Visa Medicinska?

Ovo je broj poena koji je trebao za upis prosle godine,ali su tada primali 370 sestara,a sada 120,oko 300 fizioterapeuta,a sada 100,tako da ce verovatno ove godine trebati vise poena:
1.nutricionista-samofinansiranje-68.52/budzet-87.82
2.med-laboratorijski tehnolog-73.94/87.82
3.radiolog-51.32/79.84
4.radni terapeut-55.7/75.54
5.sanitarno-ekoloski inz.-40.38/86.00
6.fizioterapeut-73.56/90.00
 
Poslednja izmena:
Ovo je broj poena koji je trebao za upis prosle godine,ali su tada primali 370 sestara,a sada 120,oko 300 fizioterapeuta,a sada 100,tako da ce verovatno ove godine trebati vise poena:
1.nutricionista-samofinansiranje-68.52/budzet-87.82
2.med-laboratorijski tehnolog-73.94/87.82
3.radiolog-51.32/79.84
4.radni terapeut-55.7/75.54
5.sanitarno-ekoloski inz.-40.38/86.00
6.fizioterapeut-73.56/90.00

A znas li koliko je poena trebalo za med. sestru, opsti smer?
 
Zanima me,,, Posto svi polazu isti test... Test iz Biologije... Da li postoji neko jedinstveno rangiranje ili ne?

Bilo bi smesno da se na primer, ja prijavim za smer Laboratorijskog Tehnologa, i imam 86 poena, budem ispod crte za taj smer, a da na Opstem smeru neko sa 80 bude primljen sa manjim brojem poena.

Po logici, bi trebalo da prime one sa najvecim brojem poena...

Ali me zanima sta je u praksi?
kako rangiraju?

Hvala svima
 
Zanima me,,, Posto svi polazu isti test... Test iz Biologije... Da li postoji neko jedinstveno rangiranje ili ne?

Bilo bi smesno da se na primer, ja prijavim za smer Laboratorijskog Tehnologa, i imam 86 poena, budem ispod crte za taj smer, a da na Opstem smeru neko sa 80 bude primljen sa manjim brojem poena.

Po logici, bi trebalo da prime one sa najvecim brojem poena...

Ali me zanima sta je u praksi?
kako rangiraju?

Hvala svima

Pre upisa biras smer koji upisujes i za svaki smer je posebna lista.
 
Ako su posebne liste za svaki smer, kao sto kazes... a svi polazu isti predmet za prijemni.

To znaci da npr. za Opsti smer gde primaju 120, neko sa 76 poena moze da bude primljen, a ja sa 85 poena necu biti primljen.

zaista smesno.. zasto ne bi primili nekoga ko ima vise poena...???
 
Jel izasao informator????
Danas sam bila u skoli. Nema nikakvog informatora i nece ga ni biti. U Konkursku koji je raspisan su svi podaci. Jos se ne zna koliko ce biti upisano na teret budzeta, a koliko samofinansirajucih od ukupnog broja studenata koje ce upisati. Nema vise ni onih skripta koje su, kazu, nekada postojale. Uci se iz knjiga iz Biologije iz srednje medicinske skole.
 
Ako su posebne liste za svaki smer, kao sto kazes... a svi polazu isti predmet za prijemni.

To znaci da npr. za Opsti smer gde primaju 120, neko sa 76 poena moze da bude primljen, a ja sa 85 poena necu biti primljen.

zaista smesno.. zasto ne bi primili nekoga ko ima vise poena...???

Pa logicno je da npr za lab.tehnologa treba vise poena nego za sestru.Ti zbog toga i biras smer koji ces da upises,niko te ne tera da upises za tehnologa.
 
Nije logicno, obzirom da svi polazu isti prijemni ispit.

Da su hteli da razdvoje, trebalo je da za Sestre polazu Anatomiju i Fiziologiju kao i u drugim visim skolama, a da za Tehnologe polazu Hemiju i Biologiju.

Onda ima smisla rangirati po smerovima, jer se druga merila gledaju. Za jedan smer je jedno a za drugi drugo.

Ako se razumemo, treba da dozvole ljudima da ako ne upadnu na jedan smer, a imaju vise poena od nekog drugog ko je polagao isti test, imaju pravo na drugi izbor.

A ne da se upisu oni sa manje poena.
 

Back
Top