SVETI GRAL

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

$

Početnik
Poruka
14
Da li neko zna nešto o templarima, katarima, masonima? Skoro sam pročitala knjigu 'Sveta krv, sveti gral' i pogled na svet mi se promenio.Ako imate bilo kakve informacije o sajtovima ili literaturi sa ovom tematikom, javite!
 
Жао ми је што раније нисам видео ову тему, али ми је и чудно што се још нико није огласио.

Елем, ако си читала СВЕТУ КРВ И СВЕТИ ГРАЛ, онда вероватно знаш да Свети грал НИЈЕ посуда коју је тзв. Јосиф из Ариматеје однео у Француску, Енглеску или где већ, него је то симболички приказ Исуове крвне лозе.

Темплари су представљали војну силу у служби Сионског приората, али их је Ватикан уништио у средњем веку. Међутим, своје деловање су наставили кроз Масонерију. Темплари су оснивачи Масонерије.

Ово је објашњење у најкраћим цртама, пошто сада немам времена за детаљно образлагање.
 
a kakve veze sveti gral ima sa isusom, templarima i svim tim uopshte?

legenda o svetom gralu je chisto keltska, a jednog dana, kad su hteli tamo da shire hrishcanstvo, isusova verzija je jednostavno izmishljena.
isto kao i to da je rodjen 25. decembra.
krenuli lepo da pokrshtavaju slovene, pa im Dan Sunca nekako bio pogodan za prisvajanje...
 
Ja sam pročitala da gralske romanse počivaju na paganskim predanjima, ali da se prve prave priče o Svetom Gralu javljaju tek u XII veku. U knjizi 'Sveta krv, sveti gral' autor primećuje da se gralske romanse javljaju u vreme odvajanja reda Templara od Sionskog priorata oko 1188. i isto tako jenjavaju početkom XIV veka kada su templari raspušteni. Ponovo se javljaju oko 1470. godine sa delom ser Tomasa Malorija 'Arturova smrt' i od tog vremena ova tema dobija svoje mesto u zapadnoj književnosti i kulturi.
Najstarija prava gralska romansa je nastala oko 1188. godine i sastavio je Kretjen de Troa, a njen naziv je 'Roman o Persevalu ili Priča o Gralu'.
 
Познато је да је Масонерија настала из Реда Темплара, па зато у масонским обредима има много симболике везане за Темпларе и Жака де Молеа. Наиме, у Енциклопедији Слободног Зидарства, аутора Алберта Г. Макија, можете прочитати следеће:

«Жак де Моле је 11. марта 1314 јавно спаљен испред Катедрале Нотр Дам у Паризу.»

Верујем да су масони ИЗМИСЛИЛИ овај датум, и то из следећег разлога: март је трећи месец у години, и када помножите број три са 11 – добијате број 33 – број највишег степена у Масонерији!

Елем, масони користе смрт Жака де Молеа да би се обрачунали са својим непријатељима. У Колијевој енциклопедији се каже:

«Пре него што је умро, Жак де Моле је проклео Папу и краља Филипа Лепог, предвидевши смрт Папе за 40, а Филипа Лепог за годину дана.»

Баш тако је и било! Представник ЦРКВЕ и представник ДРЖАВЕ су убијени баш у овим роковима! “Пророчанство” је испуњено. Темплари су ликвидирали папу и краља, а масони и данас виде религију и владу као своје највеће непријатеље.
Дакле, могли бисмо рећи да за масоне постоји КОЛЕКТИВНА ОДГОВОРНОСТ. Без обзира на чињеницу да су лквидирани они за које масони верују да су убили темпларског лидера, они и даље раде на ПОТПУНОМ УНИШТЕЊУ ЦРКВЕ И ДРЖАВЕ!

Међутим, прошло је време сукоба између масона и Римокатоличке цркве. Данас они имају заједничког непријатеља – ПРАВОСЛАВЉЕ! Када њега елиминишу, доћи ће до «уједињења свих хришћана», где ће Папа само формално имати главну улогу, али ће све конце вући МАСОНИ.

Према томе, прича о Светом Гралу је ЗЛОУПОТРЕБЉЕНА од стране оних који немају добре намере према хришћанима.
 
Да се надовежем на побуњеникову причу!

Један непознати човек, када се глава Луја 14.
откотрљала испод гиљотине, скочио је на губилиште,
замочио руке у крв бурбонског монарха и кликнуо: "Жак
де Мол, освећен си!"

У класичним делима Француска револуција била је крик
за слободом, једнакошћу и братством. (лаж!) У историографији
тајних друштава слободни зидари Француске револуције
осветили су крв својих претеча - витезова темплара.

