napisao) veruje u to da je većina srpskih žena nesposobna da razmišlja... Još žalosnije ako u tome ima istine.
Da li ću roditi dete ili ne je moja lična stvar i ne vidim da mi za to treba "izgovor" bilo koje vrste.
 
Da... A sad cu malo da se odmaknem od teme,... zato mi nikako ne ide u glavu kako neko moze da zabrani zeni da abortira. Takve stavove propagiraju upravo muskarci, mislim nebitno ko je u pitanju, ali ne mozes nekome narediti sta da radi. Deca radjaju decu... to bas i nije ok. I strasno mi je kad cujem "Glupaca. Sto nije pazila?!"... pa nije bas uvek sve tako jednostavno.
 
Margott:
oce pavle da nahrani svu tu decu koja bi, eto, bilo bi lepo, da se rode?
ljudi bre nemaju shta da jedu ti mi seresh o radjanju dece... jel ti znash koliko uslova treba imati da bi se dete odgajilo danas?
shto volim te shto kenjaju radjajte, radjajte, a niko se ne pita ko ce tu decu da nahrani, i ako se rode samo da bi se rodila, kakav ce im zivot biti ako njihovo odrastanje nije odrastanje vec snalazenje, ko psi...
posle se chude shto deca duvaju travu u nizim razredima osnovne shkole i shmrchu heroin u vishim... mora da je zato shto su ziveli u sreci i zdravlju... i josh se usudjuju da nekome prebace da se vadi na to da nema uslova.. sramota, djubrad...

Prvo ne slažem se sa tobom,kada Patrijarha nazivaš tako.
Dugo ove njegove reči imaju sasvim drugi smisao od ovog tvog tumačenja.
Treće verovatno da je tvoj deda imao dosta braće i sestara..razmisli o tome.
 
a bas me briga za TE srbe za 100 godina.i za mene ne postoje sveci.za mene je pavle vladar na neki nacin.znas francuzi mi nisu trazili ni dinara da upisu moje dete u njihove maticne knjige rodjenih.a srbi mi traze 125€.e pa moja cerka nece da plati da bi bila srpkinja!zato i nece biti srba!
 
I u pravu si. Ova yebena drzava je sve sto je najbolje imala ili sahranila ili je oterala napolje.....batali me vise onog 'sunce tudjeg neba grijati te nece ko sto ovo grije...' Ispiranje mozgova je gotovo, bre.
Tuzno ali istinito, sto bi reko Balasevic:
"Ajmo, putnici za Sidnej...izlaz taj i taj!'
 

Back
Top