znanje imanje...ispeci pa reci deci

Sa čim je u vezi onda formiranje porodice?
Ima li išta u životu veze sa svjesnim odabirom ili je sve žrtva slučajnosti i sporadičnih omamljivanja koja nemaju veze sa umom?

ako ljubav dolazi i odlazi kako joj dune, kako se iko usuđuje da rađa djecu?
Naravno da ima veze..svi biramo ili bar mislimo da biramo ...budemo izabrani i započinjemo porodični život..i on traje mada nikad ne znamo dokle ...u ljubavi nema sinoptičke karte pomoću koje bismo mogli prognozirati kad započinju kiše,kad sunce..
 
"biti zaljubljen ne znaci nuzno i voleti...biti zaljubljen je odredjeno stanje a voleti je cin. Stanje podnosimo za cin se odlucujemo."

i da razmotrimo mi to sad....aham...pa mislim odlucujemo kad nekoga necemo voleti da li je i obratno...kaze new age psihologija ljubav se uci?

Ja ne mislim da je tako...zaljubljenost jasno da je idealizacija i jedno divno stanje kad lebdis u vazduhu. Kad se spustis na zemlju i skines roze cvidze a i dalje ti se dopada to sto vidis i zelite slicne stvari i slicni ste i cinite jedno drugo srecnim..i ne bi menjao tog nekog sa svim manama i vrlinama to je valjda to. ALi ne mozes da svesno biras koga ces da volis. Ja pokusala ranije, nije mi uspelo nikako. A bas je bio savrsen na papiru. Al dzabe.
Seljacki receno srce hoce ono sto hoce.
U stvari mislim da biramo koga cemo da volimo, naravno. Ali nesvesnim delom mozga.
AL sam rekla svaka mi cast :rotf:
Nesto sam neartikulisana danas :p
 
Naravno da ima veze..svi biramo ili bar mislimo da biramo ...budemo izabrani i započinjemo porodični život..i on traje mada nikad ne znamo dokle ...u ljubavi nema sinoptičke karte pomoću koje bismo mogli prognozirati kad započinju kiše,kad sunce..

kiše obično počinju kada odlučimo da pljunemo na vezu pa krenemo da varamo, da lažemo, petljamo... i sve su to odluke, nema nesvjesnog ljubavisanja sa strane
a sunce je svaki put kada se potrudiš da malo uložiš u odnos... kada umjesto da sebe trošiš na druge, to usmjeriš na onoga sa kime si odlučila da gradiš nešto

odluka i izbor da se neko voli nije odluka da u masi izabereš onoga za koga ti se čini da bi ga vrijedilo voljeti, već kada počneš odnos koji je tebi dobar i koji ti odgovara, odlučiš da ćeš da se tom odnosu posvetiš, i da nećeš dići ruke na prvom problemu
 
ima necega nesvesnog u svemu ali ljubav je kad nekoga poznajes, dobro poznajes, a opet ga u celini vidis kao svog i volis i zelis i spreman si da podneses i odredjene zrtve zarad vaseg odnosa....i postujes ga kao licnost i verujes mu i mislis da je dobar covek.....eh, mogla bih ja tako do sutra, puna sam ljubavi....:)
 
ima necega nesvesnog u svemu ali ljubav je kad nekoga poznajes, dobro poznajes, a opet ga u celini vidis kao svog i volis i zelis i spreman si da podneses i odredjene zrtve zarad vaseg odnosa....i postujes ga kao licnost i verujes mu i mislis da je dobar covek.....eh, mogla bih ja tako do sutra, puna sam ljubavi....:)

pa dobro, s tim se slazemo.
ali kako ja sebi da kazem da treba da prestanem da volim nekoga, posto u uvodnom stoji da mi to kao svesno mozemo, el sta....
ili kako da zavolim nekoga samo jer zdravorazumski MISLIM da treba da ga zavoim....
koliko to covek moze sebi da iskontrolise, tu ljubav, da je hoce ili nece......
 
"biti zaljubljen ne znaci nuzno i voleti...biti zaljubljen je odredjeno stanje a voleti je cin. Stanje podnosimo za cin se odlucujemo."

i da razmotrimo mi to sad....aham...pa mislim odlucujemo kad nekoga necemo voleti da li je i obratno...kaze new age psihologija ljubav se uci?

Mislim da ne mozes da biras ni u koga ces se zaljubiti, a ni koga ces voleti. Da odlucujemo kad i koga necemo voleti, niko nikada ne bi patio.
 
