Malo zivotne filozofije

Slobodan41

Početnik
Poruka
24
Zivot je kratak. Zasto ga ne ispuniti malim ili velikim radostima i zadovoljstvima? Zasto ne pustiti masti na volju i ostvariti one zelje za koje mislimo da su dostupne samo drugima? Zasto ne biti hrabar, radoznao, spontan i uciniti sebi i drugima lepsu i zanimljiviju svakodnevicu? Zasto mastu ne pretvoriti u stvarnost? Dokle se diviti drugima na njihovoj smelosti, kreativnosti ili odlucnosti? Jedno je UVEK bilo tacno; "Ko ne proba nikad nece znati".[/b]
 
Slobodan41:
Zivot je kratak. Zasto ga ne ispuniti malim ili velikim radostima i zadovoljstvima? Zasto ne pustiti masti na volju i ostvariti one zelje za koje mislimo da su dostupne samo drugima? Zasto ne biti hrabar, radoznao, spontan i uciniti sebi i drugima lepsu i zanimljiviju svakodnevicu? Zasto mastu ne pretvoriti u stvarnost? Dokle se diviti drugima na njihovoj smelosti, kreativnosti ili odlucnosti? Jedno je UVEK bilo tacno; "Ko ne proba nikad nece znati".[/b]
Potpuno se slažem..nego nemam više želja.
Sve što am želeo probao sam..
Sad samo obnavljam naučeno. 8)
 
Slobodan41:
Zivot je kratak. Zasto ga ne ispuniti malim ili velikim radostima i zadovoljstvima? Zasto ne pustiti masti na volju i ostvariti one zelje za koje mislimo da su dostupne samo drugima? Zasto ne biti hrabar, radoznao, spontan i uciniti sebi i drugima lepsu i zanimljiviju svakodnevicu? Zasto mastu ne pretvoriti u stvarnost? Dokle se diviti drugima na njihovoj smelosti, kreativnosti ili odlucnosti? Jedno je UVEK bilo tacno; "Ko ne proba nikad nece znati".[/b]
ok.slazem se,ali camu ovaj topic?
 
avesic:
ma čuj taki se prosvetljuju samo pod rendgen
Kathrin,
A kada ces ti da shvatis da si jedna cinicna bitchina koja na ovim forumima prazni svoje jadne frustracije i pravi se "pametna" a u stvari nema NISTA da ponudi osim prazne i jalove price i neispunjenog mladjanog zivota?? Lutko, ja sam tvoje cipele ODAVNO probao a ti jos nisi ni pronasla radnju u kojoj se prodaju moje...
 
Slobodan41:
Zivot je kratak. Zasto ga ne ispuniti malim ili velikim radostima i zadovoljstvima? Zasto ne pustiti masti na volju i ostvariti one zelje za koje mislimo da su dostupne samo drugima? Zasto ne biti hrabar, radoznao, spontan i uciniti sebi i drugima lepsu i zanimljiviju svakodnevicu? Zasto mastu ne pretvoriti u stvarnost? Dokle se diviti drugima na njihovoj smelosti, kreativnosti ili odlucnosti? Jedno je UVEK bilo tacno; "Ko ne proba nikad nece znati".[/b]

Yebiga, to je uvek problem u urbanim sredinama. Ljudi su zatvoreni i nema one prave spontanosti. Totalno su otudjeni.

Ova poslovica na kraju mi je nekako losa. Pre nego sto nesto probas treba da budes siguran da to stvarno zelis, a ne da to probas zato sto je cool, IN ili ne znam ni ja zbog cega. Najgore je kad to probas i vidis da je sve to ustvari sra*je. To su razoracenja najgore vrste.
 
