"Saveti" koje ste dobile u trudnoci, a i posle nje

Dete mora da kaki svaki dan. Ako ne kaki do uveče, uzmi što masniju kremu, pa na vrh toplomera namaži, pa gurni što dublje u guzu :eek:

Čuh malopre kako svekrva savetuje čerku, moju zaovu, koja ima bebu od 3,5 meseca, a inače joj je to druga beba. Obično ne komentarišem takve savete, ali sada sam morala. Rekoh joj - pa kako to mislite što dublje u guzu, a šta, ne daj Bože, ako je povredi? :eek: I dobila sam nagon za :bljak:kada sam čula čuveni odgovor - ma neeeećeeee, to onako, samo maaaaloooo :roll: Bem ti, ovo nije nebulozan već vrlo opasan savet :confused:


( jes' da nije tema, al moram, moram bre, 'oću da puknem. To - maaaa neeeećeeee - počinje da mi izaziva poriv za razvaliti-aperkatom-brbljiva-usta-i-nepromišljenu-glavu :evil: Prošle nedelje, moja malena tek krenula u vrtić i došla spomenuta zaova sa starijom ćerkom, bile kod lekara pa svratile. Dete izgore, 39 temperatura, a sveki viče mojoj ćerki - idi ljubi dadu, pomilki je da joj bude lakše. Reagovale i zaova i ja - gde ćeš bre bolesno i zdravo dete, zašto i druga da se razboli. I kada sam čula čuveni odgovor maaa neeećeeeee, istog trena sam rekla - ćao, nas dve odosmo, uzela dete i podigla prašinu koliko sam brzo ustrčala uz stepenice. A zaova viče, neka, skloni je, bolje nego da se i ona razboli. A sveki - pa niste morale, paničite bez veze, neeećeeee, breeee :dash::dash::dash::dash::dash: Aaaaaaa, ta žena ume da bude dobra kao parče hleba, a ume tako da me izludi, da poželim da puknem kao balon, da nestanem, da me nema :evil: )
Eb ti... Pa znas sta ja dece nemam,, al zamisli da su ne znam praistorijske keve guurale stap u doopre detetu. Bas cu sutra da pitam kevu da l mi m je pricinjavala te dozivjaje
 
Poslednja izmena:
Ne sme niko da dodje prvi put da vidi bebu sredom niti petkom- inace dete nece znati da kaze "R". Danima smo mm i ja vristali od smeha kad nam je sveki rekla. Mm je dodatno uveo pravilo da ponedeljak i utorak znaci da nece znati da kaze "Z". :zcepanje: Moje dete tek napunilo godinu, jos ne prica, pa cekamo da vidimo da li je vredelo. :D

A zato li ovaj moj, kotRlja li, kotRlja :zcepanje::zcepanje:
mislim na muža
QQ
 
Ja sam davno bila trudna ( 20-i-kusur godina ) i sve te savete sam dobijala , ne mogu da verujem da ih jos uvek neko deli . Za ono "nista ne unesi u kucu od bebinih stvari dok se ne porodis "- mesec dana pre porodjaja sam imala i krevetac i kolica i korito i sve meke stvari -cak i ljuljasku za sobu za bebu - i hvala bogu mojoj curi nista nije falilo.Nisam joj nosila crven koncic oko ruke, bacala sam vodu od kupanja napolje, sirila ves bebin uvece i ostavljala preko noci napolju a ja sam se nekoliko sati posle porodjaja okupala i oprala kosu i nista mi nije bilo . A bebu sam drugi dan kad smo dosle iz bolnice stavila u kolica pa u setnju ( pocetak juna - citav komsiluk se zgranuo ). A sretnem posle nekih mesec dana dalju komsinicu koja se porodila otprilike kad i ja i ona uzasnuta sto setam bebu a nije proslo 40 dana, i u razgovoru kaze "jedva cekam da prodje 40 dana da se okupam , sve me svrbi " .Kad nisam pala u nesvest ...

Ne mogu da verujeeeem :eek::eek::eek:
 
Кад пођеш на порођај, треба да уђеш у каду и да кроз мајцу пустиш једно јаје....онако да се разбије.....то се ради да би порођај ишао брзо ;)

И трудница не сме да пере прозоре, тј. не сме да подиже руке. То ми рече једна комшиница јуче - отприлике се згранула кад сам поменула да би требало ових дана да и оперем ( ја сам у осмом месецу трудноће).
 
И трудница не сме да пере прозоре, тј. не сме да подиже руке. То ми рече једна комшиница јуче - отприлике се згранула кад сам поменула да би требало ових дана да и оперем ( ја сам у осмом месецу трудноће).

Koliko znam, ovo jeste tačno, moja kuma je taj savet dobila od lekara, ne sećam se obrazloženja, al' znam da ga je bilo. Pranje prozora, širenje veša, sve što podrazumeva tu pozu sa podignutim rukama na duže vreme. Kad je negde u 6, 7. mesecu preslagala ormar i prebacivala neke stvari na visoke police, bez hoklice, celo popodne i noć je imala bolove u stomaku.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, ovo jeste tačno, moja kuma je taj savet dobila od lekara, ne sećam se obrazloženja, al' znam da ga je bilo. Pranje prozora, širenje veša, sve što podrazumeva tu pozu sa podignutim rukama na duže vreme. Kad je negde u 6, 7. mesecu preslagala ormar i prebacivala neke stvari na visoke police, bez hoklice, celo popodne i noć je imala bolove u stomaku.
E, pa sad i da je tačno, ne vredi mi ništa, jer ja dok uhvatim muža da mi bude kući, pa još i to da uradi pored svega onoga što zaista ne mogu ( usisavanje, ribanje kupatila, brisanje podova,....)....Mnogo je.....mogu se prati dva po dva i onda nije dugo ;)
 
dok beba doji, ne smes da jedes nista crveno...a zasto nemam pojma...naravno nisam poslusala....stavljanje belog luka ( gde god da podjemo) u odelo deteta.... ne davati jaje do prvog rodjendana da mu ne bi bila meka glava?!:dash:
То за црвено вероватно има везе са алергијама. Знам многе које не једу јагоде и сл. док доје. Ја нисам могла да им одолим ;)
 
dok beba doji, ne smes da jedes nista crveno...a zasto nemam pojma...naravno nisam poslusala....stavljanje belog luka ( gde god da podjemo) u odelo deteta.... ne davati jaje do prvog rodjendana da mu ne bi bila meka glava?!:dash:

jaje celo se ne daje do prvog rodjendana iz drugih razloga koji su sasvim realni. :roll: crveno se ne jede opet iz drugih razloga, tacnije ne bi trebalo da se jede ljuto npr, kao i svesto nadima dok se doji da beba ne bi imala problema, jer kao sto znate drage mame da ukus mleka zavisi od onoga sto se pojede.
saveti jesu dibidus, ali isto tako i mame treba malo da obrate paznju i da se informisu o sebi i bebi kako bi sto bolje iznele onih devet meseci i ono sto sledi posle devet meseci a sto se ne meri mesecima vec godinama.
 

Back
Top