Visa Medicinska?

Pa lepo kreni ovako,,, uzmi prvo knjigu za 1. godinu, sedi i procitaj je polako, lekovito bilje preskoci.. podvuci ono sto mislis da je najvaznije dok prvi put citas. Za jedan dan ces je procitati bez problema. Vec imas 20% u glavi dok podvlacis.. Sledeci dan knjigu za 2. godinu.. i tako 3 dana za 3 knjige.
4. dan odmaras, 5.dan ides opet na knjigu za 1. godinu, ali iscitavas i ponavljas samo ono sto si prethodno podvukla. Svaki dan za 3 dana po jednu knjigu obnavljas... Imas vremena na pretek.

Ne treba da naucis napamet, bitno je da znas sta koji pojam znaci jer ces to i imati na prijemnom.

na primer. tip regeneracije je:
a) blastulacija
b) metageneza
c) morfolaksis
d) strobilacija

ako zapamtis sta koji pojam znaci nemas problema...

tacno je pod C)
 
Interezsuje me koji je smer na visoj medicinskoj slican zubnom tehnicaru i sta bi posle mogla da radim sa tom visom?

Da li si ti zubni tehnicar? Ako nisi,a verovatno nisi jer si postavio malo cudno pitanje,ne mozes uopste da upises taj smer na visoj,uslov je da si vec zubni tehnicar sa srednjom.Ove godine ne upisuju ni Zubne tehnicare ni stomatoloske sestre.
 
Testiranje je 27 i 28. juna zato sto ce biti dosta ljudi i nema mogucnosti da svi odjednom polazu. Prvog dana ce polagati prva polovina prijavljenig drugi dan ce polagati ostali.

Ja sam dobio papiric na kome pise da polazem 28. u 9.00 a prijavio sam se 1. za smer Lab Tehnologa.

Tako da su oni vec odlucili za ovaj smer da ce polaganje biti 28.

Ne znam za ostale :)

Obavezno uplati 4000 dinara pre nego sto odes jer je haos u lokalnoj posti. Cekalo se i napolju. Uplatis u bilo kojoj banci ili posti, imas broj ziro racuna na njihovom sajtu, i ponesi uplanicu. Ako je nemas onda moras da se vracas i to regulises, pa opet u red.
 
Ja sam danas isla da se prijavim i mogu vam reci, prijatno sam iznenadjena! "Izvol'te, koleginice, kazite, imate li neko pitanje, kako Vam mozemo pomoci...". Mislila sam da sam pogresila zgradu :D. Prijavilo se oko 250, sad ne znam da li samo za opsti ili za opsti i babicki zajedno, posto su ta dva smera bila u istom kabinetu. Dvoje na jedno mesto - mnooooooogooooo :cry: .
 
E, sorry, al stvarno ti ne bih znala reci. I ovo za opsti sam saznala od zene kojoj sam predala dokumenta, a ni to verovatno nije bas konacno. Strpi se do sutra (odnosno danas) u 18h, tad izlazi lista, bice valjda i na njihovom sajtu.
 

Back
Top