znanje imanje...ispeci pa reci deci

light & dark

Buduća legenda
Poruka
37.758
"biti zaljubljen ne znaci nuzno i voleti...biti zaljubljen je odredjeno stanje a voleti je cin. Stanje podnosimo za cin se odlucujemo."

i da razmotrimo mi to sad....aham...pa mislim odlucujemo kad nekoga necemo voleti da li je i obratno...kaze new age psihologija ljubav se uci?
 
"biti zaljubljen ne znaci nuzno i voleti...biti zaljubljen je odredjeno stanje a voleti je cin. Stanje podnosimo za cin se odlucujemo."

i da razmotrimo mi to sad....aham...pa mislim odlucujemo kad nekoga necemo voleti da li je i obratno...kaze new age psihologija ljubav se uci?

joj lepo ovo zvuci ali kad bi ja mogla da odlucim koga cu da zavolim bilo bi dobro:(
tako imamo situacije da kad ZNAM da bi nekoga kao trebalo da zavolim, jer je ovakav-onakav, ma dzabe...
a nekad zavolim kad bas ne treba:(
el da idem kod psihologa, a?:think:
 
joj lepo ovo zvuci ali kad bi ja mogla da odlucim koga cu da zavolim bilo bi dobro:(
tako imamo situacije da kad ZNAM da bi nekoga kao trebalo da zavolim, jer je ovakav-onakav, ma dzabe...
a nekad zavolim kad bas ne treba:(
el da idem kod psihologa, a?:think:

e da vidis...ali...razmisljam ja o tome i zakljucim sledece...da ono sto ne kontrolises jeste zaljubljenost...i da u kljucnom momentu onda prodje..ali ne sama od sebe nego ti na osnovu xyz odlucis...naci ne odgovara mi to to i to....ti svesno donosis tu odluku...a da nije do tvoje kontrole sto ne bi ostala zaljubljena do kraja zivota bez obzira na sve...i bre pise lepo gore znaci ne prva faza zaljubljenosti (koju mi svi cesto iskazujemo sa volim te :) nego ono sto treba da dodje posle
kao recimo sto prijatelje svesno zavolis...nema tu zaludjenosti
 
e da vidis...ali...razmisljam ja o tome i zakljucim sledece...da ono sto ne kontrolises jeste zaljubljenost...i da u kljucnom momentu onda prodje..ali ne sama od sebe nego ti na osnovu xyz odlucis...naci ne odgovara mi to to i to....ti svesno donosis tu odluku...a da nije do tvoje kontrole sto ne bi ostala zaljubljena do kraja zivota bez obzira na sve...i bre pise lepo gore znaci ne prva faza zaljubljenosti (koju mi svi cesto iskazujemo sa volim te :) nego ono sto treba da dodje posle
kao recimo sto prijatelje svesno zavolis...nema tu zaludjenosti

pa i ne pricam o toj prvoj fazi zaljubljenosti. prodje to mene, nema frke. al od dva puta koliko sam volela, mislim da nisam trebala nijednom:(
 
Ljubav uvijek ima neke svoje razloge,nespojive sa umom,kalkulacijom,interesom,željama ili opredeljenjem..dođe i ode sama kao nezvan ili drag gost,kao kiša koju ne možemo zaustaviti niti naručiti da pada..

to je bio i moj stav...a sad proispitujemo i druge :)
ja sam jednom davno davno rekla da se nisam zaljubila ne bih ni kafu s njim popila...a to nije ljubav da ti ja kazem
 
pa i ne pricam o toj prvoj fazi zaljubljenosti. prodje to mene, nema frke. al od dva puta koliko sam volela, mislim da nisam trebala nijednom:(

to je najgore kad shvatiš.
a onda sam bolje razmislila i shvatila: da nisam volela-ostala bih uskraćena za emociju u sećanjima.
bio bi mi život prazan. kakva god osoba bila koju sam volela i zasluživala moju ljubav ili ne.
 
nenam ...matori cesto pricaju o postovanju...o realnoj ljubavi a ne mitu...mozda mi previse sve zasnivamo na pukoj strasti...bez koje naravno nema niceg ali imal cega ako je osnova svega
hm..ima jedna glupa serija...ali gde ona izgovara jednu recenicu..u stilu ja sam svaki dan za ovih pedeset godina svesno izabrala njega...znaci nije je vodila neka "magicna sila van njene kontrole"...nije li to u stvari ljubav kada ona svaki dan znajuci sve njegove vrline i mane, bez idealizovanja njega i samog odnosa, opet i opet donosi odluku da zeli da bude s njim :think:
 
e da vidis...ali...razmisljam ja o tome i zakljucim sledece...da ono sto ne kontrolises jeste zaljubljenost...i da u kljucnom momentu onda prodje..ali ne sama od sebe nego ti na osnovu xyz odlucis...naci ne odgovara mi to to i to....ti svesno donosis tu odluku...a da nije do tvoje kontrole sto ne bi ostala zaljubljena do kraja zivota bez obzira na sve...i bre pise lepo gore znaci ne prva faza zaljubljenosti (koju mi svi cesto iskazujemo sa volim te :) nego ono sto treba da dodje posle
kao recimo sto prijatelje svesno zavolis...nema tu zaludjenosti

zaljubljenost crpi energiju, i ne možeš biti zaljubljen cijelog života. nema to veze sa svjesnom kontrolom.
to je samo usmjerena napaljenost, i prepoznavanje sebe u nekome

a ljubav... težak rad da sebe uklopiš sa drugim u zajednici u kojoj nećete jedno drugom vaditi oči...
 
