"Saveti" koje ste dobile u trudnoci, a i posle nje

Nervozna je? Vodi je da joj vade krv, mozda je tiroidna zlezda ( a detetu rastu zubi)
Pa ona ima 6 meseci, sto je ne stavite u dubak?
Namazite med na cuclu,mozda tako prihvati
Kravlje mleko obavezno razblazite
Nemoj joj davati krusku i grasak,jako su purgativni,ne valja da kaki puno
Pomorandza nema nista sto moze da joj smeta(a smeta joj...al kao sigurno nije od pomorandze)
Sto joj ne dajes cokolino ili plazmu sa mlekom na flasicu?
Daj joj prokuvane vode sa secerom,mozda ce hteti,mora da pije bre vodu dete(dok je samo sisala)
Kaki ti 3 puta dnevno??? Juuuu,pa sta joj je? :dash:
Kakila je i sva se zamazala,obrisana je sa (cak) 3 vlazne maramice,nismo je prali,ojela se,a ti je dooobro namazi kada je okupas,znas to kad se ojedu,to mnogo boli bre jbga, dobro je namazi.
Nemoj je presvlaciti nikad u toku noci,da bi naucila razliku izmedju dana i noci( to je ono,danju se ne ojede od kake a nocu se ojede) :roll:

seticu se jos.....
 
Do godinu dana ne sme da se vidi koža ( u originalu rečeno - "golo meso" ), osim na šakama i licu. Samo tako se podiže zdravo dete. Vuneni prsluk do godinu dana ne skidati.
Beli luk obavezno da stoji uz glavicu bebe, a nožić i makaze ispod jogija.
Nokte na nožnim prstićima ne treba seći, sami će oni da se skraćuju :eek:
Ima još, al ne mogu da se setim sad.
A u trudnoći
nemoj da jedeš ljuto, biće beba ljuta i nervozna kad se rodi
Nemoj da spavaš do prozora, obavezno na onoj drugoj strani kreveta, nikako do prozora ( ??? )
... ima još, ali mi stao mozak, setiću se
 
..aaa, tsuy, preshli smo na svekrve..? :zper:

..moji nikada nisu plakali, samo su sisali i spavali..
..za grcheve su super obloge od komovice,
a za zubice im trljaj desni belim vinom.. (nije ni chudo shto su samo spavali.. :roll: )
..ja nisam davala griz deci, ionako su bili buckasti, to je chist skrob, radije sam im davala keks
(koji je, jelte, skrob sa shecerom.. :roll: )..

familija :smajlikojicupakosuivristi: :lol:


ahahahahah keks...
to za vino i to znam
a ima i jos jedna...kada beba nece da spava lepo u mleko/vodu/caj joj se kapne malo rakijce i spava ko ....beba?

Casa piva(mame koje doje) i posle toga spava jako dobro(a mleko nadolazi ko ludo)

isto za belo, ko prvi vidi prvi zubic...da budu beli zubi

jao ima svasta nesto...
 
jaoooo , zhene , umirem .... :zcepanje::zcepanje::zcepanje: .... nemojte mi ovo raditi ... :zcepanje:

ovo za ljutu hranu :zper: ... a ja se tek koji dan projela ljutog , pored luka sad mi to najmilije , kupila sam i onaj extra ljuti chili u prahu .... :eek: .... :zcepanje:

ja nemam familije, pa nema ko da mi soli pamet , u komshiluk ne idem, pa sam se i toga reshila:zper:... ostade mi samo svekrva , ali ona bash nije od onih koje ce krenuti da mi tu mlate okolo ... jedino njena sestra , e ona je sujeverna za medalju:dash:, tako da gomilu stvari,koje smo dobili za bebu, nismo mogli kuci da donesemo, nego vuci na treci sprat kod svekrve ... jer njena sestra kazhe: ne treba nishta spremiti za bebu, mozhe neshto da joj se dogodi, eto jednoj rodjaci umrla beba 3 sata posle porodjaja, jer su imali sve komplet spremljeno kuci ... :roll:... a nema veze shto je jadno dete imalo neizlechivu bolest, jelte :sad2:

pa kako da ne spremim sve , da ostavim ovog jadnog zhivchanog kuci , da dovlachi sve u sobu i sprema, dok se ja poradjam :eek::dash:

ovo za gorushicu i kosu sam chula , i za crveni konac, koji nema shanse da vezhem detetu, koja glupost :lol:
 
