KAKO NASTAJE SPONZORUSA?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pitanju je pola odgovora... Lepa, dobra, slatka, mamina i tatina maza postaje sponzorusa jer je navikla da dobija sve sto pozeli! Ali ono sto ne kapira, jer ne zeli (citaj ne ume) da razlislja, jeste da je sve to kratkotrajno i da na kraju ipak moras da se brines sam o sebi kako god znas i umes. Gresim? :?:
 
leiasw:
U pitanju je pola odgovora... Lepa, dobra, slatka, mamina i tatina maza postaje sponzorusa jer je navikla da dobija sve sto pozeli! Ali ono sto ne kapira, jer ne zeli (citaj ne ume) da razlislja, jeste da je sve to kratkotrajno i da na kraju ipak moras da se brines sam o sebi kako god znas i umes. Gresim? :?:

Mislim da nije sve bas tako crno-belo....Ima mnogo cura kojima roditelji ne mogu da priuste bas nista od onoga sto zele, stoga nalaze izlaz u unovcavanju svoje lepote. Ne branim ih, pokusavam da razumem korene problema, ali ih ipak na kraju samo zalim. Veliku ulogu u svemu tome igraju i roditelji. Decu ne treba maltretirati, ali ih isto tako ne treba ni uljuljkivati i ubedjivati da je to sto su lepa sasvim dovoljno da dobro prodju u zivotu. Te mamina lepotica, te tatina princeza, te drz', te ne daj i tako to. Mlada osoba koja je ubedjena da je samo lepota dovoljna za uspeh u zivotu nikada nece nauciti neki drugi nacin da nadje svoje mesto pod suncem osim unovcavajuci svoju lepotu, a i to je kratkog daha.
 
Slazem se da ima i bas ta totalno suprotna strana price tj. razloga: mama i tata nisu nista pruzili pa se zadovoljava novcem i prividnom ljubavlju svog sponzora. Imam bas jednu takvu na poslu. Devojka nije nista preterano lepa, ali je uvek sredjena kao da ide na svadbu (ovo je komentar nekoliko kolega). Ima decka (citaj matorca od 50 i kusur godina) koji je finansira vec godinama. Medjutim, morace da nadje novog sponzora, jer ovaj ima nekih problema sa zakonom i, naravno, svojom zenom. Pre toga je bila sa nekim mafijasem od koga sad bezi.

Meni takve devojke nisu jasne, nikad ih necu podrzavati i hvala Bogu nikad ih necu razumeti!
 
leiasw:
Slazem se da ima i bas ta totalno suprotna strana price tj. razloga: mama i tata nisu nista pruzili pa se zadovoljava novcem i prividnom ljubavlju svog sponzora. Imam bas jednu takvu na poslu. Devojka nije nista preterano lepa, ali je uvek sredjena kao da ide na svadbu (ovo je komentar nekoliko kolega). Ima decka (citaj matorca od 50 i kusur godina) koji je finansira vec godinama. Medjutim, morace da nadje novog sponzora, jer ovaj ima nekih problema sa zakonom i, naravno, svojom zenom. Pre toga je bila sa nekim mafijasem od koga sad bezi.

Meni takve devojke nisu jasne, nikad ih necu podrzavati i hvala Bogu nikad ih necu razumeti!

Ne treba razumeti njih, vec okolnosti pod kojima su se formirali njihovi stavovi kako bismo znali sta i kako treba raditi sa nasom rodjenom decom jednog dana.
 
NO PROBLEM:
To o cemu vi pricate su UDAVACE, a prave male fufice sponzorusice su uglavnom prepune djunte i svu je trose na odecu, sto je skroz ono sick. Ja samo kontam da je to rezultat drustva u celini

Pa to su produkti socijalne, ekonomske i psiholoske krize....Medjutim, decu ne mozemo zastititi od drustva, pre ili kasnije ih moramo pustiti iz porodice u drustvo, a onda je najbitnije ono sto ponesu iz kuce, odnosno kako su vaspitana i sta im je postavljeno kao prava vrednost.
 
