Visa Medicinska?

jel zna neko (mozda od starijih generacija) koje oblasti najcesce dolaze na prijemnom? ili u obzir dolazi bas sve, pa sta ubodemo - to nam je...? i jel izasao/la informator/zbirka? ovi u skoli su prilicno neljubazni, sta god da ih pitam, odgovor je "dodjite u aprilu"...
 
Zbirka nije izasla. Nije izlazila ni prosle godine. Ucite iz knjiga biologije za srednju medicinsku skolu. Ili nadjite od nekog zbirku biologije za medicinski fax, meni je ona dosta pomogla u kombinaciji s knjigom. pozz
 
a jel treba da strebam bas sve oblasti? i ono recepti za pripremanje cajeva, tinktura, kako zrtvovati male, srednje i velike ogledne zivotinje...? jel moze i to da se pojavi na prijemnom? i ako znas da mi kazes nesto vise o smeru za babice, bila bih ti skroz zahvalna :D. hvala unapred!
 
Pazi na nasem prijemnom nije bilo puno pitanja o biljkama i zivotinjama,par pitanja samo. Uglavnom su bila pitanja vezana za celiju,hromozome,ali veruj mi nista strasno. Sto se tice smera za babice ne znam puno ali se mogu raspitati ako te nesto konkretno zanima.:)
 
E kod nas nije bas bilo tih cajeva i toga, sto ne znaci da sad nece biti. Imas vremena da to lepo spremis,nije strasno. Sto se tice smera za babice ne znam puno ali se mogu raspitati. Sta te zanima?

Ma, zanima me sve sto mozes da saznas. Koliko minimum bodova mi otprilike treba da upadnem, koliko primaju na budzet/ samofinans. , kakva je konkurencija...? I eventualno gde bih mogla da nabavim neku staru zbirku, informator, kad vec ne izlaze novi. Eto, 'samo' to... Ne trazim puno, jel da? O:-) hvalaaaaaa
 
Da, zbirka nece izlaziti.Informator tek u aprilu. A uchi se iz knjiga za srednju medicinsku....
Ljudi ne zamarajte se sa tim zbirkama,ja sam je imala pa opet nisu bila pitanja odatle.Ne znam koji smerovi polazu hemiju,ali ona je bila smesna,samo jedan zadatak ili dva,sve ostalo teorija na nivou osnovne skole. A biologija nije bila naivna.
 
Pazi na nasem prijemnom nije bilo puno pitanja o biljkama i zivotinjama,par pitanja samo. Uglavnom su bila pitanja vezana za celiju,hromozome,ali veruj mi nista strasno. Sto se tice smera za babice ne znam puno ali se mogu raspitati ako te nesto konkretno zanima.:)

Prvi put cujem za smer za babice u Zemunu na Visoj medicinskoj,a ja sam apsolvent tamo. :shock:
Ne znam ,ove godine su svasta izmenili,mozda su uveli sad i taj smer,ali raspitaj se,prosle godine ga nije bilo.
 
nina, nemoj me plasiti sa tom biologijom, ionako sam skroz iscimana :sad2: . a sto se tice smera za babice, on je uveden prosle godine. i vise se ne polaze hemija, vec samo bios. to je valjda po nekom novom zakonu, bolonja, sta li... :confused:
 
nina, nemoj me plasiti sa tom biologijom, ionako sam skroz iscimana :sad2: . a sto se tice smera za babice, on je uveden prosle godine. i vise se ne polaze hemija, vec samo bios. to je valjda po nekom novom zakonu, bolonja, sta li... :confused:
Da,evo sad vidim na sajtu,imaju babice,ne primaju na moj smer,nema ni stomatoloskih sestara...ni esteticari...svasta
To ce mozda upisivati u drugom roku,u septembru valjda,tako je bilo prosle godine...ali malo ih prime,30-ak,i to sve samofinansirajuci.
E Visa je smesna,nemojte da se cimate,tesko je mozda upisati,zbog navale,pogotovo zubni tehnicari,fizioterapeuti...
ali ispiti su manje vise smesni.Svaki smer ima po 2,3 profesora koji cimaju,recimo sociologija za sve smerove,profesor je uzas...ali u principu nije uopste tesko.
 
Ovo vam je novi sajt Vise iliti "Visoke zdravstvene skole za strukovne studije" :roll: :roll: :roll:
www.vzsbeograd.edu.yu
Ali nesto ne radi...a tamo ionako nikad nema sta pametno da se informises

Visoka zdravstvena škola strukovnih studija u Beogradu - lista smerova

Strukovna medicinska sestra
Strukovna medicinska sestra babica
Strukovni fiziotarapeut
Strukovni medicinski radiolog
Strukovni radni tarapeut
Strukovni sanitarno-ekološki inženjer
Strukovni zubni protetičar
Prijemni ispit


U prvu godinu studija mogu se upisati kandidati koji imaju odgovarajuće srednje obrazovanje, po studijskim programima:

1. strukovna medicinska sestra: srednja medicinska škola i gimnazija
2. strukovna medicinska sestra-babica: srednja medicinska škola i gimnazija
3. strukovni sanitarno- ekološki inženjer: srednja škola u četvorogodišnjem trajanju
4. strukovni medicinski radiolog: srednja škola u četvorogodišnjem trajanju
5. strukovni fizioterapeut: srednja škola u četvorogodišnjem trajanju
6. strukovni radni terapeut: srednja škola u četvorogodišnjem trajanju

Prijemni ispit se polaže iz predmeta Biologija po planu i programu srednje medicinske škole.

Posebne sposobnosti kao uslov za upis u Školu su, pored zdravstvene sposobnosti koja se dokazuju lekarskim uverenjem i:

- za strukovog medicinskog radiologa - sposobnost za rad u zoni jonizujućeg zračenja - ekspertiza (koju izdaje Institut za medicinu rada i radiološku zaštitu „Dr Dragomir Karajović“, Deligradska br.29, Beograd)

- za strukovnu medicinsku sestru - pristupni intervju u cilju procene emocionalne i socijalne zrelosti.
 
Ma, znala sam da za ovaj novi sajt, ali tamo (kao sto si rekla) nema nista pametno. Ja frkisem zbog prijemnog, uopste nemam predstavu kako ce to izgledati. Ma, sta da ti pricam valjda znas i sama... Panika, shizenje... Nego, znas li mozda nekog sa smera za babice? Cisto me zanimaju utisci, zato sto mi svi kazu da ce to biti tesko za mene, posto sam, jel' te, "tako nezna i krhka i tesko cu podneti porodjaje i zene koje vriste"... A bas volim bebe... :-)
 

Back
Top