zashto su gazirani sokovi toliko nezdravi??

Koka kola stvara zavisnost ako se uzima preko neke mere. Jedan od mogucih sastojaka koji stvara ovu zavisnost je ekstrakt prave koke, iliti droge. Oko 8 tona ove droge otkupi se svake godine da bi se napravila "ukusno i osvezavajuce pice" koje kako rece Kaca "pomalo goji".
Zasladjivac koji se dodaje u koka kolu je opasna kancerogena materija proizvedena u laboratoriji i koja je duzi niz godina bila zabranjena od zvanicne americke institucije za kontrolu ispravnosti namirnica, a potom je bila dozvoljena kada je u upravu koka kole primljen jedan od direktora te institucije za neuporedivo vecu platu (kakva slucajnost!).
Da ne nabrajam dalje - ne pijte koka-kolu kome je zivot mio i zdravlje vazno. Nigde nije objavljeno koja KOLICINA koka-kole je bezopasna po zdravlje. Koka kola verovatno najveca svetska trovacnica koja je suvise velika, opasna, i bogata da bi bilo ko mogao da joj stane na put. Jedini koji to mogu su u stvari oni najslabiji - a to su korisnici, sitni i obicni ljudi koji mogu da pljunu na to djubre i u blenderu kupljenom za 20 maraka naprave mnogo prirodniji sok od nekoliko puta jevtinijeg voca, koje cak i sa svim mogucim pesticidima u sebi jos uvek neuporedivo zdravije od djubreta koje mnogi piju - koka kole.
Za pametne je ovo dovoljno.
 
Kad sam sedela u citaonici pre jedno 5-6 meseci, pored mene je stajala boca Kola Kole (Lite). Covek do mene je naceo temu kako je bash ta Lite Kola Kola 100 puta nezdravija nego 'obicna' Koka Kola i da je bolje da pijem 'obicnu'.. Kad sam ga pitala zashto, rekao je 'da se bavi time i da zna' (shto znaci da praktivno nisam ni dobila odgovor:).

Mada, dovljno je da covek vidi koliko ima onih E oznaka..
Shteta shto ima toliko dobar ukus :?
 
Ukus je i stvar navike, tako da se sa malo volje mozemo navici i na neki drugi... Ipak, meni se nikad nije svidjao ukus koka-kole, pa mi je, valjda lako da to i kazem.
"Lite" pica su jos nezdravija od klasicnih zato sto sadrze veliku kolicinu vestackih zasladjivaca (slicnih onima koje koriste dijabeticari), a to je cista hemija i ne znam da li neko moze da kaze sta sve ostecuju u organizmu (za bubrege znam sigurno).
 
idealista:
Ukus je i stvar navike, tako da se sa malo volje mozemo navici i na neki drugi... Ipak, meni se nikad nije svidjao ukus koka-kole, pa mi je, valjda lako da to i kazem.
"Lite" pica su jos nezdravija od klasicnih zato sto sadrze veliku kolicinu vestackih zasladjivaca (slicnih onima koje koriste dijabeticari), a to je cista hemija i ne znam da li neko moze da kaze sta sve ostecuju u organizmu (za bubrege znam sigurno).

Mislim da je ovo tacno. Medjutim u vezi sa prethodnim pismima primecujem da ljudi traze ovde neku vrstu posebnih dokaza za stetnost gaziranih pica. Izgleda da je narod na ovom sajtu suvise mlad i ne cita pazljivo poruku koju sam uputio ranije: Koka-kola i drugi veliki proizvodjaci su tako mocni da mogu da smlave citave drzave. Na Internetu sam nasao ranije podatke o tome da su davanja "za istrazivanja" koja Koka-kola uputi pojedinacnoj instituciji za kontrolu i istrazivanje namirnica na nivou oko 800,000 - 900,000 dolara za svaku instituciju PONAOSOB. To znaci u prevodu da ona KUPUJE CUTANJE. Ako vam to nije dovoljno, razmislite o sledecem: zasto na Internetu skoro da nigde nema analize za ili protiv Koka - kole, kao najvise prodavanog pica u svetu? Poenta: ne moramo nuzno biti biohemicari da bi izveli zakljucak o tome sta nam rade.
 
lolla:
Kad sam sedela u citaonici pre jedno 5-6 meseci, pored mene je stajala boca Kola Kole (Lite). Covek do mene je naceo temu kako je bash ta Lite Kola Kola 100 puta nezdravija nego 'obicna' Koka Kola i da je bolje da pijem 'obicnu'.. Kad sam ga pitala zashto, rekao je 'da se bavi time i da zna' (shto znaci da praktivno nisam ni dobila odgovor:).