"biti zaljubljen ne znaci nuzno i voleti...biti zaljubljen je odredjeno stanje a voleti je cin. Stanje podnosimo za cin se odlucujemo."

i da razmotrimo mi to sad....aham...pa mislim odlucujemo kad nekoga necemo voleti da li je i obratno...kaze new age psihologija ljubav se uci?

ma jok, sve su to nevoljne stvari
ne možeš sebi da narediš da nekoga voliš ili se zaljubiš, niti da se odljubiš ili odvoliš od nekoga

ako sam shvatila temu :eek:
 
Vazda gnjavim na sl. temama (ich bin so langveilich :rumenko:)...vec na dve teme davno, evo opet...valjda zato sto je ova na neozbiljnom delu...sve se nadam preobraticu nevernike u ljubav u vernike...:lol:

Zaljubljenost je osecanje, mit o vecnoj ljubavi, erotsko iskustvo, nagon, opsednutost svojim kompleksima...
Ljubav je stanje, zelja, zavezanost, povezanost, svakodnevni trud, odluka, namera..ljubav je delo i ukljucuje promisljenu odluku....
Nije ovisnost, osecanje, zrtvovanje.....

S obzirom da je zaljubljenost osecanje - sto je covek emocionalno zreliji, teze se zaljubljuje, ima odredjeni rok trajanja (ne bi mogli funkcionisati da smo konstantno intenzivno zaljubljeni) mozemo svesno prekinuti istu, odljubiti se kad uvidimo realne osobine osobe u koju smo zaljubljeni....posto je ljubav napor, trud, mozemo prestati voleti kad nase zalaganje ne daje zeljenih rezultata u obostrano zadovoljstvo (sto dokazuje da bezuslovna ljubav ne postoji)....odnos takodje moze trajati dugi niz godina.....sve zavisi od toga kakve osobe se nadju i koliko rade na odnosu...

Definitivno BIRAMO koga cemo voleti i da li cemo ga voleti i dalje (svesna odluka)...isto tako je moguce "kontrolisati" u koga cemo i da li cemo se zaljubiti (ipak imamo mozak i zdrav razum bi trebao da preglasi nagone ako to zelimo)..

Moglo bi se stosta napisati i o samoljubavi, samozaljubljenosti koja vodi ka narcisoidnosti (mnogi ne razlikuju iste)...itd....



 
Naravno da ima veze..svi biramo ili bar mislimo da biramo ...budemo izabrani i započinjemo porodični život..i on traje mada nikad ne znamo dokle ...u ljubavi nema sinoptičke karte pomoću koje bismo mogli prognozirati kad započinju kiše,kad sunce..

Lepo recheno. Obichno te karte se zagube kada poklopljene budu brdom lazznog samouveravanja i nekim veshom koristoljublja koji nije dosad postojao.
Zato jednom rekoh: U lazzi su kratke noge a konzekvence podugachke.
 
"biti zaljubljen ne znaci nuzno i voleti...biti zaljubljen je odredjeno stanje a voleti je cin. Stanje podnosimo za cin se odlucujemo."

i da razmotrimo mi to sad....aham...pa mislim odlucujemo kad nekoga necemo voleti da li je i obratno...kaze new age psihologija ljubav se uci?

mislim da ovo nisam razumeo, opet moram da ucim
ajde ono *urac, sise, dupe, to mi je jasno...

izvini, previse nejasno receno
 
kiše obično počinju kada odlučimo da pljunemo na vezu pa krenemo da varamo, da lažemo, petljamo... i sve su to odluke, nema nesvjesnog ljubavisanja sa strane
a sunce je svaki put kada se potrudiš da malo uložiš u odnos... kada umjesto da sebe trošiš na druge, to usmjeriš na onoga sa kime si odlučila da gradiš nešto

odluka i izbor da se neko voli nije odluka da u masi izabereš onoga za koga ti se čini da bi ga vrijedilo voljeti, već kada počneš odnos koji je tebi dobar i koji ti odgovara, odlučiš da ćeš da se tom odnosu posvetiš, i da nećeš dići ruke na prvom problemu

bravo bravo...eh uvek kad ja zapnem sa objasnjavanjem ima neka pametna zena ovde koja to lepo izrazi sto htedoh reci a usput i uoblici moje razmisljanje :)
divno :zaljubljena:
da bre pa nisam ni mislila ono ehej evo garija u masi da li ispunjava sve uslove cek cek...krenula sam od toga da ti se neko svidja, sad moguce da vi niste mogli da citate misli ali mi se nekako podrazumevalo :lol: nego upravo taj sledeci stupanj odluke da zavolis nekog ko ti se svidja
 
pa dobro, s tim se slazemo.
ali kako ja sebi da kazem da treba da prestanem da volim nekoga, posto u uvodnom stoji da mi to kao svesno mozemo, el sta....
ili kako da zavolim nekoga samo jer zdravorazumski MISLIM da treba da ga zavoim....
koliko to covek moze sebi da iskontrolise, tu ljubav, da je hoce ili nece......

zaljubis se onako nesvesno, privlacnost i tako to....ali, da bi nekoga mogao da volis mora da ima realno osobine koje ti odgovaraju....tu su mnogo manje ukljuceni hormoni a mnogo vise prakticne stvari.....to sam teo da kazem....;)
 

Back
Top