kako ubiti kilograme?

Suuske

Početnik
Poruka
19
Ja se javljam sa (najvjerovatnije) temom koja se milion puta ponovila... :oops: (ako jeste, uputite me , molim vas, gdje da trazim-neki sajt ili ime teme) kako izgubiti kilograme? kako kombinovati fizicku aktivnost sa hranom, je li pametno vjezbati prije ili poslije obroka, kad, kako, sta....? znate vec...kako skinuti kilograme na najefikasniji nacin? :oops: bez cajeva, carobnih pilulica itd itd..bavim se sportom ( 3x nedeljno - aerobik i slicno) Ako hocete, mozete i mail da mi posaljete... Hvala unaprijed..
 
kako sam ja skinula 15kg za 3 meseca:
dorucak nesto slatko,kafa,vitaminski napitak
rucak:meso povrce i desert normalne kolicine
vecera:parce sunke ili jogurt u mimalnim kolicinama cisto da ne umres od gladi
coca cola zabranjena,kao i sve vrste sokova.pij samo vodu.jedi hleb od juce da bi ga manje jela.manje przeno,vise kuvanojedi voce da izbegnes zatvor.nema grickanja izmedju obroka
SRECNO
 
hanibal77:
kako sam ja skinula 15kg za 3 meseca:
dorucak nesto slatko,kafa,vitaminski napitak
rucak:meso povrce i desert normalne kolicine
vecera:parce sunke ili jogurt u mimalnim kolicinama cisto da ne umres od gladi
coca cola zabranjena,kao i sve vrste sokova.pij samo vodu.jedi hleb od juce da bi ga manje jela.manje przeno,vise kuvanojedi voce da izbegnes zatvor.nema grickanja izmedju obroka
SRECNO
E, hvala ti za ove konkretne savjete...da li si se bavila sportom za to vrijeme...i sta ako dobijes zelju za grickalicama (a to je u stvari moj problem)...imas li neke "trikove" za to..?
 
Suuske:
DJ_MaRe:
trci... sto vise, to bolje... :roll:
Znas, ja sam cula da ako imas visak kilograma ( a ja ih vec poodavno imam) i onda naglo krenes da se bavis sportom da se to salo u stvari, pretvori u misice, znaci, da ti kilogrami ostaju, samo da se pretvaraju u misicnu masu..a ja bih htjela da ih IZGUBIM...

e, pa lose si cula... Trcanje je kardio vezba, i od njega se najbolje gube kilogrami... a sport je jedino sto i mose da ti skine kilazu...sta si ti htela? da sedis u fotelji i gubis kilograme gutajuci neke plave pilule? mislim stvarno.... :roll:
 
DJ_MaRe:
Suuske:
DJ_MaRe:
trci... sto vise, to bolje... :roll:
Znas, ja sam cula da ako imas visak kilograma ( a ja ih vec poodavno imam) i onda naglo krenes da se bavis sportom da se to salo u stvari, pretvori u misice, znaci, da ti kilogrami ostaju, samo da se pretvaraju u misicnu masu..a ja bih htjela da ih IZGUBIM...

e, pa lose si cula... Trcanje je kardio vezba, i od njega se najbolje gube kilogrami... a sport je jedino sto i mose da ti skine kilazu...sta si ti htela? da sedis u fotelji i gubis kilograme gutajuci neke plave pilule? mislim stvarno.... :roll:
Mislim, da li je mozda pametno prvo da se bacim da dijetu pa onda na vjezbe, ili je, ipak najbolje sve skupa, odjednom..? ozbiljno... :!:
 
pa i meni je problem jer sam se posle dve godine opet ugojila.najbolje zalepi slicice dobrih cica na frizider,pricaj svima da si na dijeti da bi te bilo sramota ako posustanes,razmisli koje su ti krizne situacije pa ih izbegavaj.meni npr kad ne radim ili kad muz jede nesto lepo.pa kad on pravi veceru ja zapalim u kupatilo da stavljam maske
 
hanibal77:
a za to pretvaranje sala u misice ima i tu istine
nije tacno... salo se nikako ne moze pretvoriti u misice... lipidi ne idu u proteine... to nije moguce...