nenam ...matori cesto pricaju o postovanju...o realnoj ljubavi a ne mitu...mozda mi previse sve zasnivamo na pukoj strasti...bez koje naravno nema niceg ali imal cega ako je osnova svega
hm..ima jedna glupa serija...ali gde ona izgovara jednu recenicu..u stilu ja sam svaki dan za ovih pedeset godina svesno izabrala njega...znaci nije je vodila neka "magicna sila van njene kontrole"...nije li to u stvari ljubav kada ona svaki dan znajuci sve njegove vrline i mane, bez idealizovanja njega i samog odnosa, opet i opet donosi odluku da zeli da bude s njim :think:

prilicno se slazem.
al ko zna koja je pozadina te recenice.. na primer- domnosi pare u kucu, ne kocka se, ne bije me...znaci, bolje d aostanem tu i da cutim jer sam mogla i mnogo gore da prodjem;)
tako nekakoo, ta REALNA ljubav, za mene zvuci.
ne znam, to bi pre znale zene koje su udate dugo...
 
nenam ...matori cesto pricaju o postovanju...o realnoj ljubavi a ne mitu...mozda mi previse sve zasnivamo na pukoj strasti...bez koje naravno nema niceg ali imal cega ako je osnova svega
hm..ima jedna glupa serija...ali gde ona izgovara jednu recenicu..u stilu ja sam svaki dan za ovih pedeset godina svesno izabrala njega...znaci nije je vodila neka "magicna sila van njene kontrole"...nije li to u stvari ljubav kada ona svaki dan znajuci sve njegove vrline i mane, bez idealizovanja njega i samog odnosa, opet i opet donosi odluku da zeli da bude s njim :think:

pa obzirom da mnogo snage treba da ostaneš sa nekim tako dugo, naravno da je to stvar tvog ličnog izbora.

ja lično ne zasnivam ljubav ni na romantici ni na strastima. to je nešto dublje. i da osećaš strast i da budeš romantičan
ne moraš da voliš tu osobu, tu ti je dovoljna i trenutna privlačnost.
 
nenam ...matori cesto pricaju o postovanju...o realnoj ljubavi a ne mitu...mozda mi previse sve zasnivamo na pukoj strasti...bez koje naravno nema niceg ali imal cega ako je osnova svega
hm..ima jedna glupa serija...ali gde ona izgovara jednu recenicu..u stilu ja sam svaki dan za ovih pedeset godina svesno izabrala njega...znaci nije je vodila neka "magicna sila van njene kontrole"...nije li to u stvari ljubav kada ona svaki dan znajuci sve njegove vrline i mane, bez idealizovanja njega i samog odnosa, opet i opet donosi odluku da zeli da bude s njim :think:

svega toga ne bi bilo da se sve zene udaju do 20te :)))) dolaskom novih obaveza, zelja i potreba u zajednici ova tvoja jednacina postaje nejednacina sa XY nepoznatih :)))
:lol:
 
prilicno se slazem.
al ko zna koja je pozadina te recenice.. na primer- domnosi pare u kucu, ne kocka se, ne bije me...znaci, bolje d aostanem tu i da cutim jer sam mogla i mnogo gore da prodjem;)
tako nekakoo, ta REALNA ljubav, za mene zvuci.
ne znam, to bi pre znale zene koje su udate dugo...

e a htela sam bas da dodam i to bez da ima neki dodatni motiv :)
i nema takvih primera na krsti da nas prosvetle cisto da znas :lol:
nego meni neko kad kaze ziveli su do kraja zivota oci mi se ispune uzasom :lol: ali opcija gde ne upravlja ne znam sta mnome, niti zato sto tako treba...kada bih opet i opet donosila tu odluku sama, to mi zvuci sasvim ok
 
e a htela sam bas da dodam i to bez da ima neki dodatni motiv :)
i nema takvih primera na krsti da nas prosvetle cisto da znas :lol:
nego meni neko kad kaze ziveli su do kraja zivota oci mi se ispune uzasom :lol: ali opcija gde ne upravlja ne znam sta mnome, niti zato sto tako treba...kada bih opet i opet donosila tu odluku sama, to mi zvuci sasvim ok

ne znam draga, mislim da iza svakke odluke, pa i tih "emotivnih", "za ceo zivot" i sl, stoji neka racionalizacija, bez da je osoba materijalista. u smislu, ma miran je, ne smara, dovoljno da imam mirnu glavu narednih 30 godina:). ili, pa pazljiv je prema deci, bla bla....a uvek na ustrb necega, na primer, "jeste inertan i jeste neodlucan ali ima dobro srce", ili "jeste da voli da popije malo cesce ali tada je bas dobrica a i nije vazno sto seks nije nesto posebno, vazno je da se mi slzemo" i slicno:).
kao- ma nema veze sto me ponekad prebije, vazno je da je dobar otac :):).
 
Ljubav uvijek ima neke svoje razloge,nespojive sa umom,kalkulacijom,interesom,željama ili opredeljenjem..dođe i ode sama kao nezvan ili drag gost,kao kiša koju ne možemo zaustaviti niti naručiti da pada..

Sa čim je u vezi onda formiranje porodice?
Ima li išta u životu veze sa svjesnim odabirom ili je sve žrtva slučajnosti i sporadičnih omamljivanja koja nemaju veze sa umom?

ako ljubav dolazi i odlazi kako joj dune, kako se iko usuđuje da rađa djecu?
 

Back
Top