Turisticka viza za Tajland

snaja88

Veoma poznat
Poruka
11.260
vidim da vec ima tema o vizama, al ima 45 strana.....a zelela bih brz odgovor, moderatori mozete je obrisati za par dana od kad neko odgovori.

Naime, u martu ili aprilu 2011 orisla bih sa deckom na 2 meseca na Phuket na Tajlandu. Moj najveci sad, da malo zivim u toj zemlji, makar i samo 2 meseca (ko zna,mozda bude vise posle 1.puta). Iznamili bi neki apartman, znaci ne bi isli u hotel.

A sad, citam nesto na netu i svi pominju da se ta turist.viza vadi u zagrebu ili budimpesti? Izgleda da u BGDu moze samo preko agencije,....koja crna agencija, ne zelim da mi niko odredjuje kako i gde cu putovati.

Da li mi neko moze reci da li se turist.visa ili sta god da bude vise od 60 (mozda i samo 30) dana, izvaditi u BGDu u "privatnoj reziji"?

Posto cemo iznajmiti apartman, necemo imati garantora tamo..... Ne verujem da vlasnik hoce ili moze da bude garantor za nekoga koga ne zna.

Ili je to dovoljno, iznajmljivanje stana?

Ps. Ja imam srpski, decko britanski pasos.
Pps. Znam sva dokumenta koja trebaju za vizu

Hvala
 
Bili smo na Tajlandu vise puta, sto se tice smestaja, za apartmane ne znam, jer nas nije to interesovalo, a i nisam uopste video tako nesto u ponudi.

Najpovoljnije ti je na licu mesta da trazis smestaj, i to bi u tvom slucaju da ostajes mesec dana, mnooogo oborilo cenu,

evo ti na primer unapred, (sto i nije najbolja opcija) kada rezervises hostel u Puketu, imas ih podosta za po 5 eura po osobi, sto bi vama ispalo 300 eura za mesec dana. http://www.hostelbookers.com/results/loc/dd/dst/1774/arr/2011-05-13/ngt/2/?
Mada jee pomeni glupo na Tajlandu se zakucati negde mesec dana... imas toliko toga tamo lepog, da je bolje da budes 7 dana na Puketu, pa 7 na Koh Phi Phi-u, pa 7 na Krabiu...

Sto se tice vize cena je 20 eura za 1 ulazak i on ti vazi samo mesec dana, a ako hoces duze uzmes sa 2 ulaska(40 eura) ili sa 3 ulaska koja fakticki vazi 3 meseca, uz uslov da napravis kraci izlet do susedne Kambodze ili Malezije, i vratis se, znaci napusis zemlju makar na kratko..

Za vizu je potrebna samo 1 slika i popunjen formular skinut sa neta, vadi se u Zagrebu ili Budimpesti, a moze da ti izvadi bilo ko ne moras licno da ides, cak mozes u Zagreb da posaljes i postom.
U Beogradu ne postoji mogucnost da je izvadis, ali mozes u turistickoj agenciji "Gea tours" da predas pasos i fotku, pa ti oni za par dana vrate sa vizom, ali to sto oni nose za tebe naplacuju oko 30 eura.
 
Znaci ako ti agencija radi vizu ne moras da i preko njih upllatis aranzman? Onda je to OK, ja sam razumela da preko njih moras ici na putovanje.

Mi bi tamo ostali 2 meseca ili 40 dana, znaci za to trebaju 2 vize po osobi? Jer ti to agencija (ne bih da idem u Budimpestu) da 2 posebna dokumenta/papira/sta god pa imas 2 odvojene vize ili je to sve na 1 dokumentu samo pise da je za duzinu od 2 ulaska (tj.60 dana)?

@ Ljubce
Zar se zemlja mora napustiti svakih 30 dana? Znaj da je moj verenik sa mojim caletom isao u Bosnu jednom, samo presao granicu i odmah se vratili. Jel je tako i ovde ako se mora napustiti zemlja? Prosto ne mogu da verujem da nema neka viza gde mozes na miru biti na odmoru a ne da odes iz zemlje (pa i ako je samo da se predje grana, opet cimanje).

