zastita fascikli i fajlova

ahil61

Početnik
Poruka
1
Da li neko moze da mi kaze kako da definisem password za svaku fasciklu ili fajl u racunaru , tako da samo ja mogu da ih otvaram? Lako mi je Ms Office fajlove ali zelim da zastitim svaku fasciklu i fajl. Cuo sam za encryption ali mi se to cinu mnogo komplikovano. Takodje zelim da zastitim i CD ROM i DVS na koje sam "nerezao" neki sadrzaj od neovlascenog otvaranja.
 
E sad odjednom mnogo pitanja ali nema veze...

Da bi zastitio foldere od gledanja drugih osoba koje imaju pristup racunaru najbolje je da uzmes neki poznat program koji to radi (pade mi prvi na pamet) Hiden XP. ili foleder guard.. Pomocu ovih programa mozes da uradis sakrivanje svojih foldera a sto se tice zastite CD-a to je vec malo teze i rekao bih iskreno da ne znam nesto sto ti moze da pomogne..

Poz.
 
Da, folder guard je odlican, potrazi ga na Google. Mislim da probna verzija traje oko 30 dana, i u tom roku moras da ukucas serijski broj ili da se prijavis na njihov site (ili oba) ne secam se. Uglavnom, on ti bas trazi password za svaku fasciklu pojedinacno ako si je za nju postavio, i ne bi trebalo da imas problema sa njim. Za zastitu CD-a, ne verujem ni ja - mozda moze preko folder guard-a bas (ili slicnih programa) da se izvrsi zastita samog pristupa uredjaju npr, ako ti je CD rom oznacen sa "E:", onda tu stavis password i svaki put kad ubacis CD ili hoces da pogledas sta ima unutra on se ponasa kao da je obican HD, mada nisam u to siguran.
 

Back
Top