cuda bozija
Strana 1 od 37 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 905

Tema: cuda bozija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    16

Podrazumevano cuda bozija

Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?

Legenda
    Učlanjen
    29.03.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Podrazumevano Re: cuda bozija

Čudo božije je žena definitvno.
    Svakim danom sve više se tom čudu divim.

Zaslužan član
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Pa eto, meni je pravo čudo u pravoslavlju taj manastir sv. Vasilija.
    Tamo kaluđeri nakupe štake pa naslažu uz zidove da su to kao ostavili oni što su došli na štakama, a otišli na rolšuama.

I sad... Meni čudo kako to neko ne pokrade noćom.

Primećen član traumland (avatar)
    Učlanjen
    31.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku
    Tamo kaluđeri nakupe štake pa naslažu uz zidove da su to kao ostavili oni što su došli na štakama, a otišli na rolšuama.

Govoris o mestu na koje nikad nisi krocio i verovatno nikad neces ni skupiti hrabrosti da odes tamo i vidis stvari drugim ocima.
    Tvoj izbor je da ne verujes i ja to, naravno postujem...
    Poslednji put ažurirao/la LBarbara : 14.03.2011. u 07:46 Razlog: uvredljivo
    Moj zivot je kao Wimbledon..samo trava i bele linije..

fighter vs 9/11 nije na forumu
    "A dokazi su i u vama samima, zar ne vidite?" (Kur'an, 51:21)
    Ističe se fighter vs 9/11 (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio rockstena Pogledaj poruku
    Da li verujete u cuda bozija,kada kazem cuda mislim na pravoslavlje,jer koliko god gledao u druge religije nijedna nema tako istinske dokaze kao u pravoslavlju odnosno nema ih uopste?
    Mislis da Isusa na pegli!?

Nadam se da se neko nece uvrijediti, samo se salim. Ali moram sa da odregujem na "NIJEDNA NEMA" a pogotovo na "TAKO".
    Ikre' bismi-Rabbikelezi halek!
    (Čitaj, uči, u ime Gospodara tvoga, koji stvara)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    16

A zar ima neka drugaTAKO jasne dokaze http://www.youtube.com/watch?v=uXSBvvM6pB4,navedi neke?

Elita xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    79

ne verujem

dokazi? rofl, mozda znas nesto sto ja ne znam, care to share findings?
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Elita xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    79

Citat Original postavio Zazijavalo Pogledaj poruku

neki rolerima neki na skejtu

koi ce ti ku.rac shtake to ni za potpalu ne valja..
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Legenda Fixa (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1019

A zar ima neka drugaTAKO jasne dokaze http://www.youtube.com/watch?v=uXSBvvM6pB4,navedi neke?

чак и да се не ради о подметачини са овим лешом, одакле теби идеја да је ово доказ за било ког бога па још и православног?

Elita xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    79

zazi mursh u manastir nindzo

Učlanjen
    11.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Odgledao sam do kraja.
    Daleko da su ovo dokazi vjere. (bez uvrede)
    1. Zasto ne kopate mrtve?! Idete OPET, OPET i OPET protiv Biblije!
    Imas reference ovdje:
    http://www.bible-topics.com/Burial.html
    2. Kakve veze ima ovo sa Hriscanstvom?! Ako je sledeci klip koji ces mi pokazati kako u manastiru lijece bolesne, onda molim te postedi me! Hinduisti imaju onda DALEEEEEEEEKO vise TAKVIH "dokaza".
    To nisu dokazi vjere?!
    Znas li ko su najomrazeniji u Islamu (i ljudi koji bi po serijatu trebali biti ubijeni). To su sihirbazi. Oni dodirom, pogledom, nepoznatim govorim, lijece... SVE! Nedavno je bio jedan kralj u Bosni i podigao je invalida iz kolica. I sta?! Da je ostao malo duze, nasla bi se neka pametnija grupa i ubila ga. Dok bi ste se vi hvalili da je to dokaz vjere! Mi nismo jedina bica na ovom svijetu, a mnoge bolesti nastaju pod njihovim uticajem. Sihibazi komuniciraju sa njima i tako izgleda da lijece ljude. A time su sebe osudili na vjecnu patnju.
    Nego... Da se vratim ovome... Ostavite vi pokojnike na miru i pocnite da trazite Istinu! Kako!? Ucenjem. Sto vise znate, to je bolje za vas. Trazi iskreno istinu a za ostalo nemoj da brines.

