Dermatologija pomada sa D vitaminom

dlekic

Početnik
Poruka
47
Imao sam na slepoocnicama crvenilo i bubuljice akne koje su mi
se javile zbog izlaganja necistoci na radnom mesto .
Koristio sam SEBAMED sapun koji mi je pomogao i crvenilo i akne
su mi nestale . Međutim i dalje postoje kao tragovi od akni i malo drugacija boja koze na mestima gde sam imao infekciju. To već mesecima traje i iako upotrebljavam i dalje SEBAMED sapun (php 5.5_)
nema nikakvog poboljsanja u smislu da i dalje se vide ti tragovi od akni .

Čuo sam da vitamin D pomaze kod regeneracije koze i da postoje pomade
koje u sebi sadrže vitamin D u visokom procentu i da one mogu da pomognu da nestanu oziljci i tragovi od akni na kozi.

Da li neko nešto detaljnije zna o tim pomadama sa vitaminom D
i ako zna i ima pozitivno iskustvo molio bih da mi napise ime
(komercijalni naziv ) i način upotrebe.

U privatnim apotekama u Beogradu mi nude razne preparete za regenaraciju koze ali nisam bas siguran u sve to(mislim da im je jedini cilj da prodaju skup preparat ).

Zeleo bih da mi neko ko je imao sličan problem i izlecio se preporuci neku dobru pomadu tj sredstvo
 
Najbolje da vi odete kod dermatologa, sto je sigurno sigurno je.
Razliciti ljudi, razliciti problemi, razliciti tipovi koze a takvi preparati se ne mogu primenjivati kod svakoga.
Samim tim ono sto ste culi da je kod nekoga imalo efekta ne znaci da ce i kod vas dati iste rezultate.
Prepustite stvar strucnjacima.
Pozdrav!
 
dlekic:
Imao sam na slepoocnicama crvenilo i bubuljice akne koje su mi
se javile zbog izlaganja necistoci na radnom mesto .
Koristio sam SEBAMED sapun koji mi je pomogao i crvenilo i akne
su mi nestale . Međutim i dalje postoje kao tragovi od akni i malo drugacija boja koze na mestima gde sam imao infekciju. To već mesecima traje i iako upotrebljavam i dalje SEBAMED sapun (php 5.5_)
nema nikakvog poboljsanja u smislu da i dalje se vide ti tragovi od akni .

Čuo sam da vitamin D pomaze kod regeneracije koze i da postoje pomade
koje u sebi sadrže vitamin D u visokom procentu i da one mogu da pomognu da nestanu oziljci i tragovi od akni na kozi.

Da li neko nešto detaljnije zna o tim pomadama sa vitaminom D
i ako zna i ima pozitivno iskustvo molio bih da mi napise ime
(komercijalni naziv ) i način upotrebe.

U privatnim apotekama u Beogradu mi nude razne preparete za regenaraciju koze ali nisam bas siguran u sve to(mislim da im je jedini cilj da prodaju skup preparat ).

Zeleo bih da mi neko ko je imao sličan problem i izlecio se preporuci neku dobru pomadu tj sredstvo

Vitamin D NE POSEDUJE osobinu da regeneriše ožiljke od akni, niti bilo koje.
Pozdrav, dipl.ph.spec,analiticar
 
Postovani dr i ostali,
ovih dana sam sa raznih strana cula sve najgore o kupkama i gelovima (za tusiranje/kupanje)- da nisu dobri za kozu, da ne treba sapunjati (uvek) celo telo vec samo odredjene delove itd. Takodje, mojoj poznanici ginekolog je savetovao da se pere samo vodom zbog pojacanog sekreta. Upravo se spremam za tusiranje ali me ubi nedoumica oko toga sta da sapunjam i cime! :) Ako neko nesto zna o ovoj temi bicu mu zahvalna ako napise! Pozdrav!
 
Licno sam pristalica kozmetike za bebe, ako ne skodi decijoj kozi ne moze ni nasoj. :D
Najblaza je, ne iritira, ako cemo i poceni je jeftinija od ostalih proizvoda.
Intimne delove tela definitivno ne treba prati sapunima,pozeljno je koristiti kupke koje su namenjene prvenstveno tim delovima tela.
 
dr:
Licno sam pristalica kozmetike za bebe, ako ne skodi decijoj kozi ne moze ni nasoj. :D
Najblaza je, ne iritira, ako cemo i poceni je jeftinija od ostalih proizvoda.
Intimne delove tela definitivno ne treba prati sapunima,pozeljno je koristiti kupke koje su namenjene prvenstveno tim delovima tela.

Potpuno ste u pravu dr! Sve što je namenjeno za dječju upotrebu podleže znatno strožijoj zakonskoj regulativi prilikom uvoza i stavljanja u prometa istog.Tu se uvode i dodatni testovi netoksičnosti, dermalne podnošljivosti, a mikrobiološka čistoća (tačnije zahtevi za nju su mnogo strožiji). :D
Samo, NIVEA i slični renomirani proizvođaći što medicinske, što estetske kozmetike svoju proizvodnju dele u dve grupe: Grupa A( EU,Švajcarska,Skansinavija,Severna Amerika i Japan). Sve ostale zemlje su u grupi B. I kod nas se mogu naći proizvodi namenjeni za zemlje iz grupe A, to su oni na kojima je uputstvo samo na engleskom i nemačkom, i dok uputstva označena za pojedine države koje su van pomenute grupe nisu prisutna.Ti preparati OBAVEZNO po EU regulativi sadrže kompletni kvalitativni sastav proizvoda, a ako se radi o lijeku i specijalnu ambalažu....Valjda su oni više vredni od nas... :roll: :roll:
dipl.ph spec,analiticar
 
analiticar:
dr:
Licno sam pristalica kozmetike za bebe, ako ne skodi decijoj kozi ne moze ni nasoj. :D
Najblaza je, ne iritira, ako cemo i poceni je jeftinija od ostalih proizvoda.
Intimne delove tela definitivno ne treba prati sapunima,pozeljno je koristiti kupke koje su namenjene prvenstveno tim delovima tela.

Potpuno ste u pravu dr! Sve što je namenjeno za dječju upotrebu podleže znatno strožijoj zakonskoj regulativi prilikom uvoza i stavljanja u prometa istog.Tu se uvode i dodatni testovi netoksičnosti, dermalne podnošljivosti, a mikrobiološka čistoća (tačnije zahtevi za nju su mnogo strožiji). :D
Samo, NIVEA i slični renomirani proizvođaći što medicinske, što estetske kozmetike svoju proizvodnju dele u dve grupe: Grupa A( EU,Švajcarska,Skansinavija,Severna Amerika i Japan). Sve ostale zemlje su u grupi B. I kod nas se mogu naći proizvodi namenjeni za zemlje iz grupe A, to su oni na kojima je uputstvo samo na engleskom i nemačkom, i dok uputstva označena za pojedine države koje su van pomenute grupe nisu prisutna.Ti preparati OBAVEZNO po EU regulativi sadrže kompletni kvalitativni sastav proizvoda, a ako se radi o lijeku i specijalnu ambalažu....Valjda su oni više vredni od nas... :roll: :roll:
dipl.ph spec,analiticar

Da su vredniji to svakako jesu, da li vise vrede to je pitanje a svakako su u stanju da mnogo vise plate a sve se i onako vrti oko profita.
Nego manite uvozne sta je sa kvalitetom domace kozmetike za decu?
 

Back
Top