Iznajmicemo kola naravno, ja imam problem sa hodom i ne mogu hodati predugo. Tako da su kola obavezna. A i naravno, icicemo na sve moguce izlete, sta god ima. Ja sam opsednuta sa Tajlandom od detinjstva, tako da to cu zeleti da obidjem sto vise mogu.

Kad mi zatreba viza, da li bilo najbolje da odem sa verenikom u ambasadu Tajlanda u BGD-u, valjda oni imaju najtacnije informacije za to?
 
pre 2 nedelje sam se vratio sa Tajlanda :ok:
geaturs ti vadi vizu za period od 2 meseca
to kosta 30e po osobi
pozovi ih i raspitaj se
ne treba ti nikakav garantor,
apsolutno te nista ne cimaju na granici
opusteno

Samo 30e po osobi? Put mini busom do Budimpeste je 60e po osobi (povratna), nekako mi je cena sumnjiva............

Jer GT vadi vize SAMO za 2 meseca, ili vade i za 1? Takodje, jer je ta cena od 30e po osobi za 1 ili 2 meseca?

Hvala

ps.Pozvala bih GT fonom al bolesna sam ne mogu da govorim. Znate li daa li govore engleski (onda ih moj verenik moze pozvati).
 
"Snaja 88"
Ambasada Tajlanda ne postoji u Beogradu,a priblizno najtacnije informacije ti ja dajem ...

Nemas potreba da lupas glavu oko vadjenja vize, i ja sam pre 2 godine vadio preko "Gea tursa", platio im 70 eura za 2 ulaska, a od tih 70 oni su platili 50, a 20 je provizija. Sada ne znam tacnu cenu vize i provizije, ali je priblizno isto.

A cena koju Gea turs uzima za vizu nije sumnjiva, naime njima je to samo sporedna, usputna delatnost, posto svakodnevno voze putnike na relaciji Beograd- Budimpesta, i to vise puta dnevno... e sad kad su vec tamo svrate di ambasade i predaju tvoja, moja, ili bilo cija dokumenta, i zarade 20-30 eura po pasosu.... zamisli tako bar 30 putnika mesecno, eto skoro 1000 eurica onako usputno.

Vade vizu na onoliko ulazaka koliko tebi treba.

Ako si bolesna posalji im mejl sta te interesuje, evo ti i broj telefona i mejl...


GEa Tours Beograd
Kneza Miloša 65
11000 Beograd
Srbija
Tel/fax: +381 11 / 2686-635, 2686-622
2643-840, 2685-043
E-mail: gea@eunet.rs

Sto se tice vremena boravka

viza sa 1 ulazom ti je do 30 dana, i upravo tako kako je tvoj verenik uradio, moracete i vi ako zelite da ostanete duze, lepo posle 29 dana predjete u neku susednu zemlju, i vratite se, ali onda uzmete sa 2 ulaza.

evo ti i brojevi telefona , i ostale bitne informacije konzulata Tajlanda u Zagrebu, cisto ako ti zatreba

Thailand Consulate , Croatia

Gunduliceva 18/IV
Zagreb
10000
Croatia
Phone:
+385-1-4830359
Fax:
+385-1-4830359

 
Cudila sam se oko cene jer znam da vecina kompanija pokusava da zaradi sto vecu proviziju, pa cak iako nesto urade usput. Znate svi kakve su kompanije.

Procitala sam na netu da je adresa Tajlandske ambasade u BGD-u Mačvanska 28? Jer oni vise ne rade ili su to neke pogresne informacije?

Moj verenik kaze da bi 30 dana bilo vise nego dovoljno da ostanemo, od misli da bi se smorila samo tako ako ostanem 45-60 dana..... covece to je Tajland, ima toliko ostrva i drugih stvvari da se vidi, 3 meseca ne bi bilo dovoljno.... On je bio u Kanadi pre 6 god. i kaze da je hteo da ostane sto duze al se smorio posle 3 nedelje..... ok, al Tajland nije Kanada, narocito ako imas kola da istrrazujes!

Ali ok, mozda cu pristati na 1 mesec cisto da ne bih imala to cimanje da predjem granu posle 30 dana a i ako zelim mozemo otici tamo 2 puta godislje po 1 mesec, novac zaista nije problem.