Жак де Мол био је велики приор темплара, када је 1307.
године једног петка 13. дана у месецу, у крвавој
рацији, по налогу француског краља Филипа IV
Каролиншког, званог Филип Лепи, око 13.000 витезова
темплара похапшено и углавном побијено. Ту акцију,
због које се петак који се поклопи са 13. даном у
месецу назива "црним петком"
, Филип Лепи извео је у
дослуху са папом Климентом V. Жак де Мол завршио је на
ломачи.

Помислили смо да наш саговорник претерује када придаје
значај легенди о сиромашним племићима и витезовима
који су чували сигурност пута кроз Палестину,
настањени у брвнарама поред пута. Временом, паралелно
са Сионским приоратом, постали су две најмоћније
друштвено-политичке формације тадашњег света.
Односно, претече владара из сенке. Све док Филип Лепи
није одлучио да запоседне њихово баснословно
богатство како би водио дуги рат са Енглезима.

Још мало историје.

Укратко, нешто мало преживелих витезова побегло је,
после кланице Филипа Лепог, на Родос и Малту, док је
неки облик сурогата темплара у Европи настао
оснивањем завереничке организације слободних зидара -
масона 1717. године у Енглеској, а одмах потом и у
осталим земљама на континенту. Европско масонство
није никада достигло степен моћи и политичког утицаја
какве су имали темплари.

Ето, зашто “празнујете” петак 13 :D
 
crow:
ancika:
Kopka me knjiga "Davinchijev kod", ali jos ne nalazim vremena da je procitam...

ma ja bih nasho vreme kad bi nasho knjigu :)
imash li je? e-format?
please :) ajde pa cu ti poshaljem mapu gde je popov han ;)
Jooj, nemam je, ali mogu da je nadjem na bugarskom jeziku za relativno male pare- 360 dinara (skoro je bila 15lv. tj 600din.). Nadam se da je nece prodati dok budem dobila pare...
 
ancika:
crow:
ancika:
Kopka me knjiga "Davinchijev kod", ali jos ne nalazim vremena da je procitam...

ma ja bih nasho vreme kad bi nasho knjigu :)
imash li je? e-format?
please :) ajde pa cu ti poshaljem mapu gde je popov han ;)
Jooj, nemam je, ali mogu da je nadjem na bugarskom jeziku za relativno male pare- 360 dinara (skoro je bila 15lv. tj 600din.). Nadam se da je nece prodati dok budem dobila pare...

jao be... a kako da je chitam kad je na bugarski :cry:

nishta onda
 
crow:
ancika:
crow:
ancika:
Kopka me knjiga "Davinchijev kod", ali jos ne nalazim vremena da je procitam...

ma ja bih nasho vreme kad bi nasho knjigu :)
imash li je? e-format?
please :) ajde pa cu ti poshaljem mapu gde je popov han ;)
Jooj, nemam je, ali mogu da je nadjem na bugarskom jeziku za relativno male pare- 360 dinara (skoro je bila 15lv. tj 600din.). Nadam se da je nece prodati dok budem dobila pare...

jao be... a kako da je chitam kad je na bugarski :cry:

nishta onda
:(
 
ancika:
dare_987:
ja sam procitao "Da Vincijev kod" 8)
Kakvi su tvoji utisci?
Knjiga je odlicna!!!!! Radnja je veoma interesantna. Prepuna je iznenadjujucih obrta i raznih misterija. Nikad ne mozes biti siguran ko je u stvari ko. Ajde sad necu da prepricavam knjigu (a i da budem iskren, mrzi me da pisem sve utiske), tako da cu ovde stati. Dovoljno je reci da sam knjigu procitao za 2 dana 8). Definitivno je vredi procitati.
 
Templari su shvatili da se tajna ne sastoji samo u posedovanju globalne mape, vec i u poznavanju kriticne tacke, Omfalosa, Umbilikus Telurisa, Sredista Sveta, Izvora pogona. Obratite paznju na Johana V. Andreu (manifest ruze i krsta - glas bratstva)!!!
 
demiurg:
Templari su shvatili da se tajna ne sastoji samo u posedovanju globalne mape, vec i u poznavanju kriticne tacke, Omfalosa, Umbilikus Telurisa, Sredista Sveta, Izvora pogona. Obratite paznju na Johana V. Andreu (manifest ruze i krsta - glas bratstva)!!!

manifest ruze i krsta... imash li tu knjigu, josh bolje u elektronskom formatu, malo bih da chitam.

ili neshto slichno
 
Narode,nemoj te biti toliko plitki,razmislite malo.Odakle Braunu tolike informacije,kako je on uspeo da udje u Vatikansku biblioteku,kako moze da pise tako nesto o tome a da neko veoma mocan ne stoji iz njega?Procitajte knjigu "Hriscanski odgovor na svetsku globalizaciju".Razmislite malo,procitajte i ovo pa ce te jasnije gledati na sve ovo.
 
$:
Da li neko zna nešto o templarima, katarima, masonima? Skoro sam pročitala knjigu 'Sveta krv, sveti gral' i pogled na svet mi se promenio.Ako imate bilo kakve informacije o sajtovima ili literaturi sa ovom tematikom, javite!

Templari su stupili u kontakt sa Asasinima i slicnim Lucifarijanskim sektama na istoku i zbog toga je doslo do razlaza sa Sionskim prioratom (koji sledi drugu tradiciju).
Oni su bili ( a kroz masone i ostali) postovaoci kulta Izide i Ozirisa i otuda u gralskim romansama stalno pominjanje "udovicinog sina" (sto je u stvari Horus). Taj kult je bio narocito jak u Langedoku , gde je i najveca koncentracija religioznih objekata posvecenih Mariji Magdaleni jer je ona bila "svestenica" Izidinog kulta, pa se preko nje u stvari obozavala boginja plodnosti, Izida.
 
Vecina stvari koje spominjete kruze u pricama o templarima. medjutim, mala je verovatnoca da je sve to tacno.
Sve knjige tipa sveta krv sveti gral, tajna hristovog groba, hram i loza, davincijev kod poticu od grupe autora koji su medjusobno povezani i koji sire teoriju masonerije kao nastavka templara.
treba da procitate i knjige koje nisu tog tipa vec na templare gledaju iz malo drugacijeg svetla , pre svega kao ratnike pa tek onda kao "sektase" odnosno monahe u zavisnosti od tumacenja.

Postoji veliki broj teorija o njima koje nisu razresene i koje su ostale zamrsene iz razloga povezivanja gralskih legendi, zatim svega onoga bliskog isusu, sektasenja, vesticarenja itd. Da li je neko od vas procitao celu optuznicu protiv njih? Kada to procitate videcete svu glupost nastalu oko njih. inace Filip lepi je templare navatao iy prostog rayloga jer su bili bogati i kada su propali krstaski ratovi oni su se vratili u evropu i on se bojao njihove moci.

Sto se tice sionskog prioratapostoje dve teorije, jedna je da je on izmisljen sredinom 20og veka kao pokusaj da se jednoj masonskoj lozi da koren i druga da je on zaista trajao od samog pocetka osnivanja reda 1118godine.
 
All eyes on me:
A sto se tice masona ne bih bas rekao da nisu mocniji nego sto su bili templari.Koliko ja znam,templari nisu imali svoje ljude na celu drazva.E malo se raspitaj bolje pa onda komentarisi,Drinjaca

Ne moyes porediti templare i masone jer ne postoji istorijka paralela, inace ako gledamo i jedne i druge u periodu u kom su postojali imali su sigurno podjednaku moc.

Masonerija danas sigurno ima veliki uticaj to ne poricem.

A o templarima znam koliko sam citao da je kralj Ricard lavlje Srce bio templar i da su sigurno sve do pada Akre 1291. uzivali ogromnu podrsku vatikana. Njihova novcana moc je bila ogromna. primeri za to: flota, veliki broj proceptorata po evropi, riznice u kojima su i kraljevi drzali svoje blago, zacetak bankarstva itd.
 
Templari su umrli sa Jaques de Moleyom......On je bio i ostao poslednji Veliki majstor reda Templara.Sve posle njega su samoproklamovani Majstori.Ono malo prezivelih se razbezalo po Evropi, ali jedan znacajan broj je zavrsio u Engleskoj i Skotskoj.A oni koji su zavrshili na Rodosu i Malti su zavrsili u redu Sv.Jovana odnosno vitezova hopitalaca.
Inace templari su izmedju ostalog posedovali ceo Kipar (ali potpuno ceo i to placen u keshu), koji su posle izdali prognanicima iz Latinskog carstva.Npr. Guy de Lusignan.
Igrali su veliku ulogu u ratovima na Bliskom Istoku odnosno u drzavama Latinskog carstva.Npr. smatra se da je jedan od najvecih Velikih Majstora templara Gerard de Ridefort direktni krivac za propast armije carstva u bitci kod Hattina.

Ima dostva stvari o njima......shto bi reko nash narod bili su veoma zayebani...:)

A da jesu imali uticaj (i to ogroman) na Papu i dogadjaje koji su se odigravali u to vreme, to bez daljnjega.

Pozzz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top