Pitas za neke druge dokaze? Dokaze kao sto si ti iznio imas u budizmu, hinduzmu, zoroastrianizmu, taoizmu... Svuda. Ali to nisu dokazi vjere.

ISLAM

Koji su dokazi Islama?! (samo napomena da ti necu navoditi, iako ih ima PREVISE, dokaze tipa gdje se vidi Allahovo s.w.t. ime, i sl. )

007:203. Kad im nijedan ajet ne doneseš, oni govore: "Zašto ga sam ne izmisliš!" - Reci: "Ja slijedim samo ono što mi Gospodar moj objavljuje. Ovo su jasni dokazi od Gospodara vašeg i uputstvo i milost za ljude koji vjeruju.

1. dokaz Islama je sam Kur'an. Iskreno, nema veceg dokaza igdje. A ujedno cu dok budem ovo pisao, poredjivati sa Hriscanstvom.
    Kur'an je objavljen prije 1400 godina i to je poslednja Objava covjecanstvu. (Nakon Tore, Pslama, Evandjelja). Postoji samo jedan Kur'an. U Kur'anu ne postoji nijedna greska ili kontradikcija. Biblija na drugoj strani ima preko 10.000 gresaka i kontradikcija. I pored svega toga, Biblija je daleko ispravnija od bilo kojeg ucenja neke crkve, i njenim proucavanjem, doslo bi se do toga da ima vise ucenja slicnih islamu nego li hriscanstvu.
    2. E sada ono sto te mozda interesuje. Kur'an je knjiga koju je Bog sacuvao jer je poslednja Objava. Kako je knjiga za vjecnost, ona je i dokaz za vjecnost. 1400. godina prije u Kur'anu su bile zapisane NA HILJADE naucnih cinjenica (vazna stvar je sto zivimo u vremenu nauke) koje su tek nedavno dokazane. Na drugoj strani, Biblija se na jako veliki broj mjesta razilazi sa naukom.

Pa... Evo nekih: (biram sve iz jednog serijala. Ima svega 10 epizoda po 10 minuta. Preporucujem ti da pogledas. Posmatraj slobodno, na koji god zelis nacin, ne pokusavam da te ubijedim vec samo da podijelim stvari u koje ja vjerujem.)

ovdje nesto o embriologiji:

Od treceg minuta imas odlicne stvari ovdje:

Inace, ovaj serijal je napravljen za vas Hriscane.
    Ovaj dio se zove: ISLAM, HRISCANTVO I ZAPAD: http://www.youtube.com/watch?v=JYCK6...eature=related
    A ovaj: DOKAZ DA SU SVI POSLANICI BILI MUSLIMANI: http://www.youtube.com/watch?v=ZTzh2...eature=related

Nadam se da se neces uvrijediti. Pozdrav

002:099. A Mi tebi jasne dokaze objavljujemo i jedino nevjernici neće u njih da vjeruju.

Elita De_Sisti (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    79

Ne bih da se osvrćem na sve iznete tvrdnje, već bih se zadržao na ovoj...

Citat Original postavio fighter vs 9/11 Pogledaj poruku
    Kur'an je objavljen prije 1400 godina i to je poslednja Objava covjecanstvu.... Pslama...
    Šta je to objavljeno u Psalmima?
    Možda nešto u vezi Muhameda?

Učlanjen
    11.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio De_Sisti Pogledaj poruku
    Šta je to objavljeno u Psalmima?
    Možda nešto u vezi Muhameda?
    U istoriji bilo je oko 124.000 vjerovjesnika a od toga 300 su bili poslanici. Da li su svi imali knjige, ne znam, ali su dolazili sa nekim novim objavama.
    Injjil je objavljen Isau a.s., Zebur objavljen Dawudu a.s. a Musau a.s. Tewrat. Zebur ili Psalmi su objavljeni Dawudu a.s.. Kakav je bio original ne mozemo znati. Ono sto se nalazi u Bibliji je toliko koliko je. Skoro sam vidio neko vazno prorocanstvo u Psalmima. Odnosilo se na nacin pozivanja na molitvu. Pokusacu pronaci...
    Ne shvatam sta zelis da pitas? Psalmi/Zebur je samo jedna od Allahovih s.w.t. objava. U Islamu Muhammed s.a.w.s. je pecat poslanstva. Poslednji Boziji poslanik. Ali je covjek. Odabran od Boga. Prenio je Boziju objavu. U Islamu se obozava Bog, Jedan i Jedini a sto se tice poslanika, NE PRAVIMO RAZLIKU.