Mada, dovljno je da covek vidi koliko ima onih E oznaka..
Shteta shto ima toliko dobar ukus :?

Izgleda da si toliko ponosna na sebe da ne umes da podneses kad ti neko iz VRLO OPRAVDANIH razloga uskrati odgovor. U ovom slucaju cika ti je lepo rekao da se "bavi time", a ti izgleda uopste nisi shvatila sta to znaci. Za tebe je uskracivanje odgovora znak da on ne zna to o cemu govori. Ne bih ti ni odgovorio na ovu temu, ali to cinim zbog ostalog sveta koji mozda nabasa na ovu rubriku, mozda ce oni biti manje "ponosni" i odvagati raspolozive cinjenice bolje nego ti - u interesu sopstvenog zdravlja i zdravlja svoje sadasnje i buduce dece, ne gledajuci da li bocica sa mrtvackom glavom "ima toliko dobar ukus". I poslednja stvar koju cu reci po ovoj temi: budi sigurna da naucne dokaze protiv (ili za) Koka-kolu neces naci u novinama.
 
zvezdan:
lolla:
Kad sam sedela u citaonici pre jedno 5-6 meseci, pored mene je stajala boca Kola Kole (Lite). Covek do mene je naceo temu kako je bash ta Lite Kola Kola 100 puta nezdravija nego 'obicna' Koka Kola i da je bolje da pijem 'obicnu'.. Kad sam ga pitala zashto, rekao je 'da se bavi time i da zna' (shto znaci da praktivno nisam ni dobila odgovor:).

Mada, dovljno je da covek vidi koliko ima onih E oznaka..
Shteta shto ima toliko dobar ukus :?

Izgleda da si toliko ponosna na sebe da ne umes da podneses kad ti neko iz VRLO OPRAVDANIH razloga uskrati odgovor. U ovom slucaju cika ti je lepo rekao da se "bavi time", a ti izgleda uopste nisi shvatila sta to znaci. Za tebe je uskracivanje odgovora znak da on ne zna to o cemu govori. Ne bih ti ni odgovorio na ovu temu, ali to cinim zbog ostalog sveta koji mozda nabasa na ovu rubriku, mozda ce oni biti manje "ponosni" i odvagati raspolozive cinjenice bolje nego ti - u interesu sopstvenog zdravlja i zdravlja svoje sadasnje i buduce dece, ne gledajuci da li bocica sa mrtvackom glavom "ima toliko dobar ukus". I poslednja stvar koju cu reci po ovoj temi: budi sigurna da naucne dokaze protiv (ili za) Koka-kolu neces naci u novinama.

Eh, shteta shto neki ljudi razna misljenja i razmenu istih dozivljavaju kao shamar. Sve jedno, zahvaljujem na skromnim recima!
"ponosna" Lolla
 
lolla:
Ne mogu da se odreknem koka- kole ...
Osim shto goje, kakve konkretne josh posledice to mogu da ostave?


Bas kao i svi sisari i mi imamo ono sto se zove dzigerica :lol: e sad , za test uradi sledece:
Uzmi jednu pilecu dzigericu (koja je vrlo slicna nasoj) i stavi je u 2 dcl koka kole,nek prenoci.Ujutru kad ustanes videces da je dzigerica nestala , tj. da ju je koka kola pojela skroz .Ovo ti je dovoljno , mada je covek lepo rekao 8 tona koke ...ehhhh...Uzasno opasno pice a mnogi nisu ni svesni
 
Evo još par stvari, da malo zaobiđem Coca-Colu.

1. Zaslađivači su mnogo opasniji od šećera. A pri tome znatno jeftiniji, oko 10 puta. Zato ih proizvođači najviše koriste. Najopasniji, zabranjen u zemljama EU, ali ne i u Americi je ASPARTAN. Postoji izričito deklarisana dozvoljena dnevna doza za ljude. ASPARTAN je podmukao otrov, taloži se u nervnim ćelijama, i svoje katastroflano delovanje ispoljava posle 10-20 godina. Zato, vidiš li da piše ASPARTAN - ne kupuj.
Slicna je stvar i sa žvakama na kojima pise (kao da se hvale proizvođači) SUGAR FREE ! ASPARTAN RULES !

2. Privatnici kod nas imaju kvazi postrojenja za proizvodnju gaziranih pića. Kupe takozvanu 'bazu', pomešaju sa vodom i zaslađivačem i gotovo. Najopasnija stvar kod gaziranih pića proizvedenih u anonimnim privatnim fabrikama je hlorisana voda. Hlor iz vodovodske vode, nije toliko štetan kad se popije čaša vode. Ali, hlor se vezuje za ugljen dioksid u gaziranim sokovima, i čini veoma opasno jedinjenje. (zaboravio sam naziv). Renomiraniji proizvođači koriste ili izvorsku vodu, ili imaju dehlorizatore za vodovodsku vodu.