NO PROBLEM:
To o cemu vi pricate su UDAVACE, a prave male fufice sponzorusice su uglavnom prepune djunte i svu je trose na odecu, sto je skroz ono sick. Ja samo kontam da je to rezultat drustva u celini

Bas pisem o fuficama sponzorusicama, a ne o udavacama. A da li je to rezultat okoline ili pogresnog vaspitanja ili se jednostavno tako rode... Za tako nesto, sto se mene tice, nema izgovora. Osoba treba da bude iznad toga, da razmislja o onome sto radi i snosi posledice. Lepo je Lord rekao... trebalo bi analizirati sve to samo zbog nase dece!
 
leiasw:
NO PROBLEM:
To o cemu vi pricate su UDAVACE, a prave male fufice sponzorusice su uglavnom prepune djunte i svu je trose na odecu, sto je skroz ono sick. Ja samo kontam da je to rezultat drustva u celini

Bas pisem o fuficama sponzorusicama, a ne o udavacama. A da li je to rezultat okoline ili pogresnog vaspitanja ili se jednostavno tako rode... Za tako nesto, sto se mene tice, nema izgovora. Osoba treba da bude iznad toga, da razmislja o onome sto radi i snosi posledice. Lepo je Lord rekao... trebalo bi analizirati sve to samo zbog nase dece!

Slazem se da nema izgovora, niko ga i ne trazi jer je takvo ponasanje iz fundamenta pogresno. Medjutim, kako jedna osoba koja u svojoj porodici nije bila u stanju da stekne neke norme ponasanja moze da bude iznad TOGA? Da ne bi nacinio gresku, moras prvo znati sta je greska i zasto je greska. Genetiku bih iskljucio u ovom slucaju, nema to veze sa procesom nastajanja jedne sponzoruse....Ako je mama izvesne sponzorusice i sama bila sponzorusa, pre ce biti da je svom detetu nametnula pogresne norme nego sto je genetski uslovila njegovo 'opredeljenje'.....
 
Stvar je kucnog vaspitanja i kucnog okruzenja. Kako to da ni jedna moja drugarica nije postala takva? Kako to da oko 80% devojaka nije takvo. Ja npr. mrzim besna kola i ne volim da idem po kaficima, lepsa mi je setnja kejom i to sa strane Starog Beograda, gde nema kafica i splavova. A i ja sam "dete" iste jeb.... situacije i jeb.... drzave!
 
NO PROBLEM:
Zelim da cujem vase verzije i vasa misljenja toga kako jedna, do juce dobra mamina i tatina devojcica koja se do juce igrala sa barbikom, odjednom upada u neki ,recimo, AUDI i zamislja da je happy, ono da joj je lepo ???

A otkud ti znash "ono" da njoj nije lepo? Ukusi su razliciti, pa i ciljevi u zivotu... ima devojka drugacije prioritete i to je to.
Da se razumemo, ni ja ne podnosim balvane koji misle da mogu ceo svet da kresnu ako imaju AUDI, ali isto tako ne razumem zashto osipati drvlje i kamenje na nekog ko drugacije razmislja. Bolje i to nego da se folira da jeste neshto shto zapravo nije... Meni licno ne bibilo interesantno kada bismo svi bili isti.
 
Lord of Chaos:
NO PROBLEM:
VOLEO BIH DA SE SLOZIM S TOBOM ALI IPAK ZAR NE BI I TI VOLEO DA CEPAS PO ULICI MECANA ILI BMW ILI... UMESTO JUGICA ILI TAKO NESTO. SA TE STRANE IH IRAZUMEM ALI OPET TREBAJU TO DA PREVAZIDJU. VOLEO BI DA SE NEKA TAKVA SADA OGLASI :wink:

Ne vidim kakve veze imaju moje zelje sa pitanjem sponzorstva?
:!:

Zar pojam sponzorstva nije nastao iz ličnih ubeđenja. Tipa :to mi je najlakši put do KEŠA (dugo nevidjenog), uz malo interesa
 
lolla:
NO PROBLEM:
Zelim da cujem vase verzije i vasa misljenja toga kako jedna, do juce dobra mamina i tatina devojcica koja se do juce igrala sa barbikom, odjednom upada u neki ,recimo, AUDI i zamislja da je happy, ono da joj je lepo ???

A otkud ti znash "ono" da njoj nije lepo? Ukusi su razliciti, pa i ciljevi u zivotu... ima devojka drugacije prioritete i to je to.
Da se razumemo, ni ja ne podnosim balvane koji misle da mogu ceo svet da kresnu ako imaju AUDI, ali isto tako ne razumem zashto osipati drvlje i kamenje na nekog ko drugacije razmislja. Bolje i to nego da se folira da jeste neshto shto zapravo nije... Meni licno ne bibilo interesantno kada bismo svi bili isti.