ali je moguce krenuti sa bildovanjem i u isto vreme povecati misicnu masu i smanjiti salo... ali to ovde ne moze nikako biti slucaj... zato, ponavljam... NA TRCANJE!
 
chemical ali:
Suuske:
... kako kombinovati fizicku aktivnost sa hranom, je li pametno vjezbati prije ili poslije obroka...
Pametno je vježbati prije obroka. Ali, pošto ti hoćeš da smršaš, dobro se najedi prije vježbanja... To će sve fino da ti se izmućka u stomaku, pa ćeš da se ispovraćaš i ništa ti se neće zalijepiti.
sta da kazem..? :( ? ili :x ? ili :? ?
pusica u svakom slucaju :)
 
DJ_MaRe:
hanibal77:
a za to pretvaranje sala u misice ima i tu istine
nije tacno... salo se nikako ne moze pretvoriti u misice... lipidi ne idu u proteine... to nije moguce...

ali je moguce krenuti sa bildovanjem i u isto vreme povecati misicnu masu i smanjiti salo... ali to ovde ne moze nikako biti slucaj... zato, ponavljam... NA TRCANJE!
kad sam vezbala u teretani nisam nista izgubila na tezini nego jos i dobila ali sam izgubila salo!
 
hanibal77:
DJ_MaRe:
hanibal77:
a za to pretvaranje sala u misice ima i tu istine
nije tacno... salo se nikako ne moze pretvoriti u misice... lipidi ne idu u proteine... to nije moguce...

ali je moguce krenuti sa bildovanjem i u isto vreme povecati misicnu masu i smanjiti salo... ali to ovde ne moze nikako biti slucaj... zato, ponavljam... NA TRCANJE!
kad sam vezbala u teretani nisam nista izgubila na tezini nego jos i dobila ali sam izgubila salo!
Ja se upravo tog bojim ! Kako to da izbjegnem :?:
 
hanibal77:
kad sam vezbala u teretani nisam nista izgubila na tezini nego jos i dobila ali sam izgubila salo!
pa to ti i pricam... to ti je efekat teretane... skinula si salo, ali si dobila na misicima... rezultat= ista ili veca tezina...

ali ovde je polemika pocela jer je pomenuto da kada sam ja predlozio trcanje, to moze izazvati isti ovaj efekat... a NE MOZE...

ko ima u cilju da smrsa, nema sta da trazi u teretani... nego samo i iskljucivo kardio vezbe...
 
DJ_MaRe:
hanibal77:
kad sam vezbala u teretani nisam nista izgubila na tezini nego jos i dobila ali sam izgubila salo!
pa to ti i pricam... to ti je efekat teretane... skinula si salo, ali si dobila na misicima... rezultat= ista ili veca tezina...

ali ovde je polemika pocela jer je pomenuto da kada sam ja predlozio trcanje, to moze izazvati isti ovaj efekat... a NE MOZE...

ko ima u cilju da smrsa, nema sta da trazi u teretani... nego samo i iskljucivo kardio vezbe...
sa tim se slazem rekla sam samo da ima istine u tome da NEKA vezbanja ne moraju da dovedu do skidanja tezine
 
hanibal77:
pa nemoj da bildujes i izbegavaj staticne vezbe!trci ali ne sporo nego bas trci,isto vazi i za bajk.radi ono sto stvarno znoji.koliko imas kg ako nije tajna?
Imam 27 godina, 170 cm visoka i 73 kg teska :shock: volim cokoladu i sladoled...ne pijem nista sto je gazirano, ne pusim, u sustini ne jedem obilne obroke ali stalno nesto "jeduckam" najcesce "nesto slatko" :oops:
 