U svakom slučaju, imajući u vidu i ono što su ostali napisali na ovu temu, batali gazirane sokove ! Ili obična voda, ili neki voćni sok.
Ili pivo, k'o sav normalan svet. 8) :D
 
Milojko Vasic:
Evo još par stvari, da malo zaobiđem Coca-Colu.

1. Zaslađivači su mnogo opasniji od šećera. A pri tome znatno jeftiniji, oko 10 puta. Zato ih proizvođači najviše koriste. Najopasniji, zabranjen u zemljama EU, ali ne i u Americi je ASPARTAN. Postoji izričito deklarisana dozvoljena dnevna doza za ljude. ASPARTAN je podmukao otrov, taloži se u nervnim ćelijama, i svoje katastroflano delovanje ispoljava posle 10-20 godina. Zato, vidiš li da piše ASPARTAN - ne kupuj.
Slicna je stvar i sa žvakama na kojima pise (kao da se hvale proizvođači) SUGAR FREE ! ASPARTAN RULES !

2. Privatnici kod nas imaju kvazi postrojenja za proizvodnju gaziranih pića. Kupe takozvanu 'bazu', pomešaju sa vodom i zaslađivačem i gotovo. Najopasnija stvar kod gaziranih pića proizvedenih u anonimnim privatnim fabrikama je hlorisana voda. Hlor iz vodovodske vode, nije toliko štetan kad se popije čaša vode. Ali, hlor se vezuje za ugljen dioksid u gaziranim sokovima, i čini veoma opasno jedinjenje. (zaboravio sam naziv). Renomiraniji proizvođači koriste ili izvorsku vodu, ili imaju dehlorizatore za vodovodsku vodu.

U svakom slučaju, imajući u vidu i ono što su ostali napisali na ovu temu, batali gazirane sokove ! Ili obična voda, ili neki voćni sok.
Ili pivo, k'o sav normalan svet. 8) :D

Tako je MIlojko druze .Ja sam svojevremeno proizvodio sokove i potpuno si u pravu.Jednom mi se desilo da mi je baza za djus kapnula na beton .Znate sta se desilo na tom mestu ???? sutradan sam video da je beton izgoreo!!!

Pozdrav Od SL
 
Nisam citala sve vase odgovore, recicu vam samo za jedan slucaj. Lik, nekih 40 godina, imao zdravstvenih problema, i naravno posetio cika docu. Ovaj mu kulturno saopstio da mu je jetra na "izdisaju"...lik se zamalo nije unezverio na sred sobe...Kako? Zasto?? U zivotu nisam okusio alkohol!...Ispostavilo se da mu je to od coca cole, koju je godina konzumirao u velikim kolicinama. Ono, za dorucak, rucak i veceru...
 
die_happy:
Nisam citala sve vase odgovore, recicu vam samo za jedan slucaj. Lik, nekih 40 godina, imao zdravstvenih problema, i naravno posetio cika docu. Ovaj mu kulturno saopstio da mu je jetra na "izdisaju"...lik se zamalo nije unezverio na sred sobe...Kako? Zasto?? U zivotu nisam okusio alkohol!...Ispostavilo se da mu je to od coca cole, koju je godina konzumirao u velikim kolicinama. Ono, za dorucak, rucak i veceru...

da je toliko nezdrava koliko ovi "naucnici" gore utvrdise nebi je sigurno proizvidili ja i moja citava porodica pijemo colu od kad znam za sebe cak sam gledao jednog tipa na TV koji dnevno pije 20 doza coca-cole jes da je tezak ka kit 200 i kusur kilograma ali je zdrav ka dren.

no u svakom slucaju meni se najvise svidja sok od jecma Beck´s na primjer mogu dnevno i 5 litara popit, jer je izuzetno zdrav.
 
