DVD rezac i DVD cd-ovi

1.Radio sam sa oba i NEC je malo bolji s tim sto ima veoma slabo vreme odziva.
Sve ostalo mu je OK.
2.Sad da ne pricam istoriju, DVD+R je bolji jer se razvijao mnogo brze od DVD-R i koristio bolju tehnologiju.
DVD-R su razvijali DVD forum i Pionir, a svi ostali su se bacili na DVD+R.
Ovi prvi su imali jedno vreme prednost, a kasnije jednostavno nisu mogli da sustignu DVD+R po pitanju brzine i prostora.
 
NEC ti je bolji, barem po mome misljenju. Neki ga nativaju cak i "najboljim u svijetu". a sad ti presudi. na dosta foruma ga hvale, i to nenormalno.

a za DVD+R i DVD-R je dosta razlike. ja sam se malo za to zanimao. valjda jedan od ova dva tipa ne prolaze dobro u DVDplayerima (kucni kino). kolko sam ja zenu razumio, ima jedan (najvjerovatnije DVD-R) nekakvu "crtu" po sredini, kao da je razdijeljen na dva dijela. do te "crte" cita, ali dalje neki citaci otkazu. sad, tako sam ja cuo, pa me nemoj drzat za rijec! :roll:
 
Pa oba rade na NEC-ovom cipsetu.
A i logicno je da Pioneer radi dobro sa DVD-R.
Inace razlika nije toliko velika ali ja malu prednost dajem NEC-u.
Samo ne mogu da nadjem DVD na 16X, da im vidim i tu vremena.
@Scar Face
Ta crta ti znaci da je DVD medij vrisno i nema sanse da ce ga ista procitati (dobro, ima programa i za to).
A sto se tice citanja ostecenih DVD jeva, najbolji je Asusov rezac jer ima mehanizam kojim smanjuje vibracije (a istovremeno i vreme odziva) i time dobijas vecu mogucnost da ce procitati neki ostecen medij nego kod drugih rezaca.
Mada ovo i nije toliko bitno jer imas krs programa za spasavanje podataka sa ostecenih medija.
 

Back
Top