cuda bozija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?

normalno...narocito u posljednje vrijeme;
kad god upalim tv...tamo neko cudo...te rekonstrukcija vlade, te krompir 100 dinara...
...radnici koji nisu dobili plate 5 godina jos zivi...

mada, ozbiljno pocinjem sumnjat u identitet autora ovih...priloga...: (((
 
Pa vidi se da nisi svestan koliko svetih ljudi ima u pravoslavlju i njihovih svetih dela pa zar su oni svi ludi a ti pametan napisi ti neko delo pa necu verovati u boga.
Iskreno, zabole me u šta ćeš ti verovati. :)

Neko ko je spreman da poveruje da će živeti večno, al da prvo mora da umre, a kao vodič kroz tu bolesnu ideju koristi sanovnik iznastavljan od narkomanskih snova bolesnih i neukih ljudi, jednostavno nije vredan napora.

Znam ja da ima u pravoslavlju gomila "svetih ljudi". Svaka autokefalna crkva ih štancuje da slučajno ne zaostane za sestrinskim crkvama. A sveta dela su im uglavnom bila da su jedared sedeli pored svete vatre u svetoj pećini na svetom panju i kad su zadremali, ukazalo im se... nešto. :)
 
sta je ovo majke ti neke naucne emisije nigde dokaza,a da li si svestan koliko ima svetaca u pravoslavnoj crkvi i njihovih dela,koji su to veliki sveci u islamu osim muhameda i koja su dela osim kurana.
 
pa zasta onda svetski mocnici kada oni mogu sve i da se balsamuju to ne cine sto ne izvade neki les ceo kad moze to da se radi malo mucni glavom.

Lenin_mummy.jpg
 
da postoje danas cuda...


2 Solunjanima 2

3 Da vas niko nikakvim načinom ne prevari, jer najpre treba da dođe otpad, i da se pojavi čovek bezakonja, sin pogibli,

4 protivnik koji se uznosi iznad svega što se zove Bog ili se obožava, da će čak u Božjem hramu zasesti i proglasiti sebe Bogom.

8 Tad će se otkriti bezdušnik, koga će Gospod Isus oboriti dahom usta svojih i uništiti svetlošću pojavljenja svoga.

9 Pojavljenje tog bezdušnika biće po moći sotoninoj, sa svakojakim čudesima, znacima i čudima lažnim,

10 i sa svakim zlobnim zavođenjem za one koji propadaju, jer ljubavi istine ne primiše da bi se spasli.

11 Zato će im Bog poslati silu prevare da veruju laži,

12 da se osude svi koji ne verovaše istini, već zavoleše nepravdu.

:aha:
 
da postoje danas cuda...


2 Solunjanima 2

3 Da vas niko nikakvim načinom ne prevari, jer najpre treba da dođe otpad, i da se pojavi čovek bezakonja, sin pogibli,

4 protivnik koji se uznosi iznad svega što se zove Bog ili se obožava, da će čak u Božjem hramu zasesti i proglasiti sebe Bogom.

8 Tad će se otkriti bezdušnik, koga će Gospod Isus oboriti dahom usta svojih i uništiti svetlošću pojavljenja svoga.

9 Pojavljenje tog bezdušnika biće po moći sotoninoj, sa svakojakim čudesima, znacima i čudima lažnim,

10 i sa svakim zlobnim zavođenjem za one koji propadaju, jer ljubavi istine ne primiše da bi se spasli.

11 Zato će im Bog poslati silu prevare da veruju laži,

12 da se osude svi koji ne verovaše istini, već zavoleše nepravdu.

:aha:

Дела апостолска, глава 2

17. И биће у последње дане, говори Господ, излићу од Духа свог на свако тело, и прорећи ће синови ваши и кћери ваше, и младићи ваши видеће утваре и старци ваши сниће снове;
 
Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?

Izvini ali zar ne moze i ..... ciniti lazna cuda da navede ljude. Nikada se ne bih molio kostima, nekoga sveca koga je narod proglasio svetim, za isceljenje vec Bogu, Eto meni se cesto desavaju cuda,
 
A evo jos nesto besmrtna:

A kod vas nema cuda jer nemate Duha Svetoga ..

Јован, глава 14

11. Верујте мени да сам ја у Оцу и Отац у мени; ако ли мени не верујете, верујте ми по тим делима.
12. Заиста, заиста вам кажем: који верује мене, дела која ја творим и он ће творити, и већа ће од ових творити; јер ја идем к Оцу свом;
13. И шта год заиштете у Оца у име моје, оно ћу вам учинити, да се прослави Отац у Сину.
14. И ако шта заиштете у име моје, ја ћу учинити.
15. Ако имате љубав к мени, заповести моје држите.
16. И ја ћу умолити Оца, и даће вам другог утешитеља да буде с вама вавек:
17. Духа истине, ког свет не може примити, јер Га не види нити Га познаје; а ви Га познајете, јер у вама стоји, и у вама ће бити.
 
Poslednja izmena od moderatora:
moze naravno ali ti se lako prepoznaju a ovi pravi sveti ljudi se ne eksponiraju u javnosti ne znam da li si cuo za serafima rouza koji je ziveo i umro u vreme televizije a da nema niti jedan njegov snimak ili ava justin popovic i mnogi drugi,a sveti ljudi su samo posrednici izmedju boga i ljudi koji su toliko duhovno bili uznapredovali da ti i ja ne mozemo to da zamislimo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top