Ja samo posle porodjaja imala 12 kg viska. Skinula sam za 3 meseca. U narednih 6 skinula jos 8, tako da sam na manjoj tezini nego pre trudnoce.
Dok je bilo lepse vreme setala sam sa malom po 3-4 sata svaki dan, ali sa malo brzim tempom. Pila sam samo vodu. Sad sam takodje dosta aktivna uz nju. Uzimam vise manjih obroka dnevno, i grickam izmedju, ali mislim da je fizicka aktivnost cudo. Imam i 45 stepenika u kuci, pa zamisli samo da ih predjem bar 10 puta dnevno.
Inace ako si iz Beograda imas u ulici Tadeusa Koscuskog kod biljne apoteke mnogo dobre nutricioniste. Moj drugar je imao nesrecu i lezao 4 meseca u bolnici. Nabacio mnogo kilograma. Otisao je pre mesec dana, pridrzava se ishrane koju su mu prepisali i skinuo je 2 kg. Znam za jos neke ljude koji su bili kog njih i svi su zadovoljni.
U svakom slucaju puno srece.
Pozdrav :D :D :D
 
Sub, 01. januar 2005 21:09 kako ubiti kilograme? Odgovorite sa citatom

--------------------------------------------------------------------------------

Ja se javljam sa (najvjerovatnije) temom koja se milion puta ponovila... (ako jeste, uputite me , molim vas, gdje da trazim-neki sajt ili ime teme) kako izgubiti kilograme? kako kombinovati fizicku aktivnost sa hranom, je li pametno vjezbati prije ili poslije obroka, kad, kako, sta....? znate vec...kako skinuti kilograme na najefikasniji nacin? bez cajeva, carobnih pilulica itd itd..bavim se sportom ( 3x nedeljno - aerobik i slicno) Ako hocete, mozete i mail da mi posaljete... Hvala unaprijed..
ZABORAVI NA OBROKE...KAD HOCESH DA SMRSHASH NE JEDESH...I NARAVNO, RADIS VEZBE...TRCANJE...BAJK...PLIVANJE, ZNOJENJE U SAUNI...
 
Da zaboravi na obroke??? :shock: Ni u ludilu! I, 5 manjih obroka dnevno je mnogo bolje nego 3 srednja ili veca. Za dorucak zitarice, za veceru nesto lako, i naravno, nekoliko sati pre spavanja nema hrane. Isto tako, kad ogladnis jedi voce, jabuke su tu recimo, super. Fizicka aktivnost obavezno. Koju god da odaberes, pored nje izaberi i setnju, sto vise mozes! Ako je moguce malo brzim tempom, ne mislim da treba da zapinjes na ulici :wink: Nemoj piti gazirane sokove, kafu pij bez mleka... Vazno je da ti ishrana bude raznovrsna!!! Znaci, nikakvo drzanje dijeta. Samo promeni nacin ishrane.
Neke moje drugarice vec mesecima drze dijetu tipa- danas samo slatko, sutra samo voce, prekosutra povrce.... covece, na sta li lici njihov stomak! A gubljenje kilograma ni na vidiku, ili, sto sam isto videla- izgubi 2kg, ali ubrzo dobije 4! Znaci, nista od tih gluposti!
I pij puuuuuuuuuuuno vode! Ako nisi navikla, u pocetku ce ti to biti strasno, ali ubzo ces se navici.
Nadam se da ces naci rezim koji ce ti odgovarati. SRECNO!!!!! :wink:
 
DJ_MaRe:
ko ima u cilju da smrsa, nema sta da trazi u teretani... nego samo i iskljucivo kardio vezbe...

Mare, sve si lepo pricao do ovde! :P
Nema bolje kombinacije za mrsavljenje od teretane + cardio! Prednost teretane je sto izgradjujemo misice i telu je posle potrebno vise kalorija za njihovo odrzavanje (oblikovanje i zatezanje tela i da ne spominjem), samim tim mozes normalno da jedes, a da se ne gojis! Cardio jeste na prvom mestu, ali ne sme ni da se preteruje (max 45min), cak je bolje brzo hodanje ( do 7 km /h), sve to 3x nedeljno.
 

Back
Top