Visa Medicinska?

Idem u srednju elektro skolu(Boze , po koji put ovo pisem) , NE MOGU na medicinski fax,i prvo cu da zavrsim visu medicinsku, smer za radiologa. Ima neko da mi kaze koliko je tesko? I kada zavrsim visu, prebacicu se na medicinski fax u NS, stomatologiju.. Nazalost, krenucu od prve godine, ali ce mi priznati neke ispite.. Visa je verovatno neuporediva laksa od faxa? Mene isto interesuje koje knjige trebaju za prijemni.. Ja cu spremiti biologiju , a sa hemijom neka mi je dragi Bog u pomoci, jer bukvalno ne znam nista, nisam je ni imao u sredj\njoj uopste... I uzecu neku knjizicu iz latinskog, da malo udjem u fazon sa tim.. Da li je teska anatomija? Posto je na faxu ona najteza... Hvala unapred/ :)
 
Idem u srednju elektro skolu(Boze , po koji put ovo pisem) , NE MOGU na medicinski fax,i prvo cu da zavrsim visu medicinsku, smer za radiologa. Ima neko da mi kaze koliko je tesko? I kada zavrsim visu, prebacicu se na medicinski fax u NS, stomatologiju.. Nazalost, krenucu od prve godine, ali ce mi priznati neke ispite.. Visa je verovatno neuporediva laksa od faxa? Mene isto interesuje koje knjige trebaju za prijemni.. Ja cu spremiti biologiju , a sa hemijom neka mi je dragi Bog u pomoci, jer bukvalno ne znam nista, nisam je ni imao u sredj\njoj uopste... I uzecu neku knjizicu iz latinskog, da malo udjem u fazon sa tim.. Da li je teska anatomija? Posto je na faxu ona najteza... Hvala unapred/ :)

Za prijemni se polaze samo biologija za sve smerove. I visa je teska, po pitanju obaveza, a po pitanju predmeta za taj smer ne znam. Mada je svaka skola teska na svoj nacin i ne trebas nista unapred da potcenjujes. Prvo se raspitaj da li uopste mozes sa tom srednjom skolom da upises ovu visu.
 
Za prijemni se polaze samo biologija za sve smerove. I visa je teska, po pitanju obaveza, a po pitanju predmeta za taj smer ne znam. Mada je svaka skola teska na svoj nacin i ne trebas nista unapred da potcenjujes. Prvo se raspitaj da li uopste mozes sa tom srednjom skolom da upises ovu visu.


Zvao sam ih vec, a i pise na sajtu da za radiologa mogu konkurisati osobe bilo kojeg srednjoskolskog usmerenja.. Ima neko da ima kaze koji se delovi iz knjige spremaju? Koji si ti smer ? Teska je anatomija?
 
Ja sam opsti smer, i imala sam fiziologiju sa osnovama anatomije i nisam imala problema sa tim predmetom, jer je profesorka i vise nego ok, kolokvijum je bio neki test koji postoji na kraju knjige. Ne znam ko predaje radiolozima i koliko se uci anatomija na tom smeru. Pogledaj malo po forumu jer sigurno ima negde napisano koji su izdavaci knjiga iz kojih se uci za prijemni. Bude bukvalno iz svake oblasti po neko pitanje, samo ona oblast o cajevima ne bude, iz ekologije bude po jedno pitanje, ili ni jedno, zavisi. Mada sad se vise ni ne secam. :)
 
Ima neko iskustva sa prebacivanjem na medicinski fax sa više škole? Ja sam pisao mail ženi u sekreterijatu medicinskog faxa u NS, pitao sam je kada bih završio smer za radiologa, i kada bih se prebacio, na kojoj godini bih bio, a ona kaže ne zna, zavisi od plana i programa.. Pa ko onda zna.. Treba da studiram tri godine na visokoj medicinskoj, pa da opet krenem od prve? Tako da molim svakog ko je upućen da mi pomogne.. I da, da li bih mogao da budem na budžetu ukoliko bih se prebacio na fax ? Naravno, ukoliko bih imao dovoljno bodova.. I da, nebitno da li se radi o medicinskom u BG-u, ili u NS.
 
Ja sam cula da se za prijemni iz biologije uci iz Biologije za 1,2 i 3 razred medicinske i veterinarske skole. 1 razred autori - Delija Balos, Dragoljub Panic, Branka Stevanovic, Katica Paunovic, Dordje Stevanovic. 2 razred autori - Milivoje Krunic, Ivo Savic, Bozidar Curcic. 3 razred autori - Dragoslav Marinkovic, Marko Andjelkovic, Ana Savic, Vukosava Diklic. Ako odete do skole mislim da mozete da nabavite zbirku iz 2010 godine koja je poslednja izasla, novije za sad nema...
 
Zna li neko da li je neko uspeo sa visokom medicinskom opsti smer da se zaposli u Engleskim govornim podrucjima?
Velika Britanija, Kanada?

Ono sto sam ja uspela da saznam jeste da primaju uglavnom radnike u Australiji,Kanadi,USA, koji su zavrsili Bachelor na engleskom jeziku..knjige, predavanja..sve na engleskom jeziku :D
Hvala dobri ljudi
 
da li neko moze da mi kaze autore knjiga iz biologije za medicinsku skolu, posto se spremam za visu medicinsku, ali sam isla u gimnaziju pa nemam nikakvih dodirnih tacaka sa medicinskom skolom i njihovim udzbenicima? koliko ima tih knjiga iz biologije, 3 ili 4 ? hvala unapred
 
Pozdrav svima ako vas ima :)

Trebale bi mi informacije za upis VZS (Visoka zdravstvena skola - Zemun), smer Strukovni Fizioterapeut.

Procitah vecinu odgovora gore, vidim da je za prijemni potrebna literatura iz srednje medicinske skole, predmet Bilogija za 1, 2 i 3 razred(odgovori su od pre par godina), zanima me jel ovogodisnji prijemni bio iz iste oblasti/literature?

Takodje vidim da je za upis potrebna srednja skola u cetvorogodisnjem trajanju, dali je bitno koja? tj. dali je smer neki faktor?

-Ima li nekog ko vec studira fizioterapiju na VZS? kaki su vam utisci?

I ako ima nekog da je ove godine polagao prijemni, kako je bilo?

Unapred hvala, i zivi bili.
 
Pozdrav :)

Vec sam pitala na razlicitim temama ali nisam dobila odg.
Koja je razlika izmedju vise medicinske i zdravstvene nege/sestrinstva koje traju 4god na fakultetima? Koja je razlika-neki plus?

Unapred hvala.
 

Back
Top