Al-Beqara
    285. Poslanik vjeruje u ono što mu se objavljuje od Gospodara njegova, i vjernici – svaki vjeruje u Allaha, i meleke Njegove, i knjige Njegove, i poslanike Njegove: "Mi ne izdvajamo nijednog od poslanika Njegovih." I oni govore: "Čujemo i pokoravamo se; oprosti nam, Gospodaru naš; tebi ćemo se vratiti."
    286. Allah nikoga ne opterećuje preko mogućnosti njegovih: u njegovu korist je dobro koje učini, a na njegovu štetu zlo koje uradi. Gospodaru naš, na kazni nas ako zaboravimo ili što nehotice učinimo! Gospodaru naš, ne tovari na nas breme kao što si ga tovario na one prije nas! Gospodaru naš, ne stavljaj nam u dužnost ono što ne možemo podnijeti, pobriši grijehe naše i oprosti nam, i smiluj se na nas. Ti si Gospodar naš pa nam pomozi protiv naroda koji ne vjeruje!

Zaslužan član
    Učlanjen
    01.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Elita De_Sisti (avatar)
    Učlanjen
    30.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    79

Ne shvatam sta zelis da pitas? Psalmi/Zebur je samo jedna od Allahovih s.w.t. objava.
    E, pa vidiš u Psalmima David kaže: "REČE Gospod Gospodu mome: Sedi Meni s desne strane, dok položim neprijatelje Tvoje za podnožje nogama Tvojim"...

Nemoj samo da iskoči neka "originalna" verzija Psalama kao što je iskočilo "originalno" "Jevanđelje" po Varnavi (brodovi uplovljavaju u Jerusalim)

Domaćin gospodarica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    85

Ili verujes ili neverujes nema tu neke narocite filozofije
    Савршенство смирења је у томе да се радосно сносе лажна клеветања и увреде.

Učlanjen
    11.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio De_Sisti Pogledaj poruku
    E, pa vidiš u Psalmima David kaže: "REČE Gospod Gospodu mome: Sedi Meni s desne strane, dok položim neprijatelje Tvoje za podnožje nogama Tvojim"...

Nemoj samo da iskoči neka "originalna" verzija Psalama kao što je iskočilo "originalno" "Jevanđelje" po Varnavi (brodovi uplovljavaju u Jerusalim)
    Ne mogu iskociti originali jer su sve objave prije Kur'an vremeski bile ogranicene. I one vise ne postoje. Pa makar izaslo jos 50 verzija Biblije. A Varnava je po Bibliji bio jedan od Isusovih apostola. A znate da je postojalo preko 80 evandjelja. Problem je sto se vi sledbenici Pavla, daleko od Isusovih ucenja. (bez uvrede) Ali ne slijedite skoro nista od Isusa. Niti se molite kao on, niti se hranite kao on, niti vjerujete kao on (NA OSNOVU BIBLIJE, nemoj mene napadati...).

Psalmi 88:9
    Oko moje usahnu od jada, vičem te, Gospode, vas dan, pružam k tebi ruke svoje.

Psalmi 95:6
    Hodite, poklonimo se, pripadnimo, kleknimo pred Gospodom tvorcem svojim.

Matej 26:39 (Isus) I otišavši malo pade na lice svoje moleći se i govoreći: Oče moj! ako je moguće da me mimoiđe časa ova; ali opet ne kako ja hoću nego kako Ti.

Poslednji put ažurirao/la fighter vs 9/11 : 14.03.2011. u 14:52

Učlanjen
    11.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio gospodarica Pogledaj poruku
    Ili verujes ili neverujes nema tu neke narocite filozofije
    Tako je to mozda u Hriscanstvu.

Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    85

Tako je to mozda u Hriscanstvu.
    zavisi od coveka do coveka

Učlanjen
    11.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

zavisi od coveka do coveka
    Katastrofalno. Ako hoces vjeruj ako neces ne moras. Vjeru ne moze niko dokazati. Ja bih poludio tako. Nije vam lako, nema sta.

''Na nebesima i na Zemlji, zaista, postoje dokazi za one koji vjeruju; i stvaranje vas i životinja koje je razasuo, dokazi su za ljude koji su čvrsto ubijeđeni; i smjena noći i dana i kiša koju Allah s neba spušta da pomoću nje zemlju, nakon mrtvila njezina, oživi i promjena vjetrova – dokazi su za ljude koji imaju pameti. To su Allahovi dokazi koje ti kao istinu navodimo, pa u koje će, ako ne u Allahove riječi i dokaze Njegove oni vjerovati?'' (El-Gašija, 3 – 6)

Zaslužan član
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio traumland Pogledaj poruku
    Govoris o mestu na koje nikad nisi krocio i verovatno nikad neces ni skupiti hrabrosti da odes tamo i vidis stvari drugim ocima.
    Tvoj izbor je da ne verujes i ja to, naravno postujem...
    Ima mnogo mesta na kojima nisam bio, a želeo bih da ih vidim. Ostorški manastir nije jedno od tih mesta. A zašto bi mi za to bila potrebna hrabrost... pojma nemam.

Žalosno je gledati kako jedna vera navodno okrenuta večnom životu svoje dokaze zasniva na leševima. Meni to nekako deluje kao izraz očajanja i želje da ubedite sami sebe u nešto što ni sami ne verujete.

Od saponifikovanih leševa nakon potpomongute mumifikacije, mnogo više bi ubedila objektivna naučna ekspertiza makar jednog tog navodnog čuda isceljenja.
    No leševa ima, kao što ih je oduvek bilo, a ekspertize nema, niti će je biti.
    E, zato ja ne idem Ostrogu i zato se Ostrog kloni da dođe meni.

Elita xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    79

ne rise zazi nego pakuj kufer i pravac ostrog

i poshalji mi email ako ima dobrih seljanki tamo kod njih u srezu

Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    85

Katastrofalno. Ako hoces vjeruj ako neces ne moras. Vjeru ne moze niko dokazati. Ja bih poludio tako. Nije vam lako, nema sta.

''Na nebesima i na Zemlji, zaista, postoje dokazi za one koji vjeruju; i stvaranje vas i životinja koje je razasuo, dokazi su za ljude koji su čvrsto ubijeđeni; i smjena noći i dana i kiša koju Allah s neba spušta da pomoću nje zemlju, nakon mrtvila njezina, oživi i promjena vjetrova – dokazi su za ljude koji imaju pameti. To su Allahovi dokazi koje ti kao istinu navodimo, pa u koje će, ako ne u Allahove riječi i dokaze Njegove oni vjerovati?'' (El-Gašija, 3 – 6)
    Ne razumem odakle izvlacis ovakve zakljucke ali nije ni bitno , nema potrebe da napadas

I da cuvaj se da ne poludis

Zaslužan član
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Georg_Faust Pogledaj poruku
    ne rise zazi nego pakuj kufer i pravac ostrog

i poshalji mi email ako ima dobrih seljanki tamo kod njih u srezu
    Ovo poslednje mogu ti kažem oma. Ako je mesto bar malo zaslužilo reputaciju glede dizanja iz mrtvih, ondak mora da ima dobri snaša jerbo je to povezano jedno s drugim.

Zaslužan član
    Učlanjen
    06.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    0

Ne razumem odakle izvlacis ovakve zakljucke ali nije ni bitno , nema potrebe da napadas

I da cuvaj se da ne poludis
    Ja vidim da je Allah meteorolog. Neka vrsta svetog Ilije.

A beše onaj o Muji koji umre, al na ulazu u raj navali da oće da vidi Alaha, il neće ni da ulazi u raj. Na kraju, malo molio, malo podmitio i puste ga kod boga.
    - Šta se radi, Mujo, oš kahvu?
    - Ne treba mi kahva. Samo htedoh da vidim Allaha.
    - Sad će i Allah, samo da ukuva kahvu.

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.03.2010., 22:06

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •