Lekarsko uverenje za vozacku

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav! Ranije sam, odavno otvorio slicnu temu negde na Krsti ali evo da otvorim novu posto su se okolnosti verovatno promenile za svo ovo vreme.
Dakle, ceka me produzenje vozacke dozvole - zbog vida. Ogranicenje dozvole mi je na 3 god, sto me neopisivo smara ali sta da radim. E sad ono sto me tek nervira je pregled kod lekara koji morama da obavim - CEO! Da li je to istina? Zar je moguce da zbog ogranicenja zbog vida ja ne idem samo kod oftalmologa? Moram i kod psihologa, pa na proveru refleksa i tako to? Ponovo!?? Kao da sam tek polozio...ne kontam.. Aj ako je neko skoro bio na produzenju, a ima ogranicenje zbog vida neka napise sta je i kako je, KOLIKO je KOSTALO i GDE je obavljen pregled... Hvala....
 
Ma sad sam zvao Dr Ristic..oni to rade..Zblanula se zena kada sam je pitao da li moram na celokupan pregled iako mi je ogranicenje samo zbog vida. Na moje pitanje sto da proveravam reflekse ako nosim naocare, nije znala sta da mi odgovori. Cena prava sitnica - 3 somica plus nova plasticna vozacka 800 i 500din samo usluga produzenja...boze, kakva smo lopovska zemlja!!!
 
Pozdrav! Ranije sam, odavno otvorio slicnu temu negde na Krsti ali evo da otvorim novu posto su se okolnosti verovatno promenile za svo ovo vreme.
Dakle, ceka me produzenje vozacke dozvole - zbog vida. Ogranicenje dozvole mi je na 3 god, sto me neopisivo smara ali sta da radim. E sad ono sto me tek nervira je pregled kod lekara koji morama da obavim - CEO! Da li je to istina? Zar je moguce da zbog ogranicenja zbog vida ja ne idem samo kod oftalmologa? Moram i kod psihologa, pa na proveru refleksa i tako to? Ponovo!?? Kao da sam tek polozio...ne kontam.. Aj ako je neko skoro bio na produzenju, a ima ogranicenje zbog vida neka napise sta je i kako je, KOLIKO je KOSTALO i GDE je obavljen pregled... Hvala....

Znas kako to su nevidjene budale koje rade pregled..i ja imam ogranicenje ali nigde ne pise da je zbog toga..i svaki put kad dodjem oni ne znaju sta je u pitanju..pa sve prolazim ko prvi put
 
OK, zvao sam Medicinu rada DZ Vozdovac, 2500din i to je to, sutra idem. Nego ono sto me jos zanima - cuo sam da se zamena i produzenje vozacke radi u Ljermontovljevoj ulici! Da li je to istina ili se moze u bilo koju stanicu policije gde se i registruju vozila, recimo?
 
slazem se da je lekarski cisto uzimanje pare ( 2500 za cetiri kratka pregleda i to kod drzavnih lekara!!!)
ja sam bio u Higijenskom u Novom Sadu (Institut za Javno Zdravlje Vojvodine) i ladno su mi tamo neke psihologice Vesna Pantelic Bancevic i Milena Borovnica napisali da mi je ogranicenje dve godine za sto sam bio pospan (kad sam ih pitao zasto, rekli su ne smes tako da vozis !!!)
tako da birajte ustanove, ja sam posle bio na Limanu u Novom Sadu, i dobio uredno lekarsko uverenje za pola sata.
dakle ako ne zelite svake dve godine da vadite novu dozvolu ne idite u Higijenski zavod
 
ma to sve stoka, i ja sam dobio na 3 godine dozvolu za b,c i e zbog vida i pise kontrola na 3 god. I nije mi jasno zasto ceo pregled ponovo. Kada sam radio lekarski pre 3 godine vadili su mi krv i pisao sam u onu bocicu, zbog cega to treba????
I da li je moguce sad kad produzavam da mi produze vazenje na 5 god???? moja poznanica je za b prvo imala na 3 godine zbog vida a kada je produzavala dali su joj na 5 pa me zato zanima da li je to i za mene moguce.
 
ma to sve stoka, i ja sam dobio na 3 godine dozvolu za b,c i e zbog vida i pise kontrola na 3 god. I nije mi jasno zasto ceo pregled ponovo. Kada sam radio lekarski pre 3 godine vadili su mi krv i pisao sam u onu bocicu, zbog cega to treba????
I da li je moguce sad kad produzavam da mi produze vazenje na 5 god???? moja poznanica je za b prvo imala na 3 godine zbog vida a kada je produzavala dali su joj na 5 pa me zato zanima da li je to i za mene moguce.
 
meni istice vozacka,al nemam oganicenje sto se tice lekarskog,al imam staru vozacku koja istice uskoro,trebam li vadit lekarski,da znam da se ne bacam u trosak,a i oduzimanju vremena po tim doktorskim sobama
http://www.mup.gov.rs/cms_cir/dokumenta.nsf/zamena stare-vozacke.h


Уз захтев треба приложити:
возачку дозволу издату на старом обрасцу;
уверење о здравственој способности за управљање моторним возилима и скуповима возила оне категорије за које се захтева издавање возачке дозволе које није старије од шест месеци (доказ треба приложити ако је ранија дозвола издата на период краћи од 10 година из здравствених разлога, односно ако захтев подноси лице које је старије од 65 година живота);
важећу личну карту на увид;
доказ о плаћеној:
накнади трошкова издавања возачке дозволе
 

Back
Top