Visa Medicinska?

Ljudi, sta mislite da li se isplati upisivati ovu skolu posle zavrsenog opstog smera u Medicinskoj?

Ako ćeš upisivati tu školu, moj savet ti je da upišeš drugi smer. Tako ćeš imati dve opcije pri zapošljavanju. A i za inostranstvo bolje. Ja sam isto bio opšti smer u srednjoj, pa završio za laboranta na Višoj. Sad radim u laboratoriji, spremam se da idem preko. Ako ne budem mogao kao laborant, ostaje mi opšti smer, to uvek traže.
Ali bitne su tvoje želje. Škola nije teška. Mada koliko vidim mnogo se prepisuje na prijemnom. Svi imaju maksimum bodova, tako da ispada da kakav si bio u srednjoj tako ćeš se rangirati na listi. Možda i grešim.
 
Meni je na VMS u Cupriji ostao jos jedan ispit i diplomski. Skola se jako lako upisuje i zavrsava. Treba malo uciti ali nije ucenje kao u srednjoj (u srednjoj medicinskoj sam morala mnogo vise da ucim). Prijemni se sastoji od spremanja vec datih pitanja koja se nalaze na kraju informatora koji kosta mozda sada oko 700-800 dinara. Znacu laganica. Ispiti se ugglavnom jako lako zavrsavaju. Ko voli neka izvoli.
 
Pozdrav, kolege
Zanima me Visoka medicinska u Beogradu (Zemun) - opsti smer...
Da li postoji informator sa pitanjima koja dolaze na prijemni i gde se on nabavlja?
Svaka informacija o upisu i literaturi je dobrodošla, naravno
Hvala :D
 
Pozdrav, kolege
Zanima me Visoka medicinska u Beogradu (Zemun) - opsti smer...
Da li postoji informator sa pitanjima koja dolaze na prijemni i gde se on nabavlja?
Svaka informacija o upisu i literaturi je dobrodošla, naravno
Hvala :D

Уче се три књиге из биологије за први, други и трећи разред, и треба све да се научи. Одеш у високу школу и тамо имаш питања која су била на пријемним испитима протеклих година. Углавном је најбоље да научиш све из те три књиге.
 
Heej, ja bih zelela da upisem smer za laboranta u visoj medicinskoj pa me zanima ako neko ima iskustva. I pise da se prijemni sprema iz knjiga za biologiju za tri godine medicinske ali ne znam na cega tacno da obratim paznju i da li neko ima pitanja od proslih godina. Takodje me zanima ako se prijavim za ovaj smer da li mogu i na jos jedan npr visa medicinska? Hvala unapred :D
 
U Ćupriji polažeš samo biologiju, 100 pitanja. Za budžet ti igra ulogu prosek, ko je bio loš djak u srednjoj nema šanse da upadne na budžet, sve zavisi i od prijavljene generacije. Čuo sam da se lako tamo to završava. Za Zemun nmm pojma.
 
Cao,drugari!Ove godine bih trebalo da zavrsim sportsku i zdravstvenu skoli u Bg-u odsek sportski fizioterapeut..pa me interesuje gde moze da se specijalizira i svaka informacija bi mi bila vise nego korisna!!Hvala punoo
heej ja planiram da upišem to tako da bi i meni svaka informacija bila vrlo korisna hahha, koliko su realne šanse zaposlenja posle ove skole?
 

Back
Top