Ali sta ako mi uzmemo vizu za po 30 dana, i imamo avion da se vratimo 30.dana a avion je pokvaren ili dugo odlozen pa ostanemo jos 1 dan u zemlji? Jer je to nasa krivica ili krivica avionske kompanije kako i treba?

Ako je nasa krivica, koliko ti naplate ako ostanes ilegalno 1 dan u zemlji?

Poslo se brinem za to, najbolje bi bilo da posle 29 napustimo nas apartman i da imamo povrantu kartu za 29. dan. Valjda avion nece biti odlozen 2 dana........
 
Bili smo na Tajlandu vise puta, sto se tice smestaja, za apartmane ne znam, jer nas nije to interesovalo, a i nisam uopste video tako nesto u ponudi.

Najpovoljnije ti je na licu mesta da trazis smestaj, i to bi u tvom slucaju da ostajes mesec dana, mnooogo oborilo cenu,

evo ti na primer unapred, (sto i nije najbolja opcija) kada rezervises hostel u Puketu, imas ih podosta za po 5 eura po osobi, sto bi vama ispalo 300 eura za mesec dana. http://www.hostelbookers.com/results/loc/dd/dst/1774/arr/2011-05-13/ngt/2/?
Mada jee pomeni glupo na Tajlandu se zakucati negde mesec dana... imas toliko toga tamo lepog, da je bolje da budes 7 dana na Puketu, pa 7 na Koh Phi Phi-u, pa 7 na Krabiu...

Sto se tice vize cena je 20 eura za 1 ulazak i on ti vazi samo mesec dana, a ako hoces duze uzmes sa 2 ulaska(40 eura) ili sa 3 ulaska koja fakticki vazi 3 meseca, uz uslov da napravis kraci izlet do susedne Kambodze ili Malezije, i vratis se, znaci napusis zemlju makar na kratko..

Za vizu je potrebna samo 1 slika i popunjen formular skinut sa neta, vadi se u Zagrebu ili Budimpesti, a moze da ti izvadi bilo ko ne moras licno da ides, cak mozes u Zagreb da posaljes i postom.
U Beogradu ne postoji mogucnost da je izvadis, ali mozes u turistickoj agenciji "Gea tours" da predas pasos i fotku, pa ti oni za par dana vrate sa vizom, ali to sto oni nose za tebe naplacuju oko 30 eura.

мало се слабије сналазим на форуму. па ћу зато овдје да питам.
како је најјефтиније отићи на тајланд. коју агенцију би ми препоручили, или да идемо својом режијом. унапријед хвала!
 
мало се слабије сналазим на форуму. па ћу зато овдје да питам.
како је најјефтиније отићи на тајланд. коју агенцију би ми препоручили, или да идемо својом режијом. унапријед хвала!

Slucajno sam naleteo pa reko da pomognem ako nije kasno, a mozda i nekom novom bude koristilo.
Bio sam na Tajlandu u privatnoj reziji, i duplo je jeftinije nego preko agenecije, plus imas avanturu koju nikako neces zaboraviti.
Sajtovi dve najvece jeftine avio kompanije u Aziji www.airarabia.com i www.airasia.com leteo sam sa obe desetak puta i sve je bilo vrh, cene su neverovatno povoljne ako se kupuju karte bar mesec dana pre puta.Ove avio kompanije lete iz Istanbula.To je sto se tice odlaska.Ostalo je duga prica pa koga bude interesovalo mogu pvt poruku poslati.
 
Postovani,ovo pisem BEZ zelje da bilo koga direktno uvrijedim.Prosto imam potrebu da kazem nesto sto sam primijetio na mnogo foruma,dakle ne samo ovdje,,Naime,cesto se ljudi jave da kazu da su bili
na nekom mjestu i onda kazu otprilike ovako:Ako nekoga interesuje neka se javi na PM!...Ja zaista to ne shvatam,pa svi su tu da bi dobili informacije,razmijenili ih...Cini mi se da tako ispada kao da je forum mjesto za tajno spajanje ljudi...Naravno da nije ali ...Opet kazem da se NIKO ne nadje prozvanim iili uvrijedjenim ,samo apel:dajte sto vise informacija SVIMA,forum za to i sluzi..Pozdrav svima...
 

Back
Top