Visa Medicinska?

A ja ne mogu da verujem da nadlezne u ovoj skoli bas briga za nas! Ej, nema ni zbirke, ni informatora, sajt je ocajan, oni neljubazni (moje iskustvo)... Ma, bitno je da je skolarina 88 000din, to nisu zaboravili da nam saopste, a sto su nezainteresovani za one koji ce im te pare ostavljati-to nema veze! Strasno!
 
Strasno, slazem se...
Jako su drski.

Usput, zvao sam ih telefonom danas da definitivno potvrdim ono o rangiranju. I receno mi je sledece. Svi kandidati se rangiraju samo po grupama, znaci ako se prijavis za Opsti smer, i imas ukupno 70 poena mozes biti primljen, a neko ko se prijavi za Ekoloskog Inzinjera, ispod crte je za taj smer, a ima 84 poena npr, nece biti primljen nigde... znaci nece se gledati koji ljudi imaju najvise poena nakon polaganja iako se polaze isti test.
 
ACCA91 ja znam da se smer bira pre upisa i pre polaganja testa.

Na Bioloskom Fakultetu na primer, polaze se samo biologija, svi su na jedinstvenoj listi, ali pisu dva izbora za smer. Prvih 30 imaju pravo da udju na Molekularnu Biologiju, narednih 30 na Ekologiju, a ostali do odredjenog broja na opsti smer.
 
E ne spominji mi maturski, pls. I ja sam uzela temu iz biologije, s tim da mi je neko drugi to uradio. Odbrana u sredu, a ja nem' pojma o cemu se tu radi. 30 strana za 3 dana - mozda nesto i naucim... A bios za prijemni - o tome tek da ne govorim... Nece, pa nece... :dash:
 
Jao, ne zavidim ti uopste! Mada... Kad malo bolje razmislim... to i nije tako lose. Nastrebas za maturski i onda znas i za prijemni. Nego... Da ne znas mozda (ti ili bilo ko drugi) koje oblasti ce biti najzastupljenije? Sad nesto gledam one knjige i... Hajde, celije, zivotinje i biljke - ok, to ce 100% biti, ali ona ekologija, lekovite biljke, cajevi, cak i DNK i tako to (ta oblast otkida koliko je teska) - nece valjda biti puno pitanja odatle? Nisam nesto raspolozena da to strebam... Aj nek me neko obraduje :(
 
ovako. Cajevi su deo Homeopatije sto je nepriznata grana medicine. Ne izucava se ni na Medicini ni u Visoj skoli ...

Genetika treba 100%, Molekularna Biologija 100%, Citologija 100%, Histologija i sistemi organa kicmenjaka 100%, Evolucija i Ekologija bice po neko pitanje.
 
Ovo je sajt koji je napravio neki student i na njemu nema ama bas nista.. mislim na sajt koji si napisala kristina

zvanicni sajt skole je http://vzsbeograd.edu.yu

tamo imas sav info koji ti je potreban.. mislim da je trenurno offline i da rade update... ali inace sajt radi.. nije nesto.. ali je ok.. bar neki info da dobijemo

koji ces ti smer?
 
Jao, ne zavidim ti uopste! Mada... Kad malo bolje razmislim... to i nije tako lose. Nastrebas za maturski i onda znas i za prijemni. Nego... Da ne znas mozda (ti ili bilo ko drugi) koje oblasti ce biti najzastupljenije? Sad nesto gledam one knjige i... Hajde, celije, zivotinje i biljke - ok, to ce 100% biti, ali ona ekologija, lekovite biljke, cajevi, cak i DNK i tako to (ta oblast otkida koliko je teska) - nece valjda biti puno pitanja odatle? Nisam nesto raspolozena da to strebam... Aj nek me neko obraduje :(

Pa zbog toga sam i uzela biologiju za izborni predmet.....
Inache, polozila sam je juche, dobila sam 4 :D
A shta ce biti od oblasti, ne znam stvarno....
 
Aaaaa, ja dobila danas 5 na maturskom :D! Kako - nemam pojma, posto nisam bas najbolje spremila. Malo sam znala, malo nagadjala, malo mi profanka saputala, al da ne cuje glavni iz komisije ;) ... Sad jos prijemni... Tu se necu proslaviti, znam... Buuuhuuu :cry: ...
clostry, mene pitas za smer ili... ? ja sam htela babicki, al sam se predomislila, pa cu na opsti (nadam se). Jel imam jos konkurencije ovde (osim micike_015) :) ?
 
Ja bukvalno prelazim celo gradivo,.. znaci sve 3 knjige... uzeo sam informator za medicinski fakultet i u njemu ima nekig 10 prethodnih testova sa prijemnog... to sam resavao.. i od 30 uradim 28-30 zavisi od testa... znaci ovamo za VM bi trebalo da imam minimum 55-56 poena na testu, plus 40 iz srednje.. to je 95 i to me stavlja dosta visoko :)

ali za smer laboratorijskog tehnologa ce sigurno biti jaka konkurencija, jer primaju samo 20 na teret budzeta, a jos 30 koji sami placaju.. na osnovu proslogodisnjih rezultata, ne bih smeo da pogresim na vise od 9 - 10 pitanja, od 60
 
Ja bukvalno prelazim celo gradivo,.. znaci sve 3 knjige... uzeo sam informator za medicinski fakultet i u njemu ima nekig 10 prethodnih testova sa prijemnog... to sam resavao.. i od 30 uradim 28-30 zavisi od testa... znaci ovamo za VM bi trebalo da imam minimum 55-56 poena na testu, plus 40 iz srednje.. to je 95 i to me stavlja dosta visoko :)

ali za smer laboratorijskog tehnologa ce sigurno biti jaka konkurencija, jer primaju samo 20 na teret budzeta, a jos 30 koji sami placaju.. na osnovu proslogodisnjih rezultata, ne bih smeo da pogresim na vise od 9 - 10 pitanja, od 60

Blago tebi, kako si uspeo da se nateras da strebas? Ja se samo vucem sa knjigom, nikako da sednem i da to lepo otkinem. Kampanjac, ***... Jos 20 dana... Joj... :eek:
 

Back
Top