Slobodan41:
Zivot je kratak. Zasto ga ne ispuniti malim ili velikim radostima i zadovoljstvima? Zasto ne pustiti masti na volju i ostvariti one zelje za koje mislimo da su dostupne samo drugima? Zasto ne biti hrabar, radoznao, spontan i uciniti sebi i drugima lepsu i zanimljiviju svakodnevicu? Zasto mastu ne pretvoriti u stvarnost? Dokle se diviti drugima na njihovoj smelosti, kreativnosti ili odlucnosti? Jedno je UVEK bilo tacno; "Ko ne proba nikad nece znati".[/b]

Zato sto su ljudi kreteni! Zato sto ma koliko bio srecan u jednom trenutku neko ce se naci da te iznervira, kad tad. Zato sto ti mozes da probas sve i da opet zavrsis sa rupom u grudima i osecajem praznine kao i neko ko nije uradio nista. A sto? Zbog ljudi... zato sto, ma koliko ih ja voleo, ljudi su stvarno stoka! Ali volim tu stoku i dalje, stavise, i ja sam jedan od njih! Poenta: Ne mozes pustiti masti na volju i zezati se jer ce te sigurno neko spustiti! To cak podseca i na zakon verovatnoce...

(nikog nisam zeleo da uvredim ovim, ovo je moje trenutno stanje uma, a nisam bas dobro raspolozen...)
 
Ljudi su kreteni! U, ma kom trenutku, bili ne znam koliko srećni, poželeće nešto drugačije. Što nije više, ni bolje, samo drugačije...
Ljudi su sebični - 'MOJ život je kratak', samo ja ću raditi ono što se meni trenutno prohte! Bez obzira koliko ću druge povrediti :?: Bez obzira što ću izgubiti nešto što je bilo vrednije od trenutnog hira :?:
'Ajde ljudi! Život je kratak, živite ga u trenucima, bez obaveza, budućnosti, odgovornosti, održanja obećanja... Ma, svi smo mi tu samo zbog sebe, zar ne :?
 
3APA3A:
Yebiga, to je uvek problem u urbanim sredinama. Ljudi su zatvoreni i nema one prave spontanosti. Totalno su otudjeni.

Ova poslovica na kraju mi je nekako losa. Pre nego sto nesto probas treba da budes siguran da to stvarno zelis, a ne da to probas zato sto je cool, IN ili ne znam ni ja zbog cega. Najgore je kad to probas i vidis da je sve to ustvari sra*je. To su razoracenja najgore vrste.

Pa rekao si dve stvari... Naravno da treba da se bude siguran u to šta želiš. Ali kad si siguran, i ako ne postoje neke zakonske, moralne ili druge prepreke, naravno da to treba da probaš. I sve to što bi probao ne ispadne sr@nje :roll: , ali ispadne da se razočaraš što duže čekaš. Što više energije ulažeš u nešto, to veći deo energije ulažeš u svoje projekcije i očekivanja toga, tako da one toliko narastu da realnost koja se desi nikad ne odgovara onome što si očekivao i uvek se nekim delom razočaraš.
Prema tome, ako postoje neke prepreke i dileme, okreneš ledja i odoliš iskušenju, ako ne postoje onda probaš i zapravo tu i nema neke filozofije.
Ali i dalje ovo ostaje velika istina: "Bolje se kajati zbog nečega što si uradio, nego žaliti zbog nečega što nisi" :!: .
 
Nina2:
mackica ns:
Da li neko u svojoj 'životnoj filozofiji' ima - ne povrediti drugog? Stvarno me zanima, nije cinično!

Iskreno ne verujem...jer mnogo puta nenamerno povredis onog drugog. Ali najgore je kad se ne potrudis da to probas koliko toliko da ispravis ako si vec pogresio...
Ma, OK je to za nenamerno - ponekad. Ali, za 'nisam razmišljao'? A, da smo razmišljali, znali bismo? Ili, povrediš, potrudiš se da ispraviš, pa ponovo pogrešiš.
Htela sam da pitam da li neko ima u 'svojoj filozofiji' - neću ispuniti svaki svoj hir, zato što bih tim hirom nekoga povredio! Govorim samo o hirovima, naravno - ne govorim o biranju povrediti sebe da ne bismo drugoga.
 

Back
Top