Kako izvaditi pasos (novi)?

snaja88

Veoma poznat
Poruka
11.260
Hi,

imam 22 godine i blagi invaliditet (misicna distrofija, najveci mi je problem ravnoteza pa ne mogu sama hodati).

Moji roditelji su jako spori i sve odugovlace (decko i ja smo trebali ici u Rim 23.Marta al jos nemam pasos niti je proces pocet pa smoo morali otkazati i ode depozit od 200 Evra) i cisto sumnjam da zele da ikad napustim drzavu, jedva su se nakanili da mi izvade licnu kartu pocetkom Maja 2010!

Pre 3 nedelje uplatili smo depozit za odmor Juna 22 u Grckog, Halkidiki (Nikiti).
Moji se kunu da cu dobiti pasos do tada, mada to isto su govorili i kad smo trebali ici za Rim pa nista! Gnjavim oca od 1.Januara da mi sredi za pasos (tad sam vec razmisljala da idem negde krajem Marta) i on je uvek 'ne mogu sad, previse posla, to cu sigurno sledece nedelje'. I tako vec 3 (TRI) meseca.

Normalno, na njih se ne mozes osloniti ni za sta, tako da zelim da znam tacan, najdetaljniji postupak da ja i decko izvadimo pasos za mene (on je Britanac, ima pasos).

Od drugarice sam cula da za osobe sa manjim ili vecim invaliditetom ima neki drugaciji postupak za to, neka posebna zgrada koja samo to radi, ali samo subotom. Ja sam na Vozdovcu.

OK, odmor nam je uplacen za kraj Juna, vise od 3 meseca, ali ne znam koliko cak i normalan proces traje (ako osoba nema invalidited). Ne osecam se veoma sigurno bez pasosa, a svakog dana 22.Jun je sve blizi i blizi.

Bila bih veoma zahvalna na necijoj pomoci; ako ovo nije u dobrom forumu molim vas premestite.
Hvala
 
Vadila sam nova dokumenta pre par nedelja i videla na zidu jedno obavestenje koje vazi za osobe sa invaliditetom a ato je da oni imaju poseban dan kada dolaze na prijem za izradu novih dokumenata. Raspitaj se u svojoj policijskoj stanici da li i kod njih postoji taj dan (a verujem da da). Ovo obavestenje sam videla u policijskoj stanici u majke Jevrosime.
 

Back
Top