A, imam ja jos jednu... ako hoces da ti dete brzo progovori, napoj ga vodom iz klepetuse (zvono koje se stavlja stoci oko vrata )

Ja obe trudnoće nisko a svo troje dečaci :zcepanje:

Kuma mi je rekla da ne kupam bebu svako veče jer će koža da mu se otanji :eek:
I da beo luka ispod dušeka bebinog zajedno sa češljićem i parčetom one pogače što se donosi do 40 dana, zaboravih kako se zove.
A što se tih pogača tiče treba da su neparne pa ako ispadne parna brzo zovi još nekoga, a da kravaj setih se jeeeeee
E kod blizanaca bio problem za te pogače kako da bude neparno a mora za obe bebe
:zcepanje:

Do godinu dana ne sme da se vidi koža ( u originalu rečeno - "golo meso" ), osim na šakama i licu. Samo tako se podiže zdravo dete. Vuneni prsluk do godinu dana ne skidati.
Beli luk obavezno da stoji uz glavicu bebe, a nožić i makaze ispod jogija.
Nokte na nožnim prstićima ne treba seći, sami će oni da se skraćuju :eek:
Ima još, al ne mogu da se setim sad.
A u trudnoći
nemoj da jedeš ljuto, biće beba ljuta i nervozna kad se rodi
Nemoj da spavaš do prozora, obavezno na onoj drugoj strani kreveta, nikako do prozora ( ??? )
... ima još, ali mi stao mozak, setiću se

Ako dete ima tzv rodin ugriz (fleku na nekom delu tela poput podliva), e , to mama treba da liže da bi se povuklo



ooo bem ti zivot, ne mogu se prestati smijati!
 
Ima svega i svacega, stvarno da se covek nasmeje. Dakle standardno:
- U trudnoci ne uzimaj krisom nista da jedes (ne kradi) jer ce bebi ostati beleg. Ako ti se bas nesto prijede pa resis da maznes, obavezno se dohvati po gu.zi , tu beleg ne ostaje :)
- nakon porodjaja, nigde ne izlazi 40 dana, ni ti ni beba,
- ne kupuj stvari unapred za bebu, i niposto ne unosi u kucu, da ne izbaksuziras,
- nisko je devojcica, visoko decak, ako si lepa - devojcica, ako otices - decak,
- ako pijes mnogo kisele vode u trudnoci, beba ce imati veliku kosu
- bebi obavezno crven konac oko ruke, beli luk, makazice i tisovo drvo ispod duseka
- ako beba mnogo place zabodi noz u dovratak (moze samo drveni) bebine sobe, s unutrasnje strane, i nece plakati
- zubici ako je muce, malo belog vina utrljaj u desni
- nocu ne prostiri bebin ves
- ne ljubi, i ne gledaj mnogo bebu, ne tepaj i ne mazi je, moze da "povuce" od tvojih ociju pa da je nesvesno "ureknes"
- ako si ipak radila ovo prethodno, obavezno odvedi bebu da joj neko gasi olovo ili ugljevlje
- ne ljubi bebu dok spava
- beba se smeje u snu - sanja andjele
- ako slabo spava nocu, u poslednji obrok pred spavanje (mleko) slobodno stavi malo svezeg kvasca,
- ne ljubi bebina stopala tesko ce prohodati
Ako se setim jos, pisacu
 
jao, zove mene moja koleginica-ista ona sto mi je rekla da su pomorandze opasne-da me pita kako sam prosla na 4D
ja iskukam i njoj kao sto sam iskukala i ostalima
krene dalje prica i spomenem kako su pocele noge da mi oticu, popodne
i slusam "jao draga, OBAVEZNO da ides da radis UZ abdomena i bubrega, da vidis jel ti bubrezi rade kako treba, NE SMEJU NOGE DA TI OTICU U TRUDNOCI, to je opasno!"
...dobro, rekoh ja....:eek:
 