NE KAZEM JA DA NJOJ NIJE LEPO, NEGO KAZEM DA BI JOJ SA PRAVIM BILO LEPSE 8)
A STO SE TICE TOGA DA NEKO GLUMI NESTO STO NIJE, PA TO RADE TI MAMINI ITATINI SINOVI.
STA TI MISLIS DA JE ON ZARADIO ZA TA KOLICA?
ZAR NIJE BOLJE DA NADJES NEKOG KO JE SPOSOBAN PA DA ZAJEDNO NAPRAVITE SVE STO ZELITE, I KUPITE STA HOCETE; A VERUJ MI MNOGO JE SLADJE KAD SAM ZARADIS. :!:
 
NE KAZEM JA DA NJOJ NIJE LEPO, NEGO KAZEM DA BI JOJ SA PRAVIM BILO LEPSE 8)
A STO SE TICE TOGA DA NEKO GLUMI NESTO STO NIJE, PA TO RADE TI MAMINI ITATINI SINOVI.
STA TI MISLIS DA JE ON ZARADIO ZA TA KOLICA?
ZAR NIJE BOLJE DA NADJES NEKOG KO JE SPOSOBAN PA DA ZAJEDNO NAPRAVITE SVE STO ZELITE, I KUPITE STA HOCETE; A VERUJ MI MNOGO JE SLADJE KAD SAM ZARADIS. :!:[/quote]

Prvo, shta ti podrazumevash pod pravim? Ono shto ti mislish da je pravi momak za nju, mozda i nije najbolji, tj. mozda to bash jeste njen najbolji izbog, hteo ti to da prihvatish ili ne.

Drugo, oni mozda i ne glume neshto shto nisu. Oni jesu mamini i tatini sinovi i tako se i ponasaju.

Da li je on zaradio ta kolica ili ih je dobio na poklon, ili ih je ukrao, mislim da nije bitno za ovu raspravu, buduci da to verovatno nije bitno ni pomenutoj devojci.

I na kraju, JA licno mislim da JESTE bolje da nadjem nekog ko je sposoban, a shto se tiche para, najsladje je kad ih zaradish sam, i najbolje je biti nezavistan. Kao shto rekoh, smatram da razliciti ljudi MOGU da imaju razlicite zelje, i ko sam ja da ih ogranicavam u tome?

Moje je da vidim shta se desava, odlucim koliko je to dobro za mene ili ne, izvucem neku pouku i to je to. Ne pada mi na pamet da nekog menjam na silu, mogu samo da ga posavetujem.
 
Eheheh, koje ljudi sponzorushe??
One shto se "igraju" za parfeme? Strashno...Jeftino je sve to...
A one su se pojavile zbog mame i tate koji imaju po tri razreda osnovne shkole i kontaju da je vrhunac inteligencije Sasha Popovic (boze, gde sam se njega setio).....Shushka cero, al' ce se nabrojish...
 
SAMO VAS CITAM...Sve su to razlozi ali ne i opravdanja.tako mozes reci da neko krade jer je imao lose detinstvo.to se mora nazvati pravim imenom.ti ljudi ne mogu biti prijatelji jer im je novac najvazniji pa su tako duhovni bogalji
 
Ja ne mogu da verujem da se opet razglaba o ovome???
Cinjenica je da je sa parama sve moguce, sve lakse, sve opustenije... lako je devojci da padne na dobra kola, skupe provode, dobru garderobu.... nije se ona zaljubila u pare, vec u osecaj koje te pare (njegove)njoj pruzaju, a to jo pre sveka osecaj sigurnosti i brzbriznosti... Dakle, lako ona pomisli da je zaljubljena (ne izkljucujem i da se stvarno zaljubi) u njega, ali to ugalvnom zamagljivanjem samoj sebi ociju, stvaranjem neke iluzije o tome tome da je to njen zivot, da je to ona.... sta se desava dalje zavisi od nje same, da li ona tu stvarno pripada ili ne, njeno pravo ja ispliva na povrsinu, jer ne moze se ziveti u lazima doveka... a prava sponzorusa na istinu nece ni pomisliti, njoj je zivotarenje cilj, povrsnost nacin i jedini put za prezivljavanje...a kak opocinje?... pa tako sto vidi da joj se moze da se vozi skupim kolima, da joj se moze da joj se kupuju stvari, placaju vecere...pa zasto da ne kad vec ima ko to sve da placa!
:idea: :?:
 
Granice morala i vrednosti ovog naseg drustva su daleko preskocile limite. Nastankom sponzora (novopecenih bogatasa na sumnjiv i lak nacin) nastale su i sponzoruse kao direktan odgovor. Njih je oduvek bilo i bice ih. Mi smo, ako to mogu tako da kazem nesrecni posmatraci pomeranja granica morala i tu nista ne mozemo da ucinimo. Mozemo ostati to sto jesmo i da se nadamo da ce se godinama ovo cinjenicno stanje promeniti. Dokle god se pada u trans na koncertima raznih Stoja I Zlata bice tako.
Nadam se da nisam otisao predaleko
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top