cuda bozija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јадно је како се ви играте са нечијом вером. Ово је тобоже форум за оне који верују и који хоће да верују. Код многих од вас се не види минималан искорак, али зато оне који желе да верују у своје "заблуде" желите да срозате на очајнике, итд. Лепо етикетирање. Лепо је и што се мени бришу коментари. Гручо може хришћане да назива некрофилима а хришћани не могу да му поставе дијагнозу.
Ало, шта неки од вас уопште раде овде? Толико сте докони? Немате паметнијег посла? Што не пуститите нас будале да будемо будале а ви будите мудри и мудри. Надимајте се у својој умишљености. Јер сте небо и земљу испитали, све тајне космоса, и све илузије света, и до којег сазнања сте дошли? Једимо и пијмо јер ћемо сутра умрети. То је сво ваше сазнање.
Ко вама брани да будете атеисти?
Ко вама брани да будете то што јесте?
Ко вама дискриминише атеизам?
Ко се вашем неверју руга као што ви просипате изопачености на рачун светиње?
Ако и не верујете, зар је немогуће да један дипломатски и културан дијалог постоји? Можда неком то значи. Као што некима од вас не би било мило да му се ја ругам на рачун мајке, ћерке, итд. није лепо да исту конотацију рефлектујете за нешто што је неком битно јер полаже љубав у то?
Или сте можда још и учитељи истине па бисте да насилно оперишете да нас застрањене отргнете од обмане?
Хвала, али не хвала!
 
Sto rece Coachenko, ljudi koji zele da se niko ne podsmeva njihovim verovanjima, ne bi trebalo da imaju tako smesna verovanja...

Ironija je zarazna bolest. Jos kad bi bila potkovana nekim argumentima, to bi bilo ok. Meni je tragicno a ne smesno da se neko ruga i ponosi svojim neznanjem a drugog dovodi pred lice srama. Po kom kriterijumu je Hriscanstvo smesno? I po kom kriterijumu ti verujes da je tvoje ubedjenje u suprotno osnovano?
 
Ironija je zarazna bolest. Jos kad bi bila potkovana nekim argumentima, to bi bilo ok. Meni je tragicno a ne smesno da se neko ruga i ponosi svojim neznanjem a drugog dovodi pred lice srama. Po kom kriterijumu je Hriscanstvo smesno? I po kom kriterijumu ti verujes da je tvoje ubedjenje u suprotno osnovano?

Da mi nisu izbrisali temu hriscanski moderatori, imao bi i neoborivi dokaz da Biblija nije bozja rec na prvoj strani. :)
A hriscanstvo je toliko smesno da ne znam odakle da pocnem.
 
Citiram korisnika rogozuba:

матеј, глава 15, исус критикује фарисеје што не практикују "божију" заповест о убијању деце која опсују родитеље

3. А Он одговарајући рече им: Зашто и ви преступате заповест Божју за обичаје своје?

4. Јер Бог заповеда говорећи: Поштуј оца и матер; и који опсује оца или матер смрћу да умре.
матеј, глава 19, исус каже да ће "вечни живот" добити они који напусте своју децу (што је врста злостављања деце).

29. И сваки, који остави куће, или браћу, или сестре, или оца, или матер, или жену, или децу, или земљу, имена мог ради, примиће сто пута онолико, и добиће живот вечни.

Sta kazes na ovo?
 
Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?

А слушај, кад видим мироточиве иконе или да икона пушта крв, видим да ту има нешто. Баш ме занима да ли је неко покушао да и ове појаве докаже.
 
U prirodi ima mnogo pojava, ciji su uzroci nepoznati i koje ne treba da
smatramo čudima. Nauka će učiniti korak napred, i ta prividna čuda ce doći na svoje mesto u prirodnoj harmoniji.
Istinsko čudo se nikada ne uprošćava, nikada neće biti objašnjeno, zbog toga što je ono Božije delo. Spoljašnjim osećajima nije dostupan način dešavanja čuda.
 
dobro nisam te shvatio ali zar treba dokazivati cuda. U prirodi ima mnogo pojava, ciji su uzroci nepoznati i koje ne treba da
smatramo čudima. Nauka će učiniti korak napred, i ta prividna čuda ce doći na svoje mesto u prirodnoj harmoniji.
Istinsko čudo se nikada ne uprošćava, nikada neće biti objašnjeno, zbog toga što je ono Božije delo. Spoljašnjim osećajima nije dostupan način dešavanja čuda
 
Интересантна ми је појава на грчком острву Кефалонија. Тамо се сваке године на празник Успења Пресвете Богородице, на месту где се некада налазио манастир, спуштају са брда змије отровнице у великом броју. Тога дана, змије су сасвим безопасне и накада никога нису напале, чак се људи и деца играју са њима. Већ следећег дана то постају ''опасне змије'' којима не треба прилазити.

Негде сам то гледао, али се не сећам где, ако неко зна о којем филму се ради, нек постави.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top