Milojko Vasic:
Ali, hlor se vezuje za ugljen dioksid u gaziranim sokovima, i čini veoma opasno jedinjenje. (zaboravio sam naziv). R
Zove se fozgen...COCl...Slažem se da je coca-cola otrov i da malo ko to javno sme da kaže zbog njihove moći.Mislim da zavisnost stvara gomila kofeina koja se nalazi u njoj(mnogo veća nego u kafi) i da se zato osećaš onako dobro kad se napiješ.Takodje razara želudac,jetru i ko zna šta još zbog fosforne kiseline koja se u njoj nalazi.Znam tipa koji je godinama svakodnevno šljokao coca-colu i sada mu presadjuju jetru i čim nešto pojede naduje se kao balon.A ne bi me čudilo i da su drugi sastojci opasni kao što je navedeno...
 
zvezdan:
Koka kola stvara zavisnost ako se uzima preko neke mere. Jedan od mogucih sastojaka koji stvara ovu zavisnost je ekstrakt prave koke, iliti droge. Oko 8 tona ove droge otkupi se svake godine da bi se napravila "ukusno i osvezavajuce pice" koje kako rece Kaca "pomalo goji".
Zasladjivac koji se dodaje u koka kolu je opasna kancerogena materija proizvedena u laboratoriji i koja je duzi niz godina bila zabranjena od zvanicne americke institucije za kontrolu ispravnosti namirnica, a potom je bila dozvoljena kada je u upravu koka kole primljen jedan od direktora te institucije za neuporedivo vecu platu (kakva slucajnost!).
Da ne nabrajam dalje - ne pijte koka-kolu kome je zivot mio i zdravlje vazno. Nigde nije objavljeno koja KOLICINA koka-kole je bezopasna po zdravlje. Koka kola verovatno najveca svetska trovacnica koja je suvise velika, opasna, i bogata da bi bilo ko mogao da joj stane na put. Jedini koji to mogu su u stvari oni najslabiji - a to su korisnici, sitni i obicni ljudi koji mogu da pljunu na to djubre i u blenderu kupljenom za 20 maraka naprave mnogo prirodniji sok od nekoliko puta jevtinijeg voca, koje cak i sa svim mogucim pesticidima u sebi jos uvek neuporedivo zdravije od djubreta koje mnogi piju - koka kole.
Za pametne je ovo dovoljno.


Ono sto sam podebljao nije tacno, jer je 1905. godine koka izbacena iz koka-kole, ali je naziv ostao.

Inace, stetna je i previse, za jetru i organe za varenje.
Koka-kolu bas i ne pijem, ali bez SINALCA ne mogu, mada ono u vezi stetnosti vazi i za njega.

Sta cu, ne pijem, ne pusim, ne fixam se........pa jedan porok mogu da imam.
 
Mislim da ce u buducnosti doci do nekih promena . Jednostavno ce se ljudi
opametiti i prestati da konzumiraju te otrove ali mislim da se ni proizvodjaci
nece tek tako lako predati smislice neko novo pice sa navodno manje stetnim sastojcima ili prirodno pice VODA koju ce ambalazirati i prodavati dok ce se
sva ostala besplatna voda ukinuti (cesmovaca ce biti samo tehnicka voda
lokalni izvori vode ce biti ili zatvoreni ili ce voda biti proglasena neispravnom.
bunari ce biti ili zatvoreni ili OPOREZOVANI ( znam da se neki sad smeju i ne veruju mi ) tako da ce ih ljudi sami zatrpati i OSLOBODITI se tog troska .
Definitivno ce voda postati vlasnistvo tih multi lopovskih kompanija koje ce nam je
skupo prodavati . au medjuvremenu dok se to ne desi pravice koka kolu i ostale otrove . PS vlasnici koka kole su JEVREJI e sad malo prst na celo ...
 
Jos malo o C-C:
u mom bliskom okruzenju, na poslu, u zadnjih par meseci sam od dvojice kolega cula istu pricu, oni imaju 26 i 29 godina, obojica preko 100kg, i probleme sa zdravljem. Ovaj jedan je cak imao tako losu krvnu sliku i nesvestice da je lezao u bolnici. Zajednicko im je osim sto puno jedu, da piju to jest, pili su po dve do sest! litara kole dnevno sto ih je gotovo unistilo. Ja za taj podatak nisam ni znala dok mi nisu sami rekli posle posete lekaru zbog tih zdravstvenih problema. Znam dosta ljudi sa preteranom tezinom, ali razlog da se neko u tim godinama tako razboli lezi upravo u tom "carobnom napitku", koji unistava jetru i krvnu sliku. Naravno, najstroze im je zabranjeno ikada vise da pomisle , ne da piju taj otrov. Jedna casa vuce drugu, i tako dalje, to je pice napravljeno tako da nas cini jos vise zednim sto ga vise pijemo, i tako do kolicine od nekoliko litara dnevno (uzas!)
Ne znam sta je sa ostalim gaziranim picima, ali pretpostavljam da se sva prave od kojekakve hemije i da zato "toliko nisu zdrava"
Pozdrav svim antikokakolicarima!!!
 

Back
Top