Dakle, kao sto rekoh
sve ono sto ste cule u trudnoci, pre trudnoce, posle trudnoce...a zvucalo vam je...pa recimo, neverovatno :roll:

...kao sto su meni rekli da ne smem da jedem vise od pola pomorandze nedeljno, i jedne mandarine nedeljno-zbog secera "jer je to voce strasno opasno"...

ili ono sto je jos bolje.."imas jutarnju kijavicu jer si alergicna na bebu"...:roll:

dolazi u obzir i ono "nemoj da jedes ribu u trudnoci, detetu ce da se peruta koža"
kao i ono "muci me gorusica-to detetu raste kosa";)

pa mame, buduce mame, raspalite :D:D

kinezi veruju da 40 dana od porodjaja ne smeju porodilje da se kupaju, da im se dete ne bi udavilo u vodi. :(
 
Upravo dobih informaciju da je dobro što mi dete kreće u vrtić pre drugog rodjendana, jer "ne valja se" ništa započinjati u parnoj godini života. A to posebno važi za decu i treba se strogo toga pridržavati. :eek:
Nisam imala srca da uzvratim informaciju da je zapravo ovo parna godina, i da dete onog trena kada proslavi drugi rodjendan, zapravo ulazi u treću godinu života, koja je dakako neparna i pogodna. Stoga će u "nepovoljnoj godini" krenuti u vrtić, no sreća da prababa toga nije svesna. Ako Bog da, pa doživi, ne znam kako će podneti njen polazak u školu, koji je po novom, sa 6 godina života. Iako će to zapravo biti povoljna godina, ali ne po njenim kriterijumima :mrgreen:
Uh, kakva opterećujuća glupost :roll:
 
Dakle, kao sto rekoh
sve ono sto ste cule u trudnoci, pre trudnoce, posle trudnoce...a zvucalo vam je...pa recimo, neverovatno :roll:

...kao sto su meni rekli da ne smem da jedem vise od pola pomorandze nedeljno, i jedne mandarine nedeljno-zbog secera "jer je to voce strasno opasno"...

ili ono sto je jos bolje.."imas jutarnju kijavicu jer si alergicna na bebu"...:roll:

dolazi u obzir i ono "nemoj da jedes ribu u trudnoci, detetu ce da se peruta koža"
kao i ono "muci me gorusica-to detetu raste kosa";)

pa mame, buduce mame, raspalite :D:D
sve sto je vec napisano sam cula i nicega se nisam pridrzavala
ni u trudnoci ni sad
nekada me to jako nerviralo:dash: a sad mi je cak sto vise smjesno:hahaha:
 
Hej Jexy draga slusaj!
Ne slusaj nikog!Ni majku,ni svekrvu ni koleginicu,komsinicu,drugaricu.Sve sto te zanima pa neka je i notorna glupost pitaj doktorku.Kad se porodis sestre ce ti u porodilistu objasniti sta i kako.Kad izadjes iz bolnice pitaj patronaznu.Ako imas dilemu oko nege deteta,placa,grceva okreni hitnu,pedijatriju,ima i neki telefon za besplatne savete lekara.Ne budi prosta i glupa i ne dozvoli da manipulisu tvojim osecanjima i odlukama.Postoje strucna lica koja mozes sve da pitas.Ako te forsiraju kazi samo slusam doktora tako mi je rekao.
 

Back
Top